Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Özgür Düşünce Platformu > Deizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 25-10-2017, 20:44
estrelland estrelland isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Forumlarda ayetlerin defalarca gözden geçirildiğini biliyorum. Sadece deizm açısından aşağıda verdiğim bazı ayetlerin söz konusu kitabın ve Allah'ının kafasının karışıklığı, özgüven düşüklüğü, eminsizliği noktasında insanları (Tabii Türkçe okuyup anlayabilen) insanları deizme sürükleyeceği aşikar. Kitap var deyip yok demek. Ya varsa ya yoksa çelişkisi ile (kesinlik yok ama Allah her şeyi biliyor aynı zamanda-hayır daha Allah kitabı kendisinin gönderdiğinden emin değilken... kul ne yapsın!), olay tekrarları ile (bir kıssadan hisseyi 20 kere sözle anlatırsın ama 20 kere bir kitap içinde yazıya dökmezsin. Üstelik her yazıya döküş de birbirini tutmuyorsa, okuyanların vay haline! -bu nida daha çok tevrat-incil nidası)

Ben artık ayetlerin içeriği ile uğraşmak yerine, ayetlerin gerçek sıralamasına (çünkü yerleri çok farklı) ve Roma projesi olmasından sebep diğer dinlere katkısına, içeriğinde aslında hangi dini yeriyor ya da yüceltiyor (üçü bir arada gibi-paganizm+hıristiyanlık+musevilik), siyaseti yönlendirme, İsrail'in çalıp çırpıp yazdığı sözde kutsal toprak tarihini destekleyici yönü noktasına odaklanmalıyız diye düşünüyorum. Mutlaka bu yönü ile uğraşanlar var, ben de bu aşamadayım diyerek iletimi paylaşıyorum.

Başta ipe sapa gelmez Arap Bedevilerini toparlamayı hedef alan tek başına taşeron iken, daha sonra Türkleri yoldan çıkararak taşeronluk görevini maalesef Türklerin sırtına yüklüyor. Bu noktada elbette (ırkçılığın uzağında hissiyatla) Türklerin en büyük talihsizliğinin (ki tarih sayfalarında tam da Yahudiliğe giriş aşaması ya da girmiş olanlar var Hazarlar gibi) islamın kanlı dayatmasına karşı koyamaması ki bunda da en büyük etken para karşılığı ruhunu satanlar gibi gözüküyor. Moğollar ile bu sürecin başladığını düşünebiliriz. Paralı askerliğe soyunmuş gibi bir halleri var ve oradan da Türkler bu oyunun içinde buluyorlar kendilerini.

Şahsi fikrim; islamın Türklüğe hiç uygun olmayan bir din-inanç sistemine sahip olması. Türklere bugün ön Türklükten elinde ne var kültürel, dilsel, inançsal, töresel diye sorunca boşluğa kaymış bakıştan başka şey yok elimizde. İslam Türklüğü bitirici son darbeydi. Arapları önümüze katan Roma'yı, saz arkadaşları Ermenistan, Bizans, Yahudi tayfalarını kutluyorum. Hala devam ediyorlar, nasıl baş koydularsa bu yola! Biz de daha ayet tırtıklıyoruz, saçma sapan Arap hikayelerinde dedi ki o ona dedi ki rivayet silsilesinden anlam bulmaya çalışıyoruz. Bence bu ayetlerin içinde ciddi anlamda masonik şifreler var. Kalbinde olanı saklayanların kurtarıcısı, kimlik gizleyicisi, Türkiye topraklarında müslüman kisvesi altında at koşturmasına sebep en güçlü silah! İslamdan çok Hıristiyanlık ya da Yahudiliğe bağlı olduklarından artık adımız kadar eminiz Türkler olarak. Ama bunu Türklere anlatamamak da en büyük eksiğimiz.

Fussilet 52: de ki: ne der siniz? eğer o Allah tarafından ise siz de onu (kuranı/kitabı) inkar etmişseniz o zaman (haktan) uzak bir ayrılığa düşenden daha sapık kim vardır?

Şura 17: Kitabı ve mizanı hak olarak indiren Allah'tır. Ne biliyorsun, belki de kıyamet saati yakındır?

Şura 21: Yoksa onların Allah'ın izin vermediği bir dini getiren ortakları mı var? Eğer erteleme sözü olmasaydı, derhal aralarında hüküm verilirdi...... (kıyamet/azap/ayırma gününün ne olduğu ne zaman olacağına dair yanıt bulunamayınca Allah'ın sürekli ertelediğini öğreniyoruz ayetten, yoksa anında kopacak)

Ahkaf 4: De ki: Söylesenize! .................... bundan evvel bir kitap yahut bir bilgi kalıntısı varsa onu bana getirin.

Ahkaf 10: Hiç düşündünüz mü? Şayet bu Allah katından ise ve siz onu inkar etmişseniz, İsrailoğullarından bir şahit de bunun benzerini görüp inandığı halde siz yine de büyüklük taslamışsanız!...........

Ahkaf 12: Ondan önce de bir rahmet ve rehber olarak Musa'nın kitabı vardır.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil