Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Çalışma Alanı > Tercüme Çalışmaları

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 14-07-2015, 23:40
Kozmik Perspektif Kozmik Perspektif isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Tercüme destek isteği - Yaratılışçı Ken Ham: "Eşcinsel Davranışlar 9/11'e yol açtı"

Şu haberdeki Ken Ham'ın sözlerini özetleyip görselleştirdim, Facebook'ta yayımlamayı düşünüyorum ama paylaşmadan önce tercüme konusunda teyit almak istiyorum. Aranızda İngilizce bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Haber kaynağı: http://www.patheos.com/blogs/danthro...-for-children/
"You know, that 9/11 event was certainly a dramatic event in the history of America, and it certainly challenged a lot of people. And it reminds people, too, that this is a sin/cursed universe. And, you know, the Bible tells us death is the penalty for sin… there’s evil in the world because of our sin and because we’re responsible. You can’t just look at something and say, “That’s what the terrorists did.” You have to look at it from the perspective of “That’s what we did.” Because we, and Adam, sinned against a Holy God. So we’re collectively responsible…

And one of the signs of even God judging a nation and withdrawing the restraining influence of the Holy Spirit, one of the signs is the sign of homosexual behavior, as it says in Romans 1. And I believe we’re seeing that in this nation, I believe this nation is under judgment."
- See more at: http://www.patheos.com/blogs/danthro....XaQyHeGY.dpuf

İslam'a dönmüş eski bir ateist
Alt 15-07-2015, 01:17
Olimpiyat Olimpiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Şu an uyku gözlerimden akıyor yarın bakayım.
Ama ilk etapta şunu diyeyim.
The restraining influence of the Holy Spirit ifadesi Kutsal Ruhun Koruyucu etkisi diye çevirirdim ben. Yani homoseksüel davranışların, Tanrının bir ulusu yargılamasına ve kutsal ruhun toplumu koruyan etkisinin ortadan kalkmasına neden olduğunu belirtiyor.

I believe this nation is under judgment ifadesindeki under judgment ise devam eden bir yargılamayı ifade ediyor. Hukukta bu manada kullanılır. Yani, Bu ulusun yargılandığına inanıyorum(Hem ceza çekti hem de yargılanması devam ediyor)
Alt 15-07-2015, 01:25
Aleph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Aleph Aleph isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bill Nye ağzına tükürmüştü bu adamın..

"Yaşama başkalarınca ve önceden verilmiş bir anlamı üstlenmek zor değil, zor olan ona kendince ve yeniden anlam verebilmektir." - Dücane Cündioğlu

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil