Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-02-2011, 23:22
Evren34 Evren34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Evrime Yeni Bir Bakış

http://tanrivarmi.blogspot.com/2010/...-yanlglar.html

Evrimle İlgili güzel bir makale

Konu AerA tarafından (24-02-2011 Saat 00:04 ) değiştirilmiştir. Sebep: Kes/Kopyala/Yapıştır zihniyetinden arınıp, linki veriniz. İlgilenen okur.
Alt 23-02-2011, 23:54
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Evren34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
1-) Evrim yalnızca bir kuramdır; bilimsel bir yasa değildir.
Elektronların atomal yörüngede döndükleri bir kuramdır. Çünkü hiç kimse onları göremedi. Dünyanın Güneşin etrafında döndüğü varsayımı bir kuramdır. Güneşten hiç kimse dünyayı izleyemedi.

2) Doğal seçilim dairesel muhakemeye dayanır. Yani iyi uyum sağlayan hayatta kalır ve hayatta kalanların iyi uyum sağladığı farz edilir.
Yalanda değil hani.

3) Evrim bilimsel değildir, çünkü doğrulanamaz veya yalanlanamaz. Ayrıca gözlenemeyen veya yeniden yaratılamayan olaylarla ilgilidir.
Mikro evrim yeniden yaratılmaktadır ve gözlenmektedir. Makro evrim için milyonlarca mikro evrim sürecinin tekrarlanması imkansızdır zaten. Ve bu sebepten elbetteki eldeki veriler fosil verileri olacaktır.

4) Bilim adamları zaman geçtikçe evrim gerçeğinin doğruluğundan şüphe etmeye başladılar.
Yanlışınız var, vazgeçenler bilim adamları değil, yaratılışçılar.

5) Evrim biyologları arasındaki görüş farklılıkları, evrimin somut bilimsel temellere dayanmadığının en belirgin göstergesidir.
Bilimin güzel yanı budur işte. Dogma değildir ve herkes elindeki keşif-kanıtlar ile konuları her an dahada derinleştirmektedirler. Kaldı ki "Din" konularında bile iki insan aynı görüşte değildir, değil mi?

6) Eğer insanlar maymunlardan gelmiş olsaydı, niçin hâlâ ortalıklarda maymunlar dolaşıyor?
Maymun ile "ortak bir atadan" gelindiği için olabilir mi? Yani ortak ata maymun ve insan olarak ayrılınca, bu çok doğal. Aksi durumda insanın da olmaması gerekirdi.

7) Evrim yaşamın yeryüzünde ilk kez nasıl ortaya çıktığını açıklayamaz.
Evrim teorisinin konusu bu değildir. Belki bin defa yazdım lakin anlayana.

8) Matematiksel olarak, bırakın yaşayan bir hücrenin veya insanın rastlantısal olarak ortaya çıkmasını, protein gibi karmaşık bir nesnenin rastlantı sonucu ortaya çıkması mümkün değildir.
Bununda Evrim ile alakası yoktur. Abiyogenez konusudur. Belki bin defa yazdım lakin anlayana.

9) Termodinamiğin İkinci Yasası'na göre sistemlerin düzeni zamanla bozulur. Buna göre canlı hücreler cansız kimyevi maddelerden oluşmuş olamaz ve çok hücreli yaşam protozoadan evrimleşmiş olamaz.
Alayınıza KAPAK olsun. Termodinamiğin ne olduğunu dahi bilmeyen cahil beyinlerin ilacı niteliğinde... İki tane fizik yasası ile YALAN söylediğinizi kanıtlarım. İki tane...

10) Mutasyonlar evrim kuramı için gereklidir, ancak mutasyonlar yalnızca varolan özellikleri yok eder;yeni özellikler yaratmaz.
Neden DDT yerine Chlorpyriphos kullanıyoruz?

11) Doğal seleksiyon mikroevrimi açıklar, ancak yeni türlerin nasıl ortaya çıktığını ve yaşamın daha yüksek düzenlerini açıklayamaz.
Doğal seleksiyon zamana yayılırsa, mikro evrimlerin tamamı makro evrim olur zaten. Unutmayınız siz bile çok hücrelisiniz...

12) Bugüne dek kimse yeni bir türün evrimleştiğine tanık olmamıştır.
Zaman sizin için bir şey ifade etmiyor mu? Hani akıp geçmesi filan. Karbon fiber değilseniz, ölürsünüz ve bilinen hiç bir gelişmeden haberiniz olmaz zaten.

13)Evrimciler geçiş dönemine ait herhangi bir fosili bulup çıkartamamıştır. Örneğin yarı sürüngen, yarı kuş gibi...
Bulunan her geçiş formu, yaratılışçılardan "Bu zaten öyle yaratılmış" yaftasını aldığından, siz göremiyor olabilirmisiniz? MTA Ankara müzesinde at var... Bildiğiniz ve bilmediğiniz at. Evrimsel süreci, Türkiyede bulunmuş ara fosilleri ile gözlenebilen at...

14) Canlılar son derece karmaşık bir yapıya sahiptir -anatomik, selüler ve moleküler düzeyde-. Bu yapı daha az karmaşık olsaydı çalışamazdı. Bu da şu anlama gelmektedir. Böyle bir yapı ancak akıllı bir tasarım sonucu oluşur, evrim sonucu değil.

15) Son araştırmalar, mikroskopik düzeyde bile, yaşamın evrim sonucu ulaşamayacağı kadar karmaşık bir yapıya sahip olduğunu kanıtlıyor.
Bu ikiside aynı şeyi söyleyen kişiler. "İndirgenemez Karmaşıklık" mahkeme kapılarında çökmüştür. Haberiniz yok mu? İzleyin

Bir dahada konunun linkini veriniz. Kes/Kopyala/Yapıştır yapmayınız.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 24-02-2011, 00:07
ulpian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ulpian ulpian isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Sevgili AerA,

son zamanlarda müslüman forumdaşlarımızın, ordan burdan c/p yaparak güya evrim kuramını çürüten başlıklar açmasından haklı olarak bir bıkkınlık hissedip, sadece numaralandırılmış tezlere bakmışsın sanırım. Oysa ilk metinde zaten bu yanlış iddiaların hepsine bilimsel cevaplar verilmiş görebildiğim kadarıyla. Evren34 de zaten metni, ateist bloglardan birinden kopyalamış olmalı (örneğin). Reyhan Oksay tarafından Türkçeye çevirilen ve sanırım Cumhuriyet gazetesinde yayımlanmış güzel bir yazı. Yaratılışçıların iddialarına net cevaplar veriliyor.

Bu durumda evren34'ün, c/p yaptığı yazıları kendisinin de okumasını önermek gerekiyor sanırım.
Alt 24-02-2011, 00:16
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ulpian´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili AerA,

son zamanlarda müslüman forumdaşlarımızın, ordan burdan c/p yaparak güya evrim kuramını çürüten başlıklar açmasından haklı olarak bir bıkkınlık hissedip, sadece numaralandırılmış tezlere bakmışsın sanırım. Oysa ilk metinde zaten bu yanlış iddiaların hepsine bilimsel cevaplar verilmiş görebildiğim kadarıyla. Evren34 de zaten metni, ateist bloglardan birinden kopyalamış olmalı (örneğin). Reyhan Oksay tarafından Türkçeye çevirilen ve sanırım Cumhuriyet gazetesinde yayımlanmış güzel bir yazı. Yaratılışçıların iddialarına net cevaplar veriliyor.

Bu durumda evren34'ün, c/p yaptığı yazıları kendisinin de okumasını önermek gerekiyor sanırım.
Değerli ulpian ;

Ben okumadığını ve okumayacağını bildiğim için, belki buradan okur diyerek kendi cevaplarımı ekledim. Hatta ilk mesajını editleme ve linki ekleme sebebimde, budur.

Bakalım burada okuyacak mı?

Hatta "Ben okudum zaten, sadece paylaşmak istediğim" gibi tuhaf bir cevabı egale etmek için başlığı korudum. "Evrime YENİ Bir Bakış"... Yeni mi?

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 24-02-2011, 00:23
ulpian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ulpian ulpian isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Değerli ulpian ;

Ben okumadığını ve okumayacağını bildiğim için, belki buradan okur diyerek kendi cevaplarımı ekledim. Hatta ilk mesajını editleme ve linki ekleme sebebimde, budur.

Hatta "Ben okudum zaten, sadece paylaşmak istediğim" gibi tuhaf bir cevabı egale etmek için başlığı korudum. "Evrime YENİ Bir Bakış"... Yeni mi?
zaten, metin bilimsel de olsa, yaratılışçı da olsa, sadece link vermesi daha doğru olurdu (yani: yanlış anlaşılmasın, edit'e bir itirazım olamaz kesinlikle, editi de sonradan gördüm zaten ). Ama hiçbir yorum yapmadan bu yazıyı eklemesi, sayın evren34'ün önceki başlıkları düşünüldüğünde ''okumamış olmalı'' dedirtiyor gerçekten de. Kendi adıma ben, sizin cevaplarınızı da okudum ve teşekkür ederim...
Alt 24-02-2011, 04:34
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator

Bence kendisi ''Tanrı Var mı?'' isimli bir blogda ''Evrim hakkında yanılgılar'' şeklinde bir yazıya denk gelince yazının içeriğini okumak zahmetinde bulunmadan buraya taşıdı.

Tabi gene ben günahını alıyor olabilirim arkadaşımızın, zira ben iki tarafı da okuyup kimin haklı olduğunu anlamaya çalışıyorum, daha önce yaratılışçıların yazılarını taşımıştım, şimdi de bilimsel bir yazıyı taşıyorum diyerekten bu yazıyı bizle paylaşmak istemiş olabilir.

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!
Alt 24-02-2011, 14:40
Evren34 Evren34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Değerli ulpian ;

Değerli AreA okumadığımı nerden çıkardınız?ayrıca bu soruları ben değil bir başkası sormuş ve gelen yanıtlar var! Benim tarafsız olduğumu ne zaman anlıycaksınız? Evet bir müslümanım yaratılışın ilkini açıklayamadığı için evrime bi nebze kabul edebilirim çünkü kur'anda sudan yaratılma yani Tek bir ortak ataya işaret var bunları tekrar tekrar yazmak inanın bende sıkıldım lütfen saldırgan aha işte evrime düşman bir yazı diye değilde iyice anlıyarak okursanız bende sevinirim.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil