Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-09-2013, 20:56
speech speech isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

şu cümleyi söyleyen biri ciddiye alınabilir mi?

ATATÜRK, Türkiye için milli bir simgedir...
ne demiştik?

speech´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
o belgeyi burada paylaşmayı düşünmüyorum. bunun bir sebebi, bu belge yüzünden radikal kemalist mücahidlerin hışmına uğramam. diğer sebebi de radikal mustafa kemal kullarının ısrarla bu belgeyi kabul etmemeleridir.
hiç şaşırmadım.
Alt 26-09-2013, 21:02
Erdem Alaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Erdem Alaca Erdem Alaca isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

hiç şaşırmadım.
Yahu nesini kabul edelim, neden edelim sn.speech? İddialar çürütülmüş işte, o devirde pul kullanılmıyordu deniliyor, vs. vs.

Var mı bunlara bir itirazınız?

Bakın bir nokta da benim gözümden kaçmadı. O yıllarda, bilgisayar, PC elbetteki yoktu. Ama bu sahte belgeyi yapan sazan tutmuş "Arial" ailesinden bir font'la yazmış belgeyi. Daktiloyla yazılmış olması gerekmez miydi gerçek olsa? Gerekirdi herhalde.

Bakın gerçek daktilo karakterleri, alakası var mı; kararı siz verin:

1930'lar: Uçak ihraç ediyoruz, 2010'lar: Saman ithal ediyoruz...
Alt 26-09-2013, 21:07
muraterbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
muraterbek muraterbek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Erdem Alaca´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
@sn. muraterbek;
Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde (1889'dan itibaren) siyasi parti oluşumları başlamış, ancak aynı imparatorluğun kuruluş yılı 1299.

Yani 590 yıl siyasi parti olmadan, sadece 34 yıl siyasi partisi olan bir devlet olmuş.
Kararı siz verin...
çok haklısınız.
90 yıllık cumhuriyette 23 yıllık tek partili dönemi diktatörlük dedi ilahlık dedi ballandıra ballandıra bitiremedi 590 yıl babadan oğula geçmiş delilerin bile padişahlık yaptığı sistemin devede kulak sayılacak rakamlarıyla övünmeye çalışıyorlar

Akıl ve mantığın çözümleyemeyeceği mesele yoktur. M.Kemal ATATÜRK
Alt 26-09-2013, 21:08
Vefik Sami Vefik Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Bu mevzu uzadıkça, iddia sahibine nakaratlarını tekrar etmesi için zemin hazırlanmış oluyor. Buna fırsat tanınmamalıdır. Küfre, aşağılamaya karşı olmak demek; hiç bir sûrette bu tip diyaloglara girmemeyi gerektirir."Birileri de Tayyip'e sövüyor" diye, aklı sıra kısas yapıp, mevzûyu Gâzi Paşa'ya hakâret için zemin yapmak, en hafif tabirle ciddiyetsizliktir.

Konu Vefik Sami tarafından (26-09-2013 Saat 21:18 ) değiştirilmiştir.
Alt 26-09-2013, 22:25
Üyeliğini Sonlandırmış

Alt 26-09-2013, 22:48
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba,

birisi size hakaret ediyorsa -ki ben rte'ın hakaret ettiğine tanık olmuş değilim- siz de ona misli ile karşılık verirsiniz. gidip de anasına ve eşine hakaret etmezsiniz. sizin ananıza ve eşinize laf mı söylendi de anasına ve eşine laf söylüyorsunuz? hem diyelim ki hakaret etti, hakarete hakaret ederek mi karşılık verilir? o kötüyse siz de kötüyle kötü olmak zorunda mısınız? "kötülüğe kötülük her kişinin kârıdır, kötülüğe iyilik er kişinin kârıdır" diye bir söz var, duymadınız mı?
Sn.speech, bir çok kişi ki bu forumda da, hakaret ettiğine denk gelmişken siz denk gelmemiş olabilirsiniz...Demek ki rte nin hakaretlerine denk gelenler, yanlış zamanda yanlış yerdeydi...

Ayrıca hakaretin büyüğü küçüğü mü var...? Kavga başlatılmış...Ehhh kavgada yumruk aranır mı...Yani ben iki yumruk attım sen üç atamazsın diyebilir misin karşı tarafa...? Hakareti başlatan, sokak ağzını devlet ağzı haline getiren, vatandaşı rencide etmeyi, vatandaş ile alay etmeyi meziyet sanan iktidarın ta kendisi...Şimdi kendisine, ve ötesine edilen küfürlerden, hakaretlerden alınmamalı...Alınacak adam önce kendisi terbiyesini takınır...!

sizin cumhuriyeti kuranlar dediğiniz kimler? şu 23 yıllık tek partili rejimi kuranlar mı? cumhuriyet bunun neresinde? diyelim bunlar en başından beri demokrat insanlardı ve devleti kurar kurmaz çok partili sistemi hayata geçirdiler. bu kişiler eleştirilemez ve sorgulanamaz kutsal varlıklar mıdır ki kendileriyle hesablaşılamasın, kendilerinden hesab sorulamasın?
O yılların konjüktüründeki yönetim, zihniyet, anlayışla hesaplaşabiliyorsun da, bugünün ileri demokrasi naraları atanlar ile hesaplaşabiliyor musun...? Mustafa Kemal'e dokunamıyorsun da, RTE ye dokunulabiliyor da biz mi bilmiyoruz...? Siz ne dediğinizin farkında mısınız...? Kendisinden hesap sorulabilen sistemi oturtur, gider istediğiyle hesaplaşır...Yargının da direksiyonuna geçmeden, kendi zihniyetiyle kadrolaşmadan...

Ayrıca kötü dediğiniz kötü de, MANDA SEVERLER mi mükemmeldi...?

bu "kutsal" kanunun kaldırılmamasından akp'den ziyade kemalistler sorumludur diye düşünüyorum. çünkü bu kanunun kaldırılması kemalizm ümmetini de ayağa kaldırır. böyle bir şey akp'den ziyade kemalistlerin işine yarar. "iki ağaç" için bile haftalardır cıngar çıkartanlar, böyle bir durumda daha fazlasını yapabilirler. akp de bunları düşünüp bunlara fırsat vermek istemiyor olabilir. ya sen onu bırak da şimdi, kemalistler neden kaldırmadı bunu?
Sanırım ne demek istediğimi anlatamamışım...Bundan 40 yıl, 50 yıl önce kutsal kanun kaldırılmadı...YANLIŞ MIYDI yanlıştı...Peki yıl 2013...Başbakanı fezlekelerinden dolayı yargılayabiliyor musunuz...? Hayır...Peki bu doğru mu....Bu da yanlış....

Aradan ortalama yarım asır geçmiş, hala nato mermer nato kafa...! Tencere dibin kara benimki senden kara...

Kemalistler derken, etkili olduğu yıllar 80 öncesi idi...80 sonrası tabloya bakınız...;

- 4 yıl askeri yönetim...Bundan da PKK ve Cemaatler nemalandı zaten...

-1985 ten itibaren ANAP ( ki içerisinde her düşünceden insan vardı ilk çıkışında)

-1991 den sonra, 2002 ye kadar neredeyse 11-12 hükümet gelmiş geçmiş...Niçin KOALİSYON dönemleri...

-2002 den itibaren ise düzelme beklenenler düzeleceğine, geçmişte yapılan yanlışlar tekrar edilmeyeceğine, tam tersi ona buna BOK ATMA furyası...!

Sn.arkadaşım hiç kimse RTE ve ekibini 2002 öncesi ile YARGILAMAYACAK...2002 sonrası iktidarı ile yargılayacak...O ne yaptığını anlatacak...Tekrar soruyorum, RTE yi yargılayabiliyor musun...? Eleştirdiğiniz dönemin aynısını oynamıyor mu iktidar...?

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke
Alt 26-09-2013, 23:36
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Atatürk, Zübeyde ve Abduş meselesi zır cahil Kaplancıların bir saçmalığıydı.
Tarihin Arka odasında Murat bardakçı Hoca Efendi hazretleri gayet güzel bir izahat verdi konu hakkında.

Hani ben "yok öyle şey olmaz" gibi bir şey bekliyordum ama adam kalktı çatır çatır neden olmayacağını güzelce izah etti.

Daha önce verildi mi bilmiyorum, bu Atatürk iftirasının farklı bir videosu var. Cehaleti iyi görüp tanımak lazım. Yalnızca Arap alfabesi ile yazılması sayesinde bir sahtekarlığın nasıl gerçek gibi algılandığına güzel bir örnek.

Alt 26-09-2013, 23:44
Üyeliğini Sonlandırmış

Sn.speech, bir çok kişi ki bu forumda da, hakaret ettiğine denk gelmişken siz denk gelmemiş olabilirsiniz...Demek ki rte nin hakaretlerine denk gelenler, yanlış zamanda yanlış yerdeydi...

Ayrıca hakaretin büyüğü küçüğü mü var...? Kavga başlatılmış...Ehhh kavgada yumruk aranır mı...Yani ben iki yumruk attım sen üç atamazsın diyebilir misin karşı tarafa...? Hakareti başlatan, sokak ağzını devlet ağzı haline getiren, vatandaşı rencide etmeyi, vatandaş ile alay etmeyi meziyet sanan iktidarın ta kendisi...Şimdi kendisine, ve ötesine edilen küfürlerden, hakaretlerden alınmamalı...Alınacak adam önce kendisi terbiyesini takınır...!
sevgili mümin (kemalist) kardeşim, ben her hangi bir hakaretini hatırlamıyorum. bunun sebebi ya unutkanlığım ya da sizin hakaret olarak gördüğünüzü hakaret olarak görmememdir. bir hakaret etmiş olsa bile bu, haddi aşmayı ve annesi ile eşine hakaret etmeyi meşru kılmaz.

hakaretin büyüğü küçüğü var elbette. bir kişinin şahsına bir söz söylenmesine karşılık anadan girip bacıdan çıkmak bir ölçüsüzlüktür. kısasta eşitlik esastır. sadece 1 dişinizi elinize veren birisinin 32 dişi ile birlikte çenesini de eline veremezsiniz.

O yılların konjüktüründeki yönetim, zihniyet, anlayışla hesaplaşabiliyorsun da, bugünün ileri demokrasi naraları atanlar ile hesaplaşabiliyor musun...? Mustafa Kemal'e dokunamıyorsun da, RTE ye dokunulabiliyor da biz mi bilmiyoruz...? Siz ne dediğinizin farkında mısınız...? Kendisinden hesap sorulabilen sistemi oturtur, gider istediğiyle hesaplaşır...Yargının da direksiyonuna geçmeden, kendi zihniyetiyle kadrolaşmadan...

Ayrıca kötü dediğiniz kötü de, MANDA SEVERLER mi mükemmeldi...?
şahsen ben herkes ile hesablaşılabileceğini düşünüyorum. ben kemalistler gibi kişi kültü olan bir kişi kulu olmadığım için herkesle hesablaşabilirim. ben kemalistlerin mustafa kemal'i kutsayıp en ufak bir toz dahi kondurmadıkları gibi tayyib'i kutsayan ve ona toz kondurmayan bir tayyibist değilim. her türlü kişi kültü bir putperestliktir. biz isa gibi bir peygamberin kültleştirilip kendisine tapınılmasına karşı iken tayyip gibi birisinin putunu dikecek değiliz.

Sanırım ne demek istediğimi anlatamamışım...Bundan 40 yıl, 50 yıl önce kutsal kanun kaldırılmadı...YANLIŞ MIYDI yanlıştı...Peki yıl 2013...Başbakanı fezlekelerinden dolayı yargılayabiliyor musunuz...? Hayır...Peki bu doğru mu....Bu da yanlış....

Aradan ortalama yarım asır geçmiş, hala nato mermer nato kafa...! Tencere dibin kara benimki senden kara...

Kemalistler derken, etkili olduğu yıllar 80 öncesi idi...80 sonrası tabloya bakınız...;

- 4 yıl askeri yönetim...Bundan da PKK ve Cemaatler nemalandı zaten...

-1985 ten itibaren ANAP ( ki içerisinde her düşünceden insan vardı ilk çıkışında)

-1991 den sonra, 2002 ye kadar neredeyse 11-12 hükümet gelmiş geçmiş...Niçin KOALİSYON dönemleri...

-2002 den itibaren ise düzelme beklenenler düzeleceğine, geçmişte yapılan yanlışlar tekrar edilmeyeceğine, tam tersi ona buna BOK ATMA furyası...!

Sn.arkadaşım hiç kimse RTE ve ekibini 2002 öncesi ile YARGILAMAYACAK...2002 sonrası iktidarı ile yargılayacak...O ne yaptığını anlatacak...Tekrar soruyorum, RTE yi yargılayabiliyor musun...? Eleştirdiğiniz dönemin aynısını oynamıyor mu iktidar...?

Sağlıcakla kalınız...
ben diyom hakkari sen diyon yin gari. kemalistler 80 öncesi gibi, 80 sonrası da etkili oldular. "cumhuriyet" tarihi boyunca gerek devlet, gerek derin devlet olarak etkindiler ve halen daha etkindirler. rejim değişmedikçe, kemalistler yok edilmedikçe de bu değişmeyecek. şimdi durum böyleyken neden değiştirmediler? adamlar darbe yapıyorlar ve o arada birçok şeyi değiştiriyorlar. dipçik zoruyla %90 oy alıp anayasa değiştiriyorlar, milyonların konuştuğu bir dili yasaklıyorlar, zorunlu din dersi koyuyorlar, türban yasağı koyuyorlar, translara sahne yasağı koyuyorlar vs. bunları yapabilenler bir kanunu kaldırmaya güç yetiremediler mi?

selam ve dua ile...
Alt 27-09-2013, 00:05
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Murat Bardakçının yanıtı
Alt 27-09-2013, 00:36
bursali68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bursali68 bursali68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Merhaba,

sevgili mümin (kemalist) kardeşim, ben her hangi bir hakaretini hatırlamıyorum. bunun sebebi ya unutkanlığım ya da sizin hakaret olarak gördüğünüzü hakaret olarak görmememdir. bir hakaret etmiş olsa bile bu, haddi aşmayı ve annesi ile eşine hakaret etmeyi meşru kılmaz.
Sn.speech...Birincisi anladığınız şekilde bir Kemalist değilim...Kendimce Atatürkçü lük ile Kemalist düşünceyi aralarında fark görerek düşünen biriyim...Atatürkçüyüm ancak hiç bir zaman Kemalist olmadım, olamadım...Bilip-bilmeden sallamak iyi bir şey değil...Eğer ki zerre kadar inancı olan biriysen bundan yani " bilip-bilmeden salmadan dolayı " sorgulanacağını bilmen gerek...!

İkincisi hakaret konusu forumda da sıkça görülen bir konu ki özellikle " inançlı " arkadaşlarımız , inançsız arkadaşların hemen hemen her söylemine " hakaret " mantalitesiyle yaklaşıyor...Demekki hakaret GÖRECELİ olabiliyormuş...

O zaman şuraya geliyoruz, Sn.Başbakan, ana avrat yediği küfürlerden rahatsız oluyorsa ve bunu hakaret olarak algılıyor ise, kendi söylediği " ayyaş, alkolik, çapulcu " söylemleriyle de karşı tarafa hakaret ettiğini bilmeli...Bilmiyorsa o başbakanlık koltuğunda ne işi var...! Bir kavgayı başlattığınızda bazen karşı taraf freni patlayan kamyon misali gider üzerinize...O zaman da az hakaret-çok hakaret, az küfür-çok küfür...diye bir mantık kalmaz...Çünkü 11 yıldır topluma bunu empoze ettin, ne ektiysen onu biçiyorsun...Şimdi kimi yargılıyorsun...!

hakaretin büyüğü küçüğü var elbette. bir kişinin şahsına bir söz söylenmesine karşılık anadan girip bacıdan çıkmak bir ölçüsüzlüktür. kısasta eşitlik esastır. sadece 1 dişinizi elinize veren birisinin 32 dişi ile birlikte çenesini de eline veremezsiniz.
Yukarıdaki nedenlerden, bir de koltuğuna yakışır tavır gösterme dengesinden dolayı, o koltuğa yakışmayan konuşma şekli ile Sn.Başbakanın ettiği küçük hakaretlerin toplumdaki yansıması büyük hakarettir...

Bu arada kısasta eşitlik esastır diyorsun ya umarım bir hırsızın elinin kesilmesini savunmuyorsundur, çünkü mala karşı kan eşit değildir...!

şahsen ben herkes ile hesablaşılabileceğini düşünüyorum. ben kemalistler gibi kişi kültü olan bir kişi kulu olmadığım için herkesle hesablaşabilirim. ben kemalistlerin mustafa kemal'i kutsayıp en ufak bir toz dahi kondurmadıkları gibi tayyib'i kutsayan ve ona toz kondurmayan bir tayyibist değilim. her türlü kişi kültü bir putperestliktir. biz isa gibi bir peygamberin kültleştirilip kendisine tapınılmasına karşı iken tayyip gibi birisinin putunu dikecek değiliz.
Sizin ne düşündüğünüzün oy zamanı geçtikten sonra HİÇ BİR HÜKMÜ YOKTUR...! Mecliste Sn.Başbakanın da fezlekesi var...Peki yargı sıktırıp, Sn.Başbakan ile bu fezleke nedeniyle hesaplaşabiliyor mu...?

Siz kendinizin tayyibist olmadığını söylerken, kendinize inanılmasını can-ı yürekten isterken, karşı tarafı Mustafa Kemal'e tapanlar olarak niteleyebiliyorsunuz...Bu ne biçim perhiz, ne biçim lahana turşusu...?

Ancak ülkemizde feodal yapı devam ettiği ve biad kültüründen arınamadığımız sürece gelenin adı ister Tayyip, ister Kemal, ister Devlet, ister yasa dışı Öcalan olsun değişen bir şey yok...! Şimdi biz de sizin " ben tayyibist değilim " demene ne kadar inanmamızı bekliyorsunuz...?

ben diyom hakkari sen diyon yin gari. kemalistler 80 öncesi gibi, 80 sonrası da etkili oldular. "cumhuriyet" tarihi boyunca gerek devlet, gerek derin devlet olarak etkindiler ve halen daha etkindirler. rejim değişmedikçe, kemalistler yok edilmedikçe de bu değişmeyecek. şimdi durum böyleyken neden değiştirmediler? adamlar darbe yapıyorlar ve o arada birçok şeyi değiştiriyorlar. dipçik zoruyla %90 oy alıp anayasa değiştiriyorlar, milyonların konuştuğu bir dili yasaklıyorlar, zorunlu din dersi koyuyorlar, türban yasağı koyuyorlar, translara sahne yasağı koyuyorlar vs. bunları yapabilenler bir kanunu kaldırmaya güç yetiremediler mi?
Tamam söylediğimiz yerler farklı ise Hakari'de ne işin var...Gari'ye gel...!45.Hükümetteki kabinedekilerin özgeçmişlerine bak bakalım kaç tane KEMALİST GÖRECEKSİN...!

Askeri hükümet göbekten ABD ye bağlıyken bu dediklerini asla yapmazdı...Ve yapmadı da, yapamadı değil...Oysa ki 2002 den itibaren ALENGİRLİ DE OLSA sandalye çoğunluğuna sahip olan ve tek başına 3 dönemdir iktidar olanlar ne halt yiyor...Onları tutan mı var...DGM lerden onlar da, bizler de şikayetçiydik...Ne oldu katmerlisini ben, ben gibi bir çok kişi olan bizler mi getirdik...Tayyibist değilim dediğin Tayyip getirmedi mi...?

Madem ki Tayyip savunucusu, hatta kimsenin savunucusu değilsin, o zaman kimsenin de ekmeğine yağ sürme...Gelişmiş demokrasilerde yönetimlere hesap sorulur, geçmişte ölmüş gitmiş veya ahı gitmiş vahı kalmışlara değil...!

Kibir insanın en büyük düşmanıdır...Açın okuyun dün Sn.Hüseyin Çelik neler yumurtlamış...Sanırsınız ki 2002 den sonra Türkiye tekrar kurulmuş, kurtarılmış...Ama unutmayınız kendi oğlunun ortağı olduğu kuyumculuk sektörünün karı için pırlantadaki KDV yi indiren, ama ekmeği için borçlanıp CNC tezgah alana %18 KDV yi reva göre SÜR ADALETLİ bir iktidar ile karşı karşıyayız...Ekmeğe kaç lira KDV ödüyorsun, pirince, şekere, meyvaya, ete...?

Eleştirilen JAKOBEN diye sözüm ona aşağılanmaya çalışılan-ki bunu söyleyen kör cahilin tekidir-Mustafa Kemal'i açın okuyun o yokluklar içerisinde bunların hangisini yapmış...?

Sn.speech gün bu gündür, benim de keşke Mustafa Kemal bunu böyle değil de şöyle yapsaydı dediğim yerler oluyor...Ama unutmayın bunu yıl 2013 te söylüyoruz veya 2000 de söyledik veya 1990 da söyledik...Ne yapalım yanlış gördüklerimizden dolayı adamı mezarından kaldırıp kemiklerini mi sallandıralım...? Bunu yapamayacağımıza göre siyasette OMURGALILIĞI literatüre sokanların omurgalarına bakmaktan başka çaremiz yok...O yüzden Tayyib'i YARGILIYORUZ ve sanırım bu kafayla gittiği sürece de bu artarak devam edecektir...

Sağlıcakla kalınız...

" Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların hiç bir şey yapmaması kafi " Edmund Burke

Konu bursali68 tarafından (27-09-2013 Saat 00:49 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler