Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-07-2006, 12:58
Üye Değil

Standart müslümanlar cevap versin

evet *müslümanlar cevap *versin.bana bende müslümanım Rûm Sûresinin 53 . Ayetinde *
Sen körleri sapkınlıklarından çıkarıp doğru yola iletemezsin. Sen çağrını ancak, âyetlerimize inanıp müslüman olan kimselere işittirebilirsin .
Zuhruf Sûresinin 40 . Ayetinde *
Sağırlara sen mi duyuracaksın; yahut körleri ve apaçık bir sapıklık içinde olanları sen mi doğru yola ileteceksin? *
İsrâ Sûresinin 97 . Ayetinde *
Allah kimi doğru yola iletirse işte o, doğru yolu bulmuştur. Kimi de saptırırsa böyleleri için O’nun dışında dostlar bulamazsın. Onları kıyamet günü körler, dilsizler ve sağırlar olarak yüzüstü haşredeceğiz. Varacakları yer cehennemdir. Cehennemin ateşi dindikçe, onlara çılgın ateşi artırırız
evet müslüman kardeşlerim size sesleniyorum.uğraşmayın. küfür etmeyin. müslüman ahlakında bunların *hiç *biri yoktur.ALLAH KURAN DA BUNU BİLDİRMİŞTİR. *BİZEDE UYMAK *DÜŞER.3, 5 KATİLİNDE *İSLAM ADI ALTINDA YAPTIKLARIDA İSLAMDA *YERİ YOKTUR İSLAM DEĞİLDİR.BİZE DÜŞEN DİNSİZLERE DUA *ETMEKTİR.ONLAR DÜŞÜNSÜN.GERİSİNİ. VESSELAM
Alt 25-07-2006, 15:26
turok turok isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: müslümanlar cevap versin

yanlis hatirlamiyorsam kuranda , gordugun yerde kafiri vur basina akit kafasinin pekmezini diyen ayetlerde vardi sanirim.. *arkadaslar bunlari daha sonra buraya yazarlar neyse

* *cevherim ,

*islam senin sandigin sana anlatildigi gibi barisci ,insan en onemli ve birinci hakki olan yasama hakkina saygi duyan bir din degildir
senin dinin sana benim dinim bana derken *benim malimi sana ganimet diye helal eden bir dindir

*neyse ,keske herkes senin gibi radikal islamci olsada hep beraber baris icinde yasiyabilsek
Alt 25-07-2006, 16:09
Üye Değil

ya turok arkadasım sen islamiyeti ne sanıyon yüzyirmi milyon kişinin kanını akıtan kominizm falan *gibimi düşünüyon islamiyette elbetteki öldürme emirleri var ama savaş sırasında şimdi sen kalkmış bide şu ayet var bu ayet var diyosun o zaman söyle bakalım o ayetler nerede ve nasıl uygulanmış ha bu arada sen şimdi beni kurayzadan bahsedersin ama onu bizahmet sebepleri ve sonuçları acısından bi arastır
Alt 25-07-2006, 16:20
Üye Değil

Sevgili Cevherim,
Aramıza hoş geldin. Şuna emin ol ki senin gibi düşünen müslümanlarla bizim bir sorunumuz yoktur. Biz diyoruz ki ne olursak olalım önce insan olalım. Bu sitede insana sevgi ve saygı esastır. Biz bu sitede kendilerince tabu olan dini eleştirdiğimiz için gelen hakarete başlıyor. İlk önce üyelik koşullarını okusunlar sonra da sitemizi incelesinler ondan sonra yazmaya başlasınlar. Biz demokratik bir forumuz. Özgürce düşüncelerini savunsunlar. Hatta isteriz ki sitede bir kaç arkadaşımız gibi kalıcı olsunlar. Bir iki başlık açıyorlar. Ondan sonra kayboluyorlar. Çok doğru söylüyorsun. Her kes kendinden sorumludur. Sen inancını ibadetini yerine getir. Başkasını ne yapacaksın. Böyle düşünmüyorlar. İslam tebliğ dinidir diyerek zorla insanlara dayatıyorlar. İşte biz buna karşı çıkyoruz. Dayatma olmasın istiyoruz. Tekrar aramıza hoş geldin diyerek sevgilerimi sunuyorum müslüman arkadaşım...
Alt 25-07-2006, 16:51
Üye Değil

sayın cevherim

şimdi tam olarak ayet nolarını hatırlayamayacağım
ama Kuran da geçiyor bunlar

işte Allah istediğini doğru yola götürür
istediğinide sapkın yapar diye... türünden ayetlerdi sanırım

eğer ben sapkın olduysam
bunda o zaman benim suçum yok
Allah öyle istediği için ben böyle şeyler düşünüyorum
ve şüphelerim var

suç kimde o zaman?
Alt 25-07-2006, 16:54
kızılelma kızılelma isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

siz kuranı okumamuşsınız kafan doğma bilgilerle biraz açta kendini oku bana sole bakalım HZ peygamber in ne dediği yalnış soleyin evrimz ler ataistler biraz aynaya bakın yaradılışınızda bi hata varmı erkeklere solüyyorum cinsellik organınızın kadınlarla ayı yerde olduğunu ddüşününsene her yerinizde yaratma sanatı var
Alt 25-07-2006, 16:56
kızılelma kızılelma isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

ben muslumanım bana soyleyin cevaplıyım sorularınız
Alt 25-07-2006, 19:34
ravendi ravendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Maide/5/33. Allah ve peygamberiyle savasanlarin ve yeryuzunde bozgunculuga ugrasanlarin cezasi oldurulmek veya asilmak yahut capraz olarak el ve ayaklari kesilmek ya da yerlerinden surulmektir. Bu onlara dunyada bir rezilliktir. Onlara ahirette buyuk azab vardir.

Maide/5/35. Ey Inananlar! Allah'tan sakinin, O'na ulasmaya yol arayin, yolunda cihad edin ki kurtulasiniz.

Tevbe/9/5. Hurmetli aylar cikinca, puta tapanlari buldugunuz yerde oldurun; onlari yakalayip hapsedin; her gozetleme yerinde onlari bekleyin. Eger tevbe eder, namaz kilar ve zekat verirlerse yollarini serbest birakin. Dogrusu Allah bagislar ve merhamet eder.

Tevbe/9/29. Kitap verilenlerden, Allah'a, ahiret gunune inanmayan, Allah'in ve peygamberinin haram kildigini haram saymayan, hak dinini din edinmeyenlerle, boyunlarini bukup kendi elleriyle cizye verene kadar savasin.

Tahrim/66/9. Ey Peygamber! Inkarcilarla ve ikiyuzlulerle savas; onlara karsi sert davran. Onlarin varacaklari yer cehennemdir, ne kotu donustur!...

Bakara/2/ 193. Fitne tamamen yok edilinceye ve din (kulluk) de yalnız Allah için oluncaya kadar onlarla savaşın. Şayet vazgeçerlerse zalimlerden başkasına düşmanlık ve saldırı yoktur.

Barış mı? Gayet barışcı sanırım.

Süphe yok ki, inkar edenleri (kafir olanlari), baslarina gelecekle (azab ile) uyarsan da uyarmasan da birdir, inanmazla Bakara 6

Zira Allah onlarin kalblerini ve kulaklarini mühürlemistir; gözlerinde de perde vardir ve büyük azab onlar içindir Bakara 7

Hem kalp mühürle sora da yak değişik bir yöntem herhalde......
Alt 26-07-2006, 04:34
İTTİHAD'I-İSLAM İTTİHAD'I-İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Şu anda yaklaşık olarak mufassal 200 tane tefsir bulunmakta.Orada gayet sarih bir biçimde izahat var.İnternettende bakabilirsin.Senin birşeyi okuyabilmen için illaki buraya kopyalanmasımı gerekiyor .
CUMHURİYET MANTIĞI İŞTE...VER YİYEYİM,ÖRT YATAYIM,GÖZDE CANIM ÇIKMASIN....

Önerilen Siteler