Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun Sitesi Topluluğu > Öneri, Düşünce & Eleştirileriniz

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 31-01-2017, 18:49
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tebliğ yaptıkları anlaşılan üyeler,sınırsız banlanmalı..
Alt 31-01-2017, 21:10
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tebliğ yaptıkları anlaşılan üyeler,sınırsız banlanmalı..
Gelin müslüman , Hristiyanl vs olun demiyorki buraya gelenler , bizimle tartışıyor,kendi inandıklarını savunuyorlar.

AHZAB DAN ÖNCE Zeynep mhmd'in GELİNİYDİ AHZAB DAN SONRA Zeynep mhmd'in KARISIYDI .
Alt 31-01-2017, 22:24
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sn.ilahimasal;tebliğ,yani dayatma yapan üyeler süresiz banlanmalı..''Düzgünce mesaj yazan üyeleri banlayın'' demiyorum ki..

Bir Müslüman,foruma girip sürekli kopyala/yapıştır yaparak,kendi inancına dair öğretileri bize dayatmaya çalışırsa;bu müslüman güzelce uyarılır,sonrasında devam ederse;azar azar ceza verilir..

İki tebliğ içeren konu açan,tabiki süresiz banlanmamalı..Banlama peyderpey olmalı..

Siz sanırım her türlü müslümanı görmek istiyorsunuz..Buna tebliğ yapanlar da dahil..Olmaz işte..
Tebliğ çok farklı bir konu..Hakikaten foruma çok zarar verir bu kişiler..Evet,forumda bir hareket olur ama bu olumlu anlamda olmaz..
Alt 31-01-2017, 22:34
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Ahlaksız´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sn.ilahimasal;tebliğ,yani dayatma yapan üyeler süresiz banlanmalı..''Düzgünce mesaj yazan üyeleri banlayın'' demiyorum ki..

Bir Müslüman,foruma girip sürekli kopyala/yapıştır yaparak,kendi inancına dair öğretileri bize dayatmaya çalışırsa;bu müslüman güzelce uyarılır,sonrasında devam ederse;azar azar ceza verilir..

İki tebliğ içeren konu açan,tabiki süresiz banlanmamalı..Banlama peyderpey olmalı..

Siz sanırım her türlü müslümanı görmek istiyorsunuz..Buna tebliğ yapanlar da dahil..Olmaz işte..
Tebliğ çok farklı bir konu..Hakikaten foruma çok zarar verir bu kişiler..Evet,forumda bir hareket olur ama bu olumlu anlamda olmaz..
Bu forumda olan müslüman, hristiyan hiç bir tane uyenin tebliğ yaptığını görmedim. rastlamadım. görmediğim es geçtiğim yazılarda varsa bilmiyorum.

geldiğim günden beri ban yemeyi hak eden bir tek üye gördüm o da bedevi denen soytarıydı..onun sorunuda trollüktü. tebliğ deildi.

Biz burada dinlerden özgür eleştiriler yapıyoruz. doğal olarakda o dinlere mensub insanlarda gelip savunma yapmak istiyorlar. gayet normal deilmi. bu durumu tebliğcilik olarakmı algılayalım. Onlar kaynak bulup elbetteki buaraya yazacaklar.

tebliğ eğer kopyala yapıştırsa.. biz onlardan daha tebliğciyiz.. kur-an denen kitabın yazılarını yüzlerce sefer buraya yapıştırıyoruz......

Bırakalım adam lar savunsunlar. onların elini kolunu bağlayıp şamar atar gibi hissediyorum kendimi.

Ben daha tebliğ eden bir din meyilli üyeye rast gelmedim...hepsi savunmadalar . O kadar net ve sert şekilde inandıklarını çürütüyoruzki.adamlar savunurken geriliyorlar...gerilmelerinide hoş karşılamamız lazım.

AHZAB DAN ÖNCE Zeynep mhmd'in GELİNİYDİ AHZAB DAN SONRA Zeynep mhmd'in KARISIYDI .
Alt 22-09-2021, 11:54
tolonbey tolonbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İşte böyleee,
Yönetici arkadaşlara sesleniyorum.
Türkce kelimelerin bir çoğu YASAKLANIYOR.
Aynı anlama gelen ARAPCA,FARSCCA,İNGİLİZCE kelimeleri kullanmaksa,ahlaklılık,edepli,namusluluk oluyor.Hadi dinci foorumlarda bu SAÇMALIKLARA göz yumalımda bu TURANDURSUN sitesindeeyse buna nasıl
GÖZ YUMABİLİRİZ?İslamcılara kapıları AÇARKEN bunların YALANLARINA inanmayanlara kapıları kapıyor olmuyormusunuz?Alterrnatiifforum bu yüzden kapandıydı.ATEİSTforum bu yüzden yazıma kapandı.Yakındada garranti okumayada kapanacaktır.Benim yazı yazdığıım 5 forum bu nedenlerden kapandıydı.Benim dilimdeki kelimelerdeen bazıları yasaklanırken aynı anlamı veren,ARAPCA.FARSCA,İNGİLİZCE kelimere yöneticilerden hiçbir yasak sözü çıkmıyor.Buda gösteriyorki osmanlı gibi bizdede yabancı dillere AŞK hastalığı bizide etkisi altına alıyor.Bir İtalyan kadın dil uzmanı TÜRKCE için şöyle demiştir İSVİÇREDE. Diliniz ŞİİR gibidir.SAKIN başkka dillerden kelimeleri dilinize sokmayın.Tarih 1973 İSVİÇRE.

Türkcemizi korumada bir İTALYAN kadın kadarda olamazsak.Gerçekten bir doktora görünmemiz gerek.Bu MARAZA karşı TEPKİ verecegine TEPKİYİ kendi ÖZ dilimize gösteriyoruz.Fellahlaşmişlar bunu normal sayabilirler.ÇÇünkü onlarda beyin yok ,onlar buişler için YÜREGİ kullandıklarını sanıyorlar.Ama bizlerde tam tersi,bizler BEYNİ kuullanıyoruz.Beyni dogru kullananlarda YANLIŞ ve HATA olmaz.

Padısahın biri sanırım ABDULHAMIT pasasına derki bu ARAPCA çok muhteşem bir dil,keşke herseyimizi arapca yazsak ve konuşsak.PAŞA sinirlenir padışah olduğuna aldırmadan ABTALHAMİDE şöyle der,o zaman sen osmanlı padışahı degil KUDÜS emiri olursun.Padışah paşaya ses çıkarmaz.İki gün sonra paşaya padışandan bir mektup GELİR.Gereklı gördügümden senı arabistandakı arapları koruyan osmanlı ordusu komutanlıığına tayın ettim.

HATAYI herkes yapar.ATATÜRK bile çok büyük bir hata yapmıstı.Hatta bu hatasını Celal Bayara şöyle diyerek AÇIKLAMIŞTIR.BEN OSTODOKS TÜRKLERİ YUNANİSTANA SÜRMEKLE HAYATIMIN en büyük HATASINI yaptım.Arapları arabistana sürmüyorda ,ORTODOKS TÜRKLERRİ vatanlarından YUNANİSTANA SÜRÜYOR.Demekki Fellahlaşmş osmanlı okullarında okuyan ATATÜRKÜMÜZ bile bukadar büyük bir yanlışı yaptığının abcak çok sonradan farkına varabilmiş,ULAN arapları arabistana sürecegine neden TÜRKOĞLU TÜRKLERİ Yunanistana sürüyorsun.Eeeeeeeeee,demekki atamızda fellahlaşmış osmanlı okullarından alacağını almış.Sonra yaptığı HATAYI anladı ama artık yapacak hiçbirşey yoktu.Türklügün başına ne gelmişse bu FELLAHLAŞMAK yüzünden gelmiştir.HALADA başımıza gelmekte olanlar bunların yüzünderdir.Beynimizin %70 ini bunlara kaptırmıss durumdayız.% 100ünü onlara vermek için çokmu çok DEPİNMEKTEYİZ.Dedeniz
Alt 22-09-2021, 15:04
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

dialectics Diyor ki
"İman" denilen varsayımlar kabulünden kurtulmak neye benzer biliyor musunuz: hani bir çocuğa yıllarca "seni leylekler getirdi" dersiniz. Çocuk da buna saf bir şekilde inanır. Ancak büyüdükçe, çevresini, etrafını gözlemledikçe, "leylek getirdi hikayesi"nin nedensellikle örtüşmediğini farkeder, bu hikayeden kuşku duymaya başlar ve günün birinde gözlemlediği evrenle çok daha örtüşen bir açıklamaya denk gelir ve "leylekler getirdi" söyleminin bir masal olduğunu anlar ya...

Sizce o çocuk o saatten sonra bir daha o masala inanır mı?

Bu forumda böyle bir başlık varken, @"edepsizyahu gibi trollere nasıl mahal verilmiştir? Gerçekten anlam veremedim.

Olay gayet net işte, yukarıdaki forumdaşında ifade ettiği gibi.

Bu ülkede anayasasına rağmen resmi devlet zorun ilen çocukları doğar doğmaz dine sokma diye bir olgu/suç vardır.
Alt 22-09-2021, 15:30
Pasteur Pasteur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

ilahimasal Diyor ki
Gelin müslüman , Hristiyanl vs olun demiyorki buraya gelenler , bizimle tartışıyor,kendi inandıklarını savunuyorlar.

Önce hristoyu bir kenara ayır. Onu aynı kefeye koyma. Din devlet işi(kanun yapma yetkisi) bir tek hrsitiyanlıkta ayrılıyor.

Ondan sonra, sen önce tebliğ ne demektir, nasıl yapılır onu bir öğrenmen lazım!

Adım başı teblip var bu malum laik sosyal sözde hukuk ülkesinde! Ezan, selamun makyelküküm, allax'a emanet, mallax sonumuzu hayretsin. O öyle dediği an diyecen öyle bir şey yok arıza çıkacak. He sen diyorsan ki ben de elime alırım, megafon sabahın 4-5 inde tanrı diye bir şey yoktur-yoktur. Diye teblip yapar, ,nsanları dinsizliğe çapırırım. Bak o zaman gelsinler istedikleri kadar konuşsunlar(trollesindelr) burada. Bi burası var rahatsız edilmediğimiz. Onuda çok görüyorsun demek bize, ilahimasalcı senigidi seni dinci sevici.

Nasıl yani? Dikkat ettiysen bu güne kadar ağzımdan hiç bütün harfleri ile arapça tanrı isminin çıktığını, peygamberlerinin isminin çıkmadığını görmüşsündür. Kazara kopy paste yaptığım sözde ayet/hadis gözden kaçmışsa o müstesna.

Ben manyakmıyım. O ismi ağzıma almam zikretmem dahi o değirmene su taşımadır.

Neyse, konuyu dağıtmadan,

Tebliğ işte budur. Bir kıyafet, arabaların kaputuna yazılan bismillax, allaxlar mallaxlar, bile tebliğdir. Sen anlamazsın, bilmessin o ayrı konu. Onun için öğren, yaşanılmışlık, deneyim edin gel dedim. İşin aslı budur.

Tartışma konusuna gelicek olursak. Başlığı açan arkadaş gayet net anlatmış durumu. Anlamamak için süzme ahmak olmak gerekir.

Hem neyi tartışacaksın? Tartışma konusu yapılacak elinde somut verin, bilgin, orjinal 1. elden günümüze ulaşan sanrının soyut uyduruğu bile yok.

Kendisini akıllı, kurnaz sanan zamane nurcu dansözler çıkmış, yok efendim orada öyle denmiyormuşta, böyle deniyormuşta diyip eğip bükecek. Yetmeyecek kendisinden öncekileri(600-1900 yılları dincileri) yalanlayacak. İslam denen devletinancının bidat' a bakış açısıda belli iken. Kiminle neyi tartışacak bu insanlar. kürtçü sait zırvaları ve yandaşlarını islam aleminin çoğunluğu müşrik belliyor zaten.

Sahi kiminle ne tartışılacak? Git Taliban, Işid le, vahabi ile, şia ile konuş daha mantıklı. Hiç değilse dansözlük bulamazsın.Hayır. Karşında kadın olsa, kıllısının oryantel yapmasından insan iğrenir yani. Mide kaldrımaz yani.. Benim içinde işte kürtçü sait ve avaneleri budur. Gördüğüm an beni afakanlar basıyor.

Hülasa,

Önerilen Siteler

Etiket
ateist, dindar, müslüman, tebliğci, turandursun

Başlık Düzenleme Araçları
Stil