Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-08-2010, 00:35
emperrordiablo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
emperrordiablo emperrordiablo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sn.Özgür_Beyin yazdığınız yazıyı ve tartışmanın iki sayfasını hem eğlenerek hem de büyük bir merakla okudum

Ama araplarda ki dışkı merakı yada bu konuda bıraktığı hadisler bana birden kimsenin aklına gelmeyen bir detayı da hatırlatmadı değil,Freud'a göre dışkı merakı olan insanlar eşcinsel eğilimli insanlardır.77 karı ile günümü gün etsem herhalde bende kadın dışında ne var diye bir bakınırdım etrafa , tabii bu sadece bir varsayım ,geçerliliği vardır yoktur okuyan karar versin...

Lakin bir konu daha dikkatimi çekti gene naçizane.Cennete girerken idrarin katii olumsuzluk olduğunu belirten buna benzer bir söylem yazılmış tartışma içinde ama çok da yer kaplamamış konuda , şunu hatırlatmak isterim,basitce vücutta ki fazla ürenin amonyağa çevrilerek asidik olarak vücuttan atılmasıdır diyebiliriz idrar için.Neden bu kadar kötü görülmüş hayret,sıcak coğrafyada oraya buraya işersen tabii etraf pis kokacaktır,dolayısı ile idrarın böyle dışlanmasının sebebi belki de budur,gene bu da benim yorumum sadece lakin,iskorpit balığının iğnesini yiyen ağ temizleyen yada üstüne basan balıkçılar ağrılı bir hal almaması ve alerjik reaksiyon göstermemesi için , yara aldıkları bölgeye işerler,batıl gibi görünsede muhteşem bir bilimsellik taşır bu davranış çünkü amonyak iskorpit zehrini nötralize eder...balık sokunca tek alternatif ya cennete gideceksin yada oraya işeyeceksin bu kadar basit ama arap çöllerinde sanırım iskorpit de yok idi Norveç dini olsa idrar bu kadar hor görülmezdi belki...Saygılarımla

Cennettin kölesi olacağıma cehennemin efendisi olurum...
Alt 12-08-2010, 02:45
troyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
troyya troyya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

hepsi uydurma hadis
Alt 12-08-2010, 02:49
Üye

troyya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
hepsi uydurma hadis
Troya saygı duyarım bu iddaanıza söyleminizin içini doldurmak adına uydurma olmayıp muhammed dönemi WC kullanımına ilişkin bir kaç hadis sizden alalım o halde?Araplar Tuvaleti biliyordur değil mi tanrı onlara söylemiştir bunu , ağaç altı taşla silme hadisesi falan gibi ilkel değillerdi umarım?

Alt 12-08-2010, 02:57
Üyeliğini Sonlandırmış

valla emperro seneler önce mephisto isimli uyeyle tartısmıstık aynı konuyu...ne kadar ağaç altı hadis varsa tam tersini söyleyen hadislerde var...

yani bu işin temelini hadis üzerine kurarsanız...cuvallarsınız...cunku çöp hadisler dolu...ibni cevziyye diye biri bunların tenkidini cok guzel yapmıs...kaynagını bulursam yapıstırırım...
Alt 12-08-2010, 03:01
Üye

Neye göre seçeceğiz o halde sahihlik durumu esas sanırım bu durumda daha demin teravih vaazını dinliyorum hocanın , hoca diyor ki Kuran hadisler ile tefsir edilmeli öyle yaşanmalıdır,lakin günümüz salt kuranı baz alan islam inancı yanlıştır?Sizin söyleminize göre o halde hadis tefsiri bizi tehlikeli noktalara taşıyacak , birisi de çıkar sizin hadisciniz için sahih değil uydurma derse ne olacak?O halde ana referansa dönmeli miyiz yani kuranın kendisine?

Alt 12-08-2010, 03:07
Üyeliğini Sonlandırmış

ya sana bir şey soylim mi kimse bir halt bilmiyor, hocayım diyen adamları goruyoruz ac izle kanal 7 yi...hadisler üzerine dini kurmuş...halbuki kuranda bile tek korunan şeyin bu kitap oldugunu soyluyor...sunnetin korunmasının tek bir ayeti bile yok...

peygamber öldükten sonra onun bunun ağzından yazmalarla hadislere ne kadar güvenir insan...bak benim annem ya bilmez hiç bir şeyi ama saf kalbinle inanır...eyvallah bir şey dedigimiz yok

regaip kandilinde namaz kılıyor...takvim yapragında görmüş...100 rekat namaz...

yuhhh dedim yaa ne bicim namaz mış o...ufak bir araştırmasını yaptım...yine ibni cevziyye usta kalemden muthis bir bilgi buldum...

REGAİP KANDİLİNDE KILINMASINI SOYLENEN HADİSLERİN HEPSİ ALLAH RESULUNE BİR İFTİRADIR VE HEPSİ UYDURMADIR...

anneme soyledim...ee cocugum simdi bosuna mı kıldık...: güldüm...yani kimse doğrusunu söylemez ki...bak o kanalların hepsi uydurma oldugunu soylemez...

bir mustafa karataş soyluyor o da cok az...
Alt 12-08-2010, 03:15
Üye

ya sana bir şey soylim mi kimse bir halt bilmiyor, hocayım diyen adamları goruyoruz ac izle kanal 7 yi...hadisler üzerine dini kurmuş...halbuki kuranda bile tek korunan şeyin bu kitap oldugunu soyluyor...sunnetin korunmasının tek bir ayeti bile yok...

peygamber öldükten sonra onun bunun ağzından yazmalarla hadislere ne kadar güvenir insan...bak benim annem ya bilmez hiç bir şeyi ama saf kalbinle inanır...eyvallah bir şey dedigimiz yok

regaip kandilinde namaz kılıyor...takvim yapragında görmüş...100 rekat namaz...

yuhhh dedim yaa ne bicim namaz mış o...ufak bir araştırmasını yaptım...yine ibni cevziyye usta kalemden muthis bir bilgi buldum...

REGAİP KANDİLİNDE KILINMASINI SOYLENEN HADİSLERİN HEPSİ ALLAH RESULUNE BİR İFTİRADIR VE HEPSİ UYDURMADIR...

anneme soyledim...ee cocugum simdi bosuna mı kıldık...: güldüm...yani kimse doğrusunu söylemez ki...bak o kanalların hepsi uydurma oldugunu soylemez...

bir mustafa karataş soyluyor o da cok az...
Peki o halde öze dönelim biz?Tuvalet alışkanlığı ile ilgili her şekilde arap toplumunu düzene koymayı cahiliye devrini bitirmeyi hedeflemiş olan Kuran dan aydınlatın bizi böyle bir alışkanlığı getirdiği bir ayet var mıdır?

Alt 12-08-2010, 03:20
Üyeliğini Sonlandırmış

sayın emperro tuvaletle ilgili ayet mi varmış...hatırlamıyorum oyle bir ayeti...bu tür şeyler hep hadislerde görülür...kuranda böyle bir şey yok ki...varsada ben hatırlamıyorum...

http://hadis.resulullah.org/index.php?s=oku&id=2471

surda bir bilgi var...
Alt 12-08-2010, 03:32
Üye

sayın emperro tuvaletle ilgili ayet mi varmış...hatırlamıyorum oyle bir ayeti...bu tür şeyler hep hadislerde görülür...kuranda böyle bir şey yok ki...varsada ben hatırlamıyorum...

http://hadis.resulullah.org/index.php?s=oku&id=2471

surda bir bilgi var...
Sn.Troya elbette hadislerin güvenilirliği ve tartışmaya açılması noktasında ben tartışmayı ana referansa dayandıracağım , öyle bir ayet yok elbette , bu yüzden bu konuyu ana referansa dayandıramıyorum,oysa tuvalet ahlakı olmayan bir toplumda?Sizce en temel getirilmesi gereken yeniliklerden biri değil midir bu?Temizlik imandan geliyorken,refere edebileceğimiz bir kuran ayeti olmayışı?Oysa Muhammedin hevası ve kadın erkek ilişkilerinin en mahrem olayları için bile ayet var değil mi?Tuvalet bu kadar mı önemsiz görülmüş Allah tarafından mahiyetinde sormuştum sorumu?

Alt 12-08-2010, 03:37
Üyeliğini Sonlandırmış

sayın emperro, kuran herşeye cevap verseydi...su an hiç kimse bu kadar kitap mı olur kim okucak bunu deyip hiç bir ayet okunmazdı

Hani kendisinden bir güvenlik olarak sizi bir uyuklama bürüyordu. Sizi kendisiyle tertemiz kılmak sizden şeytanın pisliklerini gidermek kalblerinizin üstünde (güven ve kararlılık duygusunu) pekiştirmek ve bununla ayaklarınızı (arz üzerinde) sağlamlaştırmak için size gökten su indiriyordu. (8/11)

tek bir temizlik ayeti olarak bunu görebildim..bunda da su var zaten..arapçasında ne nedir ne degildir bilmiyorum...turkce cevirisinde böyle yazmıslar...

dedigim gibi hadislere dayandırmak lazım bu işi...dediginiz gibi olan hadisler var ....ben buna bir şey demiyorum zaten...ama tam tersini anlatan da hadisler var..ve bunların ravileri bazılarında mechul kişiler...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil