Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Yahudilik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 19-12-2014, 18:23
Deep Deep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Yahudiler kimdir?

Birkac gundur birseyler okuyorum bu konuda,ortaya birseyler koymak istiyorum:

Acaba Hindistandaki Yadava denilen halk Yahudiler olabilir mi?

Mesela Ingilizce vikipedi maddesinde Yadavalar hakkinda su yazilidir:

The Mahabharata also refers to the exodus of the Yadavas from Mathura to Dvaraka owing to pressure from the Paurava rulers of Magadha, and probably also from the Kurus

Exodus kelimesi dikkatinizi cekmis olmali,bildigimiz Cikis iste.Maharaba destani Yadava denilen halkin Mathura dan Dvarakaya cikisini anlatiyormus.

Yadava,Judeo vs kelimelerinin yakinligini geciriyorum kafadan.Yadava denilen halk ayrica gocebe,coban bir halk da mesela yine Ingilizce vikipedi sayfasinda su resimdeki hayvanlar dikatimi cekti:

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Yadav...ile:Dwarka.jpg

Resimde gorulen yer de cikilan(Exodus) yer olan Dwaraka diye mitolojik bir sehir.Hinduizm in en kutsal sehirlerden birisi.Mahabarata bu sehrin mitolojik(bu benim eklemem) Anarta kralliginin baskenti oldugunu soyler.Burasi gercek Kudüs olabilir mi diye suphe ediyor insan.

Diger bir konu ise Seuna Kralligi,bu krallik da Yadavalara ait.Acaba bu Seuna kelimesi Siyon,Zion ile alakali olabilir mi?

Tabi daha neler neler var,gecen basliklardan birinde Lord Rama nin Ibrahim peygamber olduguna iliskin birseyler yazmistim,bunun disinda Tevrattaki isimlerin ve yerlerin Hint kulturunden aktasrma oldugunu belirten yazilar da var,ne kadar dogrudur bilinmez.

Zaten mit niteligindeki Yahudi tarihini dogrulayan arkeolojik kanit yok.Butun hikayeler Hindistanda.Bizzat o Hint metinlerinde.

Tabi su soruyu sormak gerek oldu:

Goruyoruz ki hikaye ayni ama kurgu degisik.Rama nin Hindistan yolculugu Ibrahim in Mezopotamya yolculugu olmus,Dwaraka Kudus olmus,Yadavalarin Mathura dan Dvaraka ya exodus u Misirdan cikis olmus,Rama Ibrahim olmus vs vs.Tevrat in kasitli bir sekilde birileri tarafindan uyfurulmadan yazildiigi kesin,ama kim?Kim yazdi?
Alt 19-12-2014, 19:05
Üye

Mount Meru ve Mount Moriah da buna dahil.Ikisi de iki din(Yahudilik,Hinduizm) icin kutsal ve isimleri cok yakin geliyor kulaga..
Alt 19-12-2014, 22:07
gur91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gur91 gur91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yahudiler , düşünen bişeylerin farkında olan insan topluluğu , hiçte basit insanlar değiller para onlarda , güç onlarda bildiğim kadarıyla (yanlış biliyor olabilirim) ayrıca içinde bulunduğu insanları birbirine bağlayan geniş bir kültüre de sahipler
hikayeleri hint kaynaklı olabilir göç eden topluluk yurt edindikten sonra yazmıştır belki de , kabilemizin kutsal kitabı olsun diyerek yazmış olabilirler bu konular hakkında yeterli bilgiye sahip değilim olasılıklardan bahsettim sadece , senin önceden açtığın konuda yazdığına göre ya rama , ibrahim yada ibrahim , rama ama büyük ihtimalle ibrahim diye anlatılan rama
Alt 22-12-2014, 19:41
Üye

Güncelleme...
Alt 12-12-2017, 22:45
Engse Hohol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Engse Hohol Engse Hohol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yeni Şafak gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan; Teröre bulaşmayan Yahudi oranı yüzde 5 bile değil, sorun Yahudilik !

"Mesele Siyonizm değil Yahudiliktir" başlıklı yazısında İsmail Kılıçarslan;
"Siz bakmayın bazı bu işlerden bir tek ben anlarım; benim dışımda kimse yoktur. Zaten ben gidince geride adam kalmayacaktır kibriyle yazıp çizen birtakım isimlere. Meseleyi bilseler "Siyonizm ayrı, Yahudilik ayrı... Antisemitizm yapmak bize yakışmaz" demezler. Siyonizm, Yahudilik kötü konuşulmasın diye uydurulmuş bir kelime. Yahudiliğin ırkçı, seçkinci sapkın ideolojisi konuşulmasın diye Siyonizm dediğimiz şeyi icat ettiler. Filistin sorunu yoktur, İsrail sorunu vardır. İsrailli yerleşimciler yoktur, Yahudi işgalciler vardır. Siyonizm tehlikesi yoktur, Yahudilik problemi vardır derken tam da buradan konuşuyorum".

islamın yıkıma uğraması karşısında müslümanların, el-lah'ı ayakta tutundurabilmek için yalanlar söylemeleri kaçınılmazdır. hohol : aesir
Alt 16-12-2017, 22:48
Cercis Hz Circis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cercis Hz Circis Cercis Hz Circis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Teröre bulaşan Yahudiler kimlermiş acaba? İsmail Kılıçarslan 7 milyon Yahudiyi tek-tek terörist yapsa, boko haram islami teröristlerini ancak dengeleyebilir. Tüm dünyadaki islami terör örgütleri ile pekiştirmeye kalkınca, Leşkeri Tayyibe, Hizbullah, El Kaide, Taliban, Maute, Eş Sebab, Işid vesaire... 10 islamcı terör örgütünden 9'u boşta kalır. islamcı terör örgütlerinin sayısı, islam dünyasının yarısı ediyor.
Alt 17-12-2017, 04:17
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Yahudilerin terörist olmaya ihtiyacı yoktur, ilkelliği aşmış bir millettir, onlar güçlerini devlet düzeyinde kullanıyor, bu da kapitalizmin bir gereğidir, kapitalist isen her alanda gücünü kullanmak zorundasın, onlar da bunu yapıyor.
Yahudiler müslümanları birbirine düşürür mü evet düşürür, bu da kapitalizmin koşuludur, ya aklını başına alıp ilkellikten çıkacaksın ya da böyle onlarca katliamcı örgüt kurup birbirini yok edeceksin...
Alt 08-05-2018, 22:45
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Dunya üzerinde ki yahudilerin tamamı yönetcileri gibimidir bilemiyorum ama nufusları hristiyan ve muslumanlar kadar iyiki değil.

Dunya bunlara tahammul edemezdi.

Nufusları bu kadar az iken bile musluman teröristleri dahi organize edip ortadoğu ve dunyayı kana boğmalarını düşünürsek , nufusları çok olsa neler olurdu kim bilir ?

Yahudilik ibrahimi dinlerin en tehlikelisi.

Nufus olarak daha güçlü olsalar alayımızı o duvara çevirip ......
Alt 15-05-2018, 09:10
Üye

israil yaptı yapcağını.

Tarihe geçen kanlı açılış: Gazze'de en az 58 ölü, 2.700'ü aşkın yaralı

abd denilen terör devleti , israilde her zamanki oyunlarından birisini yine oynadı.

Biz ne yaptık ? Laf söz. Cak cuk

Bir tane yaptırım yok. Hatta öyle ki Türkiye de ki gündemin ( ekonomi v.s ) unutulması yönünde hükümet cenahı keyif dahi almıştır.

Orada insanların üzerine dronlardan yağan gaz bombaları , silahlardan çıkan mermirler esnasında hangi İŞ ADAMLARIMIZIN gemileri israilli dostlarına yük taşıyordu ? Öğrenmek isteriz.
Alt 15-05-2018, 20:38
Üye

Yahudiler kimdir ?

Akapalilerin ticari DOSTLARIDIR.
Fillistin Devletin de filistinlilere karşı , terörist abd ve izrailin kanlı saldırıları yurdumuzda kınama gibi gelip geçici yöntemlerle unutturulmaya çalışılıyor.

Yaptırım bekliyoruz.

Filistin DEVLETİ resmi olarak tanınsın ve FİLİSTİN BÜYÜK ELÇILIGI KUDUSUN GÖBEGINE AÇILSIN.

Önerilen Siteler