Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dünya Dinleri, Mitoloji & Antik Uygarlıklar > Mitoloji & Esoterisizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-03-2023, 19:45
Muhyiddin Arabi Muhyiddin Arabi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ilahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sizin fikrinizi sormuştum.
Benim kafam karışık hocam. Nag Hammadi Scriptures kitabının bilinmemesi nedeniyle forumda paylaşım yapıyorum elimden geldiğince.

Şu var: Söylediğim o kanal sahibi kuantum fiziği maddenin bir illüzyon olduğunu aslında maddenin var olmadığını ispat etti iddiasını dile getiriyor. Bilimsel materyalizmden bilimsel idealizme geçiyoruz diyor yeni dünya düzeni için. Klasik fizik çöktü devir kuantum devri diyor.

Amerikalı akademisyen Roy casagranda da içinde bulunduğumuz evren mutlak evrenin kopyasının kopyası iddiasını dile getiriyor how islam saved western civilization başlıklı videoda. Müslüman dünyasının fetihleri olmasa sasani devletine İskenderiye kütüphanesinden kaçırılan kitaplar Hristiyanlar tarafından yok edilecekti iddiasında bulunuyor. O kitapları Müslümanlar kurtardı batı medeniyeti de böyle kurtuldu diyor.
Alt 18-03-2023, 20:47
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kuantum hakkında ahkam kesemem , ismini belirttiğiniz kişide kesemez.
Kuantum alanındaki bilim insanları ancak bu konuda bilgi verebilirler.

Bunun sebebide DENEY yolu ile inceleme gözlem yaptıklarından dolayıdır.

Kuarklara kadar bilgi sahibi olmamızın tek açıklaması DENEY inceleme ve gözlemdir.

Bu deneylerdeki tüm ekipman yine klasik fiziğin verdiği fırsatlardır.

Klasik fizik bitti diyen bir insanda ya akıl yoktur yada maksatlı bir izm cidir .

Bu konuya klasik fizik , modern fizik bilmem ne diye bakılmaz , FİZIK diye bakilır.
Fizik DENEY gerektirir. Fizik deneysiz olmaz. inceleme ile gözlem şarttır. Aksi halde üfürükçü gibi inançla atmasyon tutmasyon fikirler ileri sürülür. İşte o ismini verdiğiniz kişiler inançlı üfürükcülerdir ve bilimi fiziği alakadar etmez..

Fizikçiler kuantumdaki kuarklara kadar inceleme araştırma yapmasaydılar. O kişiler kuarkları nereden bilecekti ? Ve ahkam kesicekti?
Birde böyle düşünün

Bu tipler o kadar ileri gidiyor ki , dünya düzdür, güneş dünyadan küçüktür vs vs gibi saçma sapan laflara ediyorlar. Çokta ciddiye almamak gerekir.
İdealizmin balonu çoktan patladı ama bunlar başka isimler altında yeniden ortaya çıksada bilimin deneyin gözlemin ortaya koydukları karşısında ancak popüler dedikleri üfurmelerle halkın bir kesiminin aklını karıştırıyorlar. İçine birazda din sosu katinca , aklı bir karış havada olanlar için güzel bir hayal dünyası oluşturup kendilerine menfaat çıkar sağlıyorlar.

Bir çok konuda bende etkilemiyordum onlardan ama bendeki etkileri balon gibi söndü.

Geçmişin kitapları elbetteki değerlidir ancak günümüz bilim dünyasında nostaljiden öte gidemez.

Haaa onlardan etkilenmek istiyorsan etkilenirsin.
Etkilenirsinde , bu forumda dillendirir ve tebliğ etmeye çalışırsan etkisi olmaz.

Bu forumda ben yeniyim. Bak eskilerden bu konuya dair sana karşı çok bir şey yazan yok.
Onlarda bıkmış idealizm dünyasında yaşayanları uyarmaktan.
Emin ol okuyorlardir ama gülüyorlardir

Sana forumun bu konular hakkındaki başlıklarını bulup açılan tartışmalarını okumani tavsiye ederim.
Soyutculuktan kurtulmayınca sağlıklı fikir sahibi olamazsın.
Manyetik alan maddemidir diye bir konu açmıştim , oradaki inadımi şimdi okuyunca kendime şaşırıyorum
.
Soyut nedir ve madde deyince ne anlıyorsun esas mesele bu.
Alt 18-03-2023, 22:04
Üye

Kuantum hakkında ahkam kesemem , ismini belirttiğiniz kişide kesemez.
Kuantum alanındaki bilim insanları ancak bu konuda bilgi verebilirler.

Bunun sebebide DENEY yolu ile inceleme gözlem yaptıklarından dolayıdır.

Kuarklara kadar bilgi sahibi olmamızın tek açıklaması DENEY inceleme ve gözlemdir.

Bu deneylerdeki tüm ekipman yine klasik fiziğin verdiği fırsatlardır.

Klasik fizik bitti diyen bir insanda ya akıl yoktur yada maksatlı bir izm cidir .

Bu konuya klasik fizik , modern fizik bilmem ne diye bakılmaz , FİZIK diye bakilır.
Fizik DENEY gerektirir. Fizik deneysiz olmaz. inceleme ile gözlem şarttır. Aksi halde üfürükçü gibi inançla atmasyon tutmasyon fikirler ileri sürülür. İşte o ismini verdiğiniz kişiler inançlı üfürükcülerdir ve bilimi fiziği alakadar etmez..

Fizikçiler kuantumdaki kuarklara kadar inceleme araştırma yapmasaydılar. O kişiler kuarkları nereden bilecekti ? Ve ahkam kesicekti?
Birde böyle düşünün

Bu tipler o kadar ileri gidiyor ki , dünya düzdür, güneş dünyadan küçüktür vs vs gibi saçma sapan laflara ediyorlar. Çokta ciddiye almamak gerekir.
İdealizmin balonu çoktan patladı ama bunlar başka isimler altında yeniden ortaya çıksada bilimin deneyin gözlemin ortaya koydukları karşısında ancak popüler dedikleri üfurmelerle halkın bir kesiminin aklını karıştırıyorlar. İçine birazda din sosu katinca , aklı bir karış havada olanlar için güzel bir hayal dünyası oluşturup kendilerine menfaat çıkar sağlıyorlar.

Bir çok konuda bende etkilemiyordum onlardan ama bendeki etkileri balon gibi söndü.

Geçmişin kitapları elbetteki değerlidir ancak günümüz bilim dünyasında nostaljiden öte gidemez.

Haaa onlardan etkilenmek istiyorsan etkilenirsin.
Etkilenirsinde , bu forumda dillendirir ve tebliğ etmeye çalışırsan etkisi olmaz.

Bu forumda ben yeniyim. Bak eskilerden bu konuya dair sana karşı çok bir şey yazan yok.
Onlarda bıkmış idealizm dünyasında yaşayanları uyarmaktan.
Emin ol okuyorlardir ama gülüyorlardir

Sana forumun bu konular hakkındaki başlıklarını bulup açılan tartışmalarını okumani tavsiye ederim.
Soyutculuktan kurtulmayınca sağlıklı fikir sahibi olamazsın.
Manyetik alan maddemidir diye bir konu açmıştim , oradaki inadımi şimdi okuyunca kendime şaşırıyorum
.
Soyut nedir ve madde deyince ne anlıyorsun esas mesele bu.

Hocam işin içine biraz din sosu katınca ifadenize katılmıyorum. Zira bu adamlar sizin mücadele ettiğiniz din sömürücülerinin en çok korktuğu adamlar.

Şöyle ki bible'ın tanrısı aslında sahte tanrıdır diyecek kadar işi ileri götürmüş adamlar.

Bu konu üzerinde derin derin düşünün. Bible'ın tanrısı derken; Adem ve Havva'yı bilme ağacından yedi diye cennetten kovan tanrı, çoluk çocuk demeden Nuh ve ailesi hariç insanları öldüren tanrıdan bahsediyorlar.

Avrupa'yı aydınlığa kavuşturan insanlar bu eksende mücadele etti. Önderleri gnostik Hristiyanlardı. Katolikler onları deccalin peşinden gitmekle suçlarken, protestanlar da Katolikleri putperest olmakla suçluyordu. Bilme ağacından yedireni kutsayan insanlar bunlar. Gerçek bilimi de bu adamlar yaptı. Newton da bu adamların kurduğu okültist derneklerden birinin lideriydi. Aytunç Altındal bunu kitaplarında anlatmıştır. Hatta kutsal kitabın yorumu adıyla Newtondan yaptığı çeviri Newtonun Danielin kehanetleri üzerine yazdığı bir kitaptır.

Sizin değindiğiniz deney ve gözleme önem veren insanlar da aslında bu çizgideki insanlar.

Bilme ağacından yedirmeyen niye yedirmedi? Maddenin aslında bir illüzyon olduğunu eninde sonunda bulacaktık, bunu bulmamızı istemedi. Bilime düşman olanlar aslında en materyalist insanlardır. Maddenin egemenliğini sürdürmek için bilime düşmanlardır. Ruha düşman oldukları için bilime düşmanlardır.
Alt 18-03-2023, 22:39
Üye

Muhyiddin Arabi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hocam işin içine biraz din sosu katınca ifadenize katılmıyorum. Zira bu adamlar sizin mücadele ettiğiniz din sömürücülerinin en çok korktuğu adamlar.

Şöyle ki bible'ın tanrısı aslında sahte tanrıdır diyecek kadar işi ileri götürmüş adamlar.

Bu konu üzerinde derin derin düşünün. Bible'ın tanrısı derken; Adem ve Havva'yı bilme ağacından yedi diye cennetten kovan tanrı, çoluk çocuk demeden Nuh ve ailesi hariç insanları öldüren tanrıdan bahsediyorlar.

Avrupa'yı aydınlığa kavuşturan insanlar bu eksende mücadele etti. Önderleri gnostik Hristiyanlardı. Katolikler onları deccalin peşinden gitmekle suçlarken, protestanlar da Katolikleri putperest olmakla suçluyordu. Bilme ağacından yedireni kutsayan insanlar bunlar. Gerçek bilimi de bu adamlar yaptı. Newton da bu adamların kurduğu okültist derneklerden birinin lideriydi. Aytunç Altındal bunu kitaplarında anlatmıştır. Hatta kutsal kitabın yorumu adıyla Newtondan yaptığı çeviri Newtonun Danielin kehanetleri üzerine yazdığı bir kitaptır.

Sizin değindiğiniz deney ve gözleme önem veren insanlar da aslında bu çizgideki insanlar.

Bilme ağacından yedirmeyen niye yedirmedi? Maddenin aslında bir illüzyon olduğunu eninde sonunda bulacaktık, bunu bulmamızı istemedi. Bilime düşman olanlar aslında en materyalist insanlardır. Maddenin egemenliğini sürdürmek için bilime düşmanlardır. Ruha düşman oldukları için bilime düşmanlardır.

Her şeyi bir kenara bırakarak şu soruma cevap verebilirmisin?

Bedeninin yanılsama olduğunu mu söylüyorsun. Dediğim gibi her şeyi bir kenara bırakıp sadece bedenin üzerinden bu yanılsamayı bize anlatabilirmisin ?
Alt 18-03-2023, 23:01
Üye

Sadece beden değil madde bir yanılsamadır. Tabi ki beden de bunun bir parçası. Beden ruhun bu yaşamdaki avatarıdır.
Alt 18-03-2023, 23:14
Üye

Bedenin durumu ancak reenkarnasyon ile açıklanabilir. İstenen olgunluk seviyesine gelinceye kadar ruh bedenlenir durur. Ruhun tekamülü sürecini yaşıyoruz.
Alt 18-03-2023, 23:33
Üye

Sizinle bu konudaki sohbet güzeldi.
Size tekamülünüzde mutluluklar temenni ediyorum .
Alt 18-03-2023, 23:34
Üye

Sizinle bu konudaki sohbet güzeldi.
Size tekamülünüzde mutluluklar temenni ediyorum .
Amin ecmain.

Önerilen Siteler