Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Hristiyanlık

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-05-2015, 11:18
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

beni kral olarak istemeyen o düşmanlarıma gelince ,onları buraya getirin ve gözümün önünde kılıçtan geçirin(luka 12:27)

bu kötümü felasife.....evet buda kötü

sadist isa gözünün önünde kılıçtan geçirilmelerini buyurmuş hünkarııım.

aslında şu basit kitaplar( kuran,incil,tevrat) gibi kitapları inandım diyen insanlar bile okumaya değer bulmuyor.

şu konu başındaki ayetleri bir çok hristiyanın bilmediğine eminim.

çelişki hem kendi içinde hemde geldiği idda edilen diğer dinler arasında olunca bu tanrıcï tayfası çelişkileri bulanları infaz ediyorlar.

isanın babası
beni kral olarak istemeyen o düşmanlarıma gelince ,onları buraya getirin ve gözümün önünde kılıçtan geçirin(luka 12:27)

muhammedin. allahı

Tevbe Sûresinin 5 . Ayetinde
Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir

musanın konuşan tanrısı
“Hem yiğidi, hem kızı, emzikteki çocukla ak saçlı adamı, dışarıdan kılıç ve içeriden dehşet telef edecek.
Hasımlarından öç alacağım, Ve benden nefret edenlere ödeyeceğim.” (Tesniye, 32/25)

bunların alayı kasap
Alt 17-05-2015, 11:42
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sayin kadem,dinler insanlar tarafindan yazilmisdir ve celiski doludur burda hemfikiriz ama islamla hristiyanlik farkina gelirsek,islam kilicin ve zorbaligin gücüyle yayilip kilicin ve zorbaligin gücüyle ayakda duruyor,hristiyanliginsa yayilmasiniysa ne kilicin nede zorbaligin gücü engelleyebilmisdir,neydi bu insanlari bu kadar etkileyen? bu kilic ayetlerimi?.saygilar
Alt 17-05-2015, 11:52
Vefik Sami Vefik Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

kadem´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

bunların alayı kasap
Ben ne yazarsam yazayım; sen görmek istediğin gibi göreceksin.
Çünki Tanrı/din gibi kavramlara karşı sende bir şekilde oluşan kin ve nefret, algılama yetini olumsuz etkilemekte.
Bu tip inatlaşmadan bir sonuç çıkmaz.
İncil'in "Dağdaki vaaz" bölümünde MESİH;

"Ne mutlu barışı sağlayanlara! Çünkü onlara Tanrı oğulları denecek." (Matta: 5/9)

Buyurur.
"Eğer insanlar İncilde "kılıç" kelimesi gördükleri için savaşıyorsa, bu hükme de uymaları gerekmez miydi ?
Aktardığın âyet'te kılıç'a, kılıç kullananlara dâir bir övgü yok.
Hattâ MESİH; "Kılıç çekenlerin hepsi kılıçla ölecek" buyurur.
Ama barışı sağlayanlar övülmekte.
Nedense sen bunları görmeden gelerek, kafana göre uyguladığın "cımbızlama" metodu ile kullanabileceğin cümleler seçip, 'haklı' olduğunu ıspâta çalışıyorsun.
Gerçi kendin de söyledin İsâ'ya "ayar" olduğunu.

Ama o denli "ayar" olumşsun ki; İncilde "yağmur" kelimesi göresen; İsa inanmayanlara "ördek" demiş diyeceksin.

Tartışma ile kimi problemler çözülebilir.
Bir ortak nokta çıkmasa dahi neden anlaşılamayacağı kestirilebilir.
Ama sen; kör bir inadın peşindesin.
Cımbızladığın bir-kaç cümleyi tekrar edip duruyorsun.

Devam et bakalım.

Konu Vefik Sami tarafından (17-05-2015 Saat 12:01 ) değiştirilmiştir.
Alt 17-05-2015, 11:58
Üye

anti-ka´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin kadem,dinler insanlar tarafindan yazilmisdir ve celiski doludur burda hemfikiriz ama islamla hristiyanlik farkina gelirsek,islam kilicin ve zorbaligin gücüyle yayilip kilicin ve zorbaligin gücüyle ayakda duruyor,hristiyanliginsa yayilmasiniysa ne kilicin nede zorbaligin gücü engelleyebilmisdir,neydi bu insanlari bu kadar etkileyen? bu kilic ayetlerimi?.saygilar
sayın anti-ka ben dinlerin kıyaslamasını yapmam,hangisi daha gaddardı diye birisini ,diğerinden ayırmam
fakat
güney amerika hristiyanlığı tercih ettiği içinmi? yoksa yerlileri öldürülüp ,kalanlarıda baskı ve zorbalıklamı hristiyan oldu diye mi düşünmeliyim.

ispanyollar zenginlik için gittiler oraya ,karşılarında kafir putperetleri görünce yok ettiler ,bunu tüm dünya biliyor.

orada halen yerlilerin torunlarï var ama hristiyanlığın baskısı altïnda hristiyanlar.dedelerinin dinlerini sorgulama hesap sorma şanasları varmı sizce

dinler topdan kötüdür,katildir,barbardır. bu da benim düşüncem

saygılar.
Alt 17-05-2015, 12:00
Kıdemli Üye

http://www.turandursun.com/forumlar/...ad.php?t=34186
Alt 17-05-2015, 12:09
Kıdemli Üye

sayın anti-ka ben dinlerin kıyaslamasını yapmam,hangisi daha gaddardı diye birisini ,diğerinden ayırmam
fakat
güney amerika hristiyanlığı tercih ettiği içinmi? yoksa yerlileri öldürülüp ,kalanlarıda baskı ve zorbalıklamı hristiyan oldu diye mi düşünmeliyim.

ispanyollar zenginlik için gittiler oraya ,karşılarında kafir putperetleri görünce yok ettiler ,bunu tüm dünya biliyor.

orada halen yerlilerin torunlarï var ama hristiyanlığın baskısı altïnda hristiyanlar.dedelerinin dinlerini sorgulama hesap sorma şanasları varmı sizce

dinler topdan kötüdür,katildir,barbardır. bu da benim düşüncem

saygılar.
Sayin kadem,islami arkana alip katliamda yapabilirsin tecavüzde edebilirsin eylemlerini dayandirabileceyin ayetler mevcut ama isanin kitabini eline alip kimsenin burnunu dahi kanatamazsin tecavüz edemezsin malini talan edemezsin..Senin haberin yokken senin adina birini döversem malini talan eder birde tecavüz edersem,bunda sana nasil bir suc cukarabiliriz?,suclu benmiyim senmisin?,dogruya dogru egriye egri,isaya laf söyletmem o bir devrimci vede ilk komunistdir,avrupalilarin amerika yerlilerine yapdiklari incil olsada olmasada zaten yapilirdi,osmanli fetihe giderken incille gitmedi.saygilar
Alt 17-05-2015, 12:12
Üye

anti-ka hazırlıklısınız

hikayeyi okudum bu hikayeler münferit olaylar yaşanmış olsa bile
kilise bu olay olmasa başka bir olayı kullanırdı.
olmasa bile ,seneryosunu yazarlardı.
dinler bir sùreçtir.1800 yıl önceki bir olay ile bu günki halleri arasında bir fark yokdur

bu kadının. bu ayetten

beni kral olarak istemeyen o düşmanlarıma gelince ,onları buraya getirin ve gözümün önünde kılıçtan geçirin(luka 12:27

haberi bile olduğunu zannetmiyorum ama azize olmuş işde.

ayet buram buram sadistlik kokuyor.
Alt 17-05-2015, 12:38
Kıdemli Üye

anti-ka hazırlıklısınız

hikayeyi okudum bu hikayeler münferit olaylar yaşanmış olsa bile
kilise bu olay olmasa başka bir olayı kullanırdı.
olmasa bile ,seneryosunu yazarlardı.
dinler bir sùreçtir.1800 yıl önceki bir olay ile bu günki halleri arasında bir fark yokdur

bu kadının. bu ayetten

beni kral olarak istemeyen o düşmanlarıma gelince ,onları buraya getirin ve gözümün önünde kılıçtan geçirin(luka 12:27

haberi bile olduğunu zannetmiyorum ama azize olmuş işde.

ayet buram buram sadistlik kokuyor.
Sayin kadem,hazirlikli falan deyilim senelerdir geceli gündüzlü arastiririm su an butür konular hakkinda azda olsa fikir yürütebilecek kadar bilgi sahibiyim.Bizler insaniz ve cevremizde olup bitenlere seyirci olmamaliyiz hertürlü kötülüye ve iyilige duyarsiz olmamaliyiz,benim düsüncem önce güzel ve herkesin özgürce yasayabileceyi bir dünya yaratip ondan sonra kabugumuza cekilip istediyimiz seye inanmaliyiz yada inanmamali,,Hristiyanlik forfin gibi insani öyle bir hale getiriyorki gözünle gördüyün zorbaliklara tepki veremiyorsun,hersey isaya yada babaya havale.Hristiyan isaya babaa havale ediyor müslümana görede Allah belalarini verir yada verecek ama ateist mücadele ediyor ve halk icin birseyler degistiriyor iskence tezgahlarindan kiyimlardan geciyor ama sonucda birseyleri degistiriyor dindarlar dahi herkes bu haklardan faydalaniyor,iste fark,din tepkisiz insan yaratiyor özgür düsünceyse tepkili,dinle dinsizliyin farki bu.saygilar
Alt 17-05-2015, 12:45
Üye

anti-ka´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
,,Hristiyanlik forfin gibi insani öyle bir hale getiriyorki gözünle gördüyün zorbaliklara tepki veremiyorsun,hersey isaya yada babaya havale.Hristiyan isaya babaa havale ediyor müslümana görede Allah belalarini verir yada verecek ama ateist mücadele ediyor ve halk icin birseyler degistiriyor iskence tezgahlarindan kiyimlardan geciyor ama sonucda birseyleri degistiriyor dindarlar dahi herkes bu haklardan faydalaniyor,iste fark,din tepkisiz insan yaratiyor özgür düsünceyse tepkili,dinle dinsizliyin farki bu.saygilar
işde burası müthiş tesbit. anlayana

tek tanrıcılar tüm haksızlıkları ve sorunları
ahiretlerine,allahlarına havale ediyor.
olanı biteni kader diyip kabulleniyor.

ateistler ise mucadeleyi burada sonuca ulaştırmak için çaba sarf ediyor.

isa iyi olsa nolur,kılıçdan bahsetmese nolur. müritlerine ahiret tavsiye ediyor.
Alt 17-05-2015, 13:06
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bu kötümü felasife.....evet buda kötü
Bir şeyi kötü olarak gördük diye herşey kötü olacaksa, o zaman yanmışız demektir.
Ona kalırsa DOĞADAN daha kötüsü yoktur, içinde yaşadığımız şu hayatta, onca kuraklıklar, hastalıklar, ölümler, afetler doğanın bir parçasıdır, hal böyleyken bizler doğaya genede KÖTÜ demeyiz, onu düşman bellemeyiz, onu bu bütünlüğün çerçevesinde değerlendirir, alabiliyorsak sadece önlem alırız.

Hasılı doğa yaşam ve ölümle bir bütün, bu bir yandan sevgi ve nefrete de denk gelir ki buda onun MÜKEMMELLİĞİNİ gösterir, yani mükemmellik denilen şey tek taraflı değildir. Aksine zıtlıkları içerisinde barındıran bir şeydir, bunun ağa babasıda dediğim gibi DOĞADIR.

Doğaya rağmen birileri kalkıpta bu kötü dediğinde, onu eleştirdiğinde, o kişi hayal dünyasında yaşıyor demektir.
Dediğim gibi böyle bir hayat yok! birileri bu meyanda KURGULAR kurabilir ama boş bir hayalden öteside değildir bu, kalıcıda hiç değildir. Kalıcılık zıtlıklarla mümkündür, doğa da bu açıdan yegâne öğretmendirde, hep gündüz olsaydı yaşam biterdi, hep yağmur yağsaydı gene biterdi, kâh kuraklık kâh yağmur, kâh yaşam kâh ölüm... mükemmel olan bu.

İsa'ya gelince, bir iki okuduk diye bu işlerin çok anlaşılacağını sanmıyorum, hatta Tanrı yap dedi bir şeyi yapmamak bile vardır.
Hatırlarsan Şeytan meselesi anlatmıştım, tamda bu noktada yap denileni yapmayan bir Şeytanın hazin hikayesiydi anlatılanlar.
Diğer yandan dinler zaten CEZA demektir ki bir topluma din gelmişse, bileti otomatik kesilmiş demektir, Kitapların içerisinde HEP iyi şeylerin olacağını sanmak zaten Tanrısal zekaya da hakaret olur ki Tanrısallık insanları "yemler"

Bakalım kim öle kim kala, kim yapa kim yapmaya...

Özetle kötülüğü Tanrı bile emrettiği halde yapmıyorsan, yapamıyorsan, Sufi deyimle "pişmişsin" veya "olmuşsun" demektir.

Sevgiler.

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil