Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-06-2020, 23:18
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Ahlaklı ne oldu ?

Bana ahlak dersi vermek icin onun avukatlıgınamı soyundun!

Senin için Hakaret ve küfür çok ahlaksız bir şeymi? Yapmamam mı gerekiyor bunumu demek istiyorsun

Siz nasıl bir celişki yumağısınız

Bak ahlaklı
Dünya üzerinde tarafı olunmayacak , savunulamayacak tek bir sey varsa o da kapitalizm ve ona eklemlenmiş ırkçı köleci yapılanmalardır.

İslam dini savunulabilir tarafı olunabilir ama kapitalizm asla.

İkide bir kalkıp bana ahlak dersi verme.

Ulan sen degilmisin burada ermeni kürt düsmanlıgı yapan daha sonrada kapitalizme göz kırpan.

Soygun , hırsızlık , kölecilik , ırkçılık yapanlara karşı degilmisin ? değilsen ne diye durmadan islam dinine yürüyüp duruyorsun ?

Bak bir daha bana ahlak dersi verme o p.c in avukatlıgını yapacaksan bana karşı yapma.

Senin sonunda onun gibi olucak. Çıktıgın delige geri dönüceksin. Yani eski haline
Alt 21-06-2020, 02:28
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet komünizmi büyük bir felaket olarak görüyorum. İnsanların eşitlenmesi fikrini korkunç bir fikir olarak görüyorum. Onun yerine kapitalizmi tercih ederim, hatta şeriat sistemini bile komünizme tercih ederim. O derece.
Bu işe bana göre mantıklı sorularla başladın.
Ben de mantıklı cevaplar vermeye çalıştım.
Sonra işi dini, şeriatı tercihe getirdin.
Bunda da bir sorun yok.
Ancak soru soran biriyken, bizleri akılsız, süzme cahil, takıntılı, bilgisizlikle yargılamaya başladın.
Madem yargın, bilgin vardı da komünizmi bize neden sordun?
Önce masum rolüne girip de sonra bizlere nutuk çekmenin, felsefe yapmanın bu iki yüzlülüğün nedeni maaşlı trol musun?
İşi buraya getirmekmiydi maksadın?
Eğer buysa kendi çelişkilerinle sadece rezil olursun.
Eğer maaşlı trolsan rezil olmak senin kazancın demektir.
Alt 21-06-2020, 05:15
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Richard Feynman Diyor ki
Stupidity is knowing the truth, seeing the truth but still believing the lies. And that is more infectious than any other disease.
Aptallık gerçeği bilmek, gerçeği görmek, fakat hala yalanlara inanmaktır. Ve bu diğer hastalıklardan daha bulaşıcıdır.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 21-06-2020, 06:57
Turdur Turdur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

"Bana şiirlerinde küfür etme diyorlar usulsüz.."

Can Yücel geldi aklıma sabah sabah.

Yılan sürünür, kuş uçar troll troller. Ne bekliyorsunuz ki, uzman troll olmuş. Tevhid ve tersten tekfire gidiyor hemen hemen bütün mesajları. Bu yüzden ne derseniz deyin yine aynı başlangıcı yapacak ki aynı sonucu çıkarsın. Tarikat teşbihi.

Metaforik dinci, hala narsistlik yapıyor. Akıl veriyor çapsız. Anglo-Sakson İsevisi. İslamofobik softa.

"İçinde ışığı olmayan insanlar, kalabalığa karışıp ışık edinmeye çalışırlar."
Arthur Schopenhauer
-
"İtin kuyruğuna basma, arkandan havlar durur."
Tecrübe

Konu Turdur tarafından (21-06-2020 Saat 08:13 ) değiştirilmiştir.
Alt 21-06-2020, 10:54
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bilgivehis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu işe bana göre mantıklı sorularla başladın.
Ben de mantıklı cevaplar vermeye çalıştım.
Sonra işi dini, şeriatı tercihe getirdin.
Bunda da bir sorun yok.
Ancak soru soran biriyken, bizleri akılsız, süzme cahil, takıntılı, bilgisizlikle yargılamaya başladın.
Madem yargın, bilgin vardı da komünizmi bize neden sordun?
Önce masum rolüne girip de sonra bizlere nutuk çekmenin, felsefe yapmanın bu iki yüzlülüğün nedeni maaşlı trol musun?
İşi buraya getirmekmiydi maksadın?
Eğer buysa kendi çelişkilerinle sadece rezil olursun.
Eğer maaşlı trolsan rezil olmak senin kazancın demektir.
ben gayet düşünce odaklı yazarken onlar ad hominem odakladı yazdı, görmüyor musun.
ben cahil diyene kadar onların neler dediklerine bak. (ki ben bundan şikayetçi değilim, sen dedin diye söylüyorum)

dolayısıyla bu davranışları aslında komünizmin de karakteri.
komünist fanatizminin, terörizminin göstergesi.
ve duygulara dayalı bir sistem olduğunun da göstergesi.
Alt 21-06-2020, 12:28
Üye

İnsanların eşitlenmesi fikrini korkunç bir fikir olarak görüyorum.

Komünizm geleceğine Şeriat gelsin.

İşçileri köle olarak tanımlamıyorum > Kapıma gelen pizzacı benim kölemdir.

Köleliği savunuyorum.

Bulaşık yıkama eylemi köleliktir.

Güzel kadın güzel evde kalmalı, çirkin kadın çirkin evde kalmalı. Adil olan bu.

Doktorla garsona benzer hayat kalitesi sunulması haksızlık.

Eşitsizlik doğanın bir kuralı.İnsanla şempanze eşit imkanlara sahip değil.

Bu eşitsizlikler toplumdan kaynaklı değil, doğadan kaynaklı.

Birilerinin özgür kalabilmesi için birilerinin köle olması gerekiyor.

Küba konusunda şüphelerim var, inceleyeğim. O doktorları zorla çalıştırıyor olabilirler.

Neden Küba'ya gitmiyorsunuz Yallah Küba'ya orada patates bulamazsınız.

Kadın-erkek asla eşit olamaz vajina-penis muhabbeti. Kollarına ağırlık takıp yarıştıralım.

İnsanlar hastalanmasın ölmesin bunun adı Komünizm olsun.

Komünizm zenginlerin hayat kalitesini düşürmek istiyor çünkü kıskançlıktır.

Komünizm tembelliğe, kapitalizm çalışkanlığa yönelten sistemler.

Sinemalar ücretsiz olunca film kalitesi düşmez mi? Marvel'in filmleri ne olacak?

50 yıl önceki fakirlerle, şimdiki fakirleri yanyana getirelim, hayat kalitelerindeki artış bariz bir şekilde ortada.

50 yıl önce böyle bir foruma girip komünizm tartışma imkanınız var mıydı?

Önemli olan zengin-fakir arasındaki uçurum değil.

Doğada eşitlik olamaz Usain Bolt doğuştan fiziksel üstünlüğe sahiptir.

Lüks evler için binlerce kişi emek sarf ediyor ama 3-5 kalıyor bunu kıskanacağınıza gurur duyun.

Ben kölelik sisteminden yanayım. Hepiniz sömürüden, kölelikten bahsediyorsunuz.
Bunların farkındayım zaten anlamıyor değilim.
Benim sistemle olan sorunum, hak edenin köle olması ve hak edenin de köleler edinmesi.

İnsanın insan üzerindeki sömürüsü azaldıkça doğanın insan üzerindeki sömürüsü artacaktır.

Efendileri insanlığın temsilcisi gibi düşünün, kıskanmayın.

Bill Gates ile Turdur'un aynı yemeği yemesini beklemek, insanlık adına bir felakettir.

Doğanın gücü toplumun gücünden her zaman fazladır.

Süzme cahiller doğayı bilmiyorlar.

---------------

Yukarıda ki liste baştan aşağıya ad hominem ve troll zırvalamasının listesidir. Ahlaksız için listeye gerek yok her mesajı zırvalık ve saçmalık.

Sizlere verilen hem biyolojik, hem matematiksel, hem felsefi, hem tarihi hem de bir veri tabanına dayanan cevaplarla sizlerin yazdıklarınızın ne alakası var? Yukarıda ki listenin sana verilen cevaplarla ne alakası var, bulaşık yıkamak neden kölelik, neden vajina-penis muhabbeti üzerinden kadınların kollarına ağırlık takıp erkeklerle yarışa sokmaya çalışıyorsun çünkü dinbaz bir trollsünüz.

Burada kelime kelime tane tane tanımlamayı geçtik, KELİMELERİ DE ANLAMADIĞIN İÇİN kelimelerin etimolojik kökenlerine kadar indik ve hece hece anlatmaya çalıştık troll. Geldin gene troll attın. Sizin tek çıktınız bu olacak, çünkü programlamanız bu.

Ahlaksız'ın attığı son 2 mesajla spartacus'un attığı 2 mesaja bakın. Ahlaksız nasıl dinci-tarikat çıktısı bir troll görün. Zaten gördünüz bu iki trollün maksadı neymiş.

Sizlere tek tek cevap verilmesine rağmen gelip maksatlıca TAHRİK ediyorsunuz, bunu da vitesi yükselterek yapıyorsunuz, diğer trollde öyle çünkü hayatınız bu. Başka çıktı elde edilemez. Sanki buradaki üyeler sizi ikna etmekle mecburmuş gibi, üstten bakışçı ve sürekli narsiszm içeren mesajlar.

Kimin ne yazdığına bakmadan aynı şeyleri tekrar edip sinir bozarak egonuzu tatmin ediyorsunuz, konularda tahrik edip laf edildiğinde bütün yazılanları alıp İŞTE KOMÜNİZM BUDUR diyorsunuz. Kiminin aslanı savana da doğasında, kimininkisi de sirklerde.

185. 189. 190. ve ardından Ahlaksız'ın yazdığı diğer 2 mesajın okuyup uygulayabilen trollük diploması alır. Kesin % 100 yani.. He? Adam saatlerini ayırıp mesaj atıyor, "doğada ki hayvanların barınaklarıyla insanlarda ki özel mülkiyet aynı şey değildir" diyor, neden bunu diyor? Çünkü sarıklı troll hayvan barınağı ile insanların özel mülkiyetlerini kıyas alıyor, spartacus mesajı atınca da "sen insanlarla hayvanları bir tutma yanlış yapıyorsun" diyor dinci kafalı, spartacus'un rumuzunun başına da "hümanist" diye ekliyor, o ufak aklınca iş yaptı toll.

Ve Yıldıztozu'nun attığı en son troll;

ben gayet düşünce odaklı yazarken onlar ad hominem odakladı yazdı, görmüyor musun.

dolayısıyla bu davranışları aslında komünizmin de karakteri.
komünist fanatizminin, terörizminin göstergesi.
Trollüğün yaşam tarzınız olduğu sadece ve sadece iki dinciden ibaretsiniz. Sizin piliniz bitmiş suyunuz ısınmış, bunlar son çırpınışlarınız.

Sizin ikinizin de derdi birşey paylaşmak veya diyalektik kurmak değil, gözünüz kapalı her şeyi yok sayıp kendi egonuzu tatmin edecek mesajlar atarak insanların sinirlerini germekten ibaret.

Şu ana kadar iyi gelinmiş, başka forumda olsa ne sülaleniz kalırdı ne ana babanız hatta çoktan pijamayı giydirmişlerdi size. Provakatör troller.

Arthur Schopenhauer
-
Tecrübe
Alt 21-06-2020, 14:32
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Gerçekler insan için kötüdür ve kötülük kazanmak zorundadır. Doğal kötülüğe karşı koyabilecek güçte değiliz.

Şimdi size trollük gibi gelecek ama başka şeyler de söyliyim.
1- Recep tayyip erdoğan bu ülkenin başına gelebilecek en uygun kişidir. (çünkü ülke bunu hakediyor)
2- Dinleri yok etmemeliyiz, onlar insanlık için kalmalı. (çünkü insanın sınırlı aklı bunu hakediyor)
3- Komünizm hayalinden vazgeçmeliyiz.(yine insanın haketmediği bir sistemdir komünizm)

Bu üç maddeyi insan doğasına ve insan dışı doğaya dayanarak söylüyorum.

Komünizme karşıt duruşumun temelde 2 gerekçesi var.
1- Bireysel olarak narsist ve kibirli olmam. Hayat amaçlarımdan biri, diğer insanların önüne geçmek ve üstün olmak. Yani Nietzche'nin belirttiğine benzer ''üst insan'' olmak.
Siz beni sokaktaki sıradan biriyle eşitlemeye çalışırsanız benim hayat felsefelerimden birini çalmış olursunuz.
2- Komünizmin etik anlamda iyi oluşu. İyiliğin hayaline karşıyım. İyi bir dünya olamaz. Çünkü dediğim gibi kötülük kazanmak zorunda. Doğal olan bu.
Alt 21-06-2020, 15:02
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Nietzche'nin üst insan'ı,
zihnini toplumsal şırıngalardan arındırmış,
toplumun dayattığı doğru-yanlış, suç-günah, ahlaklı-ahlaksız nitelemelerini reddeden,
toplumun dayattığı erkleri-hiyerarşileri reddeden,
içinde bu tanımlamaları sıfırdan yaratacak gücü bulan, yoksa bu gücü yaratan,
bütün dogmaları -ki buna Tanrı da dahil- öldürmüş,
böylece aydınlanmış kişidir.

Bunun narsisizmle ilgisi yoktur.

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)

Konu Şüpheci Dinsiz tarafından (21-06-2020 Saat 17:32 ) değiştirilmiştir.
Alt 21-06-2020, 15:38
Üye

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gerçekler insan için kötüdür ve kötülük kazanmak zorundadır. Doğal kötülüğe karşı koyabilecek güçte değiliz.

Şimdi size trollük gibi gelecek ama başka şeyler de söyliyim.
1- Recep tayyip erdoğan bu ülkenin başına gelebilecek en uygun kişidir. (çünkü ülke bunu hakediyor)
2- Dinleri yok etmemeliyiz, onlar insanlık için kalmalı. (çünkü insanın sınırlı aklı bunu hakediyor)
3- Komünizm hayalinden vazgeçmeliyiz.(yine insanın haketmediği bir sistemdir komünizm)

Bu üç maddeyi insan doğasına ve insan dışı doğaya dayanarak söylüyorum.

Komünizme karşıt duruşumun temelde 2 gerekçesi var.
1- Bireysel olarak narsist ve kibirli olmam. Hayat amaçlarımdan biri, diğer insanların önüne geçmek ve üstün olmak. Siz beni sokaktaki sıradan biriyle eşitlemeye çalışırsanız benim hayat amaçlarımdan birini çalmış olursunuz.
2- Komünizmin etik anlamda iyi oluşu. İyiliğin hayaline karşıyım. Çünkü dediğim gibi kötülük kazanmak zorunda. Doğal olan bu.
Ölüm felsefesi yapsan tamam da, bırak beşeri sistem üzerinden bu teslimiyetçiliği kaderciliği, gene kapitalist-dinci çıkması yorumlar. Şimdi de insanlık hiç bir şeyi hak etmiyor, bu ülkenin de hak ettiği Erdoğan'dır demeye başladın. Bırakın bu öğrenilmiş çaresizliğinizi başkasına dökmeyi.

Doğadan kötülük gelmez doğal kötülük NAZİ propagandasıdır, Anglo-Sakson propagandasıdır, ezberletilmiş çaresizliktir, dincilik tarikatçılık propagandasıdır. Gerçekler insan için, doğadan iyilik-kötülük olarak gelmez.

Köleliği, iyiliği, kötülüğü doğaya bağlamayın boşuna.

Arthur Schopenhauer
-
Tecrübe
Alt 21-06-2020, 19:22
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Neymiş
Ad hominem yapılıyormuş

Yaparım
Bunu yapmama dair bir kanun tanımıyorum. Bunu yapmama beni kimse zorlayamaz. Yaparım.
Kaldıki kişinin konuya dair duruşu p.c lik ifade ediyor. Kapitalist her duruş p.c liktir. Bende bunu açıkca yazdım
Ad hominem diye savunmamı olur. Karektersiz kişiliksiz

Konuya dair ikna edilmek zorundada degilsin, konuya dair sana bir sey yazılmak zorunluluguda yok. İçsellestirme durumun olmadıgı için kapitalizmin yada komunizmin ne olup olmadıgına dair bilgi alış verisinede gerek yok . KapitalistCİ olmak suçta degil , cezada verilmez Amaaa kapitalist durusa cevap verilebilir. O durusa olan cevap p.c tir.

Hic bir kapitalist yalakalıga büyük tepki vermedim. Ancak yallah kubaya patates bulamazsınız demek haddi aşmaktır. Yallah diyip sürme fikrini acıkca yazan p.c e buradan pc denir gercek hayatta ise yiyorsa dene denir. Yiyorsa denersin ve karşılıgını , her kimle yapıyorsan en net sekli ile alırsın .
Kendini özel sanan kapitalistCİler siz kapitalist degilsiniz bunu bir kere kavrayın. Siz kapitalistCİsiniz. kralCI gibi. Ama o kadar. Elinize 3 kuruş gecirince ayrıcalıklı oldugunuzu sanarsınız. Ama sanmaktır.

Bu yazdıklarım keyfimin ürünüdür.

Sen ise düşüncem diye zırvalamışsın.
Sen annesi ve babası belli olan bir p.c sin ve p.c ler insan degildir. Dogal olarakta düşünce üretemez. PAPAGAN olurlar. Kapitalist odaklar neyi pompalarsa onu konusurlar.

Komunizm kölelik ile alakalı bu konuya dair insanlara yaptıgın hakaretleri @turdur tek tek yazmış. Şu yazdıklarından azcık hicap etsen insan olsan döner sarhoşken yazdım özür dilerim derdin ama insan olmadıgın için özür dilemek yerine kibirliyim demişsin. Kibirlilerde benim icin p.c dir.

Konuya dair durusun fikrin buymuş BEN buyum dedin. Ve cevabını aldın. Ben dedigin yerde o ad hominem denilen cevabı alırsın. Ad hominem olmaması için BEN demiyeceksin.
Al @ turdurun senin dediklerinden yaptıgı harmana bir bak. Tamamı BEN diyor.
Arsız yüzsüz kisiliksiz, karektersiz bu duruş senin duruşun

Madem bizi kubaya postalamak istiyorsun ne diye burada yanımızda duruyorsun.
Gelme madem buraya
Çok sevdiğin ve ulaşmak istediğin yeri belirtmişsin sen defol git oraya ama o forumlarda AKIL bulamayacağını sende biliyorsun ve burayı terk edemiyorsun.
Patates bu cografyaya bulunmaz diye aşşağıladıgın yerlerden geldi. Cahil
Domates gibi

Al arsız fikirlerin ama nerede sende o utanacak insan sıfatı.

Turdur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İnsanların eşitlenmesi fikrini korkunç bir fikir olarak görüyorum.

Komünizm geleceğine Şeriat gelsin.

İşçileri köle olarak tanımlamıyorum > Kapıma gelen pizzacı benim kölemdir.

Köleliği savunuyorum.

Bulaşık yıkama eylemi köleliktir.

Güzel kadın güzel evde kalmalı, çirkin kadın çirkin evde kalmalı. Adil olan bu.

Doktorla garsona benzer hayat kalitesi sunulması haksızlık.

Eşitsizlik doğanın bir kuralı.İnsanla şempanze eşit imkanlara sahip değil.

Bu eşitsizlikler toplumdan kaynaklı değil, doğadan kaynaklı.

Birilerinin özgür kalabilmesi için birilerinin köle olması gerekiyor.

Küba konusunda şüphelerim var, inceleyeğim. O doktorları zorla çalıştırıyor olabilirler.

Neden Küba'ya gitmiyorsunuz Yallah Küba'ya orada patates bulamazsınız.

Kadın-erkek asla eşit olamaz vajina-penis muhabbeti. Kollarına ağırlık takıp yarıştıralım.

İnsanlar hastalanmasın ölmesin bunun adı Komünizm olsun.

Komünizm zenginlerin hayat kalitesini düşürmek istiyor çünkü kıskançlıktır.

Komünizm tembelliğe, kapitalizm çalışkanlığa yönelten sistemler.

Sinemalar ücretsiz olunca film kalitesi düşmez mi? Marvel'in filmleri ne olacak?

50 yıl önceki fakirlerle, şimdiki fakirleri yanyana getirelim, hayat kalitelerindeki artış bariz bir şekilde ortada.

50 yıl önce böyle bir foruma girip komünizm tartışma imkanınız var mıydı?

Önemli olan zengin-fakir arasındaki uçurum değil.

Doğada eşitlik olamaz Usain Bolt doğuştan fiziksel üstünlüğe sahiptir.

Lüks evler için binlerce kişi emek sarf ediyor ama 3-5 kalıyor bunu kıskanacağınıza gurur duyun.

Ben kölelik sisteminden yanayım. Hepiniz sömürüden, kölelikten bahsediyorsunuz.
Bunların farkındayım zaten anlamıyor değilim.
Benim sistemle olan sorunum, hak edenin köle olması ve hak edenin de köleler edinmesi.

İnsanın insan üzerindeki sömürüsü azaldıkça doğanın insan üzerindeki sömürüsü artacaktır.

Efendileri insanlığın temsilcisi gibi düşünün, kıskanmayın.

Bill Gates ile Turdur'un aynı yemeği yemesini beklemek, insanlık adına bir felakettir.

Doğanın gücü toplumun gücünden her zaman fazladır.

Süzme cahiller doğayı bilmiyorlar.

.

Önerilen Siteler