Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 18-01-2022, 20:18
Baskoylu Baskoylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Saygideger Dostlar,

Her birey soyle veya boyle DILINE sahip olmasi gerekir, Kufur, Hakaret ve ulu orta Karalama gibi olumsuzluklar bizlere yakisan bir durus degil.

Yukarida gonderdigim yazi kesilip bicilmis yazilan yazi ve yorumlarda bir anlami da kalmamis, yaziyi okuyanlar acaba Baskoylu ne yazmis forum yoneticisi kiymetli zamanini harcamis yorumlar kesintiye ugramis!!! "Baskoylu kufurmu etmis acaba" Baskoylu nun bu forumda uye oldugundan bu yana KUFUR kullanmamistir, Diline sahip olan Edep Erkanli durusu ile kimseye haksizlik etmemistir. Surekli Saldiriya Ugramis, Igrenc Kufur ve hakaretlerle karsi karsiya kalmasina ragmen ayni usluple karsilik vememis, Egitici ve ogretici kimligi ile yaklasmistir.

Kimsenin kutsalina, inancina, fikir ve dusuncesine saygisizlik etme gibi luxumuz olamaz. Lakin var olan gercekleri oldugu gibi anlatamiyorsak, GERCEKLERI aciklamakta ve anlatmakta zorlanir ANLATMA OZURLU biri olarak kendimizi aciklamis oluruz.

Bazen bazi ortamlarda sohbet ederken Dinci yapisi agirlikta olanlarin surekli kullandigi,
Allah Seni Neden Yaratti,
Allah Sana Akil Fikir Versin,
Allah Gostermesin,
Allah Etmesin,
Allah`tan boyle oldu,
Allah Kurtarsin,
Allah Bagislasin,
Allah Rahmet Etsin,
Allah Belani Versin,
Allah Canini Alsin,
Allah Verdi,
Allah Aldi,
Vs vs vs vs vs vs vs vs

Beni Allah Neden Yaratti iddasi, Bana Hakaret Olmuyormu? veya Saygisizlik Olmuyormu?
Allah Bana Akil Fikir Versinmis!! Nasil bana Akil Fikir Verebiliyor?? Olmiyan birseyin bana AKIL FIKIR vermesinin mumkunu varmi?
Herseyin yaraticisi Allah ise, neden Herkese AKIL FIKIR vermiyor? veya butun varliklari eksiksiz yaratmiyor?
Sozde 4 Kitap bu sahsiyet tarafindan gonderilmis, gonderildigi 4 Din tarafindan kabul ediliyor!!! Neden 1 Kitap degilde 4 Kitap???
Tek Tanrili Dinlerin cikisi ile surekli savaslarin, katliamlarin, iskencelerin, zulumlerin olmasi bu tek Tanrili dinlerin bir birlerini yemesi ile devam etmiyormu? Birbirlerini Karaliyan, Kufur Eden, Asagliyan, Horliyan, Dusman Goren, Dusmanlik Yapan, vs vs vs Bunlar Degilmidir.

Bunlarin yaptiklari ve yapmaya devam ettikleri yiginlarla olumsuzluklari oldugu gibi kufur ve hakaret olmadan anlatmak ve aciklamak SUCMUDUR?

Yiginla site ve forumlar kapatildi veya haklendi!!! Inandigin Din`i veya inanci yassaklarla veya sabote etmekle akliyacagini ve temizliyeceginimi saniyorsun.
Ben yanlis algilamis veya ogretilmis olabilirim, Sen biliyorsan dogrulari, Insan olarak anlatma ve aciklama kabiliyetin yokmu?
Ben nasil tarihi belge ve kaynaklarla carsaf carsaf belgeleyip dogrulari acikliyorsam, Sende ayni sekilde tarihi belge ve kaynaklarla benim bildiklerimi curutebilirsin.

Asagida Kuran denilen bu suc makinasinin bir kac kufur ve hakaretlerine bakalim.

Tevbe/28
Ey iman edenler! Müşrikler ancak bir pisliktir. Onun için bu yıllarından sonra Mescid-i Haram'a yaklaşmasınlar.

Bakara/65

İçinizden cumartesi günü azgınlık edip de, bu yüzden kendilerine: Aşağılık maymunlar olun! dediklerimizi elbette bilmektesiniz.

Maide/60

De ki: Allah katında yeri bundan daha kötü olanı size haber vereyim mi? Allah'ın lanetlediği ve gazap ettiği, aralarından maymunlar, domuzlar ve tağuta tapanlar çıkardığı kimseler. İşte bunlar, yeri (durumu) daha kötü olan ve doğru yoldan daha ziyade sapmış bulunanlardır.

Bakara/171

Kafirlerin durumu, sadece çobanın bağırıp çağırmasını işiten hayvanların durumuna benzer. Çünkü onlar sağırlar, dilsizler ve körlerdir. Bu sebeple düşünmezler.

Cuma/5

Tevrat'la yükümlü tutulup da onunla amel etmeyenlerin durumu, ciltlerle kitap taşıyan eşeğin durumu gibidir.

Araf/179

Andolsun biz, cinler ve insanlardan, kalpleri olup da bunlarla anlamayan, gözleri olup da bunlarla görmeyen, kulakları olup da bunlarla işitmeyen birçoklarını cehennem için var ettik. İşte bunlar hayvanlar gibi, hatta daha da aşağıdadırlar. İşte bunlar gafillerin ta kendileridir.

Furkan/44

Yoksa sen, onların çoğunun gerçekten (söz) dinleyeceğini yahut düşüneceğini mi sanıyorsun? Hayır, onlar hayvanlar gibidir, hatta onlar yolca daha da sapıktırlar.

Araf/176

Dileseydik, onu ayetlerimizle üstün kılardık; fakat o, dünyaya meyletti ve hevesine uydu. Durumu, üstüne varsan da, kendi haline bıraksan da, dilini sarkıtıp soluyan köpeğin durumu gibidir. İşte ayetlerimizi yalan sayan kimselerin hali böyledir.

Müdessir/50-51

Onlar sanki arslandan kaçan yaban eşekleridirler.

Muhammed/12

Doğrusu Allah, inanıp yararlı işler işleyenleri içlerinden ırmaklar akan cennetlere koyar. Durakları ateş olduğu halde kafirler, zevklenirler ve hayvanlar gibi yerler.

Bakara/142

İnsanların beyinsizleri, "Yöneldikleri kıbleden onları çeviren nedir?" diyecekler; de ki: "Doğu ve batı Allah'ındır. O, dilediğini doğru yola eriştirir".

Kalem/10-14 ve 15

Yemin edip duran, aşağılık, daima kusur arayıp kınayan, durmadan söz taşıyan, iyiliği hep engelleyen, saldırgan, günaha dadanmış, kaba saba; bütün bunların ötesinde bir de soysuz olan kimseye mal ve oğulları vardır diye, sakın boyun eğme. Âyetlerimiz kendisine okunduğu zaman, "Öncekilerin masalları!" der.

MILLIYETCILIK COCUKLUK HASTALIGIDIR. INSANLIGIN DA KIZAMIGIDIR. EINSTEIN.
ADOLF HITLER VE MUSSOLINI GIBI IRKCILARIN USTASI, ATATURK`TUR

Önerilen Siteler