Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Dinlerden Özgürlük > Ateizm

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-11-2009, 02:56
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger casper06;

Ne inanclilari, ne de inancsizlari bir kefeye koyamazsin. Inananlar kendi dogrulariyla, yasar ve iliski kurarlar. Her inananin da genel-gecer dogrularin disinda, kendi toplumuna has dogrulari vardir.

Inancsizlarda; kendi ideolojik/inancsal dogrulariyla yasar ve iliski kurarlar. Onlarda toplumsal olarak, kendilerine has dogrulari vardir.

Oyuzden ne bir inancli, diger inancliya; ne de bir inancsiz, baska bir inancsiza benzemez. Herkesin kendi yetismisligine gore ve kendini yetistirmisligine gore, birbirinden dusunce/davranis ve dolayisiyle yasam ve iliski farklari vardir.

Bu inananlarin kendi aralarindaki ve inancsizlarin kendi aralarindaki farklari, bu sitede de gorebilirsin.

Oyuzden guven de kisiseldir. Kisiler birbirlerine, konusuna gore zamanla guvenirler. Inancli/inancsiz temelde degil.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 03-11-2009, 02:57
Ki-Adi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ki-Adi Ki-Adi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

casper06´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
dahasını istersen kendime bir sürü yandaş bularak topluma baskı uygulardım. Otoritenin hep elimde olması için azınlıksam bile çoğunluga baskı yapardım. yalan söylerdim, hiç çekinmeden hemde. kimsenin hakkıymıs hukukuymus umurumda olmazdı. Madem ALLAH YOK . daha neler yapmazdım ki....

Sevgili casper06 şu yukarıda yazdıklarını Allah'a inananların yapıp yapmadıklarına bakar mısın önce? Hatta yazdıklarınla kalmayıp daha fazlasını yapıp yapmadıklarına bak.

Eğer sen Allah'a inananlara güvenebiliyorsan Allah'a inanmayanlara çok rahat güvenebilirsin merak etme.

...sonuç olarak, şu ya da bu, bir zamanlar yoktan varolmuş zorundaydı...
Alt 03-11-2009, 02:58
mongus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
mongus mongus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ozgurrr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Casper ayrıca şunu da belirteyim şuan yaşadığımız düzen dahi insanlığa dar geliyor ve bu düzende değişecek etrafına bak insanlar sürekli bunu konuşuyor ve yeni bir düzen üzerine düşünüyor ve yeterince olgunlaşınca bunu başaracağız ve inan bu olurken gökten birşeyler inmeden olacak.
evet bu düzen değişecek ameriadaki yahudi ve hrisiyan emperyalizmi bütün doğal kaynaklara hakim olup, ekonomik gücü tekel haline getirme peşinde ve tek devlet tek din projesiyle, herkesi çpleyip yaşantısında yapması gerekenleri zorla insana uygulandırması peşinde, sen çipe bağlı yani tüm mal varlığınla o kuruluşa bağlı olup onların yaşam statüsü nden ödün verdiğinde o çipi durdurarak seni bi nevi mahkum edip ölüme sürüklemenin peşindeler, al bendende bu kadar.
Alt 03-11-2009, 03:02
ozgurrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgurrr ozgurrr isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Casper dediğim gibi bu yasalar yetersiz kalırsa biz yenisini yaparız Hukuk böyle gelişir gökten haber bekleyerek değil.

Size hukuk ile ilgili bir örnek verip Kur'anın hukuk'a karışıp kurallar koyma hevesinin ne kadar yanlış olduğunu anlatayım. Kur'an'da birçok hukuk kuralı vardır ama sadece o dönemde oluşan olaylarla ilgli bu yüzdende evrenseldir demek o kadar saçmadır. Örneğin ceza hukuku nasıl oluşur biliyormusunuz ? Ben söyleyeyim suç oluştuktan sonra yani Kur'an oluşmamış hiçbir suç'un cezası yoktur. Size somut örnek vereyim kolay anlaşılsın uçak kaçırmak suçtur di mi evet suçtur bu suçun cezası eskiden hiçbir kanunda yoktu neden çünkü kimse uçak kaçırmamıştı. Bu yüzden ilk uçak kaçırma olayında uçak kaçırma suçu ile suçlama yapılamadı bu olaydan sonra bu suç Ceza Hukuk'una girdi.

Umarım anlaşılmıştır insalığın hakkını hukukunu 1400 yıl öncesinin hukuku ile hakkı ile savunamazsınız.

The Greatest Story Ever Sold
Alt 03-11-2009, 03:09
casper06 casper06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ki-Adi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili casper06 şu yukarıda yazdıklarını Allah'a inananların yapıp yapmadıklarına bakar mısın önce? Hatta yazdıklarınla kalmayıp daha fazlasını yapıp yapmadıklarına bak.

Eğer sen Allah'a inananlara güvenebiliyorsan Allah'a inanmayanlara çok rahat güvenebilirsin merak etme.
sevgili ki-adi ben bu konuyu müslümanlar sunu yapıyor bunu yapmıyor bunları tartısmak için acmadım. benim sorum acık ve net. ben bir gün bu ülkede siyasi otorite ateistlerin eline gecerse halim nice olur ınu ögrenmek istiyorum. anlasılmayan bir sey mi soruyorum. siyasi otorite

gönderdiğim linkteki gibi insanların eline gecerse ben ALLAH sonumu hayır etsin der cıkarım. benim sorum ögrenmek istediğim acık net. ben suna inanıyorum. ateistlerin yüzünde bir iyi insan maskesi var. eger toplum içinde ateist bireyler cogalırsa ve maske cıkarsa sonumu düşünemiyorum. internet ortamı gönderdiğim linkteki gibi nice insanlarla kaynıyor. şimdi biri bana cıkıp müslümanlar aynı seyleri yapmıyormu derse kafayı yerim valla. ben konuyu ateistleri ve yüzlerinde iyi insan maskesi varmı yokmu bunları tartısmak için actım

saygılar
Alt 03-11-2009, 03:14
ozgurrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgurrr ozgurrr isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Casper asıl sormanız gereken soru şu müslümanlar ve araplar bide Allahtan korkmasa Dünya'nın hali ne olurdu olmalı ? Ben ateistlerin dünyaya bir zarar verdiğini ne gördüm ne duydum

The Greatest Story Ever Sold
Alt 03-11-2009, 03:19
casper06 casper06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ozgurrr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Casper ayrıca şunu da belirteyim şuan yaşadığımız düzen dahi insanlığa dar geliyor ve bu düzende değişecek etrafına bak insanlar sürekli bunu konuşuyor ve yeni bir düzen üzerine düşünüyor ve yeterince olgunlaşınca bunu başaracağız ve inan bu olurken gökten birşeyler inmeden olacak.
ben bu sitede de ALLAH ve Hz. Muhammetle dalga gecildigine sahit oldum. ALLAH a ve Hz. Muhammet e deger veren insanlarında girmesine izin verdiğiniz bir sitede dahi bunu yaparsanız demekki siz tüzügünüzde yazan herseyle, sadece kendi cıkarlarınıza uyan şeyler dısında çakısıyorsunuz. ben müslümanlar iyidir kötüdür tartısması yapmayacagım. şimdi size soruyorum. % 90 deniyor fakat ben katiyen öyle oldugunu sanmıyorum benim sahsi kanaatimce % 60 ı müslüman olan bir ülkede, özgür arkadasımızın yaptıgı gibi hesaplar yapmak ne derecede insan haklarına uyuyor.
Alt 03-11-2009, 03:20
history - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
history history isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sayın casper 06

yazdıklarınızdan ve sorunuzdan şunu anlıyorum bir insanı kötü birşeyleri yapmasına mani olan tek ve en önemli unsur günah yada cehennem argümanları..ve hatta kendinizde sunu söylemişsiniz
dahasını istersen kendime bir sürü yandaş bularak topluma baskı uygulardım. Otoritenin hep elimde olması için azınlıksam bile çoğunluga baskı yapardım. yalan söylerdim, hiç çekinmeden hemde. kimsenin hakkıymıs hukukuymus umurumda olmazdı. Madem ALLAH YOK . daha neler yapmazdım ki....
yani burada sizi baglayan bunları yapmanıza engel olan yegane unsur allah inancınız..ki bu imanınızın ne derece samimi olduguna gölge düşürmekte...cünkü bu sadece korku yüzünden oluşmuş aslında içinizde hiç de böyle olmayan duygular var ki bunları zaten siz dile getiriyosunuz..
korkuyla olusmus bir davranıslar biçimini ben aklımın mantıgımın vicdanımın sesine kulak vererek yapıyorum..e bu beni dinsiz sizide inançlı yapıyorsa buyursun yapsın ne diyeyim...
Alt 03-11-2009, 03:23
3.yol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
3.yol 3.yol isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sayin Casper,

Ilk once belirtmekte fayda var - cunku ben iletinizden bunu cikardim - genellemeler yapmak yanlis olur. Bundan uzakta durmamiz gerekir diye dusunuyorum. Sayin E-I. bunu aciklamis. Ben de ayrintilariyla aciklamayacagim. Ama ozetle sunu belirtmek isterim ....

Her toplumda , inanan ve ya inanmayanlarda , her turlu "ism" e kendini ait hisseten insanlarda veya hic birine ait hissetmeyenlerde ..... hem iyilikler hem de kotulukler bulabilirsiniz ....

Insanlarin ahlakini sadece dini inanclarina ya da Allah'a inanip inanmamaya baglayamazsiniz ....

Ben Allah'a inanmasam vicdansiz olurdum , egoist olurdum ve benim gibi dusunmeyenlere baski yapardim demissiniz .....

Bu dusuncelerinizin dogruluguna inanmiyorum .... eger icinizde yoksa Allah'a inanip inanmamaniz sizin kotuluk yapmaniza engel olmaz .....

Eger bu onergeniz dogru olsaydi Allah'a inanan kimselerin hicbir kotuluge bulasmamasi gerekirdi .... Bunun boyle olmadigini tabiiki siz biz hepimiz biliyoruz .....

Ateist olup irkci ve fasist olan insanlar da var ...... Ama musluman olup irkci ve fasist olanlar da mevcut .....

Eger Ateistlere karsi olan on yargilarinizi bir kenara itebilirseniz ateistlere de guvenebilirsiniz .....

Saygilarimla,
3.yol
Alt 03-11-2009, 03:23
Ki-Adi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ki-Adi Ki-Adi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

casper06´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili ki-adi ben bu konuyu müslümanlar sunu yapıyor bunu yapmıyor bunları tartısmak için acmadım. benim sorum acık ve net. ben bir gün bu ülkede siyasi otorite ateistlerin eline gecerse halim nice olur ınu ögrenmek istiyorum. anlasılmayan bir sey mi soruyorum. siyasi otorite

gönderdiğim linkteki gibi insanların eline gecerse ben ALLAH sonumu hayır etsin der cıkarım. benim sorum ögrenmek istediğim acık net. ben suna inanıyorum. ateistlerin yüzünde bir iyi insan maskesi var. eger toplum içinde ateist bireyler cogalırsa ve maske cıkarsa sonumu düşünemiyorum. internet ortamı gönderdiğim linkteki gibi nice insanlarla kaynıyor. şimdi biri bana cıkıp müslümanlar aynı seyleri yapmıyormu derse kafayı yerim valla. ben konuyu ateistleri ve yüzlerinde iyi insan maskesi varmı yokmu bunları tartısmak için actım

saygılar

Allah'a inanmayanların hepsini aynı görüş birliğindeymiş gibi görüyorsun. Videodan şikayet ediyorsun ki eleştiri belli bir düzeyde olmalıdır bunu savunurum ama yeri geldiğinde müslümanlar bu videodakilerden daha beterini hazırlıyor. Sen kendin bile Allaha inanmayanlar hakkında yalan söyleyen kafasına estiğini yapan kural tanımaz gibi ihtamlarda bulunuyorsun.
Bir gün bu ülkenin başına Allah'a inanmayan biri geçerse diye merak etme Bu ülkenin başına Allah'a inanmayan biri geçmiş mi diye bir bak.

Eğer bu ülkenin başına rejimi değiştirerek tam güçle, Allah'a sıkı sıkıya inanan biri geçerse sen bak ozman Allah'a inanmayanlara yapacaklarına.

Karşındakine soru sormadan önce kendine sor.

...sonuç olarak, şu ya da bu, bir zamanlar yoktan varolmuş zorundaydı...

Önerilen Siteler