Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Felsefe > Felsefi Tartışmalar

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 27-04-2021, 15:37
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bi sürü korkak ve yavşak
Simülatör neden aynı nesneyi habire c/p yapmış ki

Amk. köleleri
Ya kendi kaderinizi yazın
Ya da suçu başkasına atmak için simülatör icat etmeyin
Göt oldunuz teslim oldunuz
Hepsi bu
Alt 27-04-2021, 16:50
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

LEVH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kendi simülasyonunu deneyimleyen bir simülasyoncu olma ihtimali de vardır. Ve bu son ihtimal ciddi şekilde yüksektir.
evet en yüksek ihtimal bu görünüyor.
hepimiz birer simülasyoncuyuz.
kendi simülasyonumuzu yarattığımız gibi başkasının simülasyonlarına da etki ediyoruz.

o halde simülasyoncuya isyan etmek anlamsız.
simülasyon her yerde olduğuna göre onun dışında bir gerçeklik arayışı da olamaz.

bence sürekli tuşlara basarak simülasyonumuzu değiştirmeliyiz.
ama benim tuşlarıma diğer simülasyoncular da basabiliyor.
Alt 28-04-2021, 10:14
LEVH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
LEVH LEVH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
evet en yüksek ihtimal bu görünüyor.
hepimiz birer simülasyoncuyuz.
kendi simülasyonumuzu yarattığımız gibi başkasının simülasyonlarına da etki ediyoruz.

o halde simülasyoncuya isyan etmek anlamsız.
simülasyon her yerde olduğuna göre onun dışında bir gerçeklik arayışı da olamaz.

bence sürekli tuşlara basarak simülasyonumuzu değiştirmeliyiz.
ama benim tuşlarıma diğer simülasyoncular da basabiliyor.
Bir yerlerde kısayol tuşları olmalı diye düşünüyorum. Ben aradım bulamadım, başka arkadaşlarım da aradı bulamadılar. Eğer birimiz bulursak diğerlerine haber verelim. Elbette her simülasyoncunun atadığı kısa yol tuşları farklı olacaktır ama kısayollar arasında bir mantık birlikteliği söz konusu olabilir. Olmayada bilir. Eğer aynı simülasyonun içindeki nesnelersek -bundan da bir ihtimal olarak söz ettik- kısa yol tuşları ortak olabilir. Az bir ihtimal de olsa denemek lazım. Bu lanet simülasyonun iğrençliğini azaltacak her girişim doğru bir girişimdir.

Burada kısayol tuşları ararken ya da simülasyonun hatalarını tespit ve tedavi ederken yine en büyük problem simülasyonun kendisi. Bu noktada koruyucu bir tavırla kendini çözmeye çalışan her girişime karşı acımasızca, fütursuzca saldırıyor. Ve malesef bu yanlış tavırları simülasyonun kuralları dahilinde ortaya koyduğunuzda da hatayı yapana hiç bir şey olmuyor. Çünkü zaten simülasyonun kendisi bu direnişi yaptığı ve oyunun kurallarını istediği gibi değiştirebildiği için kendisi tarafından gerçekleştirilen kural hatalarını görmezden geliyor.

Simülasyonun içindeki ben ve silümasyoncu beni kıyaslarsak, size göre hangisi daha samimidir, daha gerçektir? Veyahut da, yaşadıklarını kıyasladığımızda hangisinin yaşadığı deneyim daha gerçektir? benim kanaatim kendi simülasyonunun içinde bir nesne olmayı kabul eden bir simülasyoncu aslında kendini tanımayı deneyimlemektedir. Bu mantık, simülasyoncunun neden kendi simülasyonunu deneyimlediği konusunda en yakın mantık. Burada da, demek ki kendini yeterince tanımamıştır gibi tuhaf bir sonuç çıkmaktadır. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.

Mimar eserinde "kendi" iç dünyasını yansıtır. Adaletsiz, iğrenç, basit bir dünya, adaletsiz, iğrenç, basit birinin kurgulamasına ihtiyaç duyar. Yazılarını göremediğim kıymetli üyelerimiz (Ignore list)
1- Ah*****z 2- K***s 3-S****-J***
Alt 28-04-2021, 14:40
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Saldıranın simülasyoncu olduğuna dair taşıdığın mesnetsid inanç
yanılsamana eklenen iki satır koddan ibarettir.
Düşman değil dost olabileceğim ihtimalini olasılıklara dahil edemediğine göre ağır gerizekalısın
Alt 08-05-2021, 15:05
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Simülasyonun içindeki ben ve silümasyoncu beni kıyaslarsak, size göre hangisi daha samimidir, daha gerçektir? Veyahut da, yaşadıklarını kıyasladığımızda hangisinin yaşadığı deneyim daha gerçektir?
Gerçek kelimesi nesnel bir ifade değil. Dil de simülasyoncuların kullandığı önemli bir araç, kandırmaca.
Ama şöyle bir denklem oluşturabiliriz; gerçekliğe yakınlık = yarattığın simülasyon sayısı/içinde bulunulan simülasyon sayısı.
Yani gerçeğe yakınlaşman için; yarattığın simülasyon sayısını artırman ve içinde bulunduğun simülasyon sayısını azaltman gerekiyor.

Bu lanet simülasyonun iğrençliğini azaltacak her girişim doğru bir girişimdir.
Kendini simülasyon dışına atabilmiş kişilerin karşılacağı iki muhtemel sonuç var. Birincisi kendini yeni simülasyon içerisinde bulmak, ikincisi eski simülasyonunu özlemek.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil