Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun > Turan Dursun

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 10-03-2007, 16:04
jejem jejem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Re: Turan Dursun müftüden bozma. bir ateisttir

hoşbulduk teşekkürler. İyi güzel söylüyorsun ama imzan tam aksini söylüyor
Alt 10-03-2007, 16:18
mep
Üye Değil

Jejem Abim/Ablam.

Din Adamı değilsin dimi,?Yani inancı meslek haline getirmemişsen sıkıntı olmaz.
Turan Abim bi Din Adamıydı,Ama din onun için meslek değildi,Çeliştiği zaman aklıyla
din,örtbas edip, mesleği kurtarmaya çabalamadı.Din adamı olsun,
inanır olsun,yada inançsız olsun.Aklıyla çelişeni görüpte çark etmeyecekse,o adamın
kafasına tuğla düşmeli.
Alt 10-03-2007, 17:10
jejem jejem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

din adamı değilim ama inançlı bir insanım (ayrıca ablayım) ve her iki tarafa da tarafsız bakıyorum benim için insan insandır görüşü ne olursa olsun. ataist arkadaşımda oldu çok inançlı müslüman arkadaşımda oldu farklı dinlere mensup arkadaşlarım da oldu. ama hiç evrimci arkadaşım olmadı.
bu siteye üye olmamın sebebi evriciler nasıl düşünür farklı görüşteki insanları nasıl görür, kısacası "evrim teorisi nedir ne değildir" onu öğrenmek. şu ana kadar edindiğim bilgiler beni çok ta tatmin etmedi açıkcası yani benim inancımı bırakıp evrim teorisine inanmama neden olmadı. belki beni de gerici ve yobaz olarak nitelendirebilirsiniz. Ama ben atalarımın maymunun atalarından geldiğine inanamam. böyle bir mantıksızlığı kabul edemem. işte bu benim aklımla çelişiyor sevgili mep.
Alt 10-03-2007, 17:53
Üye Değil

İnsanlar evrime *"senin baban bir maymundu yavrum" denmiş gibi bakıyorlar.Halbuki bu milyonyıllar süren uzun bir süreç. Açıkçası bana atalarımın maymunsu canlılar olmasıda mantıksız gelmiyor. Bana asıl mantıksız gelen hiç bilmediğimiz sadece anlatılagelen bir yaratıcı tarafından,onun ol demesi sonucu var olmamız. Mantık buna inanmayı red ediyor aslında.

Birde ateist arkadaşım oldu evrimci arkadaşım olmadı demişsiniz ya. Atesit birinin evrimci olmaması ne anlama geliyor ben orasını tam anlayamadım. Yani hem ateist olup hem evrimi red etmek başka bir sınıfa giriyor olmalı. Merak ettim nasıl bişey onuda anlatırsanız sevinirim.
Alt 10-03-2007, 17:57
seyyah3441 seyyah3441 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili *antimuhammed *malumunuzdur *" FİKRİN BİTTİĞİ YERDE KÜFÜR BAŞLAR".....

Malesef *düşünme yetisinden yoksun *olunca tartışma ve fikir alışverişinde bulunma yetisi de olamıyor *kişide..................

Ne *demeli bu türler böyle oluyor işte................
Alt 11-03-2007, 00:25
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

sayın jejem

* *aramıza hoşgeldiniz.

* bir de siz bizi aydınlatıverin şu yaratılış konusunda. Diyelim ki yaratılış gerçektir. O halde :

* *1- İlk yaratılan Adem'midir yoksa bir dizi yaratılan var da o özel bir statüde midir.

* *2- Adem ile havva cennetten dünyaya düştüklerinde başka insan var mıydı, yoksa insan olarak onlar tek mi idiler. Bu arada hayvanların pozisyonu ne idi.

* *3- Adem ile Havva cennetten gelirken konuşmayı biliyorlarmıydı ve hangi dilde konuşuyorlardı. Yanlarında herhangi bir teknoloji getirdiler mi. Nasıl bir dünyaya takriben ne zaman düştüler. Katolik rahip ulser yaratılışın gününü Tevrat'a göre M.Ö. 4004 Cuma günü olarak hesaplamış. Gerçi 17 yy da ragbet gören bu hesaplamayı kimse ciddiye almıyor şimdi . *Evrim farklı bir şeyler söylüyor. Sizler takribi bir zaman verebiliyormusunuz. Bir de Adem dünyaya düştügünde ne tarz bir varlık sürdürme sanatı sürdürdü.

* * * * başka da sorularım olacak ama adem ilk midir yoksa eşitler arasında birinci midir önce bunun cevabını almamız gerekiyor.

* * * * saygılarımla
Alt 11-03-2007, 02:38
erenkutsuz erenkutsuz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

erenkutsuz - MSN üzeri Mesaj gönder

"Doğuştan *kimse *ateist *olmaz, *kimse *doğuştan *dindar *olmadığı *gibi. *Tam *aksi *olsaydı *zaten *saçma *olurdu. *Ateizm *araştırmayı, *öğrenmeyi, *idrak *etmeyi *gerektirir."

arkadaş böyle demiş yukarıda ancak ben bu görüşe pek katılamıycam yani yarısına katılıcam yarısına katılamıycam...

çünkü insan doğduğu zaman dinlerle kirlenmemiş olur... saf ve temizdir. hiçbir din zehiri aklının damarlarında dolaşmamıştır... kirletmemiştir hayallerini... ırzına geçmemiştir özgür iradesinin... bilimsel düşünüşün çöküşünü yaratmamıştır beyinde... zihnine pranga vurmamıştır din! özgürce düşünebilmeyi hayal etmeyi başarabilir... özgürce sorgulayabilir ve bunları dile getirmesini bilir...

yani insan teist doğmaz ama ateist doğar...

insanın özü budur! temiz ve iradeli!

bu arada Turan Dursun üstadımıza saldırmaları yani bu şekilde hakaret etmeleri doğaldır... başka nasıl bekliyordun ki yani bunlar islamcı... saygı hoşgörü anlayış seviye ve karakter??? bunları islamcılarda bulamazsın...

Saygılarımla

Materyalistlerin Buluşma Noktası!!!

www.greatnuke.com/materyalist
Alt 11-03-2007, 12:26
mep
Üye Değil

Jejem *Ablam.
*Ya şu maymun olayını çok abartıyosunuz! Kimse kalkıp İnsanın atası
maymundur demiyo.Allah'ın herşeyi öğrettiği ve Cenneti bile görmüş
adem'in Torunları mağara devrinimi yaşadı,Meleklerden bile daha
bilgili Ademin çoluk çocuğu,Çiğ et yiyip,ağaç tepelerindemi uyudu?
Bunlarmı sana mantıklı geliyor?
Alt 13-09-2007, 02:21
Julietta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Julietta Julietta isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ya eğer hadislerden faydalanıp hanif müslüman olmassan sonun budur Dursun .
Alt 13-09-2007, 17:59
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Julietta";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ya eğer hadislerden faydalanıp hanif müslüman olmassan sonun budur Dursun .
Şu hadisleri ne yapacağınıza bir türlü karar veremediniz..
Tek yol gösterici Kur'an mı, hadisler de yol gösterir mi, hangileri gösterir, hepsini kabul etmeli miyiz, etmezsek hadis inkarcısı olursak sonumuz nice olur, edersek de imandan çıkma sorunsalı yaşayabiliriz, asıl o zaman sonumuz ne olur? Hanif müslüman nedir?
Hadislerden faydalanmayan hanif müslüman olmuyorsa sonu öldürülmek mi oluyor, ne oluyor, ne bitiyor, kim kime ne demiş, kime inanmalı, kur'an'a mı, onu indiren öldükten yüzyıllar sonra yazılan hadislere mi, onlar tahrif edilmiş midir, Allah kur'an'ı koruyacağına söz vermiş, ya hadisleri koruyacağına söz vermiş midir? Korunmamışsa onlara uymak farz mıdır, sünnet midir? Bazı hadisler niçin birbiriyle çelişir, bu mezhepler nerden çıktı? hangisi haktır, hangisi değildir? bir işimizi bir mezhebe, öbür işimizi başka mezhebe göre yaparsak kabul olur mu, mezhepleri Allah mı yolladı, peygamber mi?

sustum tamam

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil