Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-01-2009, 13:33
kararsiz kararsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

"Boşuna yazıyorum burada tek gördüğüm herkesin kendi egosunu reklam etme çabası. Benim de fikrimm var ben de birşey biliyorum demmeye çalışıyorsunuz."

insan biliyorsa veya soyleyecek birseyi varsa soyler. Bu forum felan olaylari boyle olaylar. Ne yapsin ya millet, sen yaz biz tasdik edelim, vaay chaos abim ne cok biliyomus mu diyelim? Yazdigin seyler de cok ahim sahim seyler degil ve bu siteye giren bircok ateistin kismen veya tamamen bildigi seyler. Anlattiklarinin zihinsel firtina yaratabilecegi ve birseyler kazandirabilecegi tek kisi karadenizli abim ama onunda acikcasi kafasi basmiyor. Bak ben de yazdim ama egomu tatmin etmek icin degil, su yazinin basindaki sacma cumle icin.
Alt 21-01-2009, 13:44
kararsiz kararsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

karadenizli abim. Birdaha bakalim olaylara, biz ateistlerin dunya tesadufen olustu insanlar da tesadufen ortaya ciktilar tezine karsi gelistirdigin argumanlara bakalim. Dunyayi bir saate benzetmissin, insanlari da robotlara. Halbuki dunya hic oyle zeka tasarim belirtileri gosteren bir ortam degil. Kara ve denizlerin sekillerine bak, hicbir duzen ve tasarim yok. Insan bu allahin tesadufsuz yarattigi dunyayi kendi icin surekli degistirmek zorunda kalmis. Yollar yapmis, kanallar acmis. Zaten sen de saatin icinde yasayan robotlari ornek vermissin. Ne vardir saatin icinde, duzgun kesilmis carklar, zemberekler, rakamlar, kenarinda suslemeler. dunyada ne var, egrilik bugruluk. Dunyanin aslinda tasarim ve zeka isaretlerini vermedigini siz de biliyosunuz. Oyle olmasaydi bu tasarim isaretlerini bulmak icin ta karpuzun cekirdeklerine, agaclarin sekillerine, vucutta cikan pigment lekelerine bakmazdiniz.
Alt 21-01-2009, 14:13
Ki-Adi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ki-Adi Ki-Adi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Öyle bi saatki kendi kendinin şeklini değiştiriyor 100my yıl önce farklı bi saat modeli, ondan da 100my yıl önce farklı bi saat modeli ondan da .... Dünyanın kendisi bile evrim geçirirken üstünde yaşayan canlıların evrim geçirmemesi gibi bişi olabilir mi? Tanrı yarattığı dünyayı neden sürekli değiştirmek zorunda kalmış. yapmış sonra bakmış beğenmemiş değiştireyim demiş. Bazı canlıları yaratmış yokya bunlar olmadı burda en iyisi ben bunları yok edeyim. Bence 1400 yıl önce anlatılan yaradılışla şimdiki çok farklı. ozamnlar insanlar dünyanın hep aynı şekilde olduğunu sanıyordu. Birileri bunların hepsi nasıl oluştu sorusu sorulunca Tanrı yarattı hepsini deyip kısayoldan cevap vermiş oluyordular. Niye yarattı deyince de sus bakayım Tanrının işinemi karışcan sen deyip konu kapatılmış. Ne şanşlıyızki dünyadaki herkez bu cevaplarla yetinmemiş gerçeği aramaya çalışmış.
Alt 21-01-2009, 15:53
karadenizli karadenizli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Sayın arkadaşlar bir insanın dünyayı beğenmeyişi aslında onun kibir ve gururunu gösteri.Dünyanın güneşe olan uzaklığı 149.5 milyon km bu o kadar hassastırki bundan az veya çok olsa ya yaanrız yada donarız.İnsanların yollar ve kanallar açtığından söz ediyorsunuz ama ayrıca insanlar bunu yaparak ekolojik dengeyi bozarlar asfalt olan biryerdemi sular taşar yoksa toprak yerdemi tabiki asfalt çünkü toprak suyu çeker.Ayrıca bunu söylemek Allah neden binlerce yıl önceki kullarına internet vermedi demek gibi birşey Bunları tabiki insanlar araştırıp bulacak.

Muhatap arkadaşların söylediği sözde eksiklik tüksükükler olmasaydı bu sefer göz niye şu andaki yerinde niye başka yerde değil gbi sorular gelecek hep aptalca şüpheler yaratılacaktı ve hala o aptalca şüpheler insanların zihninde şüpheler mi aptal zihinlermi bilemiyorum.

Burada bütün hassas dengeleri anlatacak değilim.Ama hergün binlerce bebek dünyaya geliyor neden? neden o meni o şekle giriyor her zaman neden bunu sormuyorsunuz kendinize eğer yine tesadüf diyorsanız o tesadüfün içine ediyim.Ayrıca bir saatle insanı,dünyayı kıyasladınız ya helal olsun.

Not;Bu yazı tesadüfler soucu oluşmuştur
Alt 21-01-2009, 23:30
Ki-Adi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ki-Adi Ki-Adi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

karadenizli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın arkadaşlar bir insanın dünyayı beğenmeyişi aslında onun kibir ve gururunu gösteri.Dünyanın güneşe olan uzaklığı 149.5 milyon km bu o kadar hassastırki bundan az veya çok olsa ya yaanrız yada donarız.
Sen diyorsun ki Tanrı insanlar yaşayabilsin diye O mesafeye koydu Dünya'yı,
ben de diyorum ki Dünya o mesafe de olduğu için bukadar canlı bir Dünya oldu.
Peki bilimadamları mars'ta bir zamanlar hayat olduğundan bahsediyorlar. Bu doğruysa yaşam olması için illede Güneş'ten 149.5 milyon km uzakta olmak gerekmiyor. Gene bilimadamları Jupiter'in Europa uydusunun buzla kaplı yüzeyinin altında bulunan sularda canlı olabilceği ihtimali üzerinde durmaktadır.
Alt 22-01-2009, 02:32
gematria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gematria gematria isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sayın arkadaşlar bir insanın dünyayı beğenmeyişi aslında onun kibir ve gururunu gösteri.Dünyanın güneşe olan uzaklığı 149.5 milyon km bu o kadar hassastırki bundan az veya çok olsa ya yaanrız yada donarız.İnsanların yollar ve kanallar açtığından söz ediyorsunuz ama ayrıca insanlar bunu yaparak ekolojik dengeyi bozarlar asfalt olan biryerdemi sular taşar yoksa toprak yerdemi tabiki asfalt çünkü toprak suyu çeker.Ayrıca bunu söylemek Allah neden binlerce yıl önceki kullarına internet vermedi demek gibi birşey Bunları tabiki insanlar araştırıp bulacak.

Muhatap arkadaşların söylediği sözde eksiklik tüksükükler olmasaydı bu sefer göz niye şu andaki yerinde niye başka yerde değil gbi sorular gelecek hep aptalca şüpheler yaratılacaktı ve hala o aptalca şüpheler insanların zihninde şüpheler mi aptal zihinlermi bilemiyorum.

Burada bütün hassas dengeleri anlatacak değilim.Ama hergün binlerce bebek dünyaya geliyor neden? neden o meni o şekle giriyor her zaman neden bunu sormuyorsunuz kendinize eğer yine tesadüf diyorsanız o tesadüfün içine ediyim.Ayrıca bir saatle insanı,dünyayı kıyasladınız ya helal olsun.

oooofff ooof boşuna yazıyoruz sanırım yada okuyan bi daha unutuyo neyse başka bir konuya yazdığım mesajın aynısını geçiriyorum lütfen yeterince bilmediğiniz bilimsel konularla mucize aramaya kalkmayın komik duruma düşüyorusunuz... tüm dindarlara sesleniyorum ..

"Gerçek, inanmayı bıraktığında, çekip gitmeyendir."
Alt 22-01-2009, 02:38
Kıdemli Üye

yazar komediye devam ediyor .. diyorki dünyamız güneş etrafında dönüyor... biraz yakın olsaydı güneşe yanardı bira uzak olsa donardı bu bilgiyi alınca insanın hadi beee diyesi geliyor ama demicem
yukardaki linkten alıntı yapmak isteyen trabzonluda bu anlatılanı bi mucize olarak inandığı kesin saçma bulsaydı linki vermezdi ama bilmiyodu linki verdiğine bin pişman olacak...belki milyonlarca defa söyledik din bilimin resmen düşmanıdır inanmadılar bize alın size en güzel örneğini ... bu iddiayı duyunca gülmemek elde değil ... eminimki her kendini dinin karanlığından kurtarmış kişinin yukardaki cahilce verilen bilgiye vereceği cevapları vardır .. yormuyorum sizleri kardeşlerim bugün cevabı ben veriyim ama emin olun yarın dönüp dolaşıp yine aynı saçma soruyla kapınızı çalacaklardır....

Dünyanın güneş çevresindeki yörüngesi tanrı denilen bi varlığın tutması ile oluşmamıştır ...bu yörünge kütle çekim kanunları (newton amca bulmuştur) ile olmaktadır... nedir bu kanun basitçe açıklıyım bizim güneşe çarpmamamızın sebebi çevremizdeki diğer gezegen ve yıldızların çekim kuveti ve ayrıca güneş çevresindeki dönüşümüzün bize kazandırdığı merkez kaç kuvvetidir....ortaçağda da newtona yobaz dindarlar dünyanın yörüngede dönüşün mucize olarak anlatmışlardı newton başına düşen elmayı bu papazların ağzına tıkmayı okadar çok istemiştir ki (einstein in genel görelilik kuramı newtonun bulduklarının daha çok gelişmesini ve daha çok sebebi kapsayacak biçimde düzenlenmesini sağlamıştır....)

şimdi gelelim dünya güneşe biraz yakın dönse yanar biraz uzak dönse donar yalanına...dindarlar uyanın atı alan üsküdarı geçti hangi çağda yaşıyoruz kendinizimi kandırıyosunuz yoksa bizimi cahil zannediyosunuz anlamış değili... ama aslında biyandan da gerçekten böyle inandığınıza eminim.. artık bu yazımı okuduktan sonra gerçeğe ulaşmış olacaksınız....size dünyanın güneşe her yıl 5 MİLYON KM YAKLAŞTIĞINI SÖYLESEM kullanmayı istemediğiniz aklınızda neler değişir şüpheliyim....dünya güneşin etrafında çember şeklinde dönmez uyanın artık okuyun öğrenin gelişin .....elips şeklinde bi yörüngesi vardır yanı bi çemberi alın iki yanından hafifçe bastırın olur size elips ....peki noluyo bu ekliptik eksen sayesinde dünya 3 Ocak tarihinde Güneş’e en yakın duruma gelir, buna Günberi (Perihel) denir. 4 temmuz tarihinde ise güneş’e en uzak durumundadır. Buna da Günöte (Afel) denir.
peki bu yakınlık uzaklık farkı kaçtır hemen onuda yobazların için hesaplayalım...yerin güneşe ortalama uzaklığı 149600000 km en yakın olduğundaki mesafe 147100000km
en uzak olduğundaki mesafe 152100000 km günümüzde.... yani anlicağınız arada 5milyon (ayın yere uzaklığının tam 13 KATI ) km fark vardır... ama gördüğünüz gibi yanıp donmuyoruz daha bu konu hakkında sayfalarca yazabilirdim ama inanın boşa harcayacak zamanım okadar çok değil... eminim boşa harcıyorum çünkü bunu okuyacak yobazlarda hiçbi değişim göremicez sadece içlerinde oluşan nefreti hissedebilcez.. ama kendileride farkında olmicaklar bu oluşan nefretin sebebi bizmiyiz yoksa kendilerimi.....

bazı insanlar haala hiç değişmemiş tıpkı ilk çağlardaki insanlar gibi bilmedikleri akıllarının almadığı şeyi tanrı deen bi varlığa yüklüyolar oysa tanrıya atıp oturmak yerine araştırsalar bilimden yararlansalar bu komik durumlara da düşmicekler ... aralarında ne newtonlar ne einstein ler var ama din zihinlerini zehirlemiş durumda kurtulmaları için tek çare yine kendileri ne ben nede burda yazan diğer arkadaşlarım .......

fakat bunu okuyan karadenizli kardeşimizin yüzünün bile kızarmicağına eminim direkt olarak yeni bir mucize arama işine girişecektir ama her seferinde hüsrana uğrayacaktır...din adamları mucizlere yaratır bilim adamları bu uydurdukları mucizeleri açıklar nasıl olduğunu anlatır insanlığa işte dinle bilimin farkı ....

Alt 22-01-2009, 02:39
Üyeliğini Sonlandırmış

Komik duruma düşüyoruz
Alt 22-01-2009, 02:41
Üyeliğini Sonlandırmış

Neden? "Tabiat anamız" bir bebeği dünyaya getiriyor büyütüyor her azasını eşit derecede geliştiriyor bu derece kainatı kontrolü altına alan veya almaya çalışan bir insan "yaratıyor" da neden basit bir kurufasülyeyi yaratamıyor neden bir takım olaylar sonucu mıhlama olmuyor bunlar dahamı muhteşem şeyler yoksa Şimdi kainatın kurufasüllye yapma kanunu diye bir kanunu yoktur diyeceksin bence kanun kelimesini ateistlerin kullanmaması lazım çünkü kanun tesadüfler sonucu oluşmaz o ancak bilen birinin eseri olabilir.

Bir hayal yolcuğuluğuna çıkalım saatin içinde saatten milyonlarca daha küçük robotlar yaşasaydı ve aralarında tartışsaydılar birisi;

-Bu elimdeki aletlerin bir ustası varken nasıl olurda bu saatin ustasız olduğunu söylersin bak bilim adamlarının sözlediğine göre salise döner saniye döner yelkovan döner akrep döner sonuçta hepsi birbine bağlı bir sistem nasıl bunun bir ustası olmadığını söylersin

-Kainatta(saatte) senin aletlerinin oluşumu diye bir kural bir kanun yoktur ama senin anlattığın o sistemin kanunu vardır

Bak bak şu aptal robota bir bak bilmezki o dediği kanunu oraya biz yani insanlar yerleştimiştir.

İşte ikimizin hikayesi bu...burdan bakınca saatin içindeki hangi robot aptal görünüyor?
Valla uğraştırma beni gametra.
Alt 22-01-2009, 02:50
Kıdemli Üye

Evet Arkadaşlar cahosun bütün fikirlerini kabul ediyorum. artık hayatımı bu yönde değiştireceğim ve yapacağım şeyleri maddelar halinde yazacağım işte benim günlük programım

1-)Artık bu siteye girmeyeceğim nasıl olsa birisi tesadüfen girer ve tesadüfen benim nicimi yazar tesadüfen şifremi girer ardındanda tesadüfen islam forumuna girer(çünkü daha çok orda takılıyorum)Oralarda birşeyler yazar artık

2-)Artık televizyonu açmaya çalışmayacağım nasıl olsa televizyonun düğmesine tesadüfen birşey düşer ve tesadüfen televizyon açılır.

3-)Artık kendime yemek hazırlamıycam çünkü yemek malzemeleri mutfakta onlar rüzgarın ve havanın etkisiyle karışır ve muhteşem bir mıhlama olur veya kuru fasülyede kabulüm tabiki tesadüfen.

4-)Çocuklarım olursa onları öss ye hazırlamıycam nasıl olsa rastgele işaretledikleri kutucuklardan tıb fakültesini kazanırlar hiç olmazsa mühendislik kazanırlar.

5-)Artık müzik dinlemiycem çünkü çevremde duyduğum sesler tesadüfen birleşip güzel bir karadeniz türküsünün notalarını tesadüfen oluşturabilir

6-)Artık rizeye gitmek içinde bilet almama gerek kalmadı nasıl olsa birisi tesadüfen bileti düşürür ve onunla giderim.

Not;Bu yazı tesadüfler sonucu oluşmuştur
sana bir soru sormak istiyorum sahilde yürüyosun ve kıyıya vurmuş bikaç şişe gördün ...ve dikkat ediyosun o şişelere hepsinin kapağı var.. kapaksız olan bi tane bile yok...şimdi sen bu duruma bakıp
a) bu şişeler kapaklı kapaksız bir çok şişe ile okyanusa atılmıştır .. uzun okyanus yolculuğuna dayanıklı olanlar batmadan sahile ulaşabilmiştir .. kapaksız olanlar veya kapağı iyi kapatılmamış olanlar veya çatlak olanlar bi şekilde içine su kaçıranlar batıp yok olmuşlardır okyanusun derinliklerinde .. bu zorlu yolculuğu aşanlar sadece bu olasılıklar içinden kapakları olan ve sıkıca kapatılmış olanlardır... işte bu yüzden gördüğüm tüm bu şişeler kapalı ve dayanıklı diyemi yoksaaaaaaaaaaa

b) bu şişeler kapakları bilinçli olarak kapatılmıştırki okyanusu aşıp kıyıya vursunlar diyemi düşünürsün...

ama şişelerin ilk başta dökülen buna benzer biçok şişeyle beraber okyanusa atıldığını veeee yolculuğa dayanıksız olanların battıklarını kapağı sıkı olanların ise okyanusu bu yüzden geçebildiklerini kesinlikle biliyosun...

sorumu cevaplarsan sevinirim..

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil