Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-10-2007, 02:15
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Re: Kuzey Irak'a Operasyon Şart Oldu

III.Dünya savaşını bile tetikleyebiliriz. Hiç belli olmaz.
İşte Türkiye'yi bitirecek olan da bu.
3. Dünya savaşı olmasa da BOP'un farklı bir versiyonu, bölge savaşları.

"Gök çökmedikçe, yer delinmedikçe Türk yurdu bozulmaz" zihniyetiyle
ülkenin geleceği ile kumar oynanmaz.

Kuzey Irak'ta bir Kürt Devleti kurulacağını ben de görebiliyorum.
Ama bunu önlemenin yolu işgalden değil, Irak'ın bütünlüğünü savunmaktan geçiyor.
Alt 22-10-2007, 02:25
<strong>SİLİNEN</strong> <strong>SİLİNEN</strong> isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Düşük ihtimalli bir duruma yüksek olasılıklı gerçek feda edilemez.

III.Dünya savaşı düşük ihtimaldir.
Kürt devletinin ise kurulacak olması yüksek ihtimal.

Irak ile sınırlarımızı 1926 Ankara anlaşmasına göre belirledik.
İngiltere, Irak ve biz.
Eğer Irak parçalanırsa bu anlaşma geçersiz kalır.
O zaman sınırlarımızı yeniden belirleme hakkımız doğar.
Eğer Irak güneye kayar da yukarısı kürdistan olursa o zaman benim sınırım da otomatikmen güneye kayar ve Irak ile yine komşu olurum.
O yüzden Irak'ı bölerlerse topyekün Irak'ı dağıtmaları ve ismini bile ortadan kaldırmaları lazım.
O zaman da Kuzeyde kurulacak devlet her ne halt ise benimle sınır anlaşması yapmak zorunda hukuken.
Eee, o zaman da *kimse Irak sınırımın aynısını önüme koyamaz.
Sınırlar karşılıklı belirlenir.
O halde ben sınırımı güneye kaydırırım. Artık hangi vilayetleri alırım içime bilemem.
Ama şunu herkes bilsin ki Kıbrıs'ta yaptığımızın bir benzerini yaparız.
O güce sahibiz de RTE ile yürümüyor bu işler, mesele burada.
Alt 22-10-2007, 03:27
3.yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
3.yol 3.yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Zirrrrrrrrr
Zirrrrrrrrr
Pus: Hallo !
Tayyo: Abim ben Tayyo !
Pus: Ne olaki *Tayyo, neden sabahin bu saatinde ariyorsun ?
Tayyo: Abim, sizinkiler yine siniri gecti , icraat te bulundular.
Pus: Biliyom biliyom, tatik icabi
Tayyo: Ama abi olmuyo simdik zor zaptediyom askeri.
Pus: Zaptet olum zaptet , sen isini bilirsin, kullan kasimpasa zekani
Tayyo: Kullandim bitti be abi, tutamiyom artikin
Pus: Tamam o zaman bombalat bir iki kampi, bosaltilmis olanlarin kordinatlarini bizimkiler size iletir.
Tayyo: Tamam abi, zamani gelmisti.
Pus: Cok iceri girmesinler haa. Barzo ve takimi killaniyo.
Tayyo: Tamam abi. Basustune. Yengeye de selamlar.
Pus: Bu arada *su elektirigi biraz daha ucuzlatsak.
Tayyo: Abi, biraz zor olacak. Medyada killananlar cikti. Yoksa bedava bile yollarik.
Pus: Ok *O zaman, sonraya birakiriz. Meclis ve kamuoyu tansiyonlarini ilet bana. Endise etme bir iki sortiden sonra hafifler. Gul'e selamlarimi ilet.
Tayyo: Tamam abi, emrin olur.
Alt 22-10-2007, 03:46
KATOT KATOT isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Dağları çok iyi biliyorlar çünkü o dağlarda doğup büyüdüler.Sınırdaki kaçakçılık herkesin gözü önünde yapılıyor ve bunun PKK'ye faydasını göz ardı etmemiz imkansız.Askerden kaçan terörist gidip bir eve kolaylıkla saklanabiliyor çünkü orda duran bazı(genellemek istemesem de büyük bir oran) insanlar da kürdistan düşüncesinde.Çok tehlikeli bir coğrafyaya mantıklı girmeliyiz.Oy kaybını düşünerek yapılmamalıdır operasyon.Kürdistan sitelerinde bayram havası esiyor.(Bu sitedeki bazı kişilerde üstü örtülü PKK sempatizanlığı yapıyor.)

İnsan doğası gereği savaş karşıtı olamaz.Savaş karşıtı olunmaz sadece evrimsel zayıf halka olunur.
Alt 22-10-2007, 09:31
gercekisim gercekisim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyelikten Ayrılanlar

respendial";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
"ABD bambaska bir kitadan gelerek, teroru engelleme bahanesiyle bir ulkeyi isgal etti, dunya uc bes gosteri disinda sesini cikaramadi."

ABD gibi isgalci, emperyalist, zorba bir devleti ornek almak isteyen alsin, serefsizce yasasin. Benim bununla bir sorunum yok. Ikincisi, bu hassas donemlerde insanlar yeni bir silahi tekrar tekrar kesfeder, desifrecilik ve itirafcilik. Iste bu gercekisim'in bogurup durdugu budur, bu tip donemlerde halk propagandalara hazir oldugu icin bazi tatlisu kurnazlari insani taraf yada bertaraf olmaya zorlar. 80 doneminde cikartmak istedigi kiracisini anarsist diye ihbar edenler bu tip insanlardi. Bu ademde aklinca beni hedef gosterecek.
Respendial sen nasıl Amerika'nın yaptığını onaylamıyorsan,karşı çıkıyorsan emin ol ben de en az senin kadar ABD'nin işgaline karşıyım. Ancak Türkiye'nin yapmayı planladığı operasyon ile ABD'nin yaptığı arasında ne benzerliği var ki sen bu ikisini aynı görüyorsun ve öyle göstermeye çabalıyorsun? Ayrıca sana iki soru sordum ama sen onlara yanıt vermek yerine konuyu saptırıp beni suçlamaya çalışıyorsun. Böyle dönemlerde her ülkenin insanları provakosyana açık olur ve bu elbette doğru olmaz,soğukkanlı düşünmek gerekir ancak bunu yapmak ta en başta siyasilerin vazifesidir..benim değil! Ben kendime hakim olurum ama kendine hakim olamayan birileri çıkarsa bu kişiler bir organizasyon yönlendirmesi olmaksızın biraraya kolay kolay gelmezler,bireysel öfkelerini ne kadar yansıtsalar da ,bir organizasyon,yönlendirici olmazsa olay falan çıkmaz. Sen taraf değilsin madem o zaman bu konuya hiç bulaşmasan daha doğru olmaz mıydı? mesaj yazmayı çok istiyorsan "tarafsızım" *yazarsın ve konu senin için kapanır..ama Türkiye'nin yapma ihtimali olan operasyona karşı çıkan fikir belirtiyorsan ya da terör örgütü nün sitelerinde yazılanların da doğru olabileceğini söylüyorsan o zaman kendini bir taraf olarak göstermiş oluyorsun bence..Türkiye birşey yapacaksa bunu Abd nin yaptığı gibi durduk yere ya da bir ekonomik çıkar maksadıyla yapmayacak,kendisine saldıranlara karşılık olarak yapacak ve bunu Abd nin yaptığı ile karıştırma,karşılaştırma.
Alt 22-10-2007, 10:01
Aliminyum Aliminyum isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ulus devleti savunuyorsanız Kürt ulusuna da devlet kurma hakkını tanımalısınız,
Yok emperyal gayeleriniz var ise, Türk milletinin yüzlerce, binlerce yıldır yüklendiği tarihi misyonuna inanıyorsanız o zaman ulus devlet gibi güdük bir kavramdan vazgeçeceksiniz.
Türkiye-Irak sınırı hiçbir zaman tam olarak kontrol altına alınamaz, 1926'da çizilen sınıra bir bakın, sınırın başladığı yerde 15-20 km. devam eden alabildiğine yüksek dağlar-tepeler-yüksek platolar vadiler vs.. hemen sora bıçakla kesilmiş gibi düz araziler. böyle bir sınır hiçbir zaman tam olarak kontrol edilemez, sınırı en az 25 km. genişletmek şarttır, Türkiye girecek ya 25 km.lik bir tampon bölge oluşturacak ya da 25 km.yi vatan toprağına katacak, ya değilse bu tür saldırılar bitmez,
Türkiye'nin resmi ideolojisini yeniden gözden geçirip Tarihi misyonuna uygun bir hale getirmesi lazım, bu dediklerimiz ancak bu şekilde gerçekleşebilir. ulus devlet saçmalığından kurtulmalı.

Rengini belli et.
Alt 22-10-2007, 10:03
Üye Değil

ABD ile baglanti kuran ben degilim, yukarida yazan baska bir yazidan alintidir. Sana son bir kere tane tane anlatayim. Ben kendime gore bir taraftayim ve o taraf bariscil humanist taraf, ama su donem bircok kisi olayi, ordu ve PKK arasinda bir mac gibi goruyor (Osman Pamukoglu - Erman Toroglu benzetmesini bu sebeple yaptim, dun SKYturk'u izleyenler ne dedigimi anlarlar) ve bu durumda insanlarin sadece bu iki taraftan birini tutabilecegini dusunuyor. Baris ve demokratik cozum yanliligi da bir taraftir.

1. Olay bu hale getirilmemeli ve halki kiskirtacak hareketlerden kacinilmali, medyadaki bu karnaval havasi bitmeli
2. Eger ordu ve basin "uc bes capulcu" gordugu teroristlere uc bes capulcu gibi davranmalidir
3. Ordu yaptigi hicbir harekette halkin onayini almamistir, simdi de buna gerek yoktur

Cunku;
Turkiye'de ic ice yasayan kurt ve turk halklarin arasinda cikacak bir antipati, bu ulkeyi icinden cikilamayacak bir hale getirebilir. Eger konunun oznesi PKK degil, kurtler haline gelirse (ki getirilmektedir) cikacak karisikligi onlemeye ne TSK ne Emniyet yetmez. Cunku cikacak en kucuk kivilcimi degerlendirmek icin cok firsat kollayan var. Turk halkinin cok duyarli olmasi gerekir.

Turkiye'ye anti-emperyalist deyip durmayalim, Turkiye bu cografyada Israilden sonra emperyalist ulkelere en bagimli ulkedir. Bu sebeple gercekci yorumlar yapalim, kahraman turk milleti dedigimiz ve guvendigimiz tabanin yarisinin AKP'ye oy verdigini unutmayalim. Yani gercekci dusunmek gerekir, bir toplumun ahlakini irki degil cevredeki sosyal yapi belirler. Boyle medyaci, televoleci, kitap okumayan vasifsiz halkin, Kurtulus Savasi'ni veren kahraman halkla arasinda daglar kadar fark vardir. Ben turk halkinin dusunsel kalitesinin sistematik olarak dusuruldugunu goruyorum.

Son olarak taraf konusuna gelince, tabiki de Turkiye Cumhuriyeti'nin bagimsizligi ve ic guvenligini istiyorum. Ama yontem bu olmamali, en azindan operasyonlar gizli tutulmalidir. Linc zihniyeti diriltilmemelidir cunku bu ulke lincci zihniyetler yuzunden, galeyana gelip cok hatalar yapti ve bugun bile bunlarin sikintisi surmektedir.
Alt 22-10-2007, 10:30
Üyelikten Ayrılanlar

ABD ile baglanti kuran ben degilim, yukarida yazan baska bir yazidan alintidir. Sana son bir kere tane tane anlatayim. Ben kendime gore bir taraftayim ve o taraf bariscil humanist taraf, ama su donem bircok kisi olayi, ordu ve PKK arasinda bir mac gibi goruyor (Osman Pamukoglu - Erman Toroglu benzetmesini bu sebeple yaptim, dun SKYturk'u izleyenler ne dedigimi anlarlar) ve bu durumda insanlarin sadece bu iki taraftan birini tutabilecegini dusunuyor. Baris ve demokratik cozum yanliligi da bir taraftir.

1. Olay bu hale getirilmemeli ve halki kiskirtacak hareketlerden kacinilmali, medyadaki bu karnaval havasi bitmeli
2. Eger ordu ve basin "uc bes capulcu" gordugu teroristlere uc bes capulcu gibi davranmalidir
3. Ordu yaptigi hicbir harekette halkin onayini almamistir, simdi de buna gerek yoktur

Cunku;
Turkiye'de ic ice yasayan kurt ve turk halklarin arasinda cikacak bir antipati, bu ulkeyi icinden cikilamayacak bir hale getirebilir. Eger konunun oznesi PKK degil, kurtler haline gelirse (ki getirilmektedir) cikacak karisikligi onlemeye ne TSK ne Emniyet yetmez. Cunku cikacak en kucuk kivilcimi degerlendirmek icin cok firsat kollayan var. Turk halkinin cok duyarli olmasi gerekir.

Turkiye'ye anti-emperyalist deyip durmayalim, Turkiye bu cografyada Israilden sonra emperyalist ulkelere en bagimli ulkedir. Bu sebeple gercekci yorumlar yapalim, kahraman turk milleti dedigimiz ve guvendigimiz tabanin yarisinin AKP'ye oy verdigini unutmayalim. Yani gercekci dusunmek gerekir, bir toplumun ahlakini irki degil cevredeki sosyal yapi belirler. Boyle medyaci, televoleci, kitap okumayan vasifsiz halkin, Kurtulus Savasi'ni veren kahraman halkla arasinda daglar kadar fark vardir. Ben turk halkinin dusunsel kalitesinin sistematik olarak dusuruldugunu goruyorum.

Son olarak taraf konusuna gelince, tabiki de Turkiye Cumhuriyeti'nin bagimsizligi ve ic guvenligini istiyorum. Ama yontem bu olmamali, en azindan operasyonlar gizli tutulmalidir. Linc zihniyeti diriltilmemelidir cunku bu ulke lincci zihniyetler yuzunden, galeyana gelip cok hatalar yapti ve bugun bile bunlarin sikintisi surmektedir.
Halkın kışkırtılmaması konusunda hemfikiriz bunu rahatlıkla söyleyebiliriz ancak bu konuda insanların görüş belirtmesi kışkırtma manasına gelmez..Eğer bir siyasi oluşum,sivil toplum örgütü bunu yaparsa o zaman sorun olduğunu söyleyebiliriz.Bu tür olayların çıkması bir organizasyonun parmağı olmaksızın olmaz.
Savaşı sevecek normal bir insan olduğunu sanmıyorum ve ben de normal bir insan olarak savaşın güzel olduğunu düşünmüyorum elbette.Savaş,savaşan tüm taraflar için en başta büyük sıkıntı demektir,diken üstünde olmak demektir.Ama sana karşı bir saldırı varsa bu saldırı karşısında heralde tepkisiz kalamazsın ve bizim de konuştuğumuz budur. Sana önceki mesajımda sorduğum da buydu ama yanıtlamıyorsun..sana birisi tokat atsa sen öteki yanağını dönmeyi mi tercih edersin yoksa karşılık mı verirsin? ya da en azından kendini savunur musun,savunmaz mısın?

Ordu elbette halkın onayını sormayacaktır ama halkın desteğini arkasında görmek isteyecektir,nitekim bunu ifade etmiştir(bizzat Büyükanıt tarafından bu belirtildi)

Kimse Türkiye'ye emperyalist deme hakkına sahip değildir..çünkü bunun gerçekçi bir gerekçesi dahi yok ! Halkın yarısı emperyalistlere hizmet eden bir partiye oy verdi diye halkın emperyalist zihniyette olduğu anlamına gelmez..Halkın neden o partiye oy verdiğini sen de biliyorsun sebep (zaten söylemişin de) cahilliktir,bilinçsizliktir,kandırılmadır.Bilinçli şekilde bunlara destek verselerdi o zaman sana hak verirdim. Milletimiz kandırılıyor,çünkü kandırılmaya müsait,eğitim eksikliği ve dolayısıyla bilinç eksikliği var.İnsanlarımız verdikleri oyla nereye hizmet ettiğini bilmiyor ve bilselerdi zaten oy vermezlerdi.O zaman onlar yani Türkiye Cumhuriyeti emperyalist değildir ! Olmaz da.

Sen madem ki kendini hümanist bir insan olarak görüyorsun o zaman burada yapman gereken Türkiye'nin yapma ihtimali olan operasyonu eleştirmek yerine teröristlerin katlettiği insanlarımız için üzüldüğünü ve ne yapılabileceğini belirtmektir,kendisine saldırana yanıt veren Devletimizi eleştirmek değil.
Ben de isterim ki dünya toz pembe olsun,kimse kimseyi öldürmesin,öldürmek biryana üzmesin bile ama gerçekteki durum öyle değil.Hümanist olmak demek saldıranlara karşılık vermemek analamına gelmez değil mi?
Alt 22-10-2007, 10:54
Üye Değil

Yahu ben sana laf yetistirmek zorunda degilim, ayni seyleri sayiklayip duruyorsun. Cevap vermiyorum, tokat atana ne yapacagim sir olarak kalacak.
Alt 22-10-2007, 11:00
Üyelikten Ayrılanlar

Yahu ben sana laf yetistirmek zorunda degilim, ayni seyleri sayiklayip duruyorsun. Cevap vermiyorum, tokat atana ne yapacagim sir olarak kalacak.
Elbette ki cevap yetiştirmek zorunda değilsin,ama böylece cevap vermiş te oldun. Tamam ne yapacağın sır olarak kalsın o zaman.Daha önce söyleseydin ben de tekrar tekrar sormazdım zaten.Neyse ben de sana *soru sormak zorunda değilim zaten ve sormuyorum da

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil