Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Multimedya

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 23-05-2016, 11:06
ozgur_beyin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_beyin ozgur_beyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart stalinin tavuğu

okuduğunuzda aklınıza ne gelecek bakalım

http://www.ahmetakyol.net/stalinin-tavugu/

sorun cahil olman değil , kendini alim sanman
Alt 23-05-2016, 13:54
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Staline böyle bir öykü yamayanamı kızayım,bu rezil öyküyü buraya taşıyanamı?
Stalini böyle rezilce yıpratmaya kimin gücü yeter.Nazi zülmünü yok eden bir liderden söz ettiğinizin farkında değilsiniz belki ,ama dünyanın ilk emekçi devletini kuran kahraman sovyet halkındandamı utanmazsınız.Uzay fatihi bir ülke liderini Köle bir müslüman Abd uşağı basit bir ülkenin zır cahil kalemleri eleştiremez.Sizi gidi düdükler sizi akortsuz ötmeyin.Tolstoyun,Rahmaninovun ülkesine dışkılamayın .Otavuk Stalinin deği Tayyibin tavuğu olmasın.Bir insanda biraz
haya olmalı.
Alt 06-06-2016, 11:25
Kıdemli Üye

sevgili xcan stalin hakkında bildiklerin tamamı afaki doğru bildiğinin çoğu yalan hitlere eşdeğer bir katil stalin. bir gecede milyonlarca insanı yerinden yurdundan edip sürgüne gönderdi.stalin mao hitler dünyanın en büyük katil ve diktatorleridir

Alt 06-06-2016, 16:52
Üye

Stalinle ilgili bilgilerini nereden edindin?
Kaç kitap okudun.?
Stalini yakından tanıyanlarlamı görüştün.
Kaç belgesel izledin.
Staline senin kalibren yetmez.
Çapın yetmez.
O proleterya diktatörlüğünün lideriydi.
Yoksul bir ülkeyi bir numara yaptı.
Sınıflı toplumlarda her yönetim biçimi iktidarda olmayan sınıflar üzerinde diktatörlüktür.
Batıdaburjuvaların diktatörlüğü vardır.Sovyetlerde proleteryanın demokrasisi her sömürücü,asalak parazit içinde diktatörlük.
Hitlerle aynı kefede sadece entellektüel çapsızlar tartmaya kalkar.
Alt 06-06-2016, 17:23
Kıdemli Üye

xcan efendilik ve kibarlık sana çok bir şey kaybetmez.sen aynı osmanlı padişahlarını evliya mertebesine çıkaran yandaş tarihçilere benziyorsun.senin kalibren ne bilmiyorum söylersen öğrenmiş olurum. senin düşündüklerinden çok kitap okudum.ve belgesel seyrettim.sen stalini sevebvilir ve komunist ewvliyada yapabilirsin bu senin görüşün aksi söylenenlerede sabırlı ol. bu seni küçültmez. kimse eleştirilmez değildir.

Alt 06-06-2016, 19:22
Üye

Bu konulara çok emek verdim.Staline bok atmak istemeni anlıyorum.Propoganda broşürlerinden aldıklarıbilgiyle Stalin eleştirilemez.Sosyalizmin her safhasında kanını terini vermiş bir insan o.
Nazilere boyun eğdirmiş bir insan.Çağ açmış bir insan.
Senin zaferlerini koy karşısına.Kuru fasulye ve cacık savaşımı.
Stalinkim sen kimsin?
Stalingrad varadamın backgraundunda.Berlinin fethi var.Kursk var,mançurya,Ukrayna var.Dünyanın enyoksul ülkesini zirveye
taşımak var.Eleştiri adam gibi olursa efendiliğimi kaybetmem.
Bana şurada hata yaptı ,şu hatayı yaptı diyeceksin.Efendice tartışacaz.
Dünyanın ilk işçi köylü,yoksul devletini kuran adamı böyle tartışacan.
Ne öle ''tavuk ''falan.Böyle bir uslupla sinirlerimi bozma hakkın yok.
Evliyalara inanacak kadar öküz değilim.
Alt 07-06-2016, 08:12
Üye

Benim doğru bildiğim ,ama,yalan olan çok şey olduğunu yazmışsınız!.
Senden rica ediyorum 5 tane örnek verin....
Sanki beni tanıyormuşsunuz gibi,yalanda söylemekten imtina etmiyorsunuz.
İyice utanmayı arlanmayı kaldırmışsınız.
Alt 07-06-2016, 15:27
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

ozgur_beyin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili xcan stalin hakkında bildiklerin tamamı afaki doğru bildiğinin çoğu yalan hitlere eşdeğer bir katil stalin. bir gecede milyonlarca insanı yerinden yurdundan edip sürgüne gönderdi.stalin mao hitler dünyanın en büyük katil ve diktatorleridir
Sevgili ozgur_beyin

çok uzatmak istemem zira, H.yahya'da Darwin hakkında yazar çizer, katil der gider, bu tür safsataları sizin izlemeniz, okumanız ölçüt olabilir mi?

kapitalist propagandalar da, basın, yayını gibi sahtekardır, siz hiç ağa-maraba filmleri izlemediniz mi? propaganda servisi nasıl çalışır?

Mao milyonalrca insanı katletti diye yazılıp çizilmiş, bu forumada yansıtılmıştı, ne yazık ki, maonun kıtık katliamları diye sunulan sahtekarlığın, nasıl bir sahtekarlık olduğunu ben göstermiştim...

İlgili kıtlıkların tarihi, yarısı mao henüz doğmamış iken, bir kaçı Çin Hindi, ve geriye kalanıda Çin İmparatorluğu(İmparatorluk!) dönemine aittir.

Çin Halk Cumhuriyetinin kuruluş yılı 1949'dur...

Çin tarihini okursanız, 1949'a kadar süreğen İngiliz, japon işgallerine uğradığını, imparatorluk döneminde sizin belirttiğiniz gibi milyonlarca insanın da öldürüldüğü, Çin halk Cumhuriyetine giden yolun esasının işgal sürecinde yaşatılan zulme karşı direniş olduğunu azıcık tarih bilgisine sahip olan birisinin bilmesi gerekirdi...

Ha ben bir komünist olarak köylü sınıfının çoğunluğu teşkil ettiği ve görece aydınlanma ve bilincin çok düşük olduğu, ama buna rağmen kapitalizmi yaşamamış, belirli bir sosyal-siyasal bilince ermemiş kitlenin, siyasi iktidar anlayışını tasvip etmesemde(soyalizm semboliktir oralarda) isyan ve direncini anlayabiliyorum.

sadece japonya'nın işgal sürecinde, Çin'e neler yaptığını okuyup anlamaya çalışın, sahtekarlığın size yararı olmaz.

Yalanla, sahte propaganda ile değilde, gerçekten yerlşi, yerinde bir şekilde eleştirilebilmeli. İsnat, yalanla bir yere varılamaz.

Sonra Rusya içinde bir kaç bilgi vereyim, SSCB de kurulur kurulmaz, 12 (14 oluyorlar!) kapitalist ülkece İŞGAL edilmiş bir ülke. Bunlar o kadar yakın tarih olmasına rağmen sizlerin bilmemesinin sebebi, bir yerde harun yahya tarzında videoları izlemenizle ilgili

SSCB 14 devletce işgasl ediliyor, japonya da var ve japonya moskovaya çok yaklaşıyor, bu süreçte tüm Rsya coğrafyasında işgal kuvvetlerinden kaçanlardan tutunda, kaçamayıp katledilenler milyonlarca insandır. Bunlardan birisi Ukrayna'dır!

Egemenler ve haramiler sultası olan kaptalist propagandalardan en ünlüsü Stalin ve Ukrayna yalanı üzerinedir. Bu yalanı bu sitede defalarca açığa verdim ama bazılarımız harun yahya tadında kapılmışlığı-sarhoşluğu hala tercih ediyor..

Ukrayna'da katliamların işaret ettiği tarih 1. Dünya savaşındaki işgal güçlerince yapılan, bir sonrakide SSCB nin 14 kapitalist devletce işgali srecinde olanı kapsıyor.

Tüm materyallerin, resimlerin şu ya da bunun bilimsel incelenmesi sonucu ilgili dönemlerin 1916-1918 dönemlerine ait olduğu İSPATLANDI. henüz SSCB yok iken yapılan aktliamlar, bir diğeride kıtlık sebebiyle ki o kıtlıkarda Amerika kıtasında da 7.000.000 insanın öldüğü öngörülüyor! E hadi aynı şekilde yapalım, Bush ABD'de 7.000.000 insanı öldürdü diyelim, Bush iktidarı Dünyada gerçekten milyonlarca insanın hayatını zindan etmiş, katletmiştir, lakin ilgili kıtlıklar Bush'dan 100 yıl öncedir, siz nasıl oluyorda Harun yahya tadında, darwinizm faşizmdir vb diktatördür şudur budur tadında salakça şeylere itimat edebiliyorsunuz? Hiç mi sorgulamıyor, araştırmıyorsunuz anlamıyorum...

Bu arada Stalin'i de eleştiririm, lakin bu sizin başkalarının sizi aptal yerine koyduğu salakça şeyler üzerinden olmaz, bu şekilde bel altı...

Ona bakarsanız dünyadaki diktatörlerin çoğunluğunu ABD, İngiliz, Alman hükümetleri temsil ediyor olmalı! gerçek diktatörler...

Elbette ezenin nasıl ki zulmü varsa, ezilenin de zulmü yaşanabilir, bütün mesele direnişle ilgilidir. kapitalizmde ezilen, sömürülen kitleler direnirse zulme uğrar, baskılanır, sosyalizmde ise ezen, sömürenler... Bu kişilerin iradesini aşıyor ne yazık ki, baskı, dayatım vb'ne karşıyım elbette, ama benim karşı olmam, fiili durumu değiştirmiyor.

İşte hemen önünüzde Gezi pratiği var, ne gördünüz?

Lütfen harun yahya ayarından uzaklaşmaya çalışın, doğru söyleyin ciğer sökün...

Size tavsiyem şu kitabı bulup okumanız!
http://www.nadirkitap.com/stalin-don...ap2833226.html

Elbette Stalin bir melekti demiyorum, lakin o propagandaların hepsi yalan!

Neden önemli bir kitap çünkü ABD'li bağımız bir gazetecinin devrim sonrası izlenimer iççin SSCB ye gitmesi ve bu gazetecinin gözlemlerini yazması üzerine olmasından dolayı, bu kişi bolşevikte değildir, komünistde, ABD li bir gazetecdir ve gerçekler hiçte sizlere aksettirilen propagandalara benzemiyor, haliyle kısa sürede ilgili yazarda sempati duymaya başlıyor. Sosyalizm, komünizm pratiğini gerçekten döneminde içine girip yaşayan, kapitalist propagandalardan çok farklı bir dünyada bulur kendisini, sosyalizm eninde, sonunda bu gün sömürülen-ezilenin, yarın kurduğu bir iktidarı yansıtır, sömürüyü ortadan kaldırmak, heleki kapitalist ilişkilerin hakim olduğu insan anlayışlarını yıkmak kısa vadede mümkün olmuyor, o nedenle ister, istemez bir dolu çatışmayıda beraberinde getiriyor.

Bugün daha dün bakanların milyon dolar yolsuzluklarını konuştuğumuz şu ülkede, ezilen, sömürlen iktidarı kurmak isteseniz, karşınıza ne çıkacak biraz düşünün ve nereden baksak 1.000.000 kişi, diğer milyonların sömürüsü üzerine semirdiği için, böyle bir iktidarı da, sömürüyüde kaybetmek ister mi? hayat bu kadar kolay ve basit mi?

Daha şimdi bile Ortadoğu üzerine son 10 yılların propagandalarına, yalanlara, entrikalara, emperyalistlerin çıkar savaşlarına, bunlara kurban olan milyolara bir bakın! Düşünün, faydası olacak.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku, dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 07-06-2016, 17:22
Kıdemli Üye

sevgili spartacus.ben geri zekalı değilim. bir senin uslubuna bak birde x cannın. herkesin söylediğinde mutlaka bir gerçek payı vardır.
senin tarzında ve uslubunda söylenen her sözü dikkatlice ve saygı duyarak okurum.olayın özeti bu tekrar teşekkürler sevgili spartacus.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil