Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-11-2005, 19:59
Materyalist Materyalist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Burkay kardeşim. "Her şeyin bir zamanı ve sebebi var" demekle zaten olayı çözmüşsün. Sen bunu kabul ettikten sonra ben ne yazsam boş. Muhammede musa ile kendisi arasında mekik dokutmanın ne sebebi olabilir pek anlayamadım. Demekki allah muhammedle dalga geçiyor. Bir de anlamadığım şu var. 50 vakit namazın insanlara çok geleceğini musa efendi anlamışta, o çok ilim ve iman sahibi muhammed bunu neden anlayamamış?
Gelelim muhammedin ahirette secde etmesine ve allahın "secde dünyada idi. Kalk" demesine. Allah muhammedin bunu yapacağını bilmiyormuydu? diye sormuşsun. Tamam işte. Benim de anlamadığım bu. Bile bile neden böyle tuhaf işler yapıyor bu allah? Cehennemde muhammedin ümmetinden bir sürü adam olacağına göre, muhammed efendi başarısız olmuş anlaşılan. Şeytan muhammedi yenmiş.

Tek Gerçek Maddedir
Alt 13-11-2005, 20:15
burkay
Üye Değil

MATERYALIST ÖNCE USLUBUNU DEGISTIRDIGINDEN DOLAYI TESEKKÜR EDERIM ... PEYGAMBERIMIZ DAVASINDA BASARISIZ OLMAMISTIR ... BIRÇOK MÜSLÜMANIM DIYEN KELIMEYI SAHADET GETIREN VE ISLAM FITRATI ÜZERINDE YASAYAN AMA BURADA HATALARI OLAN ÜMMET LERDE VAR ... TÜRKIYEDE MÜSLÜMANIM DIYEN NICE INSAN IÇKILERDE BARLARDA ZINA PESINDE ... SEN SANIYORMUSUN BUNLAR CEZASIZ KALACAK ... PEYGAMBER SEYTANA YENILDI DEMEK ALLAHINDA SEYTANA YENILDIGI ANLAMI TASIR ... ALLAH SYTANA KANDIRDIKLARINI AL CEHENNEME GÖTÜR AMA BANA BAGLI VE PEYGAMBERE ITAAT EDEN ONUN YOLUNDA YÜRÜYENLER MÜSTESNA ONLARA YAKLASAMAZSSIN BILE ... BIR SORU SANA SENI AMERIKA BASKANI GEORGE BUSH BEYAZ SARAYA DAVET ETSE VE BÜTÜN BASIN MENSUBLARI ORDA OLSA O AN NE KONUSULACAKLARI ÖNCEDEN BILE BILIRMISIN ? PEYGAMBERIMIZ ALLAHIN HUZURUNA ÇIKIYOR KARDES BIRAZ HEYCANLANSIN DEGILMI ? SONRA MUSA ALEYHISSELAM 5 VAKIT NAMAZIDA GIT ONUDA INDIRSIN DEDIGINDE PEYGAMBERIMIZ OKADAR ÇOK GITDIMKI ARTIK YÜZÜM YOK YA MUSA DEDI ... BU SEKIL 5 VAKITTE KALDI ... VE PEYGAMBERIMIZ ALLAHIM BEN SENINLE NASIL KONUSTUM INSANLAR DA ÜMETTIMDE SENINLE BÖYLE OLSUN DEDI ... ALLAH DA AL SANA 5 VAKIT NAMAZ GIT ONLARA HEDIYEMI GÖTÜR .... BIZ GERÇEKDEN ÇOK NANKÖRÜZ INSN OLARAK HEDIYE GELIYOR ALLAHDAN KABUL ETMIYORUZ ... SASARIM AKLIMIZA ....
Alt 13-11-2005, 20:42
Üye

Burkay kardeşim. İnan anlattıkların acayip saçma ve mantıksız geliyor. Benimkilerde sana öyle geliyor. Bunu da biliyorum. Bazen insanlar yani inançlı insanlar benim için "ulan inadından inanmıyorsun." gibi enteresan laflar ediyorlar. Alakası yok. Kesinlikle böyle bir şey yok. Hani allah falan varmış da, ben de sırf millete inat olsun diye inanmıyormuşum. Yok, yok, yok. Allah yok. Muhammed peygamber falan değil. Zaten peygamber diye bir insan yok. İsa, Musa, Davut mavut vs. Hepsi Zamanın şartlarına göre uyanıklık yapmış insanlar. O zaman öyle gerekiyor olabilir. Ama o zamanlar geride kaldı. O zamanki insanlar yok artık. O zamanki bilgisizlik yok artık. Sana şunu garanti edebilirim. 2005 yılındaki bilgi ve akıl seviyesi 2000 sene öncesinin bilgi ve akıl seviyesinde olsaydı, daha nice peygamberler çıkardı ortaya. Mesela hasan mezarcı resmen peygamber olurdu. Yaşar nuri öztürk peygamber olurdu. Ama kimse yemiyor artık bu numaraları. Onun için sana benden bir dost nasihatı. 600 yıllardan 2005 li yıllara gelmek için biraz uğraş istersen.

Tek Gerçek Maddedir
Alt 13-11-2005, 21:04
burkay
Üye Değil

[align=right:0bff5c34ff] [/align:0bff5c34ff]Sizden önceki Nûh, Âd, ve Semûd kavimlerinin ve onlardan sonrakilerin –ki onları Allah’tan başkası bilmez- haberi size gelmedi mi? Onlara peygamberleri mucizeler getirdiler de onlar (öfkeden parmaklarını ısırmak için) ellerini ağızlarına götürüp, “Biz sizinle gönderileni inkar ediyoruz. Bizi çağırdığınız şeyden de derin bir şüphe içindeyiz” dediler. [align=left] O gün cehennemi; gözleri Zikr’ime (Kur’an’a) karşı perdeli olan ve onu dinleme zahmetine dahi katlanamayan kafirlerin karşısına (bütün dehşetiyle) dikeriz!
Alt 13-11-2005, 21:18
Üye

Ne oldu şimdi? Korkmam mı gerekiyor? Aman allahım. Ben ne yaptım böyle. Cehennemden çok korktum. Hemen tövbe edipte dini bütün biri oliiiiiiiiiim bari.

Tek Gerçek Maddedir
Alt 13-11-2005, 23:27
burkay
Üye Değil

BAK BENIM BIRAZ OLSUN SENI UYARMAM AKLINI BASINA GETIRIYOR YOKSA CEHENNEMDEKI ZEBANILERDEN MI KORKDUN ... BAK SEVGILI MATERYALIST ZEKI SIN AMA AKILLI DEGILSIN : sana benden bir dost nasihatı. 600 yıllardan 2005 li yıllara gelmek için biraz uğraş istersen.
SENE600 BENIM KURANI KERIMIMDE SUNLAR YAZIYOR : ZINA ETME YALAN SÖYLEME FITNECILIK YAPMA HIRSIZLIK YAPMA SAVAS HARICI KIMSENIN CANINA KIYMA IÇKI KUMAR UYUSTURUCU KULLANMA ZULÜM ETME HIYANET ETME ALLAHA ES KOSMA ... GÜZEL HUYLU OL KIMSEYI INCITME YASLILARA BAK YARDIM ELI UZAT ... VS ... SENE 2005 : YALAN DOLAN ZULÜM HIRSIZLIK FITNE DOLANCIRICILIK ZINA FUHUS BARLARDA IÇIP SABAHA KADAR NARA ATANLAR UYUSTURCU KADIN TACIRLERI DÖNMELER HÖTÖRÖFLER ... VS... EVET 2005 E GELDIK INSAN INSAN OLDUGUNU BÖYLE SEYLERLE ANLIYOR ... SENE 2605 ... 600 SENE SONRA ... MATERYALIST BURKAY VE DIGER INSANLAR TOPRAK ALTINDA ALLAHA HESAP VERIRKEN DIGER INSANLAR YERYÜZÜ ÜZERINDE TESADÜFEN BU SAYFALARA BAKIYORLAR VE DIYORLARKI : VAY BE KURANI KERIM 2000 SENE EVVEL YAZILMIS AMA HALEN ALLAHIN KOYMUS OLDUGU NASIHATLER GEÇERLILIGINI KORUYOR ... BIRAZ DA BIZ FANTAZI ÜRETELIM AMA GERÇEKLERIN DISINA ÇIKAMAZSSIN ...
Alt 13-11-2005, 23:31
my-zone my-zone isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sana göre her bara giden ve de içki içen bardan çıktıktan sonra nara mı atıyor? merekımın sebebi hep aynı örneği veriyorsun.
lol
Alt 13-11-2005, 23:34
-GoXeL- -GoXeL- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Allah aciz midir?Yok daha neler Buyrun:

"Allah'a yakıştırdığınız sıfatlardan dolayı yazıklar olsun size"( Enbiya,18 )
"Onlar Allah'ı layık olduğu şekilde tazim edemediler"( Zümer,67 )
"Bilmez misin ki yerlerin ve gökerlin mülkü Allah'ındır"( Bakara,107 )

Bismillah her hayrın başıdır.Biz dahi başlarken onunla başlarız...

(Said Nursi)
Alt 13-11-2005, 23:39
Üye

Burkay. O, senin yazdıkların (İyi ol, yaşlılara yardımcı ol, kötülük yapma vb) gibi isteklerin hepsi kurandan asırlarca öncede vardı. Hıristiyanlıktada var, Eski hint, mısır kitabelerinde de var. Eski türk yazıtlarındada var. Yani kuranın söylediklerinin hiç bir orjinal tarafı yok. (Zaten muhammed bunları oralardan almış ve kurana koymuş) O zaman o kitabelere mi tapalım? Ne yapalım? Bir de anlamadığım şu var. Hep barlardan pavyonlardan bahsediyorsun. Hiç mi iyi insanlar yok bu devirde be?

Tek Gerçek Maddedir
Alt 13-11-2005, 23:40
burkay
Üye Değil

MY ZONE YILLARCA ISTANBULDA EVIMIZIN ALTINDA BIR BAR VARDI NEDENSE HER AKSAM BARA GELEN DEGISIK DEGISIK INSANLAR GELIYORDU ÇIKARKEN YA NARA ATARLAR YA KAVGA EDERLERDI ÇOK NADIR INSANLAR ÇIKIP SAKIN KAFAYLA EVE GIDERLERDI ... DIGER VERDIGIM ÖRNEKLERE DE SORU SORSANA ONLARI MERAK ETMIYORSUN GALIBA ?

Önerilen Siteler