Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-07-2009, 01:17
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Tamam evrim yok diyenler buyrun anlatın insan nasıl ortaya çıktı, buyrun anlatın ve anlattıklarınızı da bilimsel temellere dayandırın. İnsanın çamurdan yaratıldığı gibi bilimdışı akıldışı bir şeyi ortaya sürmeden tezinizi anlatın bakalım.

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 09-07-2009, 01:52
tensiz.denek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
tensiz.denek tensiz.denek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

tensiz.denek - MSN üzeri Mesaj gönder

milomanara´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bunların biri gidiyor biri geliyor. Ben artık önyargılı kimseyi aydınlatma misyonu içinde görmüyorum kendimi. Bizler evrimi savunmak zorunda değiliz. Adam evrimin konusunu bile bilmiyor, ilk hücreden bahsediyor, laf anlatmaya çalışıyoruz.
Sayın milomanara,
Daha konuyu doğru dürüst kimseyle konu hakkında konuşmamışken yeni başlık açarak açılış mesajında "Ben biliyorum siz bilmiyorsunuz" anlamına gelen cümleler kuran birisinden öğrensek öğrensek egosunun ne kadar büyük olduğunu öğrenebiliriz. Ego büyük olunca haliyle çekim gücü de büyüyor, hemen dünyanın kendi etraflarında yörüngede döndüğünü zannediyorlar. Bir bilseler ki kendileri dünyanın umrunda değil. Dünya gelişmeye ve değişmeye devam ediyor onlarsa bunun farkında değil.
Forumun varolma amacı bilgiyi paylaşmaktır. Bilgi sunmadan neyi paylaşmayı bekliyorlar anlamıyorum.
Saygılar,

... sadece çok büyük bir zeka saçma düşüncelerin içine mantık üfleyebilir. [Milan Kundera]
Alt 09-07-2009, 01:59
milomanara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
milomanara milomanara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

tensiz.denek´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın milomanara,
Daha konuyu doğru dürüst kimseyle konu hakkında konuşmamışken yeni başlık açarak açılış mesajında "Ben biliyorum siz bilmiyorsunuz" anlamına gelen cümleler kuran birisinden öğrensek öğrensek egosunun ne kadar büyük olduğunu öğrenebiliriz. Ego büyük olunca haliyle çekim gücü de büyüyor, hemen dünyanın kendi etraflarında yörüngede döndüğünü zannediyorlar. Bir bilseler ki kendileri dünyanın umrunda değil. Dünya gelişmeye ve değişmeye devam ediyor onlarsa bunun farkında değil.
Forumun varolma amacı bilgiyi paylaşmaktır. Bilgi sunmadan neyi paylaşmayı bekliyorlar anlamıyorum.
Saygılar,
Kesinlikle katılıyorum, forumun bu süne zararlısı ve diğer haşerata karşı bir tedbir alması gerek. İfade özgürlünü engellemeden, bunları okunabilir haşerat başlığında mı toplamalı, ne yapmalı acaba...
Alt 09-07-2009, 09:56
demir_tunc demir_tunc isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ki adi ; evrim ilk canlıyı da canlılar arasındaki gelişimi de açıklayamaz. arageçiş formu denen olay da yoktur. zaten mantıken de olamaz. varyasyon vardır. yani türlerarası dna daki bilgi dahilindeki çeşitlenme. ama türler arası geçişe dair bir delil veya bulgu yoktur.
milomanara; klasi taktik yapmışsın. evrimin tek bir delili yok diyorum. sen hala evrim tatışılcak bişeyy deil diyosun. varsa bir tane delil söyle evrime. bir tane delil çok mu zor. (evet)
atlas; evrim yok diyenler insan nasıl ortaya çıktı. çamurdan mı oluştu demişin. zaten insan yapısı çamurun yapısıyla aynı. ayrıca zaten evrimciler de insanın çamurdan geldiğini iddia ediyorlar kökeninde. ki bu doğrudur. evrimcilerle ayrıldığımız nokta. tesadüfen çamurdan kumdan kale bile olmuşmayacağını kabul eden evrimciler çamurdan tesadüfen insan oluşmuştur diyorlar. Allah a inananlar da çamurdan Allah ın dilemesiyle oluşmuştur diyorlar. hangisi daha mantıklı ve bilimsel artık söylemeye gerek yok. tesadüfen çamurdan kale oldu desem bana deli dersin. sen insan oluştu diyosun. bu kaleyi akıllı bi varlık yaptı desem beni desteklersin. peki insanı akıl sahibi bir varlık yarattı diyince niye desteklemiyosun?
hakaret edeceğinize yazdıklarıma cevap verin. sözde özgürlükçüler...
Alt 09-07-2009, 10:51
Ki-Adi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ki-Adi Ki-Adi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Demir tunc evrim canlılar arasındaki gelişimi çok güzel açıklıyor. Evrim hakkında biraz araştırma yapsaydın nasıl açıkladıklarını görürürdün.

Sana bir soru sormuştum. Senin ara geçiş formundan anladığın nasıl birşeydir. Nasıl bir şeydir ki senin mantığına uymuyor? Ciddi ciddi merak ediyorum. Senin ara geçiş formundan anladığın nedir?

Birde insan çamurdan oluşmuştur diyen evrimci kimmiş onu bi söylesene?

...sonuç olarak, şu ya da bu, bir zamanlar yoktan varolmuş zorundaydı...
Alt 09-07-2009, 10:55
Üye

Evrimin açıkladığı bir konu veya bir delil söyle. hepsini açıklıyor ne demek. sen de biliyosun böyle bişey olmadığını. arageçiş formu denen olay bir canlının dna sında değişiklikler sonucu yavaş yavaş başka bir canlıya dönüşmesidir. dna da değişiklik sadece mutasyon yoluyla olur. ama şu ana kadar gözlenlenmiş yararlı mutasyon örneği yoktur(bateri vs. saptırmalar haricinde) yararlı mutasyon örneği yoksa dna nasıl değişmiştir. ve hangi canlılar arasında değişiklik olmuştur ve bu canlılar nerdedir. milyonlarca olmaları geretiği halde.

ayrıca evrim ilk hücrenin çamur içinde oluştuğunu iddia eder. bilmiyosan iyi araştır.

Konu murted tarafından (24-12-2011 Saat 12:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: Arka arkaya girilmiş kısa ileti birleştirme
Alt 09-07-2009, 11:09
Ki-Adi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ki-Adi Ki-Adi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

İlk hücrenin çamur içinde oluşması hipotezlerden biridir bunun gibi bir kaç hipotez daha vardır. Sen yazarken evrimciler insanın çamurdan oluştuğunu söylediklerini yazdın şimdide kıvırıp ilk hücrenin diyorsun.

Evrimi bir kenara bırakırsak bütün insanlar Ademden geldiğini varsayarsak insanlardaki deri rengi neden değişmiştir? afrikada yaşayanlar siyah renkte iken soğuk bölgelerde yaşayanlar neden beyaz renklidirler? Bu renk farkları nasıl oluşmuştur? Allah siyah insanları lanetlemiş midir?

...sonuç olarak, şu ya da bu, bir zamanlar yoktan varolmuş zorundaydı...
Alt 09-07-2009, 11:16
Üye

İşte evrimle ilgili bilgiszliğini ortaya koyan yazı. varyasyon denen birşey vardır. buna tür içindeki çeşitlenm denir. fakat bu çeşitlenme dna nın izin verdiği miktarda olur bunun dışına çıkamaz. mesela bütün köpek türlerinin dna sında uzun kulağın da kısa kulağında uzun tüyün de kısa tüyün de bilgisi vardır. dna çeşitlenerek biçok köpek türü oluşmuştur. İlk insanda da şu an ki tüm insanların bilgileri vardır. esmer ten çekik göz vs. varyasyon sayesinde bu çeşitlilik olmuştur. bunun evrimle bir ilgisi yoktur. çünkü var olan dna bilgisiyle oluşan bir çeşitliliktir. dna ya yeni bilgi eklenmemiştir. hepsi de kendi içinde kusursuzdur. bana bilgisiz diyorsunuz ama kendiniz evrimin e sinin tek bir noktası kadar blginiz yok. haberinizi olsun.

ayrıca evrim insan çamurdan geliyor demedim orada özellikle "kökeninde" kelimesini kullandım öyle anlaışmasın diye ama yine öyle anlamışsın.

Konu murted tarafından (24-12-2011 Saat 12:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: Arka arkaya girilmiş kısa ileti birleştirme
Alt 09-07-2009, 11:53
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ben bir ara geçiş formuyum Canlı kanıtım.

Yirmilik dişlerimden biri çıkmadı. Atalarım tahılla birlikte et yemeğe başladı, öğütücü dişler işlevlerini kaybetmeye başlayınca yok olmaya da başladı.

Tensiz veya Milomanara, Lucy'nin diş sayısıyla ilgili bir bilginiz var mı?

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 09-07-2009, 12:37
tensiz.denek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
tensiz.denek tensiz.denek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

tensiz.denek - MSN üzeri Mesaj gönder

K.C.´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Tensiz veya Milomanara, Lucy'nin diş sayısıyla ilgili bir bilginiz var mı?
Lucy tam bir geçiş formu. Çenede hala yeterince yer var dolayısıyla 4. azı dişi daha düşmemiş. http://elucy.org/compant.html mandible- superior

Saygılar,

... sadece çok büyük bir zeka saçma düşüncelerin içine mantık üfleyebilir. [Milan Kundera]

Önerilen Siteler

Etiket
evrim teorisi, hezeyan, zırva

Başlık Düzenleme Araçları
Stil