Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-07-2006, 14:11
Üye Değil

Standart Re: TURAN DURSUN ONU İNKAR ETSE NOLURKİ

Kemal,

Bu yazılanların daha önce burada yazılıp yazılmadığına bakmadan kopyala-yapıştır yapıyorsun. Aynı sözcüklerle ve büyük olasılıkla aynı kaynaklardan (sanırım F.Gülen) 1-2 kopya olmasının hiç gereği yok. Yukarıda "Search" diye bir link var, arama yapmaya yarıyor. Yazdıkların daha önce tartışılmış mı tartışılmamış mı bir bak. Aslında 1 gün önce burayı keşfedip, 2 mesaj okuduktan sonra bir heyecanla hemen üye olup yazmaya başlamak yerine, önceki tartışmaları da bir gözden geçirmiş olsan böyle bir uyarıya da gerek kalmayacak.

neutrino
Alt 13-07-2006, 14:26
Üye Değil

ah hocam olmadı ne f. gülen i hem ben pek sevmem o adamı öyle ağlayarak bişey anlatılmaz *. ha bide önceki tartışmalarıda gözden geçirmeye çalışıyorum hocam sanırım biraz daha hızlı olmam lazım eee artık kusura bakmayın hocam biraz cahil olduğumdan dolayı önceki yazılanlar üzerinde biraz durmam icap ediyor
Alt 13-07-2006, 14:36
Üye Değil

Neyse, umarım yazdığım iletinin bir "uyarı" olduğunu anlamışsındır. Benzer yazılarını sileceğim. Burası cihat eyleme mekanı değil, tartışma ortamı. Katılımcıların "kendilerinin" tartışmalara katılmalarını bekliyoruz. F.Gülen, H.Yahya, S.Nursi'nin değil. Onlar da kendileri olarak gelirlerse tabii ki katılabilirler bu arada. (üçüncü yazdığımın katılabilmesi pek mümkün görünmüyor gerçi).
Alt 13-07-2006, 15:14
istavrit istavrit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kemal dedi:
Peygamber Efendimiz bir günde iki öğün sıcak yemek yememiştir. Bazen aylarca evinde sıcak yemek bulunmazdı. Sirke ile kuru ekmek yer

sahi kemal, bu kadar acken, bu kadar sefilken bu kadar kadini duzmeye nasil guc buluyordu...

kendi karnini doyuramayan bir adam baskasinin karnini nasil doyuruyordu...

allahin hikmeti olmali..

yalancılar,maymunlar,domuzlar,eşekler,pislikler!aş ağılıklar!canı çıkacasılar,Köpekler,Alçaklar,yabani eşekler,merkepler,susamış develer,geberesiciler,reziller,sapik Kişiler,beyinsizler,kofkütükler,zorbalar,soysuzlar ,Kahrolasılar,yalancılar,
HZ.ALLAH
Alt 13-07-2006, 16:15
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Sirke ve kuru ekmek, bize gonderilen bir mesaj olabilir, belki de viagara vazifesini goruyor. Butun musluman arkadaslara, denemelerini tavsiye ederim.
Ben deneyemiyecegim, sadece korkumdan almayacagim; *hakikaten calisirsa, bizim hanima tehditler artik para etmiyor gel! Git! Yavas ol! gibi emirler, dayakla sonuclaniyor. Orasi burasi morarmis, onundeki dimdik sokaga cikip, rezil olmak da var..........

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 26-12-2018, 20:06
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

;33139 Diyor ki

Voltaire: Türk kardeşime diyeceğim ki; senin dinin bana çok saygı değer bir din görünüyor... senin dinin çok asil.

* * BATILI * İNSANLAR KADAR İSLAM PEYGAMBERİNE OBJEKTİF YAKLAŞABİLSEK *VE O'NU ÖRNEK ALABİLSEK YETER
Voltaire'nin "Türkleri pek sevmem" diye bir sözünü okudum. Hangisine inanacağız ki? "Dinin çok asil görünüyor" demiş ama nedense asaletle yüceltmemiş kendisini. Yani İslam'a geçmemiş. Çünkü davulun sesi uzaktan hoş duyuluyor.

-

Dostoyevski bildiğim kadarıyla çok koyu bir Ortodoks'tur, hatta dünyayı bunu kurtaracağına inanır. Bir Müslüman'ın Musa'yı anlatması gibi bunların söylediği sözler.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 26-12-2018, 21:00
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ayrıyetten bu sözleri söyleyen insanlar ortaya bir tez yâda araştırma koymamışlar, sadece iltifat sözleri söylemişler. Bu konuyu okuyacak insanlar fikir edinmek için "DİN BU 1 - Turan Dursun" kitabını okusunlar.

Bu kitabı PDF olarak aratırlarsa Google'den kitaba ulaşabilir. Bu kitabın "İçindekiler" kısmında ki bazı başlıklara bakalım.

KUR'AN'DAKİ “ÇELİŞKİLERDEN...
Kur'an'da “Aykırılık”lar
Kur'an'da Ne Kadar Çelişki Var
Kur'an'daki Çelişkiden Bir Örnek
İslam Başka Dinleri Kabul Eder mi?
İslamda “Hoşgörü” Var mı?

KUR'AN'DAKİ “AKIL VE BİLİM” DIŞILIKLAR
Akıl” Nedir?
“Bilim” Nedir?
Adam, “Eşeğiyle Birlikte Yüz Yıl Ölü Kalmış, Sonra Dirilmiş”
“Kesilip Her Bir Parçası Bir Dağa Konmuş Olan Kuşlar,
Çağrılınca Dirilip Gelmişler”
“Gökler ve Yer (Tüm Evren) Altı Günde Yaratılmış”
“Tanrı, Haftanın Hangi Gününde Neler Yaratmış?”
“İki Günde de Dağlar ve Öteki Şeyler Yaratılmış”
“Tanrı, Gökleri Yaratmaya, Yeri Yarattıktan Sonra Girişmiş”
“İki Gün İçinde de Yedi Kat Göğü Yaratma İşi Tamam”
“Yeryüzü, Dağlar, Ağaçlar, Daha Işık Yokken Yaratılmış”
“Yaratılış Söylencesi”

Yukarıda iltifat sözleri söyleyen ünlü kişilerin hangisi bunlar hakkında bir tez yâda araştırma yazmıştır? Voltaire deisttir. Kendi toplumunun üstünde durduğu dine bile inanmamıştır. "Cahil Filozof" kitabında buna çok sık değinir, aslında DİN olarak iltifat etmiştir ancak gerçeklik dışı olduğunu yazmıştır. Bu sözler sadece gurur okşayıcı sözlerden ibaret.

Dostyoyevski: Büyük İslâm Peygamberi yüce yaratıcının katına çıkıp onunla buluşmuştur. Ben Mirac'a bütün kalbimle inanıyorum.
Peki buna inanan bir kişinin Müslüman olması gerekmiyor mu?

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 26-12-2018, 22:05
pianola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pianola pianola isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Dostyoyevski: Büyük İslâm Peygamberi yüce yaratıcının katına çıkıp onunla buluşmuştur. Ben Mirac'a bütün kalbimle inanıyorum.
"Siz sağlıklı insanlar (...) bilmezsiniz biz epileptiklerin şiddetli bir nöbetin hemen öncesinde deneyimlediğimiz o mutluluğu. Muhammed, cenneti gördüğünü, oraya bizzat gittiğini anlatır Kur'an'da. Ahmaklar ise emindirler onun yalan söylediğinden, onun bir sahtekar olduğundan. Ah, hayır! O yalan söylemiyordu! O tıpkı benimkilere benzeyen epileptik nöbetlerinden biri sırasında cennete gitmişti. Bilemiyorum, böylesine mutluluk saniyeler mi, saatler mi, aylar mı sürer? Ama emin olun ki onu gündelik hayatın bana sağlayabileceği hiçbir zevke değişmezdim... "

Ben de içgözlemin kurbanıyım.
Sylvia Plath

Her bir sözcük, sessizlik ve hiçbirşeyliğin içinde gereksiz bir leke gibi...
Samuel Beckett

Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece...
Aşık Veysel

Tekrar ede ede bitirilemeyen keşif, tekrar ede ede bitirememenin keşfine dönüşür.
Maurice Blanchot

İletişim, bir iletişimsizlik düzeneğidir.
Lacan

Sonuçta hepsi kendini kandırmaktan ibaret, öyle değil mi..?
Marilyn Monroe

ex nihilo nihil fit
il n'y a pas de hors-texte
Alt 26-12-2018, 22:51
ForumKirpisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ForumKirpisi ForumKirpisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hacı uydurma laflar hortlatmayın. Pianoda epilep çıktı sağlam kimse yok galiba.

Nasıl olsa Bade' lenen daha evvel de bade' lenmiş Hatta bazıları '' Nur Çeşmesinden '' içerek ?? nurlanmışlardırlar
Alt 27-12-2018, 01:22
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

pianola´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

"Siz sağlıklı insanlar (...) bilmezsiniz biz epileptiklerin şiddetli bir nöbetin hemen öncesinde deneyimlediğimiz o mutluluğu. Muhammed, cenneti gördüğünü, oraya bizzat gittiğini anlatır Kur'an'da. Ahmaklar ise emindirler onun yalan söylediğinden, onun bir sahtekar olduğundan. Ah, hayır! O yalan söylemiyordu! O tıpkı benimkilere benzeyen epileptik nöbetlerinden biri sırasında cennete gitmişti. Bilemiyorum, böylesine mutluluk saniyeler mi, saatler mi, aylar mı sürer? Ama emin olun ki onu gündelik hayatın bana sağlayabileceği hiçbir zevke değişmezdim... "
Sevgili pianola, bunu Dostyoyevski mi söylemiş?

Görünen o ki kendiyle kıyas etmiş, o yalan söylemiyordu demiş, doğrudur epileptik biri yalan söylemez, ama söylediği şey yalan değil diye, bu ona inanılacakta yapmaz, problem oradadır.
Neticede akıl oyunları denen şeydir bu. Bunun için epileptik olmaya da gerek yoktur, madde alarakta bu gerçekleşebilir.
Burada Michael Harner (antropolog 1929 - 2018), bunun bir nevi İncil versiyonu madde alarak yaşıyor.

Tabii maddenin etkisi geçince, nöbet bitince, film de biter. Rüya gibi uyanınca rüya da biter. Rüya görünce de insanlar uyandıklarında yalan söylemezler, ama bu onu bu hayat açısından doğru da yapmaz.

Sevgiler

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil