Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-06-2016, 18:04
Save The Day Save The Day isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Standart Evrimin İspatı Nedir?

Evrim bir olgu diyorsunuz fakat ispatlayabilir misiniz ya da ispatını gösterebilir misiniz?
Alt 15-06-2016, 18:55
aliyarasfal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aliyarasfal aliyarasfal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Biyolog musun dostum? Ne tür bir kanıt beğenirsin? Doğrusu samimi olarak ne bekliyorsun ve bilgi düzeyin nedir ve seni ne ikna eder merak ettim?

Şimdilik saygımla gittim...

Sorular sormuyorsan ya ölüsün ya da köle...
Alt 15-06-2016, 19:08
Yasaklandı

aliyarasfal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Biyolog musun dostum? Ne tür bir kanıt beğenirsin? Doğrusu samimi olarak ne bekliyorsun ve bilgi düzeyin nedir ve seni ne ikna eder merak ettim?

Sevgili dostum biyolog değilim. Sitedeki çoğu üye de değildir. Bilim adamlarının yaptığı çalışmaları gösteriyorsunuz değil mi? Ama labaratuvara girmeden bilebilir miyiz? Bilim adamlarının doğru söylediğini nerden bileceğiz? Bilim adamları bilgisi olmayan insanları yanlış olsa bile inandırabilir. Evrim milyarlarca yıl süren bir süreç. İnsan ömrü kısa olduğundan evrimi kavraması zordur denir. Peki geçmişe gidip görüyor musun da eminsin bu kadar? Türden türe geçişi kim gözlemledi?
Alt 15-06-2016, 19:46
Üye

Dostum tüm dünyada bilim insanları oturmuş gelin yalan söyleyelim, yalan bilimsel makaleler yayınlayalım demiş Bak çok basit bir şey isteyeceğim, evrim karşıtı bir adet bilimsel makale sunar mısın? Madem bunlar yalan, yalanı ispatlamakta oldukça kolaydır onca namussuz şerefsiz bilim insanı denilen soytarıların yalanını ortaya koymak bir adet bilim insanı için zor olmasa gerek.

Bakın üniversitelerimiz var, TÜBİTAKımız var, papaz eriği kabe modeli, ledli ekmek dolabı gibi dünya çapında yankılanmış bilimsel buluşlara imza atmışlar, yapsınlar bir bilimsel çalışma daha, koysunlar bu kadar evrimi destekleyici yalan makalelere karşı bir çalışma

Türden türe geçiş zaten öyle gözlemlenecek, insan ömrüyle sınırlı bir süreç değil.Yahu daha toplasan bilimin bilgi sahibi olması bile 200 yıllık yeni bir süreç, anlıyorum, yada şöyle yapın, gidin okuyun, biyolog,jeolog kimyeger herhangi biri olun ve çökertin şu yalanları.

Biliminsanları gördüğümüz kadarı ile bilgisi olmayanları kandırmak gibi bir gayrete hiç girmiyor, umurunda değil hatta inanıp inanmamaları, şu anda evrim ile ilgili yazılan onca şeyi siz demogojiyle tersi tek bilimsel veri sunmadan mantık oyunu yapmaya çalışıp felsefi oyunlara yönelip, şahit miyiz nerden bileceğiz masalına dönderme gayretindesiniz.

O mantık safsata mantığı.

Basit ve net, neye neden itiraz ettiğini oturur bilimsel verilerle ortaya koyarsın, ha koyamıyor musun, bana özel kanıt isterim, ev ev dolaşacaksınız bize evrimi ispatlıyacağınız tarzında mahalle muhabbetine dönük mantıkla beklerseniz çok beklersiniz.

Hiç bir veriye sahip olmadığınız masallara inanırken ya bizi kandırıyorlarsa demeyi aklından bile geçirmeyenler, tüm dünyadaki bilim insanlarının emeğini basit bir demogojiyle yok saymaya çalışıyor

Uzatmayalım, internette evrim üstüne tonla bilimsel makale mevcut, tersi bir adet üniversite bazında bilimsel makale koyun konuşun, yoksa inanıp inanmama ile işi yok bilimin, boş boş dolmakalemle ateizmi çökerten nurcu talebelerine benziyorsunuz

Benim annemin annem olduğunu nerden biliyoruz? Herkes ya beni kandırıyorsa? Hım paranoid şizofren vakaların düşünce tarzıyla bilimsel şüphecilik arasındaki kalın çizgi

Alt 15-06-2016, 19:59
Yasaklandı

aliyarasfal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dostum tüm dünyada bilim insanları oturmuş gelin yalan söyleyelim, yalan bilimsel makaleler yayınlayalım demiş Bak çok basit bir şey isteyeceğim, evrim karşıtı bir adet bilimsel makale sunar mısın? Madem bunlar yalan, yalanı ispatlamakta oldukça kolaydır onca namussuz şerefsiz bilim insanı denilen soytarıların yalanını ortaya koymak bir adet bilim insanı için zor olmasa gerek.

Bakın üniversitelerimiz var, TÜBİTAKımız var, papaz eriği kabe modeli, ledli ekmek dolabı gibi dünya çapında yankılanmış bilimsel buluşlara imza atmışlar, yapsınlar bir bilimsel çalışma daha, koysunlar bu kadar evrimi destekleyici yalan makalelere karşı bir çalışma

Türden türe geçiş zaten öyle gözlemlenecek, insan ömrüyle sınırlı bir süreç değil.Yahu daha toplasan bilimin bilgi sahibi olması bile 200 yıllık yeni bir süreç, anlıyorum, yada şöyle yapın, gidin okuyun, biyolog,jeolog kimyeger herhangi biri olun ve çökertin şu yalanları.

Biliminsanları gördüğümüz kadarı ile bilgisi olmayanları kandırmak gibi bir gayrete hiç girmiyor, umurunda değil hatta inanıp inanmamaları, şu anda evrim ile ilgili yazılan onca şeyi siz demogojiyle tersi tek bilimsel veri sunmadan mantık oyunu yapmaya çalışıp felsefi oyunlara yönelip, şahit miyiz nerden bileceğiz masalına dönderme gayretindesiniz.

O mantık safsata mantığı.

Basit ve net, neye neden itiraz ettiğini oturur bilimsel verilerle ortaya koyarsın, ha koyamıyor musun, bana özel kanıt isterim, ev ev dolaşacaksınız bize evrimi ispatlıyacağınız tarzında mahalle muhabbetine dönük mantıkla beklerseniz çok beklersiniz.

Hiç bir veriye sahip olmadığınız masallara inanırken ya bizi kandırıyorlarsa demeyi aklından bile geçirmeyenler, tüm dünyadaki bilim insanlarının emeğini basit bir demogojiyle yok saymaya çalışıyor

Uzatmayalım, internette evrim üstüne tonla bilimsel makale mevcut, tersi bir adet üniversite bazında bilimsel makale koyun konuşun, yoksa inanıp inanmama ile işi yok bilimin, boş boş dolmakalemle ateizmi çökerten nurcu talebelerine benziyorsunuz

Benim annemin annem olduğunu nerden biliyoruz? Herkes ya beni kandırıyorsa? Hım paranoid şizofren vakaların düşünce tarzıyla bilimsel şüphecilik arasındaki kalın çizgi

Bakın Wittgenstein ne diyor: "Örnek olarak Darwin teorisi hakkında yapılan yaygarayı ele alalım. Teoriyi destekleyen ve ‘Tabii ki' diyen çevreler vardır, bir de ‘Tabii ki hayır' diyen çevreler vardır. Hangi mantıkla ‘Tabii ki' denilebilir? Tek-hücreli organizmaların zamanla daha karmaşık organizmalara dönüştükleri ve memeli hayvanlardan insanlara kadar geliştikleri düşüncesi savunuluyor. Peki, bu süreci gözlemleyen biri var mı? Hayır. Peki, bu süreci şu anda kimse gözlemliyor mu? Hayır. Yapılan gözlemler bir damla suyun kızgın bir taşa damlatılması gibi. Buna rağmen binlerce kitapta bu teorinin akla en yatkın çözüm olduğu yazmaktadır. İnsanlar çok zayıf kanıtlara rağmen bu teorinin doğruluğundan emin. ‘Bilmiyorum, bu ilginç bir hipotez ama daha fazla güçlendirilmesi gerekir' gibi bir tutum savunulamaz mıydı? Bu, nasıl herhangi bir şeye ikna olunabileceğini gösteriyor. Sonunda cevapsız kalan sorular unutuluyor ve kişiler bunun mutlaka böyle olduğuna kanaat getiriyorlar." Evrimi savunan taraf var bir de karşı çıkan taraf. İki taraf da kendisinin doğru olduğunu söylüyor. Ben de ispat var mı diye soruyorum.
Alt 15-06-2016, 21:16
Üye

Bende sana hala aynı safsata mantıkla devam etmekte ısrar ettiğini söylüyorum.

Evrimi savunan dediklerin dna yapısından, fosillerden tutunda körelmiş organlar ve canlılardaki ortak yapının gerçeklerinden yola çıkıp bir çok veri ortaya koyuyor; İtirazınız neye?

İşte bu soruya verile tek cevap, afaki, hiç bir veri yada bilgi sunmadan , her geçen gün artan ve bu binlerce dediğiniz( ne ilginç genelide bilimsel) veriye karşın ya bize ne, gösterinde görek, inanmıyok işte, mızmızlanmaları dışında hiç bir tutarlı, akla tatkın cevap sunamamaktalar, ancaaak evrimin yanına bile yaklaşamayacak (veri ve bilgi olarak ve hatalı ve eksiklik olarak) big bangi ise sorgulamadan kabulleniyorlar

Yahu arkadaş karşı taraf diye bir şey yok, karşı taraf olabilmeniz için bunca bilgi ve belgeyle desteklenen olguya karşı bilgi belge sunmalısınız. Yani tek gördüğümüz ağlama duvarı misali mantık safsatasıyla bilimi felsefi yanılsama( aldatma-demogoki-yanıltma) yöntemleriyle manipule etmek dışında hiç bir özelliğiniz yok. Karşı taraf yok, kabul etmemek için çırpınan yaratılış masalından vazgeçemeyen bilimi inançla karıştıran insanlar var.

Büyük biyolog hy gibilerden medet uman ve bilime kafa tutan insanlar var.

Kısacası karşı taraf olmak çocuk gibi banane ben oynamıyo diyerek olmaz, bilim diyoruz sen tek veri sunamamışsın, karşı tarafım ben diye geziniyorsun.

Yok siz sadece karışmış tarafsınız, bilimin karşısında bu argümanlarla çıkılmayacağını bilmen gerekirdi.

Ben daha evrim teorisine karşı çıkabilmiş ,veri, kant sunmuş birini göremedim. Kısacası karşı taraf yok, siz varmış havası yaratmaya çalışsanızda olmuyor işte

senin burda yaptığın demogoji altı doldurulamayan (bilimsel anlamda)veriyle-kanıtla sözlerin ne bilim açısından önemi var nede açtığın konuya hayrı var.

Kendiniz sorunsunuz kendiniz için Gerçekler sızlanmayla değişmez.

Anladığına eminim.

Şimdi ya veriyle destekli çökert şu evrimi, yada çökertecek biri varsa buyursun çökertsin. HY gibilerden medet uman insanlık

Eller aya biz yaya.

Bu arada o evrimi ne bu tür safsatalar çökertebilir ne yaratılış masalı, tek yolu vardır bilime kafa tutmanın bilimledir onunda yolu.

Ha yada koyarsın inancı ortaya, dünya düz tersini diyen kafirdir der kelle istersin

Şu konu kendinize eziyet, tekrar tekrar aynı hatalı mantığı ileri sürmek işe yaramaz. Şizo-paranoid örneği boşa vermedim, iyi bildiğim bir konudur

Hala anlamadıysan şöyle diyeyim, düz yorumlar işe yaramaz bilimde, veriyle yorumlamalısınız. Ya koyarsın ortaya tezini, veri sunarsın yada yapcak bir şey yok, kahvane muhabbetiyle buralarda bilime kafa tutarsın

Alt 15-06-2016, 22:37
Yasaklandı

Sevgili dostum aliyarasfal beni hemen de gömmüşsün. Ben şüpheyle yaklaşıyorum. Evrimci veya evrim karşıtı değilim. İspatı olup olmadığını öğrenmek istedim. Richard Dawkins diyor ki: ''Şu bir gerçek ki evrimin, en azından başlıca özelliklerini meydana gelirken gözlemleyemiyoruz aslında. Evrimin çok yeni ve çok küçük parçalarını meydana gelirken gözlemleyebiliyoruz. Şu doğru ki dinozorları evrimleşirken izleyemeyiz, balıkların denizden çıkıp kara hayvanları haline gelişini izleyemeyiz. Çıkarım yapmamız gerekiyor. Mevcut kanıtlara dayanarak çıkarımlar yaparız. Aynı şekilde Dünya'nın Güneş etrafında dönüşünü mevsim değişimlerine bakarak çıkarsamamızda ya da gece gündüz döngüsüne bakarak Dünya'nın kendi etrafında döndüğünü çıkarsamamızda olduğu gibi. Ben bunu cinayet işlendikten sonra suç mahalline gelen bir dedektife benzetiyorum. Suçun işlendiğini gerçekte göremezsiniz fakat cinayetin işlendiği odada geriye kalan ayak izleri parmak izleri dahil her türlü ipucunu bulabilir. Ve cinayetin nasıl işlendiğine dair bir hipotez ortaya atıp hipotezin gerçeklerle uyuşup uyuşmadığını kontrol edebilirsiniz. Dedektif, cinayeti işleyenin kim olduğu konusunda az ya da çok, sağlam bir sonuca varabilir. Evrim için de aynı durum geçerli. Tek bir farkla ki; deyim yerindeyse olayın ardından geriye kalan kanıtlar bir dedektifin normalde bulabileceğinden çok daha fazladır, çok daha zengindir.'' Peki siz buna ne diyorsunuz sevgili dostum? Olay ardından kalanlar bize gerçeği yansıtır mı? Yoksa bir tahmin mi yapmış oluruz?
Alt 15-06-2016, 23:14
Üye

Öncelikle sunduğun yorum biliyorsun evrimi destekler nitelikte. Şu cümle yeter anlayana

Evrim için de aynı durum geçerli. Tek bir farkla ki; deyim yerindeyse olayın ardından geriye kalan kanıtlar bir dedektifin normalde bulabileceğinden çok daha fazladır, çok daha zengindir.'

Bu şüphecilik zaten bakın sizin yalan söylemiş olabilirler dediğiniz evrimci birinden ve bilimsel ahlak gereği dürüstçe koyulmuş ortaya.

Şimdi karar verin, bu insanlar tersi hiç bir kanıt içermezken bu kadar doğru ve tarafsız koyarken her şeyi ortaya siz hangi bilgi birikimi veya akıl yürütmeyle bu gereksiz suçlamayı yöneltip birde "gömülmemek "istiyorsunuz

Oysa aynı dürüstlüğü ben koymuştu ortaya, Benim annemin annem olduğunu nerden biliyoruz? Herkes ya beni kandırıyorsa?

İşte bilim evrimi kanıtlama şeklide annemin neden annem olduğuna benzer afaki olarak saçmalayarak kanıtlamaz, veriyle, dna, biyolojik ve davranışsal benzerlikler vesaireyle ortaya koyar.

Boşa zorluyorsun, evrim artık felsefenin hatalı mantık yürütmeleriyle tartışıldığı ideolojik bir bakış değil, inanç hiç değil, bulunan tüm veriler gün geçtikçe güçlendiriyor, tersi bir sonuca gitmiyor, bir gün varsayki evrim çökecek, onu burdaki gibi dedikodu kültürüyle, hatalı mantık yürütmelerle siz çökertemezsiniz, oda bilimin işi, kimin tanrısı gerçek masalı üstüne yarışlarla karıştırıyorsun

Gömdürme kendini, bence bırak kalsın

Varsa daha sağlam argümanların sun, yoksa boşver bilimi felsefi gereksiz yanılsama oyunlarıyla yormayalım.

Bak örneği iyi anla, sen olayın ardından kalan izsin, anne,babanı hatta atalarını yansıtırsın, sen biyolojik tarihsin

Alt 15-06-2016, 23:25
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Evrilmeyen herhangi bir şey gösterebilir misin? Etrafımızdaki her şey gözümüzün önünde evriliyor.

Bir bebek olgunlaşıp yaşlanıyor.

Bir elma çürüyüp bozuluyor.

Bir yıldız patlayıp dağılıyor.

Her şey her an evriliyor zaten.

Canlılar da ortam şartlarına uyum sağlıyor. Bulunduğu ortama göre değişiyor, dönüşüyor.

Bu kadar canlı çeşitliliğinin oluşumunu açıklayacak evrim dışında bir seçenek dahi yok.
Alt 16-06-2016, 11:19
Aleph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Aleph Aleph isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Fosil kayıtlarla birlikte, temelde karbon, oksijen ve hidrojenin bir araya gelerek başka hiçbir element kombinasyonunda görülemeyecek karmaşıklıkta organik moleküller oluşturması evrim olgusu için yeterli gözlemlerdir. Evrim olgusunu bir kere kabul ettin mi artık evrim teorisini eleştirmen mübah hale gelir. Bu durumda mevcut teorinin yerine koyacağınız alternatif teori yine evrim teorisi olur. Sizin var mı alternatif teoriniz? İnsanlardaki deaktif kuyruk genini açıklıyor örneğin mevcut teori. Sizin öne süreceğiniz teori hem bunu hem de mevcut teorinin açıklamakta yetersiz kaldığı diğer konuları açıklamalı. Emin olun bilim insanları da bunu yapmaya çalışıyor. Evrim teorisi Darwin'den sonra o kadar değişti ki.. Hal böyleyken sizi memnun etmeyen husus nedir, lütfen açıklar mısınız?..

"Yaşama başkalarınca ve önceden verilmiş bir anlamı üstlenmek zor değil, zor olan ona kendince ve yeniden anlam verebilmektir." - Dücane Cündioğlu

Önerilen Siteler

Etiket
biyoloji, evrim, evrim teorisi, ispat, kanıt