Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-03-2021, 11:50
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Kemalizm çukurundaki sözde sosyalistler

Bu çakma sosyalist der ki ;

"Biz bu devletin ilk partisiyiz"
" Biz kurtuluş savaşı verdik"

E bilader sormazlarmı !
Mustafa suphi ve arkadaşlarını agzına dahi almadan TKP / TKF ye gönül vermişleri , o " kurtuluş savaşın" henüz olmadan , karadenizde katleden ve sosyalizme karşı kurtuluş savaşı vermiş bir zihniyete niye sahip çıkıyorsun?

Kemalizm diyemedigin yapı , komunizmide , sosyalizmide
daha başından beri istemedigini açıkca ortaya koymuş ve halende aynı çizgide devam ederken sen neyin dümenini tutuyorsun?

Durduğun çukur seni bağlar.
Kemalistim de , niye cekiniyorsun.

Etrafımda o kadar çok sosyalistcilik oynayan kemalist var ki !
Çukurdan çıkmadan evveli bende şu üstteki , cilalı ibo gibiydim.
Bitti
Alt 03-03-2021, 13:45
Üye

Katmerlisi
Alt 03-03-2021, 20:22
Üye

Forumda duygusallıktan çukurun farkında olmayan sözde sosyalistlerde var
https://turandursun.com/forumlar/sho...&postcount=784

Dunya üzerindeki tüm devlet denilenlerin topraklarına silah ile girilince emperyalizm olur ! Diyorsanız
Abd de , ingilterede , almanyada işgal edilebilir . Alkışmı tutucaksınız.

Sovyet rusya , stalingrad da cevirdiği savaşın ardından almanyanın merkezine girince , sovyetler emperyalist diyebilirmiyiz?

Osmanlı hanedanlıgı işgal ettigi yunan topraklarının ardından , 1. Dunya savaşının ardından eski topraklarını alınca işgal mi oluyor?

Yunan izmire gelince anadolunun içine gitmemiş , ardından artık ne olduysa ankaraya kadar gelmiş ve oradan tekrar püskürtülmüş , püskürttüğün son noktadan durmayıp denizi aşıp yunanistana girseymişti ya ! Bahanede hazır , bura atamın toprağı diyebilirdi yada rusyanın almanyadan geri döndüğü gibi dönüverseydi.

İzmirden öte gitmesini dostları tavsiye etmemiş olabilirmi?
İstanbuldan tek mermi atmadan geri cekilen ingiltere ve müttefikleri ah çok korktuk , bizide bogaza dökecekler diyemi gittiler.

İzmire yunanı , karadenize suphileri döken , ingilizleride bogaza dökerdi elbet. Ama dökmemiş.
Alt 04-03-2021, 00:18
Üye

Türkiye kemalist partisi

Tkp li kemalistlerin Kemalizmi savunmanın nedenleri

Komünistler dışındaki diğer bütün ideolojik ve siyasi akımlar, dost-düşman ayrımını, öznelerin verili gerçekliği üzerinden değil, öznelerin üzerlerine giydirdikleri ideolojik değerler, simge ve semboller üzerinden yaparlar. İşte buna çarpıcı iki örnek:

İlki 1925 tarihli ve TKP'ye ait: "Türkiye, siyasi istiklalini kazandıktan sonra, içtimai ve iktisadi inkılâp yoluna girmiştir ve iki seneden beri bu yolda ilerlemekteyiz. Genç'teki ayaklanmanın gerisinde Kürdistan derebeyleri vardır; Cumhuriyet hükümeti derebeyliği tasfiye edecektir. Öyleyse; Arkadaş, kara kuvvet bizim de burjuvazinin de düşmanıdır. Biz her şeyden evvel bu düşmanı yenmeliyiz; burjuvazi ile de kozumuzu ayrıca paylaşırız..."[6]

Diğeri, içinde bulunduğumuz yıllara ve Oğuzhan Müftüoğlu'na ait: "Bugün dinci hareketlerin Kemalist devlete karşıtlığının nedeni dini kişisel inanç alanından çıkartarak yeniden kamusal alana hâkim kılmaya çalışmaktır. (...) Bugün mevcut devlete, onun sömürü ve baskı aygıtına karşı mücadele ederken cumhuriyete, ilerici ve laik kazanımlarına sahip çıkılmadan ilericilik de, solculuk da, demokratlık da yapılamaz

https://www.teorivepolitika.net/inde...en-savunamiyor

Bir çok insan bu dönemde icerideyken
Kemal okuyan denen kemaiistin dışarıda salına salına gezmedi manidar !
Seviliyor demekki.
Alt 04-03-2021, 11:15
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu partinin kuruluş biçimi bile kuşkulu Aniden isim değiştirdi . Her sol örgütü gören devlet nedense bunları hiç görmüyor. Üyeleri ve mensupları ile konuşulamıyor eleştiri yi ise hiç hazmedemiyorlar .Hiç bir tartışmaya girmiyorlar Sol bir örgüt değil de cemaat örgütü gibiler Tartışmasız kabul edeceksin bir maksatla sana yaklaşırlar o maksat yerine gelmezse bir daha yanına gelmezler. Ben bunlara K. Okuyan tarikat ı diyorum.
Alt 04-03-2021, 11:51
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

ilahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu çakma sosyalist der ki ;

"Biz bu devletin ilk partisiyiz"
" Biz kurtuluş savaşı verdik"

E bilader sormazlarmı !
Mustafa suphi ve arkadaşlarını agzına dahi almadan TKP / TKF ye gönül vermişleri , o " kurtuluş savaşın" henüz olmadan , karadenizde katleden ve sosyalizme karşı kurtuluş savaşı vermiş bir zihniyete niye sahip çıkıyorsun?
Türkiye Komünist Partisini kurdurtanın Atatürk olduğunu biliyor musun?
https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%B...4%B1rkas%C4%B1

Her devrimde olduğu gibi komünist partilerinde zamana göre uyumsuz olanlar etkisizleştirilir, bu Sovyetlerde, Çin devriminde de uygulanmıştır.
Buna göre sorduğun sorunun cevabı tarihin içinde ve koşullarda yatmaktadır.
Dolayısıyla devrim koşullarında ayrık otları temizlenir, bunu hesaba katmadan ve Sovyet, Çin devrimlerinin iç çekişmeleri araştırılmadan "komünisti öldürene sahip çıkan komünist" eleştirisi doğru yapılamaz.

Ayrıca bu gibi temizlik hareketi sadece devrimde değil, akp kurucuları ve akp önderlerinin akpden temizlendiği gibi karşı devrimde de geçerlidir.

Buradan bir Kemal Okuyan savunması çıkarma, çünkü ne okuyancıyım ne de TKP'liyim, sadece bir eleştiride bulunacaksan olayı detaylı ele almanı öneririm.
Alt 04-03-2021, 18:53
Saint-Just Saint-Just isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Bilgivehis, TKP ile Mustafa Kemal'in TKF'sinin bir alakası yoktur. Mustafa Kemal'in kurdurduğu TKF göstermelik, kukla bir örgüttür. Kurulmasındaki temel amaç Sovyetler Birliği'ne sempatik görünmek ve yardım koparmaktır. Mustafa Kemal'in, Lenin'e "yoldaş" ile başlayan mektupları vardır örneğin.

Sovyetler Birliği'nin, Milli Mücadele'ye yardımları elbette emperyalizm'e karşı bir dayanışma ve dostluk ilişkileri geliştirmek için olmasının yanı sıra Sovyetler Birliği'nin hemen altında bir İngiliz varlığı istememesi de önemli bir etkendir. Nitekim Kurtuluş Savaşı'nı kazanmamızda Sovyet yardımlarının çok büyük katkısı vardır. Bu yüzden zaten teşekkür maksatlı, taksim' deki anıtta Sovyet Generalleri Frunze ve Voroşilov'un heykelleri vardır.

Bir de bununla ilgili bir not düşeyim, bu yardımların yanı sıra Sovyetler istese hiç zorlanmadan elinde tutabilecekken, Kars ve Ardahan'dan silahlarını da bize bırakarak kendi istekleriyle çekilmiş ve burayı Türkiye'ye teslim etmiştir.

TKP'nin kurucusu ve bu toprakların ilk komünistleri yani bizim öncülerimiz Mustafa Suphi ve 15'lerdir. Öldürülmeleri olayı elbette hala çok karanlık olsa da, Mustafa Kemal en güçlü seçenek olarak ortaya çıkıyor. Çünkü Mustafa Suphi'nin Anadolu'ya girişinden itibaren onu geri göndermeye çalışan ve kitle gösterileri tertipleyenler Mustafa Kemal ve Kazım Karabekir. Enver Paşa'da bir ihtimal olarak sunulsa da, Enver'in böyle bir işte kazancının olmaması bir yana bence o dönemde Mustafa Suphi'lerin öldüren yahya kahya nın öldürülmesi, sonra yahya kahya yı öldürenin de öldürülmesi gibi peş peşe gelen olaylara gücü yetecek tek kişi Mustafa Kemal bana kalırsa.

Fakat benim şahsi fikrim şu dur ki, ben Mustafa Kemal'in bir "öldürme" emri değil (ki zaten buna dair bir kanıt yok) sadece bir geri gönderme emri verdiğini düşünüyorum. Bence büyük ihtimal bu öldürme işi Kazım Karabekir veya Yahya Kahya pisliğinin inisiyatifi ile gerçekleştirilmiş adilikler.

Şunları da söylemek gerek, Mustafa Suphi, Mustafa Kemal ile mektuplaşırken ve Anadolu'ya gelmek istediğini belirtirken, Mustafa Kemal'in "gelme" demesi ve Sovyetler Birliği'nin de gitmemesi gerektiği uyarısına rağmen Mustafa Suphi Anadoluya geliyor. Elbette siyasi istekleri var, kurtuluş savaşı önderliğini kemalistlerden alabilmek (ki bu olsa herşey çok farklı olabilirdi elbette) ülkede bir komünist etki bırakmak, meclis te parti'nin yer alabilmesi vs (ki mustafa kemal mecliste komünist varlığını da reddediyor). demek istediğim bunların da dikkate alınması gerek.

Ölümleri beni de kahrediyor, fakat cumhuriyet devrimlerini ve bunların getirdiği ilerici atılımları nasıl reddebiliriz? Siyaset yapmak demek bu değil ki. Şefik Hüsnü'de biliyordu bu olayın yüksek ihtimal faillerini ama yinede kemalistlere destek verdi ve cumhuriyet' e de sahip çıktı.

Neyse, bir takım yanlış anlamaları düzeltmek için dahil olmak zorunda kaldım. Sana da tavsiyem bu başlıktaki iki zat ile muhatap olmaman. Biri "keşke Amerika, Rusya'nın a.. na koysa da ben de zevkle seyretsem" falan diyen amerikan soytarısı bir troll. Diğeri de zaten Nato ve Erbakan hayranı, Stalin'e hakaretler eden tuhaf kişilikli bir başka soytarı. Sen bilirsin tabi, ama zaman kaybı bunlar.

Son bir iki not daha düşeyim, TKP bugün dünyanın çoğu ülkesindeki komünist partiler ile işbirliği içerisinde ve ortak çalışmalar yürütüyor. Bu partilerden özellikle Yunanistan Komünist Partisi (KKE), Küba Komünist Partisi, Rusya Komünist Partisi, Venezuela Komünist Partisi, Komünist Parti (İtalya), İsrail Komünist Partisi, Britanya Komünist Partisi vs vs örnek gösterilebilir. Bu partilerin hepsi TKP gibi köklü bir geçmişe ve belli oranlarda ülkelerinde etkin bir güce sahiptir ve zaten Türkiye'de kardeş parti diyebilecekkeri tek işbirliği ve muhatap olarak TKP'yi almaktadırlar.

https://www.youtube.com/playlist?lis...7VScbeA4NTtSsA

TKP'nin komünist ismi yasağına karşı verdiği mücadele ve isim alma sürecini dileyenler şurdan okuyabilir

SİP, 2000 yılında komünist adıyla örgütlenme, parti kurulması ve siyaset yasağına karşı çalışmalara başlamış ve bu doğrultuda ilk olarak SİP'in o dönemki merkez yönetiminde görev alan Yalçın Cerit kurucu genel başkanlığı ile "Komünist Parti" adıyla yeni bir siyasi parti kurulmuştur.[17] Bu dönemde Kemal Okuyan partinin isminin neden Türkiye Komünist Partisi değil de Komünist Parti olması ile ilgili daha önceden var olan tarihsel TKP'nin bir devamı gibi görünmek istemediklerini belirtmiş, parti ismi üzerinde oluşacak tartışmalara girmek istemediklerini söylemiştir.[18] Ancak, bu durum sonradan değişmiş, o dönemde Siyasi Partiler Kanununda yer alan komünist parti adıyla parti kurulamaz ilgili maddesine rağmen, partiye dava açılmaması ve fiili olarak yasak ortadan kalkması ile birlikte Bunun üzerine SİP, daha önce kurduğu Komünist Parti'nin partiye katılması ve TKP'nin kurulması için çalışmalarına başlamıştır.

11 Kasım 2001 tarihinde gerçekleştirilen 6. Olağanüstü Kongresi'nde Sosyalist İktidar Partisi (SİP), kongre öncesinde kendisine katılan Komünist Parti ile partinin adını değiştirirerek Türkiye Komünist Partisi (TKP) olduğu açıklamıştır. Daha önceden SİP'den ayrılan Metin Çulhaoğlu'nun Sosyalist Politika grubunun ve bazı diğer bağımsız aydınların da partiye katıldığı kongrede TKP'nin Merkez Komitesi Aydemir Güler, Kemal Okuyan, Süleyman Baba,Uğur İşlek, Erkin Özalp, Hüseyin Karabulut, Kurtuluş Kılçer, Oğuz Kavala, Hüsnü Atlıkan, Yalçın Cerit, Mesut Odman, Gülay Dinçel, Alper Dizdar, Gamze Erbil, Mehmet Kuzulugil, Yaşar Çelik, Nihal İmeryüz, Tunç Tatoğlu, Sedat Cengiz, Haluk İmeryüz, Arif Basa, Atilla Gökçek olarak belirlenmiş, 1993 yılından beri Sosyalist İktidar Partisi Genel Başkanlığı'nı sürdüren Aydemir Güler yeniden Genel Başkan seçilirken, Kemal Okuyan Genel Sekreter, Süleyman Baba Örgüt Sekreteri görevlerini üstlenmişlerdir. TKP kuruluş tarihi olarak da 10 Eylül 1920'de gerçekleştirilen Bakü Kongresi'ni esas aldığını ilan etmiştir.
https://tr.m.wikipedia.org/wiki/T%C3...Partisi_(2001)
Alt 04-03-2021, 21:35
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Saint-Just´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bilgivehis, TKP ile Mustafa Kemal'in TKF'sinin bir alakası yoktur. Mustafa Kemal'in kurdurduğu TKF göstermelik, kukla bir örgüttür. Kurulmasındaki temel amaç Sovyetler Birliği'ne sempatik görünmek ve yardım koparmaktır. Mustafa Kemal'in, Lenin'e "yoldaş" ile başlayan mektupları vardır örneğin.

Sevgili Saint, bunları biliyorum, yazdığım arkadaşa araştırması için öneride bulunmak amacıyla yazmıştım.

Ayrıca Mustafa Suphi olayı bazıları için Atatürk'e saldırma aracıdır. Her Atatürk adı geçtiğinde işin ötesine-berisine bakmadan doğrudan bu olayı dallandırırlar. Oysa biz biliyoruz ki, o tarihte yeni kurulmakta olan bir devlet var, bu devletin kurulmasında engel teşkil eden her kim ise etkisizleştirilmesi normaldir. Bunu Sovyetler de Çin devrimi de yapmıştır.
Örneğin Çin devrimi Çan Kay Şek ordusundan ziyade komünistlerin kendi içindeki çekişmelerle geçmiştir. Hatta kendi yoldaşları tarafından en çok saldırıya uğrayan bizzat Mao'nun kendisidir. Öyle ki, parti içinde çok güçlü ve etkili gizli çalışan hizipler oluşmuş. Özellikle uzun yürüyüşte görev dağılımı yaptığı gruplardan bazıları cephede yan çizmiş.
Kısaca adı üstünde devrim diyoruz, yeni devlet kuruluyor, böyle bir ortamın içeriği geniş olarak değerlendirilmeden yüz yıl sonra kimseyi yargılayamayız. Yani Atatürk "Mustafa Suphi'yi öldürttü" gibi üç kelime ile Atatürk'ü yargılayamayız. Konu sahibi arkadaşımıza bunu anlatmak istedim. Zaten öyle tartışacak durumda değilim.
Alt 04-03-2021, 23:53
Üye

Aklınızı kendinize saklayın ve dürüst olun güzeller.

Kemalizm ve sosyalizm arasında zerre kadar benzerlik olmadığı gibi kemalizmin ortaya çıktığı günden ve öncesinden bu güne sosyalizmle çatışmaktadır.
Sosyalizme ulaşmak için kurulan siyasi örgütlenmelerden kemalizme son vagon olarak eklemlenenler kemalizm trenden vakti saati geldigi anda atıldılar.
Bu durumun örneği o kadar çokki , bir tek mustafa suphileri örnek vermek gülünç oluyor. Tek tek yazmaya gerek yok.
Kemalizmi devrim olarak görüp sosyalizme kemalist girenlerin neredeyse tamamı yüz yıldır şurda burda katledildi. Hemde kemalist düzenin postallı güvenligi tarafından. Yazık oldu onlara. Sanarsın onları kemalist düzen degilde , bir başka düzen katletmiş algısı yaratmak yada görmemezlikten gelme hali anlaşılır gibi degil.

Kemalizm denince neden bir tek kemal aklınıza geliyorki? Kemalizm bir süreç ve işliyor. Başındakiler degişiyor ama kurucu fikirleri degişmiyor.

Size göre kemalist devrim dediginiz gelişmeler gayet iyi ve ilerlemeci
Sosyalist için devrim ne ?
Kemalist için devrim ne ?

Milliyetcilik diye bir devrim sosyalist için devrimidir? Sormazlarmı insana , hangi milliyet bu ?

Laiklik oldu yipuuuu diye uçuyorsunuz , uçuyoruz ya!
Laiklikliğin bilineni ne ?
Laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması , halk bunu böyle biliyor demi

Din ve devlet işleri
Din işleri
Devlet işleri

Devlet işlerini anladıkta , din işi ne yahu
Devlet burokratik kurumlar toplulugu , organizma

Din işleri ne ?
Tabiki diyanet
Diyaneti devlet kurumu olarak , din hizmetleri yapsın diye kurduk diyorlar . Kime hizmet ediyor demiyorum bile , laiklik gercek anlamda bir devrim ilkesi ise diyanet İŞLERİNİN işi ne ,. Halbuki din vicdan işi olması gerekmezmiydi?

Kemal ve arkadaşları laikligi devrim diye ortaya koydularsa neden dinin kişinin vicdan işi degilde devletin içinde kendine has işleri olan ve ilerleyen dönemde iktidar yön verip hatta iktidarı ele geçirmek için tehlike olusturacagını bilmiyorlardı !
Bal gibide biliyorlardı , laikligin devletin içinde din işleri olmayacağını biliyorlardı . Yinede yaptılar.
Olmayan laikliği , ismi ile halka caktı gectiler.

Birileri ne diyor. Laiklik hassasiyetimiz , chp den şundan bundan bahsetmiyorum. Tkp denen trenin son vagonundan bahsediyorum.
Akp laiklik den anayasa maddesini kaldırsa nee , kaldırmasa ne ? Diyanet İŞLERİ var orda bebegim.
Hassaiyetlerine bak hele
Bu gün zorunlu din dersi diye alayımızın çocuklarına , hem milli egitim okullarında millilik le birlikte bir güzel damardan veriliyor. Yetmiyor DİYANET İŞLERİ ilede her alanda alayımıza ayar cekiliyor.

Laiklik maiklik diye bir devrim yok bilader. İkide birde kalkıp gelüştükkk diyip durmayın.

Bak bunlar sizin milli devrimlerinizin aydınlık dediginiz ve degiştürmezük diye öve öve bitiremediginiz halisinasyonlu sanrılarınız.

Demokrasi ? Ne demokrasisi
Ekonomi ? Ne ekonomisi
Saat miş , takvimmiş, giyimmis kuşammış , harfmiş diye abovvv diye abartmayın , herkeste var.

Bunlar sizin tapınarak övdükleriniz ve postallı bir grubun aydınlık diye ortaya koydugu şeyler.

Şu devrim denilenleri , sosyalizme ilgi alaka duymayan hatta hazzeymeyen birileri SEVİYORUM ve sayıyorum derse gercekten onlara saygı duyarım.

Ama siz iki yüzlülük yapıyorsunuz. Sosyalizmle uzaktan yakından alakası olmayan bir ideoloji olan kemalizmi sosyalizmle aynı tutmak , sosyalizme basamak saymak gibi abuk subuk fikirler üretiyorsanız. BANA AKIL VERMEYİN BİLADER.
O AKLINIZI KENDİNİZE SAKLAYIN.

kemalin sevilmesi ,sayılması , yüceltilmesi , çare olarak görünmesi , kemalizmi bağlar , sosyalistleri ve sosyalizmi degil.

Benim için kemalizm bir çukurdur. Çukuru hakaret olarak yazmıyorum ,. Bildigin çukur diyorum , icine düşersen çıkamazsın ve orada kalırsın , çukurun içi güzelmiş dersende , çukuru dahada derinleştirip içindekilerinin çıkmasını dahada zorlaştırırsın.
Bu çukurdaki sosyalistler içindi.

Yoksa banane çukurun içnde mutlu mesut yaşayan kemalistlerden.
Ben o çukurdan çıktım. O çukura bir daha girmem çünkü çukurun içinde çok dolap dönüyor. Dönme dolap , döndürüp döndürüp ........

Öyle süslü püslü laf yapıp ukala ukala yazmakla olmaz bu işler. Olsa olsa süslü püslü çukurun olur.

Bu çukurda olan o kadar çok isim varki , bir çogu ölmüş gitmiş , onların hatıralarına saygı duydugumdan buraya eklemiyorum..

Ama yaşayan ölüler var. Onları tecrübe ettikleri bildikleri halde o çukurda durmaya devam ediyorlar.

Çukurdan çıkın kemalist sermayeyi konuşun sayet çok biliyorsanız. Sosyalistsiniz ya.

Abd rusya ya dalsada şöyle kenardan eglene eglene izlesem dediydimde , birileri carpıtıp yazmış. Abd taraftarı yapmış beni , rusya abd ye dalsada eglene eglene izlesem demekle zerre farkı yok, ikiside aynı bok. Neymiş efendim rusyaya abd dalsın nasıl dermişim. Derim , niye demiyimki , rusyada beni bağlayan bir fikir düşünce yok. Tam tersinden abd de öyle. İkiside emperyal güç ve kapitalist düzen. Hem mafyatik hem soyguncu .
Bundan daha güzel temennimi olur.
Çini , ab yi de katıp üçlü dörtlü deneyebilirlerde, daha ilerde diger kapitalist gücleride katıp grup yapsınlar.

Ne kadar kötüyüm savaş çıksın istiyorum.
Alt 13-08-2021, 15:24
Otoriter Kemalist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Otoriter Kemalist Otoriter Kemalist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ben de sosyalizm veya sosyal demokrasi çukurundaki sözde Kemalistlerden şikayetçiyim.

Kemalizm ile solun bir araya gelebileceği iddiası ancak ahmakların inanacağı türden bir safsatadır. Kemalizm ile sol iki zıt kutuptur. Sol demek enternasyonalizm demektir, hem solcu hem milliyetçi olunabilir lafı koskoca bir yalandır. Solcu olmak vatansız ve milliyetsiz olmak demektir. Kemalizm'in özündeyse Ziya Gökalp ve Mehmet Emin Yurdakul gibi aydınlarımızın geliştirdiği Türkçülük akımı vardır. Kemalizm ulusalcı ve Türk milliyetçisidir.

Ne yazık ki 1960'lardan itibaren Kemalizm özünden koparıldı ve Cumhuriyet Gazetesi ekolünün yarattığı sahte Kemalizm anlayışı sanki gerçek Kemalizm imiş gibi kabul gördü. Halbuki gerçek Kemalizm'i savunanlar Falih Rıfkı Atay ve Turhan Feyzioğlu gibi adamlardı.

Biz, ilhamlarımızı gökten ve gâipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.
Bizim yolumuzu çizen; içinde yaşadığımız yurt, bağrından çıktığımız Türk milleti ve bir de milletler tarihinin bin bir fâcia ve ıstırap kaydeden yapraklarından çıkardığımız netîcelerdir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil