Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Diğer Bilimler

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-05-2016, 17:23
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Standart Bombalara Karşı Sofralar

Grup, her Çarşamba, otoriteler tarafından körüklenen yoksulluğa, savaşa, israfa, doğa talanına ve hayvan sömürüsüne karşı, yenebilir gıda artıklarını değerlendirerek sofra kuruyor.

Fregan felsefe ile marketler ve pazarlardan satışa uygun olmayan fakat yenilebilir durumdaki sebze, meyve, bakliyat gibi besinleri toplayarak vegan yemekler pişirip, aç olan kim varsa dağıtıyorlar. Hem de günümüzde görmeye alışık olmadığımız bir biçimde, ücretsiz…

https://www.facebook.com/sofralar/
Alt 17-05-2016, 19:56
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Siyasihaber.org (siyasihaber3.org)

Aktivist Gönül Şahin, 'tanrınızı reddediyorum' diyerek hayatına son verdi

Hayvan hakları aktivisti Gönül Şahin, İstanbul Avcılar'da sahilde yaşamına son verdi. Geriye bir mektup bırakan Şahin "Varlığınız ile birlikte yarattığınız ‘TANRI'nızı reddetiğimi belirtiyorum." dedi.

Bombalara Karşı Sofralar ve Lojman İşgalevi çalışmalarında aktif rol alan Şahin'in cansız bedeni Hadımköy Gülbahçe Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Gönül Şahin'den geriye kalan mektupta şu ifadeler yer aldı;

"Kimsenin yine anlamayacağı, ardına ‘güçlüsün, bu kaçış' vs. sözler sıralayacağı sonun bir tekrarı benim için.

İnsanlarınızı, dünyanızı, varlıklarınızı kısacası tüm yarattıklarınızı yok edemeyeceğim için yok olmayı deniyorum bir kez daha. Bu sefer gerçekten bir son olmasını umuyorum.

Ardımdan saçma sapan ritüellere girişilmemesi için bir kez daha dünyanız, varlığınız ile birlikte yarattığınız ‘TANRI'nızı reddetiğimi belirtiyorum.

Dünyada yaşanan bunca zulme Tanrınızla birlikte göz yumup bana nefes almak için yer bırakmadınız. Oynayamadan ölen çocukların, işkenceyle yaşamı geçen hayvanların, dünyaya tahammül edemeyip gidenlerin varamadığı, olmayan yerde yok olmak tek isteğim. Tanrınızı en azından buna bulaştırmayın ! "

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 17-05-2016, 21:34
Corpse Bride Corpse Bride isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
hayranlık saygı duyulası gözü kara cesaret.
Alt 17-05-2016, 21:59
pianola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pianola pianola isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Onunde sevgi, saygi ve hayranlik ile egiliyorum

Alt 17-05-2016, 23:32
pianola - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pianola pianola isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

82. Soframızı aramızdan ayrılan dostumuz ve mücadele arkadaşımız Gönül Şahin için kuruyoruz. Soframızda Gönül'ün düşlediği ve uğruna mücadelesini sürdürdüğü savaşsız, sömürüsüz, işkencesiz bir dünyada yaşama dileğini dile getirip veda mektubunu okuyacağız.

Her Çarşamba otoriteler tarafından körüklenen yoksulluğa, savaşa, israfa, doğa talanına ve hayvan sömürüsüne karşı, yenebilir gıda artıklarını kullanarak sofra kuruyoruz. İsraftan kurtarılmış vegan yemeği paylaşırken bombasız, sınırsız, bayraksız, başkansız, baskısız, kafessiz dünya için mücadeleyi büyütelim.

Mayıs 18 Çarşamba, 2016
Pişirme: 16.00 İnfial; Turan Caddesi 36/A Tarlabaşı
Sofra: 19.00 Galatasaray Lisesi önü; İstiklal Caddesi 86

İletişim: 05513914591
_____

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil