Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 13-10-2020, 01:39
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Carnivore'luk ve Zero Carb (Sebze ve Bitki Yoksunu) Beslenme

Arkadaşlar herkese merhabalar

Uzun bir süredir yoktum. Bir süredir carnivore'luğu inceliyorum. Ortayaş, bitmeyen geçmeyen kimi metabolik kimi mental ve zihinsel bilişsel (psikiyatrik) adı alan yakınmalar, berbat bir sağlıkla uzun süredir boğuşuyorum. Tabiri caizse artık kendimi toparlayamıyor ve yaşama katılamıyorum, hastaneleri oldum olası sevmedim, son yıllarda daha çok. En son bunu buldum.
Ne düşünüyorsunuz? Bilginiz var mı öncelikle.
Hiç bir bilimsel tartışmaya girmek istemiyorum çünkü lüteratür omnivore literatürü ve carnivore'luğu yorumlamaya ne yeterli ne de etkili ve bunun yani zero carb ve carnivore'luğun üzerine yazılmış doğru düzgün bir şey yok gibi.
Bu beslenmeyle 5-10 yıl sorunsuz sağlıklı yaşayan insanlar bildiriliyor, çoçuklar bildiriliyor, daha ilginci sağlık sorunları nedeniyle bu diyete geçiyorlar ve sağlık sorunlarından çok hızlıca kurtuluyorlar. Reddit forumlarnda geniş bir carnivore'luk içeriği ve bölümü ve ağı var ve orada yazanlar kişilere zorla yazdırılmadıysa adeta sağlık, kurtuluş, yeniden doğuş ve dünyaya geliş öyküleri yıldızlara bulutlara uçuyorlar, karanlık sisler dağılıyor, zihinler açılıyor, yaşamlar değişiyor, belki anlıktı ama ifadeler olağanüstü. İnanılmaz..
Amerika da bir kaç grup var ve öncülüğünü genellikle doktorlar yapıyor ya da onlar başı çekiyor. Risklerini (varsa yoksa da) tartışmak istemiyorum, bilgi vermek istedim çünkü bu bilgini yayılımını destekliyorum ama yine de tabi ki diyeceği olan varsa desin. Bana makul gözüktü. Bunu kendime yardım edebilme yolu olarakta artık görüyorum çünkü tıbbi protokol ve insan hakkı olarak dayatmaya ve istemeye kadar güvenli bir yol haritasını savunacağım. Bana artık öyle geliyor ki sebzeler ve diğer faktörler ki (en önemlisi yanlış sağlık uygulamaları) bizi hasta ediyormuş ki bu beslenme oldukça geri döndürebiliyor gibi. İlerleyen gönderilerim de linkler ve alıntılar sunabilirim. İkinci gönderime kabaca bilgi edindiğim bir kaç linki ekliyor olacağım ve nasılsınız ne var ne yok ne alemlerdesiniz? Kim var kim yok?
Beni en üzen bu bana size diğerlerimize farketmez yardım edebilecekken ya da ben ona inanmışken ya da bir fırsat sunmam tıbbi (sosyal insan haksal) bence gereklilikken ete ulaşamama. Niye diyebilirsiniz? Ekonomik sosyal tıbbi zor durum ve bağımlılık. Belki aşabilirim üç gün iyi hissetsem üst üste. Üçüncü dünyadayız. Topluma savunamam aileme dahil. Bana öyle geliyor. Sosyal medya da biraz zorladım ve buraya da bir uğramak istedim. Kafam biraz dağınık bilmiyorum nasıl yazıyorum kusura bakmayın....
Lütfen araştırmaksızın olumsuz geri bildirimde bulunmayın.

Sorular varsa alabilirim...

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil