Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 30-04-2005, 23:07
tooche tooche isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Standart ŞEYTAN VAR MIIIII? (Yok mu??:))

ŞEYTAN VAR MIDIR???
Bir universite profesoru ogrencilerine su soruyu sorar: "Var olan herseyi Tanri mi yaratti?
Cesur bir ogrenci ayaga kalkar ve yanitlar: "Evet herseyi Tanri yaratti!"
Profesor sorusunu yineler ve ogrenci yine "evet efendim" diye yanitlar.
Profesor devam eder: "Eger herseyi yaratan Tanri ise ve seytan var olduguna gore seytani da Tanri yaratmis olur ve calismalarimizda uyguladigimiz 'kesinlestirme' prensibine gore de Tanri şeytandir. Ogrenci boyle bir onerme karsisinda sasirir ve yerine oturur. Profesor ise ogrencilerine bir kez daha Tanri'nin icindeki kaderin bir efsane oldugunu kanitlamaktan oturu oldukca mutludur.
Bu arada bir ogrenci ayaga kalkar ve: "Bir soru sorabilirmiyim profesor?" der. Profesorde sorabilecegini soyler.
Ogrenci ayaga kalkar ve "Soguk var midir?" diye sorar.
Profesor: "Nasil bir soru bu boyle, tabi ki vardir" diye yanitlar. "Sen hic soguktan usumedin mi?"
Ogrenci: "Aslinda, fizik yasalarina gore soguk yoktur. yasamda/realitede biz sogugu sicakligin yoklugu olarak dusunuruz. Herkes veya nesneler o enerji oradaysa veya bir sekilde enerji iletiyorsa onu deneyimler. Ornegin, Absolute 0 (-460 derece F) sicakligin kesin yoklugudur (hic olmadigi seviyedir). Tum maddelerin bu seviyede reaksiyon verme ozellikleri bozulur ve degisir. Soguk yoktur, o yalnizca sicakligin yoklugunda duyumsadiklarimizi tarif etmek icin yarattigimiz bir kelimedir" der ve devam eder; "Profesor, karanlik var midir?"
Pofesor: "Tabiki vardir".
Ogrenci yanitlar: "Korkarim gene yaniliyorsunuz efendim. Cunku, karanlik da yoktur. Yasamda/realitede karanlik isigin yoklugudur. Biz isik uzerinde calisabiliriz ama karanligi calisamayiz.Gercekte, biz Newton'un prizmasini kullanarak beyaz isigi kirar ve renklerin cesitli dalga uzunluklari uzerinde calisabiliriz. Ama karanligi olcemeyiz. Bir basit isik isini karanlik bir mekani aydinlatarak karanligi kirmis olur yani karanligi gecersiz kilar. Siz belli bir mekanin/uzayin ne kadar karanlik oldugundan nasil emin olursunuz? Isigin miktarini olcersiniz! Bu dogrudur degil mi? Karanlik insanlik tarafindan, isigin olmadigi yer/mekan icin kullanilan bir kelimedir. Son olarak ogrenci profesore gene sorar: "Efendim seytan var midir?"
Bu kez profesor pek emin olamamakla birlikte yanitlar: "Tabi ki, acikladigim gibi, biz onu her gun, her yerde onu goruruz.Seytan/kotuluk bir kisinin baska bir kisiye her gun sergiledigi insaniyetsizliginin bir ornegidir. O , dunyadaki islenmis tum suclarda, siddette yer alir. Bunlarin tumu seytanin kendisinden baska bir sey de degildir."der.
Ogrenci devam eder: "Seytan yoktur efendim.Yani o kendi basina yoktur. Seytan basit olarak Tanrinin yoklugudur. O aynen karanlik ve soguk ta oldugu gibi insanin tanrinin yoklugunu tarif etmek uzere yarattigi bir kelimeden ibarettir. Tanri seytani yaratmadi. Seytan/kotuluk insanin tanrisal sevgiyi yureginde duyumsamadigi zaman deneyimlediklerinin bir sonucudur. O aynen sicakligin olmadigi yere gelen soguk ya da isigin olmadigi yere gelen karanlik gibidir.
Profesor yerine oturur. Genc ogrencinin adi Albert Einstein'dir.
Alt 11-09-2005, 14:22
greenway greenway isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

"Yarattıklarını cezalandıran ve ödüllendiren ya da bizim yaşayacağımız bir irade türüne sahip bir tanrı düşünemiyorum. Bedensel ölümden sonra kişinin yaşamını sürdürdüğüne ne inanırım, ne de inanacağım..."
Alt 26-10-2005, 14:45
_DeMiaN_ _DeMiaN_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

bu yazının içindeki isimleri değiştirip değiştirip yayınlarlar zaten,bir çok versiyonu mevcut smile249
Alt 05-11-2005, 23:22
atheturk
Üye Değil

Seytan yok dedi bu adam ???
Kizkardeslerim tanimiyor !!!
Alt 05-11-2005, 23:53
Materyalist Materyalist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Şeytan yok diyen, o anda kafir olmuştur. Allah var diyor, siz yok diyorsunuz. Eyyyy faniler! Titreyin ve kendinize gelin.

Tek Gerçek Maddedir
Alt 06-11-2005, 01:19
Üye Değil

şeytan yok, ama varsa ben onun .mına koyim.

çok komik adamlar bunlar ya
daha bir tane micro işlemci üretecek seviyeye gelemeyen aklımız nedense felsefede sınır tanımıyor. "türk milleti zekidir, türk milleti çalışkandır!"
Alt 06-11-2005, 06:59
Materyalist Materyalist isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Allaha bak! Hem şeytanı yaratıyor, hem de muhammedin başına musallat ediyor. (Hani muhammed şeytanı yakalamış da, ağaca bağlayacakmış ya, işte o mesele). Şeytanı, ademle havanın başına musallat ediyor. Bu aynı şuna benziyor. Sen, çoluğunun çocuğunun sana itaatini test etmek için, onların başına piskopatları musallat ediyorsun. Hangi allah yapar bunu?

Tek Gerçek Maddedir
Alt 09-11-2005, 21:19
burkay
Üye Değil

SU AN SEYTANLARIN YAZISMALARINI GÖRÜYORUM AMA BEN HASA SEYTAN DEGILIM ... SIZ SEYTAN YOK DIYORSUNUZ BEN SIZLERI GÖRÜYORUM SEYTANLARIN TA KENDISISINIZ ... SIZI SEYTANLAR SIZI ...
Alt 11-11-2005, 02:25
Sniper Sniper isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

burkay Diyor ki
SIZI SEYTANLAR SIZI ...
Bana mı dedin???
Alt 11-11-2005, 02:27
Sniper Sniper isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

cıs yaparım ağzını.

ben şeytansam sen de tanrı falanmısın yoksa???

Tanıştığımıza memnun oldum bay/bayan kaçık.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil