Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 02-08-2007, 20:52
Üye Değil

Standart Re: (İFTİRALARA CEVAPLAR) Bediüzzaman ve Milli Mücadele

Bir vatan hainini bizlere milli mücadele(!) kahramanı olarak göstermek gerçekten çok üzücü bir durumdur.Bizler milli mücadele kahramanı derken;İzmir'in işgalinde ilk kurşunu atan Hasan tahsin aklımıza geliyor,Kubilay'lar aklımıza geliyor,Sütçü imamlar aklımıza geliyor,Ve Mustafa Kemal'ler aklımıza geliyor..Said nursi dendiği zaman,benim aklıma;vatan haini,cumhuriyet düşmanı ve devrim karşıtı bir insan olarak görüyorum.Said Nursi bu ülkenin huzuru ve refahı için bir çivi çaktı mı? Bir insana vatan sevgisi kazandırdı mı? Tam tersi;cemaatini büyüttükçe büyüttü.Atatürk'e cephe aldırttı.Bu vatanı bölmek için dini kullandı kendi şakirtlerine de bunu kullandırttı.Çürük elmalarla,sağlam elmalar hiç bir olur mu?

saygılarımla..
Alt 03-08-2007, 00:24
osiris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
osiris osiris isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

abi affınıza sığınarak atsız atanın nurculukla ilgili makalesini kopyala yapıştır yapıyorum çünkü atsız ata bunlara en güzel cevabı vermiş
*
N.Atsız'ın Saidi Nursi eleştirisi

Putların,Kabenin istediği: Kölelik
Çanların,ezanların dilediği:Kölelik
Mihraptı,kiliseydi,tesbihti, salipti:
Nedir hepsinin özlediği: Kölelik
hayyam
http://agnostik.forumup.com/
Alt 03-08-2007, 01:26
EL_KAHHAR EL_KAHHAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

felsefeci87";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İşinize gelmediği zaman ne de güzel kıvırıyorsunuz Ben bu masalları kaç kere dinledim ben bile hatırlayamıyorum artık.Siz böyle devam edin.Mustafa Kemal Atatürk'den ne kadar nefret ettiğinizi adım gibi biliyorum.Sizler cumhuriyet ve atatürk karşıtı insanlarsınız.Bunları herkes biliyor.Anlatmaya gerek yok.Dediğim gibi hiçkimse yoğurdum ekşi demez.Beyniniz yıkanmış ve gözleriniz körleşmiş ben size birşey diyemiyorum.Acınacak haldesiniz.yazık çok yazık..
BİRİNCİSİ FELSEFE NİKİYİN VAR AMA ELSEFECİLER GİBİ FİKİRLERİ DİNLEMEYE SAYGIN YOK...

2.ÖZGÜRLÜKTEN BAHSEDERSİNİZ FAKAT İNSANLARIN İNANÇ VE YAŞAM ÖZFÜRLÜKLERİNİ KISITLAMADA ÜSTÜNÜZE YOKTUR...

3. TABULARI YIKALIM DERSİNİZ FAKAT FAKAT SAPLANTI KUYULARINDAN NASIL TABU YIKACAKSINIZ ANLAMAM DOĞRUSU

4.SÜ BİR SÖZ VARDIR EĞER CİDİ MANADA GERÇEKLERİ ÖĞRENMEK İSTİYORSANIZ BİLGİLERE AÇIK OLMANIZ GEREKİR YOKSA KURU AKIL KURU TOPRAĞA KADAR GİDER NE OLUR CİDDİ MANADA BİR TARTIŞMA ORTAMIYSA BUNU SAĞLAMANIZ GEREKİR...
Alt 03-08-2007, 01:40
thunderpoint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
thunderpoint thunderpoint isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Hoş geldin sevgili envar2.. pardon el_kahhar kardeş...

Sevgiler...
Alt 03-08-2007, 09:07
Üye Değil

Sayın el_envar ül el_kahhar ;

1-)Felsefeci daha önce Nurcu olan sonra bunu sorgulayıp dinlerden özgürlüğü "Özgür iradesi" ile seçen bir arkadaşımız.Sen ve senin gibiler ne biliyorsa aynını bilen,ama size göre ise "Özgür iradesi" ile çıktığı yolculukta daha fazla ve yoğun bilgi almış bir arkadaş.Yani bilgide ve konuda sizden bayağı bir ileri.
2-)Slogan olarak niteleyebileceğimiz bir söz etmişiniz.Tarih açık ve net kim kimin inanç ve yaşam özgürlüğünü kısıtlamış görünüyor.Ama sanırım siz önünüzü bile görmeyi engelleyen öyle bir gözlük kullanıyorsunuz ki,camlarının göstermemesi dolayısı ile doğal görme yerine hayallerinizi görebiliyorsunuz.Üstelik ters tarafta duruyor düz duruyorum sanıyorsunuz.
3-)Turan Dursun sitesinde tabuların yıkılması adına inanılmaz güzel çalışmalar var.2.maddede söylediğim gözlüğünüzü çıkarın çok net görebileceksiniz.
4-)"CİDİ" değil ciddi manada bilgilere açığız.Bu konuda bir beis yok.Ama dediğim gibi siz ters tarafta durup,ben düz tarafta duruyorum sanrılarında olduğunuzdan kendi bildiğiniz ki yerine göre bilmediğiniz bilgilerinizi "CİDİ" gibi "GERÇEK" sanıyorsunuz.
Turan Dursun sitesi ister YK u *ister Dk u ister katılımcıları ile son derece demokrat ve özgürlükçü bir oluşumdur.Ciddi manada bir tartışmanın "Akılları esir almış tabu zincirlerinin kırılıp gelindiğinde" *yapılabileceği "GERÇEK" ine sırtınız dönük."Ciddi manada bir tartışma ortamı" nı terse bakarak söylüyorsunuz.
Dönün dönün korkmayın. * "ÇOK CİDDİYİZ"
Alt 03-08-2007, 09:10
Üye Değil

Psiko sen sözümüzvar cılardan mısın?
Alt 03-08-2007, 11:57
Üye Değil

Envar";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Psiko sen sözümüzvar cılardan mısın?
Envar sen yobaz mısın?
Alt 21-10-2007, 02:42
Aliminyum Aliminyum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

aylar sonra bu sayfaları okumak da varmış,
her neyse.
direk konuya dalıyım.
osiris kardeşim, o Atsız'ın Bediüzzaman hakkındaki şu sözlerine bir bak;
"Saîd-i Nursî denilen adam, eskiden Saîd-i Kürd-î diye bir takım risaleler yayınlayan, Türkçe bilmez, daha nokta ile virgülün nerede kullanılacağını bilmekten âciz, Şafiî mezhebinden bir Kürttür."
noktayla virgülün nerede kullanılacağını bilmekten acizmiş.
Hemşerim, Bediüzzaman Osmanlıca yazıyordu ilk eserlerini, Osmanlıcada noktayla virgül gördün mü sen hiç?Atsız Ata'nın ne kadar objektif bir eleştiri yaptığı ortada! Ayrıca bediüzzaman lakabını kendi kendine vermiş değil, zamanının medrese hocaları yakıştırmıştır o lakabı, daha bir sürü ipe sapa gelmez eleştirileri var ki dayanağı sıfır. Atsız Ata'nın kürt düşmanlığı gözünü boyamış, ne dediğini kendisi de bilmiyor.

Rengini belli et.
Alt 21-10-2007, 06:51
3.yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
3.yol 3.yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

O medrese hocalarinin ne haltlar yedigini de biliriz biz. Al birini vur otekine. Osmanli ayni zaman da sapir sacma da yaziyordu degilmi ? Bediuzzamanmis. Bizaman gelmis bu dunyaya. Geldigi gibi de gitmis. Muridi olan da suc. Her insanda beyin var, muridleri kullanamiyorsa Nursi'nin sucu ne ?
Alt 22-10-2007, 06:24
istavrit istavrit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Bediüzzaman ve Milli Mücadele..

hos geldin aleminyum...

sitede elle tutulur musluman kalmamisti..gelmen siteye ivme kazandiracak bundan eminim..

konuya direkt dalmissin, iyi yapmissin...baltayida tasa vurmussun!!!

sitede osmanlica bilen bir muhterem oldugunu sanmiyorum..

seni bu konuda bilirkisi olarak dusunecegim bundan sonra..

yillardir bir gavur ilinde bakkala gidecek kadar dil ogrenememis bir insan olarak,
birakin osmanlicayi, birde imla yapisini bilen biri olarak onunde saygiyla egilecegim...

esperanto mantigi ile turetilmis, turkceyi *yok sayan bu dili bilmenizi saygiyla karsilarim..

"İlâhiyenin, hususan nebâtat ve hayvanâtın kesretli enva'-i sağîresinde, cevâdâne îcadın medâr ve çarşısı; ve pek geniş âhiret âlemlerindeki masnuatın küçük mikyasta nümûnegâhı ve mensucât-ı ebediyenin sür'atle işleyen tezgâhı ve menaâzır-ı sermediyenin sür'atle değişen taklidgâhı ve besatîn-i dâimenin tohumcuklarına sür'atle sünbüllenen dar ve muvakkat mezraası ve terbiyegâhı olmuştur."

yukaridaki metinde virgul olsa ne olur, olmasa ne olur alu kardesim...ne ifade eder..birak nihal atsizi...sen ne anliyorsun yukaridaki dilden..

3 bin yillik tarihi olan bir milletin konustugu dil yukaridaki risalelerde gecen dilmiydi aleminyum?

bir milleti millet yapan en onemli unsurlardan biri dil ise..yukaridaki dil neyin nesidir...neden turetilmistir?

kimsenin anlayamadigi dilden yazan saidi kurdi hazretlerini adsiz hoca degilde siz daha iyimi anladiniz?

yalancılar,maymunlar,domuzlar,eşekler,pislikler!aş ağılıklar!canı çıkacasılar,Köpekler,Alçaklar,yabani eşekler,merkepler,susamış develer,geberesiciler,reziller,sapik Kişiler,beyinsizler,kofkütükler,zorbalar,soysuzlar ,Kahrolasılar,yalancılar,
HZ.ALLAH

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil