Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-04-2009, 00:30
abdulKADİR abdulKADİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

abdulKADİR - MSN üzeri Mesaj gönder

paslıçivi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
her zaman söylerim.. inançlı insanlarda bilinen/bilinmeyen arasındaki o kalın duvar kalkmıştır.. bilinmeyeni inanıyorum diyeceği yerde biliyorum der..
İslami literatürde ''yakîn'' kavramı vardır, kesin bilgi demektir. Bu da ''ilmel yakîn'' ve ''haqqal yakîn'' diye ikiye ayrılır. ''Adım gibi...'' demek söylediklerimi ilmel yakin olarak gidip görmüş kesinliğinde ilmel yakin biliyorum.
Bir de gidip görenler var ki, haqqal yakin olarak görmüş ve bilmiş oluyorlar

AYATA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
işte Abdülkadir arkadaş o adım gibi biliyorum dediğin şey aslında yanlış.......yada sen yanlış olabileceğini düşündünmü....
Evet düşündüm AYATA, ve olamayacağını kesin olarak biliyorum

azınlık´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
E pes yani ... arkadaş bu kitap insanı ne hale sokuyor? Kadını cennetin promosyonu olarak gören kafayla nereye varmayı düşünüyorsunuz acep? Unutmayın sizi de o promosyonlardan biri doğurdu, emzirdi, ve büyüttü.

İnanılır gibi değilsiniz yani.

A.
Lafa takla attırırsan öyle anlarsın tabi. Sözün tamamı kime söylenir bilirsiniz... Kızın/eşin şahsında cennetteki cinsellik promosyondur sadedinde dedim. Yunus derecesine varanlar için mesela ''üç beş huri...'' değildir istenen. Nasıl dünyadaki insanların zevk ve hobileri farklı farklıysa orda da farklı demekki. Birçokları için helaliyle oynaşmak dünyanın en tatlı işi olduğuna göre onlar için de birşeyler olduğu vurgulanıyor ayetlerde. Ayetler taşa toprağa değil ya, biz insanlara hitap ediyor.

kaancan selam,

Yazdıklarının bir kısmını ilk kez gördüm. İbretlik!

Anlaşılan bu cennet denen yer sübyancılar ve homoseksüeller için biçilmiş kaftan ... da ... cinsel tercihleri nispeten normal olan müslümanlar orada ne yapacak pek anlayabilmiş değilim

A.
Cennete sadece erkeklerin gireceği gibi bir önyargı var sizde belli ki. Erkek egemen toplumdan başka ne beklenir ki. Bu dünyada iğrenç olan orda da iğrençtir doğal olarak.
Aklınız belden yukarısına çalışmıyor ayetler gelince. Hizmetçi gençlerden bahsediliyor, garson yani garson...
Bir de ilk kez görmüşşş... Olur olmaz kur'anı okumuş gibi hava yapmalarınız boşunaymış demekki

''Erkek ve kadın kim iyi işler yaparsa imanla, kesinlikle onu yaşatacağız TEMİZ bir yaşamla.'' (16/97)www.temizyasam.net
Alt 15-04-2009, 00:36
kaancan
Üye Değil

sevgili azınlık uyma sen! tahrik onun işi,mesleği o bundan haz alma noktasına geldi,kendi kendiyle çelişmekten utanmıyor(küçük hanımefendiyle evlilikler,çok eşlilikler...arkasından sizin gibi erkek egemen toplum,belden aşağı kafalar) insan önce aynada kendine bakar;dinine küfür eden müslüman olsa...(o değişimi anlar)
Alt 15-04-2009, 00:44
Üye

niveru´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

11 bilemidin 12 yasidayim , o zamana kadar her sene kuran kurslarina gidyorum , ailede de buyukbabam butun torunlarini toplar bir de kendisi ders verirdi , ama kurani hic turkce okumuslugum yok ,

Birgun evdeyim tek basima , can sikintisi dedim kuran okuyayim , yeni bir tefsir almis babam (kendiside hafizdir) koca bir kitap acayip cildli altin tozu kaplamali filan ,
Gülsem mi ağlasam mı karar veremedim valla (daha çok güldüm tabi). Çok komik ve dahi trajik ...
A.
...Ve de biraz atmasyon var sanırım... Altın tozu kaplamalı tefsir... Türkiye şartlarında 11-12 yaşlarda ergenlik... ''yeni tomurcaklanmış göğüsler''le ereksiyon... O yaşta bu anlayış... O yaşta ''hangi çiçeğin tomurcuğundan bahsediliyor'' diye meraklanman gerekirdi... Ben de güldüm.
Ama senin adına üzüldüm. Keşke çocukken okuduğun kur'anlar hatrına onun adını böyle pis bir anıyla böyle ulu orta anlatmasaydın...

''Erkek ve kadın kim iyi işler yaparsa imanla, kesinlikle onu yaşatacağız TEMİZ bir yaşamla.'' (16/97)www.temizyasam.net
Alt 15-04-2009, 01:00
kaancan
Üye Değil

sevgili azınlık ve niveru;kendi iç dünyasının karanlığı dışında bize verebileceği olmayan ,çevresindeki insanlara herhengi bir katmadeğeri olmayan insanlara cvp yazma konusundaki hassasiyeti göstereceğinizi umuyorum;bazı insanlar asosyal olarak kendi iç dünyasını yaşamayı baştan kabul etmişlerdir ve artık sizin o insanlar üzerinde yapabileceğiniz en ufak yardım veya olumlu bir değişim şansınız yoktur çünkü o fikir üretmez,üretemez sadece savunma yapar ve unutmayınki en iyi savunma saldırı tahriktir;onlar iç dünyalarında her hangi bir değişiklik yapmanıza izin vermemek zorunda hissederler kendilerini...
Alt 15-04-2009, 01:22
Üye

Ki-Adi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Abdulkadir
Din ise kendisinin doğru olduğunu bunun dışındaki inançların yalan olduğunu söyler ve bu konunun tartışılmasını bile istemez. Bu bakımdan dinlere karşıyım. Ha tanrının varlığını yokluğunu tartışırız o ayrı konu çünkü ikimizde doğruyu göstermeye çalışırız zorla kabul ettirmeye değil.
Gerçek dindar, kendi dininin en doğru din olduğunu kabul eder ama diğerlerinin de doğru olma ihtimali var der. Yani sadece biz cennete diğerleri hop cehenneme demez. Kur'an bunu öğretmiyor bize. Dolayısıyla insanların cahillikle yaptıkları yanlışlıkların faturasını toptan dine kesmek haksızlık bence.
Tanrı'nın varlığını tartışabileceğini söylüyorsun. Peki bir Tanrı'nın olabileceği ihtimaline karşı, O Tanrı'nın, ''saldım çayıra, mevlam kayıra'' misali insanları başı boş bırakmasını nasıl düşüneceğiz?

Hammurabi el kesmeyi akıl edememiş diyorsun da Muhammed hapse atmayı akıl edememiş mi direk el kesme?
Şeytanın bile aklına gelmeyecek ayrıntıyı çıkarıyorsun
Ama zararı yok, cevabı hazır:
İslamda cezaların 3 vicadnı teskin eder (medeni hukuksa sadece ikisini):
1. Kamu vicdanını
2. Mağdurun vicdanını ve
3. Suçlunun vicdanını.
Bugün birçok hapis cezasında mağdurun ve kamunun vicdanı rahatlamıyor. Çok hafif kalıyor
Bir de cezanın caydırıcı ama aynı zamanda insan canını -cinayet dışında- koruması gerekiyor. El kesme de can kaybı yok ama caydırıcı.
Fakat el kesme gibi kısas gibi cezalarda deliller çok daha titiz incelenir, ceza vermemek için en ufak ayrıntı bile lehte kullanılır.

Peki ne zamana kadar? Sonsuza kadar mı?
Evet sonsuza kadar... Ama sonsuzun da bir sonu vardır

kaancan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili ayata;
kötü söz sahibinindir diye başlamak lazım;arkadaş benim ithamlarımdan bahsetmiş:biz doktorlar 9 yaşında veya adet görmemiş kızlar için küçük hanımefendiyle evlilik veya ergin küçük kızla evlilik şeklinde cümleler kuran kişilere hasta gözüyle bakıyoruz biliyosundur....bunlar bastırılmış duyguların,takıntıların(obsesyon) dışa vurum şeklidir....kökende açık bir şekilde pedofilik eğilim mevcuttur...
arkadaşımızın yaklaşımları dini bir savunma şeklinden çıkıp tahrik boyutuna ulaşmasına şaşırmamak gerektiği inancındayım çünkü ilkkez bu cümleleri kullanan arkadaşımız bu şahıs değil...unutmaki sitede bize ahlak dersleri verip özel msj larda ağıza alınmayacak küfürleri rahatça edebilen çift karakterli bir çok arkadaşımız vardı...
''Siz doktorlar''dan kastın senin cenahın doktorları, yani psikolojide Annesini bile cinsel obje gören Freud' tandanslı doktorlar değil mi? Sizdeki mantık işte böyle işler. Eşcinselliği eleştirirsin, bastırılmış eşcinsel duyguların etkisi dersiniz, ''dinler küçük yaşta evliliğe karşı çıkmaz dersin, bastırılmış pedofil dersin hakeza yukarda dediğin gibi... Arkadaşım bastırılmış, sıkıştırılmış bişey yok ortada, bak herşeyi açık-seçik dile getiriyorum.
Aynı mantıkla ben de diyeyim ki, sizdeki bu islam düşmanlığı da, gizli islam hayranlığını gösteriyor psikoljik olarak. Bastırılmış dini duygular ateizm veya islamfobi olarak ortaya çıkıyor, doğru mu yani şimdi bu? Ne alaka değil mi?

kaancan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili azınlık uyma sen! tahrik onun işi,mesleği o bundan haz alma noktasına geldi,kendi kendiyle çelişmekten utanmıyor(küçük hanımefendiyle evlilikler,çok eşlilikler...arkasından sizin gibi erkek egemen toplum,belden aşağı kafalar) insan önce aynada kendine bakar;dinine küfür eden müslüman olsa...(o değişimi anlar)
Aman TANRIM! Tahrikçi de oldum sonunda
''Sizin gibi erkek egemen toplum'' derken biraz ironi yaptım, o kadarını da anla artık. Erkek egemen biz oluyoruz, farkındayım

NOT: Hz. Aişe'nin yaşı meselesinde benim açımdan herşey söylenmiş görünüyor. Siz de yeterince dalganızı ve alayınızı geçtiğinize göre artık kapatalım diyorum. Hatta yönetim kilitlese çok iyi olur bu konuyu, kabak tadı vermeye başladı çünkü

Alt 15-04-2009, 01:29
Üye

Çellist sen resmen sıyırmışsın.
Sayın kıdemli doktorumuz Kaancan, Çellist'in durumu için de bir teşhisiniz var mı?
Bana göre klinik bir vak'aya benziyor.
Arkadaşlar, Çellistin bu zırvalıklarına bir dur diyecek yok mu?
Ayık kafayla yazmadığından şüpheleniyorum.
Bu kadar da iğrenç olunmaz ya.
Düşmanlığın dasaldırmanın da bir adabı erkanı olmalı ya!

Alt 15-04-2009, 01:37
Karadenizli 3 Karadenizli 3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Çellist´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Beyler

1) Cennetteki huriler ve gılmanlar cennete girmeyi hak kazanmış hanımlar ve genç delikanlılardan olacak. Kur'an'da öyle yazar.

2) Ahzap 50'ye göre hemen hemen bütün kadınlar Muhammed'e helaldir.

........................ Tuhaf bir inanç bu İslam kültü. Değil mi?
Vayy be çellist

islam budur değilmi

Ya allasen söyle sana kim öğretti bu zırvalıkları

Bunları yazarken ne kadar mutlusun değilmi

Çünkü bunlar sözümona islamın gerçekleri

Kendini tatmin ediyorsun böylece

Ya birde o ayeti yazsan orayada anlasak değilmi

Sadece surenin ismini sayısını yazınca anlayamıyoruz biliyorsun

BU yaptığın aptalca yorumlara inanarak aydınlandın değilmi

Atilla ilhanı hatırladım birden

Böyle bir aydınlık görülmemiştir

Konu frodo tarafından (15-04-2009 Saat 02:26 ) değiştirilmiştir.
Alt 15-04-2009, 01:55
Çellist Çellist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Karadenizli

Al sana Ahzap 50

50. Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helal kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helal kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lazım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.

Not: 52. ayette de tam tersi Muhammed'e evlenme yasağı koyar. Bellidir ki Muhammed 50.'yi okurken cemaat "Bizi de iyice godoş yerine koymaya başladı..." diye homurdanmaya başlamış Muhammed de endişeye kapılıp 52. ayet ile 50. ayetteki hükmün tersini okumuş ve de birkaç ayette vurgulandığı üzere 52. ayet ile 50. ayetin hükmü oradaki koyunlara -o anlık da olsa- unutturuluştur.

Ancak İslam'a göre her ayet evrenseldir ve de bu durumda karılarınız kızlarınız ve analarınız Muhammed'in potansiyel cariyeleridir ya da eşleridir. Bundan da gocunmanız saçmalık. Zira dininize göre herşey AMA HERŞEY Muhammed'in keyfi için yaratılmıştır. Sürekli kıyamet vurgusu da yapan tarikat lideri merkezli bu tarz sapık inançlara din değil KÜLT denir. Kamer suresine ve hadislere bakın. Muhammed birkaç yıl içinde kıyametin kopacağını va'zedip duruyor...
Alt 15-04-2009, 01:58
niveru niveru isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

) yoo bence bayagi iyi gidiyor ,,, kilitlenmesin , derim ,,

herseyden once kendi acimdan ne abdulkadiri ne de bir baskasini bilinclendirme gibi bir misyonum yok olamazda zaten ,,

burasi bir form , dusuncelerin asure oldugu ve tartismalarin cogunlugunda oldugu gibi taraflarin eninde sonunda kendi dusuncelerine daha siki siki sarildigi bir yer...

abdulkadirde burdan daha daha koyu bir musluman ve hatta inanci icin dinsizlerle mucadele etmis bir cihad perver olarak icden ice kendisi ile gurur duyarak gidecek her defasinda , bu boyle insan dogasi ,

iste o yuzden sevgili kaancan birakin konussunlar ,,,birakin yazsinlar .

gelgelelim su bizim atmasyona ,,,

11 yasinda bir cocugun ereksiyon olabilecegine ihtimal vermeyen birisinin 9 yasinda bir kucukhanimefendiyi 60 yasinda bir adamain koynuna sokmakda pek bir sorun gormemesi aslinda ironi ile karisik ,kor inancin nelere kadir oldugunu gostermesi acisindanda manidardir derim!)

simdi buna cinselligin bebeklide basladigini soylesem , yarim bilgi ile aha da 9 yasindaki kucukhanfendinin 9 yasinda kucuk kadin olmasina olabilmesine mantiki ve ilmi bir tez buldum demesinden korkarim ..

Ayrica ayetin mealini okudugunda gogusleri yeni tomurcuklanmis kelimesinin erotik ve azdirici bir manasi oldugunu kavramak fazla bir hayal gucu gerektirmez..

altin tozu kaplamali tefsire takilmissiniz , ovunmeyi pek sevmem, zaten suan bana faydasi da yok ama yasadigimiz mahallede dedemin kendi yaptirdigi bir cami , buyukbabamin ise koyunde ise yine kendisinin yaptirdigi bir cami vardir ,, soylemeye utaniyorum ama cocuklugumda biz zengindik ,, ben dedemin buyuk servetini hacilara hocalara yedire yedire tukettigini gormus bir insanim , kelli felli hocalarin muftulerin uc kurus para icin birbirlerine girdiklerini de gormus biriyim benim cocuklugum o ortamlarda gecti ve suan hoca diyince benim midem kalkiyor ,,dedemin parasini nasiplenmek icin muezinin birisinin hocanin kafasinda takunya kirdigini goren biri icin kutsallik fazla bir sey ifade etmez ,, o derece yani .

neyse lafi uzatmayayim , demem odur ki , yanlis yoldasiniz , siz aysenin yasini 9 oldugunu kabul ettikce ve bu tez uzerinde savunma yaptikca ahlaki olarak kaybetmeye mahkumsunuz , ne nikah akdi nede 9 yasinda ergenlik sizi bu etik bozgundan kurtaramaz ,
gunumuzun gelismis ahlak normlari buna izin vermez ,,

Ben size gecen mesajlarimda bir yol gostermistim , ama ya anlamadiniz yada kavrayamadiniz , sizin bu ahlaki ikilemden kurtulmanizin tek yolu aysenin yasini buyutmekdir , suan butun islam neferleri yeni kuranilar dahil olmak uzere aysenin yasinin evlendiginde 18 oldugunu ispatlamak icin haril haril caba sarfediyorlar

Butun bu alimler neden aysenin yasini 18 yapmaya ugrasiyorlar hic dusundunuz mu ? onlar sizden daha mi aptal yada bilgisiz ? hayir sadece en azindan ahlaki olarak gorunusu kurtarmaya calisiyorlar , cunku onlar sizden farkli olarak bunu vicdanlarina kabul ettiremiyorlar !!

Ayrica diger mesajlarimdan birinde bu hurri meselesinin islam dunyasinda ki tartisma ortamlarinda artik kadin olarak degil meyve olarak tanimlanmasi gerektigine dair gorusler savunuluyor ,,, niye ? yukarida aciklamaya bakin ,,, cunku onlar bu ayetde yazanlari yine ahlaki ve vicdani olarak kabul edemiyorlar , ve buna cikis noktasi olarak yeni yorumlar getirmeye calisiyorlar

Size yeniden tavsiyem , tezini bunlar uzerine kurmamiz cunku ayse 9 yasinda oldukca ve cennette yasit taze hurriler bulundukca ahlaki ve vicdani olarak her ortamda kaybetmeye mahkumsunuz !!

Basinda da soyledim sizi ate yapma gibi bir misyonum yok , ama en azindan beseri ahlaka erismenizde yardimci olabilirim diye dusunuyorum ! yoksa cok mu safim !))
Alt 15-04-2009, 02:04
Çellist Çellist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Ayrıca Kur'an'ın meallerinde Dostunuz Kardeşiniz Habibiniz diye Muhammed'i işaret eden kelimelerin Arapçasında "SAHİBKUM" yani "SAHİBİNİZ" kelimesi geçer...

1) Muhammed müminin sahibidir.

2) Mümin sahibinin buyurduğu üzere Kabe'ye taparak Allah'a kölelik eder.

3) Melekler Muhammed'in nurundan yaratılmıştır.

4) Dünya'nın sahibi Allah ve resulüdür (Tastamam bir ortaklık / şirk)

5) Ganimet Allah'ın ve resulünündür. 2. ayette ise iş iyice abartılır ganimet (çapul malı) resulündür...

İslam'dan daha azgın bir putperestlik inancı bilmiyorum. Belki Azteklerin yamyam dini daha kötü idi ama 500 yıl önce o inanca son verildi...

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil