Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-12-2007, 11:16
Üye Değil

Standart Re: "Turkler orta asyadan gelmedi" !

Turklerin kokeni Orta Asya'dan gelmistir ve altaik irktandirlar. Buna ragmen ulkemizde yogun bir irk/gen karisimi mevcuttur. Bu sebeple turklere saf turk gozuyle bakmak anlamsiz olur. Bu turklerin kanina karisan kanlarin basinda yunan, gurcu ve rum kanlari gelir, doguda daha cok kurt ve arap halklarin genetik izleri vardir. Ulkemizde yine baya yogun bir sarisinlik vardir ve bu altaik bir irkta kabul edilemez, bu kimseler daha cok trakya bolgesinde gorulurler ve slav kokenlidirler. Bunun yanisira dalgali saclar ve kivircik saclar yine turklerin irklarinin saf olarak kalmadiginin gostergesidir. Turklerin bugun hala koruduklari genetik ozelliklerinden biri sut mevzusudur. Turklerde 12 yasindan sonra sutu hazmeden enzimlerin uretimi durur ve bu yastan sonra sutu hazmedemezler. Bugun hala bircok Turkiye turku ayni sorunu yasar. Bu enzim problemi turkleri, sutu yogurt ya da peynir olarak tuketmege itmistir. Evet gen haritasindan bahsediyorduk, Turkiye'deki bu gen kokteylini iki olguya bagliyorum, birincisi Anadolu topraklari bunca medeniyetin dogdugu buyudugu yerdir ve yerlesik bir nufus hep olmustur. Ikincisi ise, turk erkeklerinin beyaz tenli kadinlara duskunlukleri olabilir. Soyle bir gecmise baktigimiz zaman, turk erkeklerinin yunan ve rum kadinlari ile eskiden beri hic zorlanmadan evlendiklerini goruyoruz. Bildiginiz uzere turk erkeklerinin bu duskunluklerinden faydalanip, padisahla evlenerek Osmanli sarayini iceriden yoneten cok kadinlar olmustur.

Peki bu duz ense nereden gelmistir bilen var mi? Turklerin kafasinin arkasi duz iner, mesela avrupalilarin kafasinin arkasi kavun gibi cikiktir. Bu ozellik cok da dominant cunku esim turk olmadigi halde benim cocuklarimin ensesi ayni benimki gibi duz. Acaba bu altaik irkin br ozelligi mi yoksa akdeniz halklarindan gelen birsey mi.
Alt 11-12-2007, 11:26
Üye Değil

"Ama genetik araştırma yaptıranlar Amerika'da daha çok. Türkiye'de yeni başladı ve yoğun. Avrupa'da ise pek ilgi yok. Çünkü onlarda soyadların 600- 800 geçmişi var. Bu da bir belirginlik ortaya koyuyor."

Yazidan bir alinti yapalim. Evet Avrupa toplumlarinda bu bahsedilen dogrudur, bunun yanisira bir belcikalinin, yunanli cikma ihtimali yoktur. Cunku toplumun yapisi disa kapalidir ve hicbirzaman disardan bir bireyi kabul edemez. Ne kulturel ne sosyal olarak. Afrika'da bu kadar uzun sure kalip, en ufak degismemelerinin sebebi de budur. Turklerle avrupalilar arasindaki en belirgin fark bu sanirim.
Alt 11-12-2007, 12:54
okinono
Üye Değil

Bundan bir kaç yıl önce ABD de bir şirketin 169 dolara gen haritası çıkarttığı ile ilgili bir yazı okumuştum. Sonra bir daha bulamadım.

Bu şirkete Türkiyeden nasıl ulaşacağım konusunda bir bilgisi olan varmıdır?

Selamlar
Alt 11-12-2007, 20:51
3.yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
3.yol 3.yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sevgili Oki,

https://www3.nationalgeographic.com/...hic/index.html

National Geographic dergisinin bunyesi icinde bir proje var. ABD icin $99 + yollama masrafi. Turkiye'ye yolluyorlar mi bilemiyorum. Hem DNA haritani ogreniyorsun ( erkek icin Baba tarafi veya Anne tarafi, iki secenekten birisi , kadin icin sadece Anne tarafi) hem de yapilan bilimsel calismanin veri bankasina katkida olmus oluyorsun.

Katilim hakkinda su baglantiya bakabilirsin.
https://www3.nationalgeographic.com/...rticipate.html

Para yatirmadan once assagidaki baglantida proje ilgili bir suru soruya cevap var, okumani tavsiye ederim.
https://www3.nationalgeographic.com/...phic/faqs.html

Not: Ayni derginin Turkce versiyonuna baktim bu bilgileri bulamadim.
Alt 11-12-2007, 21:32
okinono
Üye Değil

Sevgili üçüncüyol

Çok teşekkür ederim.

Selamlar.
Alt 11-12-2007, 21:45
Hewreman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hewreman Hewreman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

gercek Turk tarihi icin;

http://www.geocities.com/kazimmirsan/

selamlar

hayallerinde sınırlama özlemlerini
Alt 11-12-2007, 23:52
dal dal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

yapılan kazılarda müzelerimizde ve yurdumuzun çeşitli mağaralarında bulunan 100 den fazla eser Kazım Mirşan ve Haluk Tarcan tarafından ortaya çıkarılan yeni bir tez, Türk Tarihi'nin
Anadolu da *M.Ö 15.000'li yıllara dayandığını göstermektedir

tarih insana bilgelik, şiir iç zenginliği, matematik titizlik
doğal bilimler derinlik, mantık tartışma yeteneği kazandırır.
Alt 12-12-2007, 01:42
3.yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
3.yol 3.yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sevgili Oki,
Rica ederim, ama verdigim link ile ilgili *su konuda uyarayim : *sonuclar genel olarak geliyor yani hangi etnik gruptan oldugunu belirtmiyor. Sadece ait oldugun DNA grubunun belirli tarih araliklarinda nerelerde bulundugunu gosteriyor. Yani bir bakima atalarinin gocunu anlatiyor.

Daha ayrintili DNA testleri var sanirim ama ne kadar ticari ne kadar bilimsel olurlar bilmiyorum.

Saygilar,
Alt 12-12-2007, 02:30
okinono
Üye Değil

Sevgili Üçüncüyol

Verdiğiniz linkleri okudum. Adamlar da sanırım bu konuda epey bir şikayet almışlarki, üstüne basarak etnik tespit olmadığı konusunda uyarıyorlar.

Sizinde Söz ettiğiniz daha detaylı şirketler hakkında google da çok olmasada birkaç firma buldum. Ama ne kadar sağlıklı bir sonuç veriyor bu şüpheli. Aslında bu tür şirketlerin uyduğu bir uluslararsı standart varmıdır bence buradan başlamk gerekiyor. Nationalgrapihcs in dna sı ise bir ortak projenin halkası olduğu için en azından güvenli gibi duruyor.

Daha detaylı bilgi alırsanız bu konuda beni öm ile bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Selamlar
Alt 12-12-2007, 18:14
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

http://arsiv.sabah.com.tr/2007/12/10...7BC937B4C.html
* Bos yere parani harcama, baskalari yapmis arastirmayi. Anadolu nufusunun 40 bin senelik oldugu soyleniyor yukardaki linkte.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil