Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun > Turan Dursun

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 30-06-2007, 16:36
vacsmt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vacsmt vacsmt isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Standart Re: Turan Dursun'un Son günlerinden Bir Kesit

KoRKU_1";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Geçenlerde bir prof. cnn'de söyledi canlı yayında ben ALLAH'a inanmam dedi

Adam hala yaşıyor demekki korkulacak pek bişey yok fikrinizi alenen açık edebilirsiniz bu ülkede
Tabii ya korkulacak ne var ki ? Hizbullahmış,İBDA-C miş,Hizbut'u Tahrirmiş bütün bunlar hikaye zaten.Öldürülen onca aydın/laik insanda bu ülkede yaşamıyordu zaten !CNN de canlı yayında
ateist olduğunu ilan eden prof.'a aradan 3-5 sene geçince bir bakmak gerek halen hayatta mı diye.Türkiye'nin ve İslam ülkelerinin gerçeği budur .Ve bu İslamcı baskı tüm dünyada şiddetlenerek artmakta .Sadece bu siteye yapılan saldırılardan bile bu anlaşılmakta........
Alt 30-06-2007, 17:06
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

O bahsettiginiz delikanlinin topragin altinda oldugunu bile bile, ve bunu gerceklestirenlerin, delikanlinin hayatini 9 kursunla sona erdirdigini bile bile, delikanliliktan bahsetmek biraz abes kacmiyor mu?
* *Esas soruyu Turan Dursun ve benzeri aydinlari oldurenlerin, neden delikanli gibi ortaya cikip, biz bu din dusmanlarini kahramanca (sirtlarindan kursun sikarak) *oldurduk diye ortaya neden cikmiyorlar diya sorman gerekir.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 03-07-2007, 10:20
hiramusta hiramusta isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

vacsmt";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mutezile";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
* ''Turan Dursun 22 ciltlik Kuran Ansiklopedisini tamamlamıştı;'
Yazı eski olduğu halde önemli bir hata düzeltilmemiş.Kuran Ansiklopedisi eseri
22 cilt değil toplam 14 cilttir.Bunun ise ancak ilk 8 cildi Kaynak Yayınları
tarafından basılabilmiştir.(A 'dan M harfine kadar ) .Kalan bölümü kayıptır.
Turan Dursun'un öldürülmesi sonrası evinde sivil polislerce yapılan aramadan sonra
kaybolduğu ve bugüne dek bulunamadığı bir gerçektir.
Bu 14 ciltlik Kur'an ansiklopedisini nereden bulabiliriz?
Alt 22-04-2008, 17:22
copperman copperman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Evet asil katillerin ortaya cikip delikanli gibi biz vurduk diyecek cesareti gostermeleri gerekir. Inanmiyorum demek baska, kitap yazip gerceklerle insanlari aydinlatmak baska. Kitap yazip aydinlatma gibi bir misyona giristiginizde yobazlarin dogrudan hedefi oluyorsunuz. Orhan pamuk da bir televizyon programinda canli yayinda ataeist oldugunu soylemisti. Bizzat sahidim, ama eserlerinde dini hic kurcalamadi, basina da bisi gelmedi.
Alt 24-04-2008, 16:24
bayraktaro1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bayraktaro1 bayraktaro1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Turan Dursun'un eserleri ile tahmini olarak 1998 yılında İstanbul - Beşiktaş'ta bir kitapçıda tanışmıştım. O zaman, kafamdaki sorularımı çözerim diyerek, bir iki sayfasını karıştırmıştım. İlk baktığım da "Din Bu 1" eseri idi. Ama, dehşete kapıldım. İnanamamıştım. Bilgi alacağım derken, eleştirileri görmem beni çok korkutmuştu. Uzun bir süre eserlerine dokunamadım. Kitap okumayı çok seviyordum ama, nedense bu tür kitaplar benim için tabuydu.

Geldik 2007 yılına, aradan 9 yıl geçmiş. Dedim ki, "Şu islamiyeti bir de kaynağından öğreneyim." Önce, Yaşar Nuri Öztürk'ün Dört Kitap adlı eserinden incelemeye başladım. Hiç beklemedeğim şeylerle karşılaştım. En iyisi Diyanet'ten araştırmak. Diyanet'in internet sitesinden, iniş sırasına göre teker teker Kur'an meallerini okumaya başladım. Okudukça, sorular artıyor ve arttıkça da korkuyordum. Dehşete kapılmıştım. Bu çalışmalarım benim günlerimi almıştı. İşi gücü bırakıp, sırf bunlarla ilgileniyordum. Uykularım kaçmıştı. Kafam karma karışıktı. Çevremdeki insanlarla tartışmaya başladım.

Taa o zamanlardan Turan DURSUN ismi kafama kazınmıştı. İnternette araştırmaya başladım ve ilk bu siteyi buldum. Bir çok yazılarını okudum. İlhan ARSEL'in de internet sitesine bu şekilde ulşatım. Onu da inceledim ve kitaplarını almaya karar verdim.

Turan DURSUN'nun "Din Bu 1 - 2 -3", Kuran, Müslümanlık ve Nurculuk, Dua, Kulleteyn şimdilik isimlerini hatırlamadığım bir iki eserini daha okudum. İlhan ARSEL'in sadece "Müslümanlık Sınavı" adlı eserini okudum.

Her ikisine de ve bu siteye de çok teşekkür ederim. Ben aydınlandım ve 2007 yılından itibaren dinsizim. İlk başlar benim için çok zordu. Ama, gerçekler insana o kadar haz veriyor ki... Ben okyanusta bir deniz kabuğu idim. Sadece, okyanusa gitmek istiyordum. Gidiş yolunu öğrendim. O insanlar doğru yolda, gidiş yolunu öğrenmek isteyenlere yol gösterilir. Öyle, yok TV. programlarında yok din hocaları ile polimikte tartışmak, boşlukta kürek çekmekten hiçbir farkı yok. Çünkü, bunu ben çevremdeki insanlarla çok yaptım. Sonuç; sıfır..... Zaten, İlhan ARSEL, Turan DUSUN ve diğerleri yapması gereken görevleri yapmışlar. Bizde fikirlerimiz için mücadele edebilirsek ne mutlu ? Ama, ben kendi çevremde önemli bir yol kattetim. Çünkü, iş arkadaşlarım ve samimi dostlarım ile akrabalarımın bir kısmı benim dinsiz olduğumu biliyorlar.

Bunun mücadelesini çok yaptım ve dolaylı olarak tehdit de aldım. "Sakın fikirlerini ulu orta yerde söyleme, kim vurduya gidersin. Seni linç ederler" bu tehdidi dahi aldım. Neden, % 47 oranında Dinci bir partinin kazandığı bu ülkede, Atatürk ve Laiklik ayakları ile o kadar meydanlara çıkan binlerce insan kime oy attılar ? Tabiki AKP'ye.... Çıkarcılığın, iki yüzlülüğün bu kadar hat safhada olduğu bir toplumda ben neyi değiştireyim tek başıma. Sadece yapabildiğim kadar..............
Alt 04-10-2010, 03:31
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

ziggurat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Turan Dursun u Arap uluslar okur ve anlarlarsa,arap uluslari gercek kimliklerini bulurlar.Iste ozaman Araplari kimse sömüremez.Basta kadinlar olmak üzere bütün ortadogu halklarinin özgürlük atesi yanmaya baslar.Amerika yi ortadoguda Islamiyet ayakta tutuyor.Bir paradoks gibi görünsede gercek durum bu.
Güzel tesbit, güncelleme.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 25-12-2010, 22:47
kharon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
kharon kharon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Selamlar,

Dün gece Milliyet arşivlerini karıştırırken Örsan Kunter Öymen'in, 10.12.1990 tarihli haberini gördüm.

Haber Şöyle:

"Bir cinayete kurban giden gazeteci Turan Dursun'un öldürülmeden önce şeriat karşıtı bir film projesini gerçekleştirmek üzere olduğu ortaya çıktı. Dursun ile birlikte bu projede çalışan ve adının açıklanmasını istemeyen kişi, film senaryosunun Prof.Dr.İlhan Arsel'in "Şeriat ve Kadın" kitabına dayanarak yazıldığını
söyledi. Dursunun çalışma arkadaşı, filmle ilgili olarak Milliyet'e şu bilgileri verdi:

Şeriat karşıtı olan bu film projesi, Dursun'un üzerinde çalıştığı son projeydi. Filmin senaryosunu kendisi yazıyordu, senaryo yarıda kaldı.Yapımcılığını kendisi ile birlikte üstlenecektik.Öldürülüşünden birkaç gün
sonraki bir tarihte Dursun, İğde adlı film şirketinin kuruluşu için Ticaret Odası'na başvuracaktı.
Filmin yapımcılığı bu şirket aracılığıyla gerçekleşecekti.

Dursun'un arkadaşı,bu film projesinin cinayetin işlenmesinde ana etken olarak görülemeyeceğini, ama nedenlerden biri olabileceğini en azından örgütü o tarihte harekete geçirmiş bir etken olabileceğini iddia etti."

Eğer haber doğru ise ve Turan Dursun'un geriye kalan çalışmaları arasında yoksa, bu senaryo da emniyete alınmış olabilir.

Saygılar

Ne kadar az bilirseniz, onu o kadar şiddetle savunursunuz. B.Russell
Alt 26-01-2012, 02:16
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bayraktaro
O zaman, kafamdaki sorularımı çözerim diyerek, bir iki sayfasını karıştırmıştım. İlk baktığım da "Din Bu 1" eseri idi. Ama, dehşete kapıldım. İnanamamıştım. Bilgi alacağım derken, eleştirileri görmem beni çok korkutmuştu. Uzun bir süre eserlerine dokunamadım. Kitap okumayı çok seviyordum ama, nedense bu tür kitaplar benim için tabuydu.
Üniversite yıllarında tamamen tesadüf eseri tanıştım bende Turan Dursun'un Din BU I'i ile. Erken 20'li yaşların toyluğu ile şüphelerimi, görebildiğim çelişkileri, korkularımı, sorularımı başkasının da yaşadığını..Hem de nasıl yaşadığını! Müftülüğü bırakıp dinsizliği seçecek kadar yaşadığını.. evet, bunları gördüğümde üzerimdeki korkunç baskı hafiflemeye başladı.

Kuşkularım yersiz değildi. İslam boş ve kof bir fata morgana idi (çöldeki vaha).
Yoktu! Sadece yoktu..

Bu bilginin teyidini bulmuştum artık..

‘Barışı sabote etmek için Türklerle savaştık. Öldük ve öldürdük… Sevr Antlaşması ve ‘büyük Ermenistan’ hayali gözlerimizi kör etti. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık… Tehcir doğruydu ve gerekliydi…’

''Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. ''
Ovanes Kaçaznuni (Ermenistan'ın 1. Başbakanı)
Alt 01-02-2012, 01:28
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

kharon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamlar,

Dün gece Milliyet arşivlerini karıştırırken Örsan Kunter Öymen'in, 10.12.1990 tarihli haberini gördüm.

Haber Şöyle:

"Bir cinayete kurban giden gazeteci Turan Dursun'un öldürülmeden önce şeriat karşıtı bir film projesini gerçekleştirmek üzere olduğu ortaya çıktı. Dursun ile birlikte bu projede çalışan ve adının açıklanmasını istemeyen kişi, film senaryosunun Prof.Dr.İlhan Arsel'in "Şeriat ve Kadın" kitabına dayanarak yazıldığını
söyledi. Dursunun çalışma arkadaşı, filmle ilgili olarak Milliyet'e şu bilgileri verdi:

Şeriat karşıtı olan bu film projesi, Dursun'un üzerinde çalıştığı son projeydi. Filmin senaryosunu kendisi yazıyordu, senaryo yarıda kaldı.Yapımcılığını kendisi ile birlikte üstlenecektik.Öldürülüşünden birkaç gün
sonraki bir tarihte Dursun, İğde adlı film şirketinin kuruluşu için Ticaret Odası'na başvuracaktı.
Filmin yapımcılığı bu şirket aracılığıyla gerçekleşecekti.

Dursun'un arkadaşı,bu film projesinin cinayetin işlenmesinde ana etken olarak görülemeyeceğini, ama nedenlerden biri olabileceğini en azından örgütü o tarihte harekete geçirmiş bir etken olabileceğini iddia etti."

Eğer haber doğru ise ve Turan Dursun'un geriye kalan çalışmaları arasında yoksa, bu senaryo da emniyete alınmış olabilir.

Saygılar

Ailesinin bundan haberi var mi acaba? tabi haber dogruysa

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 13-02-2012, 07:53
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

vartor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ailesinin bundan haberi var mi acaba? tabi haber dogruysa

Mutlaka vardir sevgili vartor.

Elinizdeki kitap, Turan Dursun'un, Prof. İlhan Arsel aracılığıyla tanıştığı Erkan Boynuince ile mektuplaşmalarını ve "Şeriat Böyle" adlı bir film senaryosunun özetini içeriyor.Okur, Turan Dursun'un bir film senaryosu üzerinde çalıştığını ve bunu bitirmek üzere olduğunu, yazarın çeşitli mektuplarından ve yazılarından hatırlayacaktır. Bu senaryonun elinizdeki kitapta yer alan özeti (sinopsis) ve mektuplar, yazarın ABD'de yaşayan dostu Erkan Boynuince'nin arşivinden alınmıştır ve ilk kez yayımlanmaktadır. Kitabı, İlhan Arsel'in sunuş yazısıyla okura sunuyoruz.

http://www.dr.com.tr/Kitap/Seriat-Bo...=0000000023712

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil