Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-02-2010, 22:15
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Yine de akp olacağına Chp olsun daha iyi.
Kemal kılıçdaroğlu chp nin başına geçse daha iyi olur diye de düşünüyorum.

Peki Sarıgül için ne düşünüyorsunuz ?
Alt 16-02-2010, 01:21
özgür_düşünce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
özgür_düşünce özgür_düşünce isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Cevap ım

Sarıgül kendi bölgesinde sevilen biri fakat abd lere giden bir kişi abd ye kendini tanıtmaya giden bir kişi chp nin başına geçemez.Ben sosyalizm e yakın biriyim aslında ama birşeyler olabilmesi için bu ülkede önce sosyaldemokratlar ın oyu artmalı ve iktidar olmalı ve zaman içersinde sosyalizm gerçekleşmeli.Kemalizm düşmanları bölücülükten yana olan bir sol düşünce olamaz.Sol milliyetçiliktir aynı zamanda bizim ülkemizde milliyetçi sol a faşist gözüyle bakan sol gruplar var.Ama dünyanın hiçbir yerinde böyle değil.Tek yol kemalizm ve 6 ok un devrimci ilkeleri, şuan yıkılmış bir cumhuriyet var tekrar düzelebilmesi için chp nin iktidarı gerek öncelikle bence.CHP ve İP sinde bütün aydınlar atatürkçü brkimler toplanmış bulunmakta onun harici ben sol bir düşünce göremiyorum.Yaşasın ulusal sol,yaşasın atatürk devrimleri.
Alt 16-02-2010, 21:29
tayyare tayyare isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

tayyare - İCQ üzeri Mesaj gönder

Natan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

gerçekten demokrat
Demokrasi kirletilmiş bir kavramdır.
Bütün gericiler ve destekcileri Demokrattır.

Sahtesi-gerçeği ile uğraşamam.
'Sahte peygamber' söylemi gibi pek anlamsız olmuş artık.

Bu sözcüğü kullanmayınız.
Bu sözcük ''ben NATO ya bağlıyım''ın kod adıdır.

Red edebilmek lazım.
Aksi halde en iyi halimiz bir Özal yada MesutYılan, SSDemirel hükümeti gibi olur.

Kılıçdaroğlunun yenilerde ''artık doğuya yönelmeliyiz'' sözleri hoşuma gitti.
Yetinilmemeli...
Alt 17-02-2010, 01:28
gematria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gematria gematria isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

gerçekten demokrasi sömürülmekte günümüzde

"Gerçek, inanmayı bıraktığında, çekip gitmeyendir."
Alt 19-02-2010, 19:40
CasterTroy CasterTroy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Burak_ank´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sarıgül kendi bölgesinde sevilen biri fakat abd lere giden bir kişi abd ye kendini tanıtmaya giden bir kişi chp nin başına geçemez.Ben sosyalizm e yakın biriyim aslında ama birşeyler olabilmesi için bu ülkede önce sosyaldemokratlar ın oyu artmalı ve iktidar olmalı ve zaman içersinde sosyalizm gerçekleşmeli.Kemalizm düşmanları bölücülükten yana olan bir sol düşünce olamaz.Sol milliyetçiliktir aynı zamanda bizim ülkemizde milliyetçi sol a faşist gözüyle bakan sol gruplar var.Ama dünyanın hiçbir yerinde böyle değil.Tek yol kemalizm ve 6 ok un devrimci ilkeleri, şuan yıkılmış bir cumhuriyet var tekrar düzelebilmesi için chp nin iktidarı gerek öncelikle bence.CHP ve İP sinde bütün aydınlar atatürkçü brkimler toplanmış bulunmakta onun harici ben sol bir düşünce göremiyorum.Yaşasın ulusal sol,yaşasın atatürk devrimleri.
Kimmiş bu milliyetçi solcular? İşçi Partisi mi, Türksolu mu? Yoksa cuntacı chp mi? Eğer bunları kastediyorsan bil ki sosyalist çevre içerisinde faşistlere ve neo-faşistlere yer yoktur.

Milliyetçi solcu dendi mi benim aklıma her fırsatta Amerikan emperyalizmiyle uğraşan, bunun için dayak yemekten çekinmeyen, sürekli imza toplayan, basın açıklaması yapan cephe gelir. Tabii ona da bölücü der geçersiniz.

Bu arada eklemeliyim ki İP'lilerin kanlı teorileri en sadist insanın bile midesini bulandırır. İnanmayan tekel direnişi alanına gelebilir ve politik bir tartışma yapabilir. Önce neden bu partilerin 1 mayıs alanlarına bile alınmadığını bir düşünelim. Minvalleri bu yönde seyir ettikçe sosyalistler tarafından her zaman linç girişimine uğrayacaklarından şüphem yok.

Saygılar.
Alt 24-02-2010, 03:49
özgür_düşünce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
özgür_düşünce özgür_düşünce isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sol milliyetçidir halkçıdır ama ırkçı sosyalizm den yana değildir.Sol kürt türk ırkçılığı veya bölücülük yapmaz.Sol devletçilik ten yabancılara satılan yerlerin millileştirilmesinden yanadır.Tek yol kemalizm ve demokratik bi ülkedir.Devlet ten bağımsız dini okullar kapatılmalıdır.Devlet dini eğitimi kendisi vermelidir.Din bütün dinleri inançları kapsayacak şekilde evrensel bir eğitm sistemi olacak şekilde öğretilmelidir.Felsefe sosyalaji derslerinde her düşüncenin karşıtları olacak şekilde verimelidir.Birey çocukken sorgulamalıdır.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil