Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-01-2009, 02:57
gematria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gematria gematria isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

anlamadım karadenizli yazıma cevabın bumu ? yani yani bi sorumu soruyosun soracaksan açık sor onuda açıklıyım ama umarım güneşe yaklaştığımızda yanmicağımızı anlamışsındır korkma yanmayız allah bu yüzden teşekkür etmene gerek yok çünkü şuan mlyarlarca galasideki milyarlarca gezegen bazı sebeplerden dolayı güneşlerine çarpıyorlar... bu milyarlarca olasılık içinden bizimde dünyamızın güneşe çarpacağı gün gelecek henüz zamanımız var merak etme dünyamızı elinde tutan yok olasılıklar var... eğer bu gün bu dünyamız güneşe çarpsa ve yarın yeni bir gezegende hayat başlasa onlarda saf saf vaayy bee ne kadar şanslıyız dicekler ama bilmiyeceklerki zamanında harap olmuş bir dünya var ...ve bir gün onlarında başına aynı son gelcek

"Gerçek, inanmayı bıraktığında, çekip gitmeyendir."
Alt 22-01-2009, 03:03
karadenizli karadenizli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

valla gametra

Ben bilirimki o şişelerin bir imalatçısı var bir fabrikası var bunu bilir bunu söylerim.

Ulaşmak istediğin amacı çok iyi biliyorum ama böyle basit ve sığ örneklerle hiç biryere varamassın. zekeriya beyaz ulaşmak istediği amaç için böyle basit örnekler verir.

Dediğim gibi beni ilgilendiren o şişelerin fabrikası ustası olduğudur tamammı cannnnımmm
Alt 22-01-2009, 03:07
Üyeliğini Sonlandırmış

Ömer hayyamı seversiniz siz bak ne diyo;

Varlığın sırrı saklı senden benden
öyle bir sırki ne sen çözebilirsin ne ben
Bizimki perde ardında dedikodu
Bir indimi perde ne sen kalırsın nede ben
Alt 22-01-2009, 03:15
Kıdemli Üye

karadenizli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
valla gametra

Ben bilirimki o şişelerin bir imalatçısı var bir fabrikası var bunu bilir bunu söylerim.

Ulaşmak istediğin amacı çok iyi biliyorum ama böyle basit ve sığ örneklerle hiç biryere varamassın. zekeriya beyaz ulaşmak istediği amaç için böyle basit örnekler verir.

Dediğim gibi beni ilgilendiren o şişelerin fabrikası ustası olduğudur tamammı cannnnımmm
şıklarda şişelerin imalatçısından bahsetmedim o başka bi konu çünkü.... eğer bu sorumu a şıkkı veya b şıkkı diye cevaplarsan sevinirim oralarada gelecez fabrikaya kadar gidcez merak etme... ayrıca açıklamama haala cevap alamadım en azından seni aydınlattım diye teşekkür edebilirdin güneş dünya meselesinde ...canımlı cicimli konuşmaları ,laubaliliği hiç sevmem rica ederim üslübuna dikkat et....dalga geçmenin bile bi adabı vardır bilirsin...

Alt 22-01-2009, 03:19
Kıdemli Üye

Ömer hayyamı seversiniz siz bak ne diyo;

Varlığın sırrı saklı senden benden
öyle bir sırki ne sen çözebilirsin ne ben
Bizimki perde ardında dedikodu
Bir indimi perde ne sen kalırsın nede ben
doğru söylemiş herzamanki gibi din adamlarının yaptığı işte dedikodu yok efendim zebaniler varmış ateş kazanları seni bekliyormuş yok çadırlar varmış 9 kapılı cennet varmışş felan. hep bunlar dedikodu.. benim işim tanrı varmı yokmu sorusuna cevap aramak değil çünkü böyle bi cevaba ihtiyacım yok... ama gözleri kararmış bi şekilde tanrı var diyenlerin bu uğurda bu batıl inançlarına bilimi alet edenlerin karşıısındayımdır... ben bu oturduğum yerden tanrı yok desem buda dedikodu olur ... tanrının yokluğuna kesin kanıtım yok varlığına sahip olunmadığı gibi...ama mantıklı bi şekilde düşünürsen o hep anlatılan tanrıya yer yoktur bu sistemde...ama mantık tek başına yeterli sebep olamaz...

Alt 22-01-2009, 03:24
Üyeliğini Sonlandırmış

Kimse adya ulaşma meselesini düşünmemştir

ayrıca sen bu kainatın yaratıcıdsı yoktır diyerek benimle en büyük dalgayı geçiyorsun
Alt 22-01-2009, 03:30
Kıdemli Üye

Kimse adya ulaşma meselesini düşünmemştir

ayrıca sen bu kainatın yaratıcıdsı yoktır diyerek benimle en büyük dalgayı geçiyorsun
cevabını anlayamadım ? aslında cevapp vermiceğinide çok iyi biliyordum çünkü yaklaşan çelişkinin farkındasın .. cevap vermeyerek kurtulduğunu sanıyosun ama battığının farkında değilsin..

evet bu kainatın yaratıcısı yoktur... yani bu kainat yokken var olmadı hep vardı ama belki kainat olarak değildi..( yani çömlek şeklinde değilde onun temeli olan çamur şeklinde ) eğer evrenin olmadığı bi an gösterirsen bu iddianı kanıtlamış olursun .... bing bang örneğini verip komik duruma düşme onu çoktan açıkladım eski mesajlarımdan birinde ama yok eğer bing bang diyosansa söyle açıklıyım sana neden yoktan varolmadığını...

Alt 22-01-2009, 03:34
Üyeliğini Sonlandırmış

Güneşte yoktur hemşerim o zaman güneşte yoktur.Ben dualarımda sanada yer veriyorum biliyomusun bak;

Allah herkese akıl fikir versin
Alt 22-01-2009, 03:41
Kıdemli Üye

keşke dua edip allahtan bişeyler dileneceğine sen çalışıp çabalasan bu şey için ... neyse sanrım cevap alamicam yazdıklarıma alakasız cevaplar alıyorum hatta cevaptan saymıyorrum bu acayip şeyleri ...
iyi geceler....

Alt 22-01-2009, 04:00
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger arkadaslar;

Yasam sadece; mustakil var olan varlik icin vardir. Uzerinde veya icinde yasam surdurdugu yer icin degil; Yasam; mustakil var olan varligin, kendi algisi temelinde; kendini idame ettirmesidir. Ta ki; mustakil var olan varlik algisi sona erene -olunce-kadar. O yuzden, mustakil var olan varlik icin, yasam; onun yasam mucadelesi vermeye basladigi andan itibaren baslar. Her, yeni dogan icin yasamin baslangici, onun dogumudur. Ayrica, hicbir mustakil var olan varlik; kendi yasaminin sonunu yasayamaz. Ancak, baska mustakil varliklarin; yasaminin sonunu-kendi yasamdaysa- yasayabilir. Yasam, mustakil var olan varlik icin; hem dogumsuz, hem de olumsuzdur. Cunku, ne kendi dogumunun bilincide; ne de olumunun bilincindedir. Yasam, zamana endekslenmistir. Yere endekslenmis olmasi ise; ayrimciliktir.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil