Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 05-10-2005, 02:37
Aciz_bir_kul
Üye Değil

Dağ vinci kardeşim.
Bilim adamlarının "insan kafatası ile maymun kafatasını birleştirip evrimi ispatlamaya çalışmalarına inanıyosun. onların yaptığı sahtekarlığa inanıyosunuz. hz. Meryem'e neden inanmıyosun. ayrıca meryemin gerçekten ilişkiye girdiği biri olsa bile neden ortaya çıkıp da bu peygamber benim oğum demedi.
neden kimse bu peygamber olduğunu söyleyen çocuğa sahip çıkmadı.

geleim bana islamiyeti öğretme hayasızlığına kalkan cem kardeşime. ben kuranda geçmeyen bir şeyi söylemedim. herkezin gördüğü gibi havvanın ademden yaratıldığı kuranda geçer. saçmalayarak insanların kafasını karıştırma. millette harbiden geçmiyo sanıcak. çünkü herkez senin gibi kuran okumadığı için içinde ne olduğunu bilmiyo ve ne denirse inanıyo. arapçasınıda latin harfleri ile yazıyorumki bazı kelimelerin anlamlarını kendiniz tesbit edip daha iyi anlayabilesiniz.

NİSA 1. Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan ve ikisinden birçok erkekler ve kadınlar üretip yayan Rabbinizden sakının. Adını kullanarak birbirinizden dilekte bulunduğunuz Allah'tan ve akrabalık haklarına riayetsizlikten de sakının. Şüphesiz Allah sizin üzerinizde gözetleyicidir.

NİSA 1. Ya eyyühen nasütteku rabbekümüllezı halekaküm min nefsiv vahıdetiv ve haleka minha zevcelna ve besse minhüma ricalen kesırav ve nisaa* vettekullahellezı tesaelune bihı vel erham innellahe kane aleyküm rakıyba

gördüğünüz gibi islamiyetin üstünlüğü sanal ortamdada devam etmekte.. biz sorarız onlar cevap vermez. onlar sorar bizim herşeye verecek bir cevabımız vardır. çünkü bizim arkamızda allah c(c.c) var. allah hiç kullarını ataistlere karşı yanlız bırakırmı. rabbim sizleri bağışlasın. siz şeytanın kıvrak zekasının birer ürünlerisiniz. allah yardımcınız olsun. ama çok zor. siz allahın dini için birşey yapmaz iseniz allah da sizin için birşey yapmaz. siz; herşeyin tesadüften ibaret olduğunu söyleyenler. bence en büyük tesadüf sizsiniz. sizlerle konuşmam aslında yanlış. çünkü talebe olmadan hoca olmaya kalkıyorum. rabbim affetsin beni ve benim gibileri. allaha emanet olun. cem kardeşimede bi, nasihatım vardır. daha kuranda neyin geçip neyin geçmediğini bile bilmiyorsun. sen karşı çıktığın şeyi okumamışsınki. sende diğerleri giib otlakçısın. onlar saçmalık sandıklarını tesbit eder, sizin gibi cehalet kurbanlarıda onları tasdik eder. hele bir kendin okuda öyle karar ver. kuran allahın varlığını ispatlarayan bir çok ayet vardır. ama bazı ayetler tam olarak anlaşılmamaktadır. bunu da itiraf etmek gerekir. ama bazı ayetlerin anlaşılmaması allahın olmadığının ispatı değildir. siz kendizi kandırmaya devam edin tesadüfen oluşan yaratıklar.
Alt 05-10-2005, 10:06
Üye Değil

Nur Suresi 1. ayetinde havvanın ademden yaratıldığı dolaylı olarak anlatılıyormuş, bu bilgi eksiğimi tamamladığın teşekkür ederim arkadaşım. Böyle bir yanlışım olmuş.

Ancak bu durum tarık suresi 7. ayetinde havva ve ademden bahsedildiği anlamına gelmez. Nitekim gerek Elmalılı Hamdi Yazır'ın tefsirinde gerekse de Ömer Nasuhi Bilmen tefsirinde seninki gibi bir iddiadan bahsedilmiyor. Bunları bir yana bıraksak bile insanın ademin bel kemiği ile havvanın göğüs kemiklerinden çıkar demek ne demek oluyor? Ne ilgisi var bu kemiklerin? Doğru olan ifade erkekten atılan suyun parçacığı ile kadın yumurtasının birleşmesidir ki artık ilkokul çocukları bile biliyor bunu. Kalkıp göğüs kemiklerinden bahsetmekle, bebeği leylekler getirir demek arasında saçmalık bakımından hiç bir fark yoktur.

Meryem meselesine gelince, diyorsun ki "Babası niye ortaya çıkmadı sonradan?". Birincisi İsa bildiğim kadarıyla yaşadığı dönemde toplum tarafından çoğunlukla dışlandı. Hatta biliyorsundur ki genel inanışa göre çarmıha da gerildi. Yani hiç bir zaman Muhammed gibi iktidarı ele geçiremedi, güç sahibi olamadı. Bu nedenle babasının ortaya çıkması için çıkarı yoktu. Eğer babası çıkar amaçlı değil manevi amaçla ortaya çıksaydı daha en başından çıkardı. Hem ilişkinin nasıl olduğunu da bilmiyoruz belki de tecavüz etti ve meryem bunu söylemeye utandı, korktu, olamaz mı? Belki de adamın sosyal statüsü ortaya çıkmasına izin vermiyordu. Böyle bir şeyi kabullenirse toplum tarafından dışlanabilirdi. Bunların hepsi ihtimal dahilindedir bana göre.

Ama kesin olan bir şey varsa Meryem gayrı meşru cinsel ilişkisinden dünyanın en büyük dinini orataya çıkartmış. Helal olsun ne diyeyim her kıza nasib olmaz böyle yutturmacalar, çoğu hor görülür, kimi evden atılır hatta bizim gibi müslüman ülkelerde yaşayan bahtsızları ise canından olur.
Alt 05-10-2005, 15:41
Da Vinci Da Vinci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

aciz kardeşim,

meryem ile ilgili saçmalıklarına yanıtı Cem zaten vermiş onun için onunla uğraşmayacam.

evrimle ilgili atıp tutmana geleyim. geçmişte ün ve şöhret peşinde koşan sorunlu bir adam kafataslarında sahtekarlık yapmış olabilir. ama bu ortaya çıkarılmış öyle değil mi? objektif ve bilimsel düşünceye bağlı bilimadamları bunu ortaya çıkarıyorsa bu olay sahtekarlık yapanların bilim dünyası içinde barınamayacağını gösterir. ayrıca şimdiye kadar bulunmuş birçok arageçiş formu fosili vardır ve bunlar da evrim teorisini desteklemektedirler.

bugün bilim dünyasında evrim teorisi genel kabul görmektedir. tabiki mutlak doğru değildir. eksikleri vardır ve her geçen gün geliştirilmektedir. bunu kabullensen iyi olur.
Alt 05-10-2005, 18:41
Aciz_bir_kul
Üye Değil

Ben nasıl allahın varlığını size kanıtlayamaz isem. sizde evrim tezini bana kanıtlayamassınız. çünkü sizin inancınıza ögre evrim milyarlarca yılda oluşabilen birşey. hehehe. size neremle güleceğimi bilmiyorum.

gelelim TArık suresini. kardeşelrim. tamam bende saçmalamış olabilrim ama siz o ayette sperm den bahsetmissiniz. mademk, spermden bahsediyo, erkeğin bel kemiği (sulb) ve kadının göğüs kemiği(teraib) den neden bahsediyo. eğerki ordaki maksat erkekiğin spermi olosa idi sadece erkekten bahsederdi. ben siz anlayasınız diye ayetin tam çevirisini söyledim. Tarık/7 Erkeğin bel kemiği ile kadının göğüs kemiği arasından çıkar. siz tesadüfen oluştuğunuzu düşünün kardeşlerim. kuran mucizelerini bulmaya çalışan kişileri sahtekar olarak nitelendirdiniz. esas sahtekar insan kafa tası ile maymun çenesini birleştirip evrim diye yutturmaya çalışan kompleksli insanlardır. Ha islamiyetinde sahtekarları var. yok değil. var. müslüman gibi görünüp halkın duygularını sömüren insanlarda var. darvin denen dallamanın dedikleri çoktan çürütüldü. siz hala kendinizi kandırın asalak herifler. burda asalak hakaret değil. yanlış anlamayın. kendi beyninizi kulanmayıp her denilene inanan. yani başkasının düşüncesini kendi düşüncesi gibi gören. örneğin evrim. hehehehehhahahha. amauzuzhuzhuzuhzhz auhzuhuzhuzhz. evrim teorisi ıkçıların işidir. darvinde ortodoğu insanlarını daha aşağı görüyor. yani sen türk olduğun için darvine göre bir aşağılıksın. özellikler yahudiler. yani güzel kardeşlerim. bu şerefsizlerin oyununa gelmeyin. hitlerde evrime inanıyodu. o yüzden yahudilere eziyet ediyodu. darvin avrupalı ırkların beyinlerinin daha geliştiğ-ini söyler. geçen yüzyılda ingiliz şaklabanı. maymun çenesini ile insan kafasını birleştirip. ilk gelişmiş insanın ingilterede çıktığını iddia etti. halbuki kendini kandırdı. batılılar oldum olası orta doğu halkını aşağılamıştır. ama hepsi orta doğuda doğun isaya tapıyolar. bu da onların büyük bir çelişkileirni gösteriyor demk isterdim ama demiyorum. çünkü çelişki değil. maksat insanları kandırmak. halbuki ordatoğu insanları bu gün dünyayı yönetiyolar (yahudiler). esas gelişmemiş ırk avrupalılardır. sizde onlar gibi olmak istiyosanız devam edin. varmı başka sorusu olan.
Alt 06-10-2005, 16:05
Üye

Aciz_bir_kul Diyor ki
Ben nasıl allahın varlığını size kanıtlayamaz isem. sizde evrim tezini bana kanıtlayamassınız. çünkü sizin inancınıza ögre evrim milyarlarca yılda oluşabilen birşey. hehehe. size neremle güleceğimi bilmiyorum.
bütün dünyada bilimadamları tarafından genel olarak kabul gören bir teoriyi sana kanıtlamak gibi bir amacımız neden olsun ki?
Alt 06-10-2005, 18:02
Aciz_bir_kul
Üye Değil

Sanırım beni farklı bir orgaınla dinliyosun. evrim bir tez dir. kanıtlanmamıştır. hatta bu bilim adamları o kadar sahtekarki geçen yüzyılda ingiliz bilim adamının (insan kafa atsı ile maymun çenesini birleştirip) ve bunun da ingilterede ortaya çıktığını savunup, ilk önce gelişmiş ırk ingilizlerdir demesi idi. hala anlamıyacakmısınız kardeşim. avrupalılar bizleri aşağılıyolar. bu sadece küçük bir oyun. onların bize oynadığı küçük bir oyun. yapma gözünü sevem. şurda adam akıllı bi vatandaş yokmu yaş. size birt sürü soru soruyorum sen sadece aerasında işine geleni seçip cevaplıyosun. göüzünü açın kardeşim. ingiltere ilk önce evrimleşmiş toplum gibi gösetriyo kendini. ki yalanları ortaya çıktı zaten. yani evrimcilerin amacı belli. bilim adamı desinler diye, evrimi ispatladı desinler diye, sahtekarlık yapıyolar. daha ne diyim ben. aç gözünü aç.
komik oluyosunuz.
Alt 06-10-2005, 21:02
Üye

aciz kardeş,

sen kafayı bir bilimadamının yaptığı sahtekarlığa kafayı takmışsın. bu olayı bırak geç. sanki bu olayın olması evrim teorisini çürütürmüş gibi komik bir tavır içerisindesin. şimdiye kadar 100 milyonlarca farklı fosil bulunmuş durumda. ayrıca bu fosiller 250000 farklı türe ait. yani 250000 farklı tür fosili bulunmuş ve bunların içinde birçok arageçiş formu fosili de var. fosiller tamamen evrim teorisi desteklerler. bununla ilgili birçok bilimsel yazı bulup sana gösterebilirim. ama sen ne de olsa bunlara inanmayacaksın onun için boşuna uğraşmıyorum.

sen kendi cehaletinle yaşamaya devam et. hiç önemli değil.
Alt 07-10-2005, 21:09
Aciz_bir_kul
Üye Değil

Ah güzel kardeşim. Benim dmeek istediğimi anlamdın. evrim diye birşey olmadığı için bilim adamları halkı kandırmaya çalışıyolar diyorum. ben kendi cehaletimle çok mutluyum. ama sen ve senin gibiler büyük bir hüsrandasınız. hergün varmı yokmu diye düşünen sizler bir gün yok olunca anlıyacaksınız. japonlardan örnek verelim. o insanlar dünyanın en zeki insanları saçma sapanda olsa şintoizm (budizm benzeyen bişey. yani o adamlar sizden daha zeki olduklarından bütün bunların bir tesadüf olamıyacağını kavramışlardır. ama siz hala kendinizi çok zeki ve alim zannediyosunuz. ama asıl zeki ve alim olanlar bizleriz. bir hadis vardır. ahir zamanda size imanınızdan dolayı cahil, geri kafalı, ve yahut deli, demezler ise o zaman imanınızdan şüphe edin. halbuki gerçek bir alim(bilgili) insan şu galaksinin mükemmeliğini görünce bir yaratılış harikası olduğunu kavrayabilir. ama sizlerin kalpleri mühürlüdür. kavrayabilme yeteneğiniz alınmıştır. inadınızın kurbanı olmuşsunuzdur. ama allahtan umut kesilmez. ben yinede sizin cehaletten kurtulmanızı dilerim. hatta daha da ileri gidip. bu lafları size diğer tarafta yutturmayı dilerdim ama. diğer tarafta aynı yerde olmıcayağız. allah yardımcınız olsun.
Alt 08-10-2005, 01:55
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Aciz bir kul,
sen iyice uçtun arkadaşım. Cenneti garantilemiş gibi konuştuğunun farkında mısın? Japonlar dünyanın en zeki insanlarıymış. Böyle saçma sapan, kafatasçı şeyleri nerden uyduruyorsun sen. Hergün var mı yok mu diye düşünen sizler diyorsun. Bu ne büyük önyargıdır. Bizler sizden daha zekiyiz diyorsun. İnsanların görüşleri ile zekalarını da birbirine karıştırmışsın. Her cümlenden bilgisizlik akıyor. Yazıp duracağına biraz dinlemeyi, okumayı denesen sana daha çok yarar.
Alt 08-10-2005, 02:24
cronicy cronicy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ACIZ INSAN; Evrim teorisine inanmiyorsan, asagidaki sorulari sen acikla bir zahmet de ögrenelim;
(sohbet arsivi)
1) Kopeklerin fazlalik parmagi
Mesele su ki, 5 tanedir. Bu da bizi memeliler sinifina sokar. Tum memelilerin kol veya kol yerine gecen uzuvlarinda 5 parmak veya parmak kalintilari bulunmaktadir. Tipik 5 parmak yapisina tam uymayan canlilarda fosil kayitlarina bakarak bu sayidaki azalmayi gozleyebiliyoruz. (Ornegin atlarda). Fakat prensip ayni. Memelilerin 5 parmagi vardir. Bunu gerektiren dogru durust bir sebep olmadigi durumlarda bile. Ornegin neden balinalarin yuzgeclerinin altina gomulmus 5 kemik uzantisi bulunur? Neden yarasalarin acikca bes uzantiyla ayrilmis kanatlari bulunur? Bunlarin dizayn benzerligi olmasi mi daha iyi bir aciklamadir, yoksa tum memelilerin ortak bir atadan gelmesi mi? Bazi memeliler bu 5 parmagin tumunu hala kullanir, bazilari birkacindan kurtulmustur, bazilari ise hala ise yaramayanlari tasimaktadir. (Ornegin yunuslar).
2) Yilanlarin ve balinalarin kalca kemikleri
Boa yilani, piton yilani ve kor yilanlarin tumu vucutlarina gomulmus, tamamen ise yaramaz birer bel kemigi artigina sahiptir. Ayni zamanda balinalar da. Nicin bir yaratici boyle yaratiklarin vucuduna o yaratiklari icin tamamen ise yaramaz olan ve tamamen bel kemiginin evrimsel bir kalintisi gibi gorunen boyle kemikler koymustur? Ayrica piton ve boalarda pence artigi birer kisim da bulunmaktadir.
3) Tavuklarin ayaklari
Tavuklarin ayaklarinin alt kismi tuyle ortulu degildir. Pullarla ortuludur. Eger bu tavuklarin reptil atalarindan kalma bir kalinti degilse nedir?
4) Erkeklerin memeleri
Allahin erkeklerde hicbir ise yaramayan memeler ve bu memelerin altinda meme dokusu yaratmasinin ne sebebi olabilir? Hele de once Adem’i yarattigi ve Havva’yi sonradan ona es olsun diye yarattigi dusunulurse. Bu meme dokusu ergenlikte uygun hormonal sinyali almadigindan erkeklerde hicbir zaman is goren gercek memelere donusmez. Bunun cinsiyetin yasam suresi boyunca degisebilir oldugu ilkel atalarimizdan kalma bir evrimsel kalinti olmasi mi daha olasi bir aciklamadir (nitekim bazi balik ve reptil turleri normal omurleri boyunca birkac kez cinsiyet degistirirler)., yoksa allahin insanlari boyle ise yaramaz parcalarla donatmis olmasi mi? Ayrica kotu tasarimin birbaska ornegi: Nicin testisler vucudun icinden (kadinlarda yumurtaliklara karsilik gelen yerden) asagiya, normalbolgelerine inmek zorundadirlar? (Ki nitekim bazen inmeyip saglik sorununa yol acarlar).
5)Kor magara baligi
Neden magaralarda yasayan bazi balik turleri ve diger tur canlilarin (ornegin yarasalar) islev gormeyen gozleri vardir? Evrim sureci kor isledigi icin boyle tuhafliklara yol acabilir ama bilincli ve sonsuz guclu bir yaraticidan beklenecek seyler midir bunlar?
6)Kopek dislerimiz
Insan vucudunun evrim olmadan dogru durust aciklanamayacak birbaska ozelligi kopek disleridir. Ust kopek dislerimizin kokleri diger dislere gore cok daha iridir. Ornegin maymunlarda bu dislerin iriligi daha da belirgindir. Fakat bizlerde bile elinizi disetinizde gezdirdiginizde bu gereginden iri kokleri farkedersiniz. Daha ilkel turlerden evrimlesme haricinde bunun daha tutarli bir aciklamasi akliniza geliyor mu?
7)Apandis
Apandis gibi hicbir ise yaramayan bir organ niye vardir? Bir faydasi olmadigi gibi, zaman zaman iltihaplanarak hayati tehlikeye sokan sorunlara da yol acmaktadir. Bunun artik ise yaramayan evrimsel bir artik olmasi disinda, yaratiliscilarin yapabilecegi tutarli bir aciklama var midir?
8)Yirmilik disler
Cogu kisinin agzi yirmi yas dislerinin tam olarak cikmasina izin vermeyecek kadar kucuktur. Bazilarinda bu disler hic disari cikmaz, bazilarinda ise ornegin usttekiler cikip alttakiler cikmaz (ya da tersi) ve bu yuzden bu disleri cigneme icin kullanamaz pek cok kisi. Pek cok kiside bu disler curumeye ve agiz problemlerine yol acmaktadir. Oyleyse, ya bu disler evrimsel bir kalintidir, ya da yuce yaratici tuhaf bir is yapmis ve agzimiza bu hicbir ise yaramayan ve sadece dert kaynagi olan fazlalik disleri koymustur.

Önerilen Siteler