Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-11-2007, 18:23
InVitatio
Üye Değil

Standart Re: İki Kıdemli Mason: Darwin&Marx

----------------------------------------------------
Alt 05-11-2007, 06:09
tardu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
tardu tardu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bu konu hakkındaki ciddi yorumlarınızı bekliyorum.
Alt 05-11-2007, 10:16
Üye Değil

Sevgili tardu uyesi,
seni pek bir kederli gordum. Hic kucukken topun insaata kacti mi? Peki topunu almaga gittiginde orada karsilastigin masonlar sana birsey yaptilar mi? Emin ol bizimle paylasabilirsin bunlari.

1 Marx Darwin'i takdir etmis
2 Marx ve Darwin, ikiside masonmus
3 Bizene

Herkes istedigi yazardan etkilenme, takdir etme hakkina sahip. Herkes mason, musluman, ne isterse onu olma hakkina sahip. Sen kimsin ki bu insanlari yargiliyorsun.

Kafa kesen mason duydun mu? Kadini topraga gomup taslayan mason duydun mu? Vucuduna bomba baglayip, suclu sucsuz demeden cevresindekileri katleden mason gordun mu? Muridlerinden umre diye para toplayip Malezya'ya tatile giden mason gordun mu? Muridlerine c.kunu opturen mason gordun mu? Derdine deva bulucam diye genc evli kadinlarin orasina burasina okuyup ufleyip elleyen mason gordun mu? *Kurdugu holdinglerle, kendisine inanan ve guvenenleri dolandirip kacan mason gordun mu? Muridleri sevisirken onlari videoya alan mason gordun mu? Takkiyeci mason gordun mu? Mason degil diye bir mazlumun kafasina sikan mason gordun mu? Baska dinlere dil uzatan mason gordun mu? Bilip bilmeden insanlara camur atan mason gordun mu?

Allah'in meshur bir sozu vardir, "ol". Ben bu sozu sana uyarladim "yok ol".
Alt 05-11-2007, 11:33
Üye Değil

Sevgili tardu,
Bu muhabbeti hatırlıyorum, kişiler değişmiş fakat aynı akıl yürütmeyi yeniden yapmışsın. Daha öncede söylemiştim ama senin bu tekrarına bende tekrar cevap vermek istiyorum. Bak güzelim aklını hafiften çalıştıran her canlanmış asgari müşterekte buluşurlar, senin gibi canlandırılmış olduğunu düşünen güzide insanlar bunun farkına varmaz, zaten varsa böyle abuklamaz.
Yapmış olduğun alıntının hesabını sormuşsun ya onun cevabını yukarıda verdim ama anlamadıysan bir daha yazayım; asgari müşterek şirin çocuk başka birşey değil.
Alt 05-11-2007, 12:03
thunderpoint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
thunderpoint thunderpoint isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

tardu";p=&quot´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
benim de tavsiyem turan dursun zırvalıklarını bırakmanızdır.
tardu,

Alıntıdaki sözü bir Deist'in söyleyebileceğini düşünmüyorum. Buna göre sen envar kılıklı üçkâğıtçı tebliğcilerden birisin. Daha mertçe ve dürüstçe kendini ifade edemiyorsun; söylediklerinin, yazdıklarının ne anlamı olabilir?

Böyle yaparak kendi safındakilerin vasıflarına gölge düşürdüğünü bile akıl edemeyecek birinin sözlerinin ne anlamı olabilir ki?

Hayırlı salınımlar kardeşim...

Düşünebildiklerinin hepsini düşünülebileceklerin tamamı zannetme!
Alt 17-11-2018, 22:13
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Ne kadar okunaksız bir fontla yazılmış. Konuyu okuyamadım. Söz konusu Marks ve Darwin'in masonluk üzerinden değersizleştirme girişimiyse, Atatürk yeniçeri aşığıydı, Turan Dursun'da müftüydü bir zamanlar diyebilirim.
İnanç ekseninden çıkmış birisi için "O müslüman" demek kadar abesle iştigal olur bu masonluk alakası.

Küçük kafa kişiye odaklanırmış. Büyük kafa ise olaylara.

İsterse sofi olsun isterse haham yada imam... Gözümde kişinin geçmişi mesleği yada görüşünün hiç bir önemi yoktur yeter ki elle tutulur bir ürün geliştirmiş bir fikir sunmuş olsun.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe
Alt 18-11-2018, 00:17
Felâsife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Felâsife Felâsife isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Küçük kafa kişiye odaklanırmış. Büyük kafa ise olaylara.

İsterse sofi olsun isterse haham yada imam... Gözümde kişinin geçmişi mesleği yada görüşünün hiç bir önemi yoktur yeter ki elle tutulur bir ürün geliştirmiş bir fikir sunmuş olsun.
Yani değil mi?
İnsanların kişisel tercihleri olmasından daha doğal bir şey yok, lakin tercihleri yüzünden "otomatikman" damgalanması tuhaftır.

Küçüklük kompleksi, büyük insanları hedefine alıyor, kötülemekse en etkili silahtır.

Açıkcası bana bu kötüleme meselesinden gına geldi, ama gel gör ki insanlar alışkanlıklarını bir erdem sanıyor ve kötüleme işine dört elle sarılıyor.
Kötülesin de neyi kötülerse kötülesin.
Bu alışkanlık başka bir şey değil. Zavallı bir yol.

İyiyi sen üret, kötü zaten kendiliğinden puf olur. O da yok!

Tuhaf!

Derinde ittifaklar var, yüzeye çıktıkça ayrılıklar.
Zıtlar temelde aynıdır, gayrı hikayedir ayrılıklar.
Artık yersen bu ayrılıktır, yemezsen de aynılıktır.
Aynılaşanlar ayrı olamaz, kandırmacadır ayrılıklar.
Alt 18-11-2018, 20:44
narednukyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
narednukyan narednukyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Sayın tardu;

Masonluk gerçekten çok ama çok önemli bir kimlik kartıdır.

Öyle ki, kişinin kendi ya da sözlerinden çok yaptıkları ile masonluğu perçinlenir ve anlaşılır.

Önlüklü ya da önlüksüz mason olmak.....

Karl Marx ın İngiltere Kapitalizmi ve Derin Tarikatleri tarafından yetiştirildiğini bizzat Abdullah Öcalan yazmaktadır.

Darwin de yahudi kültürü ile yetişmiş, dünyayı o anlayışla okumuştur.

Yaptığın önemlidir ismin ya da cismin değil....

Din karşıtı olmak....

Ancak yine de fazla iddialı olma.

Turan Dursun beyin mason olacağını sanmıyorum.

İlkini kendine vermediğin bütün mesajlar muhatabının düşüncesini değiştirmeyecektir.
Alt 19-11-2018, 18:23
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

MASONLUK NEDİR, ?
Dünyanın pek çok ülkesinde dışa kapalı bir örgüt olarak etkinlik gösteren, özgürlük, eşitlik, kardeşlik ve dayanışma temeline dayalı, ilkeleri ve kuralları ancak üyelerince bilinen, üyeleri arasında büyük bir dayanışma bulunan, 6â€"7 üyeden oluşan ve lonca denilen bölümlere ayrılan, üyelerinin birbirlerini masonluğa özgü imlerle, simgelerle tanıdığı, gizliliğe önem veren bir tür örgüt, dernek.

-----------------------
Karar Gazetesi de aynısını söylüyor demek ki Masonluğun genel tarifi bu.

Burada Kıdemli Marks ı nereye sığdıracağız. Darvin i pek bilmeme hayatı hakkında bilgim yok sadece Türlerin kökeni adlı kitabını okudum
Ama Marks ı bilirim bahsedilen Karl Marks sa hemen hemen bütün kitaplarını okudum.

Bir Leninist örgütlenme türü örgütlenmeden söz ediyor Leninist örgütlenmede bu tür hücre yapılanmaları var kot adı da kullanılır. Ama Marks ta böyle bir ayrıntı yok.

Bence yazar Mark la Lenin i birbirine karıştırmış Yasal çalışmaların ortadan tamamen kalktığında adı Markist olan örgütlerde bu tür örgütlenme modelleri vardır. Yani bir zorunluluk sonucu tercih edilmiştir . Yoksa yasal çalışma en çok hoşlarına giden çalışmadır. Marks örgütlenmede bir model üretmemiştir. Her ülkenin kendi koşullarına göre çalışma modelleri vardır.
Alt 19-11-2018, 22:57
karakedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
karakedi karakedi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yok değil. lenini kastetmiyordur. çünkü lenin de önemli insan ama dünya kamuoyu marksı bilir. dünyanın kaderini değiştirdi diye. darwin de değiştirdi. o yüzden marksı kastediyordur. amacı kötülemek, saçmasapan yerlerden buldukları bağlantılarla böyle dünya tarihine geçmiş önemli insanları yaşarken de açık açık beyan ettikleri kimliklerine yakışık almayacak şeylerle itham etmeye çalışırlar. marks masondur. che cia ajanı. hatta darwini uzaylılar bile dünyaya bırakmış olabilir. inanmamızı istedikleri şey bu. hee marks mı salla ya masonmuş aq. bunu dememizi bekliyorlar.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil