Turan Dursun Sitesi Forumları
Alt 21-05-2010, 13:37
SHADOWofGODonEARTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SHADOWofGODonEARTH SHADOWofGODonEARTH isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

eRkistreet´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mastürbasyondan sonra duş mu alıyordun abdestmi? Duş alanlara ''ruhsal olarak cenabetsin'', abdest alanlara ''cenabet değilsin'', hiçbir şey yapmayanlara ''cenabetsin'' diyorlar. İkisindede su geçiyor kardeşim, ne saçmalıkmış.

Gusül abdesti alıyodum .. Onların korkutma alışkanlıkları hiç bitmez, illa bişey bulup korkutucaklar..

Anadan doğma müslümanım;
o vakit anadan doğma budistler kesin cehennemliktir.
Alt 28-07-2010, 16:59
Hüdai ÇAKMAK Hüdai ÇAKMAK isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Bİr yaraticinin var olduĞu gerÇeĞİ ve materyalİzm

BİR YARATICININ VAR OLDUĞU GERÇEĞİ VE MATERYALİZM

İnsanoğlu var edildiği ve düşünmeye başladığı ilk anlardan itibaren yaratılışı merak etmiştir. Bu merak önce; ben neden, nasıl, niçin var edildim şeklinde kendine yönelikti. Fakat daha sonra var oluşun bütünlüğü keşfedilmeye başlanınca bu soru; biz nasıl, neden, niçin var edildik şekline dönüşmüş, bu konuda çok ve çeşitli teoriler, düşünceler üretilmiştir.
Var oluşun nedenleri, niçinleri, nasılları konusunda üretilen yanıtların çokluğu ve çeşitliliğine rağmen bütün bunları iki büyük grupta toplamak mümkündür. Tanınmış bir bilim insanına göre varoluş ya yaratılmıştır ya da yaratılmamıştır.
Eğer yaratılmış ise bir yaratıcı iradenin olması gerekecektir. Fakat materyalistler yaratılışı kabul etmek için yokluktan bir şeylerin meydana geldiğini, ortaya çıktığını kabul etmek gerekir; bunu da bilim ret eder diyerek yaratılışı inkâr ederler, kanıt olarak bilimi gösterirler. Yadsınamaz bilimsel bir gerçek olan maddenin (enerjinin) sakımı kanunu bu görüşü onaylar gibidir. Tersinim teorisi ise materyalistlerin bu kanunu eksik bu nedenle yanlış yorumladıkları görüşündedir.
Maddenin (enerjinin) sakımı kanunu hiç bir maddenin yoktan var vardan da yok olmayacağını ancak şekil değiştireceğini belirtir.
Materyalistler varoluşu önce maddeye dolaysıyla evrene indirgerler. Ardından da maddenin sakımı kanuna göre var olan evrenin yoktan var olamayacağını, var olduğu içinde ezelden beri var olması gerektiğini söylerler. Söylerler ama var olan bir madde yokluktan var olamayacağından her madde gibi evreninde bir kaynağının olması gerektiğini nedense görmezlikten, bilmezlikten gelirler.
Nitekim doğruluğu hemen hemen kanıtlanmış olan big bang teorisine (tersinim teorisine göre genişim evresi) göre evrenin kaynağı kütlesiz bir enerji zerresidir. Diğer ifade ile evren bu kütlesiz enerji zerresinin patlaması sonucu meydana gelmiştir.
Eğer evrenin kaynağı bir kütlesiz enerji zerresi ise maddenin (enerjinin) sakımı kanuna göre bu zerrenin de bir kaynağı olması gerekecektir. Bu böyle ezele kadar devam edip gider.
Bir materyalist için evrenin bir kaynağının, kaynağında bir kaynağının olması, bunun ezele kadar devam edip gitmesi gerektiği materyalist felsefeyi etkilemez. Aksine doğrular.
Materyalist çevreler önceleri evrenin kaynağı olan enerji zerresinin ezelden beri var olduğunu; takriben on üç milyar yıl önce patlayarak tüm evreni meydana getirdiğini savundular. Fakat tüm evreni meydana getirecek kadar yoğun olması gereken bu zerreciğin ışık fotonlarının yayılmasına dahi izin vermeyecek kadar büyük çekim gücüne sahip olması gerektiği, nasıl olup da patladığı (patlama için çekim gücünden daha büyük ve ters etkili bir gücün enerji zerreciğinin tam ortasına uygulanmış olması gerekir) sorusu gündeme gelince bu varsayımdan vazgeçmek zorunda kalmışlar, yerine kurulup bozulan evren modelini getirmişlerdir. Bu modele göre evren kurulup bozularak ezelden gelmektedir. Sonsuza kadar kurulup bozulacaktır.
Kurulup bozulan evren modelini destekleyen herhangi bir bilimsel kanıtın olmaması bu varsayımı bir teori olmadan öteye götürmez. Bize göre bu bir bilimsel gerçekleri materyalist felsefeye uydurma operasyonudur.
Evrenin bir enerji zerresinin patlaması sonucu meydana geldiği gerçeği evren meydana gelirken kaynağın tümünün kullanılıp kullanılmadığı sorusunu gündeme getirir. Bu soruya verilecek cevap çok önemlidir.
Eğer kaynağın tümü kullanılmış ise kaynağın kaynakları da kullanılmış olacağından evrenin ezelden gelmesi gerekecekti. Ama biz evrenin ezelden gelmediğini, bir yaşının ve belirli bir kütlesinin olduğunu biliyoruz. Bu da bize evren oluşurken kaynağın tümünün kullanılmadığını sadece büyük bütünün minik bir parçasının harcandığını gösterir.
Büyük bütün ezelden gelip ebede uzanması gerektiğinden harcanan parça onu eksiltmeyecek, azaltmayacak, evrende bu büyük bütünün içinde minik bir zerre (gerçekte bir zerre bile değil) olacaktır.
Uzay diye isimlendirip ezelden gelip ebede uzanan bir hiçlik olarak nitelendirdiğimiz evren dışı alemin gerçekte bir hiçlik olmadığı açıktır. Bu gerçek ise tersinim teorisinin Yaratıcı evreni yaratmayı murat edince kendi zerresinden bir zerreyi ortaya koydu ve kün (ol) buyurdu öngörüsüyle tamamen örtüşür.
Sonuç olarak şunları söyleyeceğiz. Evren başlangıcından en mükemmel dönemine kadar mükemmel planlanmış bir düzenlemenin sonucudur. Asla rastlantısal değildir.
İçinde milyarlarca gökcisminin bulunduğu şu evren, evrende yüzüp duran dünya, dünyayı tıka basa dolduran ancak milyarla ifade edilebilen canlılar rastlantılarla oluşmamışsa, oluşamamışsa ve bilim bu gerçeği ısrarla gösteriyorsa varoluş rastlantılarla oluşmamış demektir. Eğer varoluş rastlantılarla oluşmamış ise bir irade sahibi güç tarafından yapılmış, yaratılmış demektir. Bu da varlığı kesin olan bir Yaratıcıyı işaret eder. Varoluşun rastlantılarla oluşmadığını bilimsel olarak göstermek demek bir Yaratıcının var olduğunu bilimsel olarak göstermek demektir.

Hüdai ÇAKMAK
Yazar
Tersinim Teorisi Kurgulayıcısı

Alt 15-08-2010, 02:56
One Minute One Minute isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

daha doğrusu anlatılanlar hayat hikayesinden çok bir fıkra hüviyetine bürünmüş..
Alt 15-08-2010, 02:59
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Hüdai ÇAKMAK´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
BİR YARATICININ VAR OLDUĞU GERÇEĞİ VE MATERYALİZM
Sayın Hüdai Çakmak ;

öncelikle materyalizmin ne olduğunu öğreniniz. Cami megafonundan duyduklarınız ile Materyalizmi tartışacak donanımınız olmaz ve ancak yaratıcıya var dersiniz.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 15-08-2010, 03:11
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger AerA;

Oyle deme. Gunumuzde, "madde=tanri" inanci ve bildigin, evren=tanri iciceligi, yani panenteizm var. Oyuzden, bilhassa metaphysics'in varlik ile ilgili bir ideolojisi olan, materyalizm de; bilimin konusu degil ve bilimsel degildir. Dolayisiyle, materyalizm bir ideolojik inancsal dogrudur.

Hem evrensel onayi yoktur, hem yanlislanamaz, hem de kesinlik, mutlaklik v.s. temelli dusunce icerir. Ustelik yukarida verdigim ornekteki gibi, maddenin nesnelligini verilen insanoglu oznel icerigi ile de tanrilastirilabilir.

Zaten, 20. yuzyil sonrasinin tanrisal zihniyetinin temeli, ya nesnele, oznel icerik vererek onu tanrilastirmaya, ki buna insanoglunun kendisi de dahildir, ya da, nesneyi, akilli tasarimci oznelligi ile beslemeye, ya da yaraticiya akilli tasarimci oznelligi vermeye dayanir.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 15-08-2010, 03:11
One Minute One Minute isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

ayrıca konuyu açan arkadaşımın avatarında Önder Atatürkün resmi var,sanırım kendisini seviyorda benim merak ettiğim Atatürk demi ateizm yanlısı idiki ben sanmıyorum,onun pek çok Allah a dua eden resimleri var..
Alt 16-08-2010, 11:21
yalcinsahin1 yalcinsahin1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Bence allah vardir.

SHADOWofGODonEARTH´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dinleri hiç bir zaman aklım almamıştır, dinlerde mantık arardım ve bazen mantıklı bulurdum bazen mantıksız, ama yine de bu mantıksızlara kendimce yorum getirir Islamı aklardım.. Herşeyi Islama yormaya çalışırdım, kalıplaşmış sözlere inanırdım yani bilim yeni birşeyi kanıtlasa, bunu da yabancılar yapsa, kendi kendime sorardım neden biz müslümanlar bilimde geriyiz diye.. Biz dini yanlış uyguluyoruz hatta peygamberiz 'İlim Çinde de olsa alın' demiş diye kendimi avuturdum.. Etrafıma bakardım, insanların çoğu avrupaya nispeten daha kirli, kimseyi küçümsemiyorum, ama gerçek bu.. neden bu böyle diye kendi kendime sorduğumda da 'Temizlik imandandır' sözü aklıma gelirdi.. Yine Biz yanlış uyguluyoruz diye kendimi avuturdum.. Daha hiç Kuran okumamıştım o zamana kadar.. Hadisleri de kendi kendime aklardım, bunlar Allahın sözü değil, değiştirilmiş falan filan derdim, kuranda yazmıyo böyle bişey derdim.. veeeeeeeeeeee sonunda kuran aldım.
Türkçesiniii :bump2:...
17,5 liraydı, acıyorum o paraya...
Okudum okudum okudum, 80-85 sayfa okudum nerde bıraktığımı bile hatırlamıyorum, resmen korkudan altıma yaptım.. o kadar ki bir keresinde afedersiniz hehe masturbasyon yapmıştım, sular kesilmişti, banyo yapamamıştım... korkudan ağlamıştım ya sular gelmeden ölürsem diye.. :P ölmedim Allahtan ..
benim tarihe çok merakım vardır, belki bu merakım olmasa bugün Türkiyenin en büyük yobazlarından biri olurdum..(Bütün müslümanlar yobazdır demiyorum, ailemin geri kalanı müslüman)... Tarihi bilen çok kişi vardır, eminim.. ama önemli olan tarihi sorgulamaktır.. neden sonuç ilişkisi kurmaktır her olayda.. Avrupa tarihi, Türk tarihi, Islam tarihini araştırdım, çok okudum..
bu merakım beni agnostik yaptı diyebilirm.. dinlerin doğuşu, gelişimi, yok oluşu hep aynı.. Biz bugün zeus aklımıza gelince gülüyoruz, 200 yıl sonra da bizim torunlarımız Allah akıllarına gelince gülücekler..
Din mantıksızdır..
o kadar çok din var ki.. 14. yüzyılda Amerikada doğan bir kişinin müslüman olması imkansız, bu ona bir haksızlık..
Amerikada doğan biriyle arap yarımadasında doğan birinin şansları eşit mi ???
bunun yanında hep küçüklükten beri hep kendime sorardım, Allah Muhammedi Peygamber olarak seçti.. Beni niçin seçmedi ??? bu bir haksızlık değil mi ?? düpedüz haksızlık..
Ademle havva cennetteydiler, atıldılar.. Beni Adem olarak yaratsaydı, Allahın olduğuna %100 emin olsaydım ben yemezdim o elmayı armudu ya da her neyse... Şeytan bile bile yaratıcısına isyan ediyo .. hiç aklım almamıştır.. Sen git Allahla konuş, o Herşeye kadir olan, seni yaratan Allahı gör, ama isyan et.. mal mı bu şeytan ???
melekler... sen git 24 saat Allahın her dediğini yap, köpek gibi çalış sex yok yemek yok, tatsız bi hayat, cennete de gireme, girsen de huri yok sana.. resmen masal.. Nuhun gemisi.. zaten bunun bi masal olduğunu anlatmaya gerek yok.. hala şaşıyorum kendime nasıl inanmışım bu masala.. Gılgamış destanında da geçiyomuş sanırım aynı konu..
bir de şu bizim seçilmiş millet yahudiler var.. Tevratın Tanrısı yani bizim Allahımız, yahudileri seçmiş.. Bu bir ayrımdır, kuranda da yazıyo yahudileri seçtiği,.. neden yahudileri seçti ?? Türkleri seçseydi, biz sapıtmazdık belki :P..
Ama isyan etmeyin bu haksızlara, Allah bu, napalım öyle istemiş..

17 yaşlarında aynen böyle düşünüyodum, islamı terkettim.. 1 sene sonra yeniden döndüm niye döndüm bilmiyorum, daha o zamanlar elimde kanıt yoktu belki.. araştırma yaptıktan sonra, düşündükten sonra 1 sene kadar falan oldu artık tamamen terkettim.. Allah yok diyebiliyorum... bunu 5 sene önce diyemezdim.. dini terketmek ayrıca bir irade işi.. kişinin iradesi olması lazım.. 'Ben yanlış yaptım', 'Fatih Sultan Mehmed de yanlış yapmıştır' diyebilen bi kişi ancak dinini terkedebilir.. .. bunu hazmedebilen bir kişi dinini terkedebilir...
ben yapamamıştım ilk zamanlar.. bu iradeyi gösteremedim yeniden döndüm islama..
o günün şartlarında öyleymiş bunu hazmetmek lazım.. ve eminim Fatih bugün yaşasaydı ateist olurdu.. biliyoruz onun ne kadar meraklı, araştırmacı ve zeki olduğunu.. Islamda insanın resminin yasak olduğunu ama onun İtalyadan ressam getirip resmini yaptırdığını biliyoruz.. 7 dil bildiğini de.. Hristiyanlık=Islam=Yahudilik
hepsi aynıdır.. unutmayalım Osmanlıyı yıkan Ateist, Agnostik Avrupadır.. Hristiyan Avrupa değil..

böyle agnostik oldum.. daha çok şey var ama.. bu kadar yeterli sanırım..
Evrime de karşı hep çıkmışımdır, ama araştırınca mantıklı geliyo .. Evrime şu anda inanmıyorum ama belli olmaz .. görüciizzz :P
Dünyayı yaratan biri vardır deniliyo, dünya yokdan var olmaz deniliyo.. ama bence olur.. Allah yokdan varolursa, Evren neden olmasınn
Küçükken bunları söyleyince, Aklın almaz düşünme derlerdi bana.. hala da öyle diyolar, özellikle benim nurcu arkadaşalrım ..düşünmeye düşünmeye geri kaldık zaten.
Batı ölümsüzlüğün çaresini arıyo biz de türbanın..
SAYIN ARKADAŞIM...........
Kendince bu yazında korkularını sana gelen mantıksızlıkları anlatmışsın.Senin bu düşüncelerinin hepsi o yaş grubunda gayet normal sorular.Ancak ilerleyen yaşlarda bu ateizm'in ne kadar yanlış olduğunu anlayacaksın.İNŞALLAH imansız ölüpte baş edemeyeceğin kadar büyük kudret veya elçiler ile uğraşmazsın.
Neden ALLAH ı öcü gibi görüyorsunuz anlamıyorum.ALLAH kuranda hemen hemen her ayetinde merhametliyim diyor.Bunu şöyle düşünelim.Sen bir babasın uğruna hayatını verecek kadar sevdiğin bir oğlun oluyor.Ona her türlü imkanı vermek istiyorsun.Çocuk büyüyor ama bu çocuğun salonun ortasına kaka sını yapmaması için onu eğitiyorsun ona bu işlemin tuvalete yapılması gerektiğini bunun hem temizlik hem sağlık açısından doğru olduğunu anlatıyorsun.Peki senin bildiğin ve cocugun bilmediği bu bilgi bu davranışı çocuk kendi yetersiz zekasıyla yorumlar ve aklına yatmazsa bu senin bu bilginin ters yanlış yada senin bilgisiz olduğunu gösterir mi? neden ALLAH ı düzmantıkla yargılıyorsunuz.Düşün ve korkmadan kendine şunu sor ben ALLAH ın yerinde olsaydım ve herşey benim olsaydı,hiç bir şeye ihtiyacım olmasaydı da herkesin bana ihtiyacı olsaydı yarattıklarım bana verdiklerimden dolayı (nimetler) nasıl bana şükretsinler onlara bir yol göstermem gerekir öğretmem gerekir diye düşünmezmiydin?ALLAH bizim düşünemeyeceğimizden dah büyüktür biz kimiz ki bizimle muhattap olacak sen kimsin onu çıplak gözle görebileceksin? ve hatta sen kimsin ki ona soru sorabilme cesaretini kendinde bulacaksın.O yine peygamberine vahiy ettiğinde elçisi cebraili kullanmıştır kendi bile direkt muhattap olmamıştır.Başbakan bir kanun çıktığında senle muhattap olmaz tek tek kapı kapı dolaşıp yeni kanunu bildirmez emrindeki elçilere bildirir sende o kanuna uyarsın.İstersen uyma cezası vardır.Başbakan benim evime gelmedi bana direk söylemedi ben muhaf tutlmalıyım diye düşünebilirmisin.Cenabet ölücem cehenneme gideceğim diye korktum demişsin korkma ölsende yıkanacaktın zaten.Cehenneme girmeyecek kul varmı herkes bir kez uğrayacak oraya ve uzayı düşün herbirinde 300 milyar yıldız bulunan 250 milyar galaksi var.Bunlar tesadüf mü? kendi vücudun tesadüf mü? kalp ameliyatın için bacagına konan yedek damar tesadüf mü? omurilik ve içine yerleştirilmiş kumanda sistemindeki sinir sistemleri tesadüf mü? İstanbulda aşağı yukarı 15 milyon insan yaşıyor on yıl önce ayrıldığım kız arkadaşıma yollarda hiç rast gelmemişken yani 15 milyonda 1 ihtimal on yılda gerçekleşmiyorken yasa şans oyunlarında 15 mılyonda bir ihtimal gerçekleşmiyorken amma şanşlıymışız ki güneş,ay sistemler vücut dil (üzerinde ayrı ayrı uyarıcılar olan) damarlar dudaklar ve beyin gözler tesadüf bence sen gözlerini kapat ve bir gün yaşamayı dene (24 saat) ne kadar zor olduğunu anlayıncada şükredeceksin...Ben peygamber olsaydım demişsin seni zaten seçmezdi merak etme sen o görevleri üstlenemezdin.Şeytanın isyanını hatırlıyorsun ama dikkat et bak orada gözden kaçan bir nokta var.ALLAH insanı yarattı her meleğe secde edin saygınızı gösterin dedi.(direk muhattap olmaz dolayısıyla şeytanda direk ALLAHı görmüyordu) arada her zaman emri getiren elçiler vardır.Şeytan isyan etti.Ama şeytan ALLAH tan yeniden diriliş gününe kadar müsade istedi hem artistlik yapıyor hem yine karşından ricada bulunmak asıl acizlik değil mi? üstelik tüm diyaloğlar yer almıyor ALLAH demekki yaratmadan sonra oradakilere ben bunu yarattım ama bunun bir süresi bir ömrü olacak sonra ben bunları (insanları) yine burada toplayacağım demediyse şeytan nasıl onların yenden dirileceği güne kadar bana müsade ver diye yalvardı.Madem bu şeytan çok artis kendine güvenen ve isyan edebilecek kadar kendini büyük görüyorsa neden ALLAH tan ricada yalvarışta bulunup kıyamete kadar bana müsade et dedi.ALLAH neden kendine isyan eden şeytana mühlet verdi? daha detay istersen iletişime geçelim daha detaylı anlatayım sana burada yazmayla bitmeyecek çünkü ALLAHın varlığı ve koyduğu kuralları istediğiniz gibi ispatlarım size saygılar.
Alt 16-08-2010, 11:39
breymin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
breymin breymin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sayin yalcinsahin1,inanmak inanan insan icin güzel birsey,kayitsiz sartsiz insanlarin buna ihtiyaci var,bazi insanlar inancsiz yasiyamaz,bu kesin,bosluga düser,hayatin anlami kalmaz,,ama insanlari inancdan uzaklastiranda dinlerin kati ve anlamsiz kurallaridir buda kesin,,basbakandan örnek vermissiniz,kainat yaratan bir tanriyla aciz bir basbakani nasil böyle ayni kefeye koyabiliyorsunuz?bir basbakan insanlara bir mesaj iletmek isterse mutlaka araci birsey kullanmak sorunda ama bunu bir tanri icin düsünemeyiz,,vücudumuzdaki trilyonlarca hücreyi dahi yaratan düzenleyen o deyilmi?beni nasil muhattab almiyormus,,,bir tanriyla insan arasina böyle mesafe koymak bence yanlis,,,bir peygamber balta girmemis ormandaki bir insana ulasamaz ama tanri okyanusun ortasindaki kücücük adaya bile ulasabilir.saygilar

Bir dinin tabii olmasi icin akla,fenne,bilime ve mantiga uygun olmasi lazimdir.
M.K.ATATÜRK
Yalan ne kadar büyükse inanani o kadar cok olur.
adolf hitler
Söylesem tesiri yok,sussam gönül razi deyil.Fuzuli
Alt 16-08-2010, 12:24
Üye

Üstelik yan kapı komşum şiddetli bir ateist hemen hemen her akşam buluşup rahat rahat konuşuyoruz.O şiddetle evrim teorisine beni inandırmaya çalışıyorken bense onun gerçekleri nasıl oluyorda göremediğini anlamıyorum.Amerikada dünyaya gelen insanla arap yarımadasında dünyaya gelen şansları eşittir.Çünkü dünyada herkes bir şekilde yaratıcıdan haberdar olacaktır.ALLAH bunu ona (duymayana)mutlaka bildirecektir,duyurur. Kuran da adı geçen ve net bir bilgi sahibi olmadığımız 125 bin peygamberden bahsedilmekte demekki herkesin kulağına bu duyuru bu ilan ulaştırılmış.Söylenen ise hep aynı şey ALLAH vardır ve tektir.Bunu siz bizi göremediğinizden size iletiyoruz denilmekte ve eklenilmekte bana ibadet borçlusun.Aldığın tüm nimetlere karşı bana teşekkür etmek zorundasın.Etmiyormusun ozaman sende bana karşı dik başlı olmandan dolayı sana vereceğim cezayı hak etmektesin denmekte oldukça net ve açık.Rüya denilen olay bir tür vahiy etme bildirmedir.Bu gün charles darwin in ortaya attığı evrim teorisi ve takip eden süreç içerisinde richard dawkins ve türk ergi deniz özsoy unda şiddetle savunduğu evrim teorisi ve mutasyon ileride tarih kitaplarının en büyük espri kaynağı olacaktır buna emin olmalısın. Şu anda dna yı insanoğlu çözmüş bulunmakta ve bu muhteşem düzene hayranlığını gizlememektedir.Yararlı bir tek mutasyon örneği yoktur arkadaşlar.Sonra kutsal kitapların insanlar tarafından yazıldığını farzedelim o zamanda arap yarım adasında hangi adam iki denizin bir birine karışmadığını tespit etmiş ve yazmıştı? sonra nasanın 1995 te çektiği uzay gülünden o yıllarda kimin haberi vardı? hz. muhammed kendi kendine mi o kadar fırça attı kuranda? analarınızın rahminde sizi üç karanlık bölümde yaratırız dendiğinde ozamanki insanlar gerçekten ana rahminde üç karanlık bölge olduğunu biliyorlarmıydı ozaman ki tıp bu kadar ilerlemiş miydi? demir madeninin dünyada oluşmadığını gökyüzünden dünyaya gönderildiğini sonra zengin olduktan sonra orduların başına geçip neden savaşsın hayatını tehlikeye atsın bıraksın zenginliğin ve peygamberliğin keyfini sürsün? 40 yaşında peygamberlik gelmeden önce neden putlara tapma isteksizliği gösteriyordu? ondan önce yaşayan ibrahim nuh ve lut peygamberlerin dinlerinden ozaman ki insanlarda habersiz miydi? Peki ALLAH yaratılışta insanoğlundan,cinlerden ve şeytanlardan mutlaka bir kısmını cehenneme dolduracağım diye kesin bir karar vermesi onun ileride olacaklardan zaten haberdar olduğunu göstermez mi? Burada kavranılamayan olay şudur zaten ALLAH ın nezdinde (aklında ve nazarında) tüm olayların sonu kimlerin cezalandırılacağı bilinmekte zaten ALLAH aaa ben bunu bilmiyordum banada süpriz oldu demesi mümkün mü ? zaten hayatı proğramlayan ve akışını sağlayan güç kendisi herşeyden haberdar olması onun nasıl gelecekte bir olacak olaydan habersiz olması mümkün mü?ALLAH a süpriz yapılabilir mi? bilmediği şaşıracağı bir haber verilmesi onun HAŞA zayıf olduğunu gösterir ki bu imkansızdır.Herşeyi kaplayan ve kuşatan bilgi ve güç sahibi bir kudret düşün.Neye ihtiyacı olabilir ki? hayvanlarda ve onlara vahiy yoluyla öğrettiklerine bir bakınız tüm canlılara hayatta kalmasını ve kendinden sonra gelecek olan nesile nasıl yardım edileceğini öğretmesini emreden ve ona bunu öğretene bir bakınız? hangi tesadüf...?????? bir naylon poşet içerisine parçalanmış her biri ayrı ayrı olan 150 adet saat parçasını koyup havaya fırlatsam ve bunu trilyon sene yapsam yinede poşet içerisinde çalışır bir saat olarak düzenlenip yere düşmesi imkansızdır.Bence aklını kurcalayan inanç sistemine tekrar bir göz at ve aramakta olduğuna yaklaşmayı dene ............
Alt 16-08-2010, 12:50
Üye

Standart sayın breymin

breymin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin yalcinsahin1,inanmak inanan insan icin güzel birsey,kayitsiz sartsiz insanlarin buna ihtiyaci var,bazi insanlar inancsiz yasiyamaz,bu kesin,bosluga düser,hayatin anlami kalmaz,,ama insanlari inancdan uzaklastiranda dinlerin kati ve anlamsiz kurallaridir buda kesin,,basbakandan örnek vermissiniz,kainat yaratan bir tanriyla aciz bir basbakani nasil böyle ayni kefeye koyabiliyorsunuz?bir basbakan insanlara bir mesaj iletmek isterse mutlaka araci birsey kullanmak sorunda ama bunu bir tanri icin düsünemeyiz,,vücudumuzdaki trilyonlarca hücreyi dahi yaratan düzenleyen o deyilmi?beni nasil muhattab almiyormus,,,bir tanriyla insan arasina böyle mesafe koymak bence yanlis,,,bir peygamber balta girmemis ormandaki bir insana ulasamaz ama tanri okyanusun ortasindaki kücücük adaya bile ulasabilir.saygilar
sayın breymin;
ALLAH denilen kudreti çok hafife almamalıyız çünkü bunun insan aklıyla idraki mümkün olmayan büyüklükte olduğunu düşünüyorum. ALLAH neden insanla muhattap olsun insan kimdir.Başbakan örneği vermemdeki kasıt meclisten çıkan bir kanunda bakan yada başbakan yada vali kanunu gelip bize direk kapımıza gelip bildirmez.Biz bunu böyle uygun gördük uyacaksın uymazsan şu şu cezaları veririz diye daha küçük merciler ile bize duyururlar.Bu bir tehdid değildir önceden uyarmadır.Hz.muhammed'in miraçta ALLAH ı zamansız mekansız olarak konuştuğu bildirilirken musanın rabbini görmek istemesi ALLAH tarafından kabul edilmemiştir kendisi açıkça musa sen beni göremezsin demesindeki sebeb senin benimle görüşmek için yeterli olmaman anlamındadır.Yeterlilik nedir? ben sana ne görev verdiysem sen onu yap daha fazlasını isteme demek.Misal olarak evde bir haşerat çıktı bunun sizin gözünüzde bir değeri yoktur ama tutturmuş illa ben ev sahibiyle görüşücem siz bu böceği ciddiye alırmıydınız.ALLAH kendisi demiyormu ibadetiniz olmasa ben size neden kıymet vereyim diye..Yaratmış çünkü zaten tek yaratma merci kendisi başka yaratabilme kudretine sahip kimse yokki!!!! türkiyede sokakta nefes alabiliyorken amerikaya uçtuğumuzda orada da nefes alabiliyoruz demekki oksijen her yerde peki oksijenin heryerde olduğunu kabul ediyoruzda ALLAH ı neden kabul edemiyoruz.Başbakanı cumhurbaşkanını üniversitede hocalarımızı saygı ile anıyoruzda iş neden bizi yaratana gelince yok uydurma yalan diyoruz.Görmediğimiz için mi elektrik bir kudret görmüyoruz ama onu nasıl inkar edebiliriz.Din ve ALLAHIN kuralları olmasaydı dünyada her türlü tecavüz cinayet haksızlık olurdu.ve bir hesap günü olmasaydı herkesin yaptığı yanına kar kalırdı olmaz ozaman haksızlık olurdu.Düşünün ki evimize davet ettiğimiz yemek yatacak yer verdiğimiz ısınmasını sağladığımız misafirimiz onun için temiz yıkanmış tabaklar ile servis yapmamıza tertemiz çarşaflar sermemize ve önüne yemek koymamıza rağmen bize en ufak bir teşekkür ederim kelimesini esirgemekte bizkırılmaz darılmaz mıydık? ALLAH bizden ne istiyor bizde olupta onun sahip olmadığı şey nedir? neye ihtiyacı varki bizde olupta onda olmayan ne var? o sadece ben yaratıcıyım şeytan bana itaat etmedi bende ona hadi bakalım el mi yaman beymi yaman dedim restleştik.sizide ikaz ediyorum sizde ondan yana olursanız sizide karşımda görürsem sizde kendinizi kurtaramazsınız demekte..bunun anlaşılmayacak kadar zor olan nesi var????

Önerilen Siteler

Etiket
allah, hadis, muhammed, İslam

Başlık Düzenleme Araçları
Stil