Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 09-08-2008, 10:40
aspendos
Üye Değil

çakırcalı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Buhari veya Müslim'in aktarımlarına hiç gerek yok. Anlamak için Kuranın kendisini bir kez baştan sona okumak dahi, saçmalığını görmeye yeter. Ama insanlar bunu dahi yapmaktan korkuyorlar, "Ya inancımı yitirirsem? Ya Cennet yoksa? Ya öldükten sonra gerçekten yok olacaksam?..." türünden korkularıyla yüzleşemiyorlar...
saçmalığı görmeye yeten diyen arkadaşa göre bir kere okumak ile o kitabın ıkını mıkını çıkartıp hatim eden islam fıkıh alimleri bu kanıya varmıyor senin bir kere okuman ile saçma sapan diye okuduğun kitaba 1.5 milyar iman ediyor .

sen bu akılla aklında şukadar borcum var içimde şu fesatlıkla bu ayeti okursam nasıl çelişki çıkarırım havası ile okur isen bu kitabı haliyle çelişkilli v esaçma bulursun .

bu saçmalık kitapda değil sende .

insanların yok olmakdan korkusu yok islamiyetde öyle bir durum inaçda yok .

bizim inancımız öyle bir saçma sapan heykel veya ağaçlara veya güneşe aya bir şekle tapmak değil güzel kardeşim bizim inancımız allaha kainatı seni beni bütün canlıları yaratan eşi benzeri olmıyana kulluk etmek .

bizim korkumuz allahın huzuruna onun razı olucağı şekilde gitmekdir .

cehenneme gitme korkusu olmayan insan yok zaten bu dünyada müslüman olan .

cennet var iken neden cehennem yolunu tercih edeyim manyak mıyım ben ?

ya cennet gidilecek yol güzellikden iyilikden ve allahın yasak ettiği maddelerde yatıyor .

sen o kitabı ilminle oku ...
Alt 09-08-2008, 17:32
çakırcalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
çakırcalı çakırcalı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

aspendos´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
saçmalığı görmeye yeten diyen arkadaşa göre bir kere okumak ile o kitabın ıkını mıkını çıkartıp hatim eden islam fıkıh alimleri bu kanıya varmıyor senin bir kere okuman ile saçma sapan diye okuduğun kitaba 1.5 milyar iman ediyor .

sen bu akılla aklında şukadar borcum var içimde şu fesatlıkla bu ayeti okursam nasıl çelişki çıkarırım havası ile okur isen bu kitabı haliyle çelişkilli v esaçma bulursun .

bu saçmalık kitapda değil sende .

insanların yok olmakdan korkusu yok islamiyetde öyle bir durum inaçda yok .

bizim inancımız öyle bir saçma sapan heykel veya ağaçlara veya güneşe aya bir şekle tapmak değil güzel kardeşim bizim inancımız allaha kainatı seni beni bütün canlıları yaratan eşi benzeri olmıyana kulluk etmek .

bizim korkumuz allahın huzuruna onun razı olucağı şekilde gitmekdir .

cehenneme gitme korkusu olmayan insan yok zaten bu dünyada müslüman olan .

cennet var iken neden cehennem yolunu tercih edeyim manyak mıyım ben ?

ya cennet gidilecek yol güzellikden iyilikden ve allahın yasak ettiği maddelerde yatıyor .

sen o kitabı ilminle oku ...
Eğer o saçmalıkları içinde barındırmıyor olsaydı, ben istediğim kadar arayayım, bulamazdım o saçmalıkları, değil mi? O saçmalıkları, birbirini yalanlayan, akla ve bilime aykırı iddialar içeren o şiir kırıntılarını ben koymadım o kitaba, kendinde vardı ve hala da var. Okursan görürsün!
Alt 09-08-2008, 18:56
Titan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Titan Titan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

fesih´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
vay be alevi gençliğe bak hele

ha ali hu ali dersiniz çok seversiniz onu. ki bende Hz. Ali (r.a)ı çok severim. o camide namaz üstünde şehit edildi. oğlullarıda öyle. O Allah yolunda güzel bir insandı. onu benimsiyorsunuz ama onun yaptıklarını yapmıyorsunuz. o namazmı kılmıyormuyduda namazı bıraktınız. o oruçmu tutmuyorduda oruçtanda vazgeçtiniz. O peygamberimize saygıda kusurmu etmiştide Peygamberi hiç sayıyorsunuz. şimdide ateistliğemi heveslendiniz.
fesih, alevilerin namaz kılıp oruç tutmadığını nereden biliyorsun? İbadetin ille de göstere göstere bir uygulama olduğunu mu düşünüyorsun? Ehlibeyti kim reddediyor? Muhammeddin "İbatedin en hayırlısı gizli olandır" sözü sana herhangi bir şey hatırlatıyor mu? Söz konusu ibadetlerin camide yapılması şart mı? Ayrıca bir site kendi görüşlerinin yanında karşıt görüşlü bilgiyi yayınlayamaz mı?

"Aç insanların karnını doyurduğum zaman bana kahraman diyorlar. Bunların neden aç olduğunu sorduğum zaman ise; bana komünist diyorlar"

Ernesto Che Guevera
Alt 09-08-2008, 22:18
gozeneli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gozeneli gozeneli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayın Aspendos,

siz gerçek müslümansanız bu siteye olan üyeliginizi iptal edersiniz.

Neden mi?

Ne diyor İslam ''onlar (kafirler) gibi yaşayan ve onlarla dost olanlar,onlarla sohbet edenler şüphesiz ki onlardandır''

İNANMAK BİLMEK DEGİLDİR.
Alt 09-08-2008, 22:22
aspendos
Üye Değil

çakırcalı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Eğer o saçmalıkları içinde barındırmıyor olsaydı, ben istediğim kadar arayayım, bulamazdım o saçmalıkları, değil mi? O saçmalıkları, birbirini yalanlayan, akla ve bilime aykırı iddialar içeren o şiir kırıntılarını ben koymadım o kitaba, kendinde vardı ve hala da var. Okursan görürsün!

ben okuyorum kitabı sen kafana tak ma ama sen okumuyorsun okuduğunu sanıyorsun . neyi okuyorsun sen ?

imanın olmadan aklında binbir şeytani fesatlık fitne var iken kuranı kerimi eline alıp ne amaç ile okuyorsun ?

senin okuduğun müteşabih ayetlerin birbirine benzer ayetlerin farklı gibi yazılışıdır . burada fıkıh ilim yapmamış bu ayetin hangi amaç ile neye dayanarakdan indiğini bilmeden kitabı bir kere okudum saçma demen zaten senin saçma sapan biri olduğunun ispatıdır .

sen kim bizlere kuranı kerimi anlatmak kim .

benim kitabımı bana farklı anlatırsan sana ancak gülerim .

başka söyliyeceklerinde ancak seni bağlar islamı bağlamaz ..
Alt 09-08-2008, 22:43
breymin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
breymin breymin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ben okuyorum kitabı sen kafana tak ma ama sen okumuyorsun okuduğunu sanıyorsun . neyi okuyorsun sen ?

imanın olmadan aklında binbir şeytani fesatlık fitne var iken kuranı kerimi eline alıp ne amaç ile okuyorsun ?

senin okuduğun müteşabih ayetlerin birbirine benzer ayetlerin farklı gibi yazılışıdır . burada fıkıh ilim yapmamış bu ayetin hangi amaç ile neye dayanarakdan indiğini bilmeden kitabı bir kere okudum saçma demen zaten senin saçma sapan biri olduğunun ispatıdır .

Cok sayin aspendos,sevgili turan dursun ve ilhan arselin aciklamalarindan sonra kuran üzerine tartismak bile abes kacar,farkindaysan ben kuran dogrumu egrimi tartismalarina girmem ve girilmesinede gerek yok,sevgili turan dursun(kendisini saygiyla aniyorum)ve ilhan arselin in aciklamalarindan sonra is artik inancdan cikip bilgiye giriyor,artik biliyoruz,,inanc devreden cikdi,almanlarin bir lafi vardir,,ne kadar az bilirsen o kadar cok inanmak zorundasin,ne kadar cok bilirsende o kadar az inanirsin,,artik biliyoruz,,inanmak veya inanmamak devreden cikdi,,saygilar ve sevgiler

Bir dinin tabii olmasi icin akla,fenne,bilime ve mantiga uygun olmasi lazimdir.
M.K.ATATÜRK
Yalan ne kadar büyükse inanani o kadar cok olur.
adolf hitler
Söylesem tesiri yok,sussam gönül razi deyil.Fuzuli
Alt 09-08-2008, 22:44
gozeneli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gozeneli gozeneli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kusura bakmayın Sayın katılımcılar ama Aspendos'un gerçekten kafasında bir zoru mu var?

Kaç defa yazdım, bu sayın kişi ya anlamak istemiyor yada anlamıyor.

Bir daha yazıyorum içinizde benden daha iyi anlatanlar varsa lütfen anlatsın zavallıya çok komik duruma düşüyor.

Bak Aspendos bir çocuga anlatır gibi anlatıyorum. Kuran'ı okuyan insanlar bunu okurken içinde ne yanlış var diye okumuyor.

Yanlışı okurken görüyorlar. Bakıyorlar kadın hakkları yok, bakıyorlar bir çok Kuran'da yazılanlar bilimsel bulgularla uyuşmuyor, bakıyorlar Kuran'ın içinde çelişkiler var bu dogru olamaz diyorlar ve Kuran'ı red ediyorlar.

Bu yazdıklarımı anlamak o kadar zor mu?

Lütfen biriniz Aspendos'a anlatın.

Sayın Kabasakal Almanlar birde İnanmak iyidir ama kontrol etmek(araştırmak) daha iyidir derler degil mi?

İNANMAK BİLMEK DEGİLDİR.

Konu gozeneli tarafından (09-08-2008 Saat 22:47 ) değiştirilmiştir.
Alt 09-08-2008, 23:15
breymin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
breymin breymin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sayin gözeneli,vertrauen ist gut,sicherheit ist besser,derler,,güvenmek iyi ama emniyetini almak daha iyi.
Aslinda bu söz dünyalari anlatiyor,,,ne kadar az bilirsen o kadar cok inanmak zorundasin,,ne kadar cok bilirsen o kadar az inanirsin,,,zircahiller sürekli inanmak zorundalar cünkü hicbirsey bilmezler vede bilmek istemezler ama bilgili bir insanin inanmakla cok az isi olur,cünkü o biliyor...bu bilmek ve inanmak arasindaki farki anlatiyor,,ben mesela,,önce kitabi mukaddesi okudum bir tanridan olamicana karar verdim sonra kurani okudum oda tanridan deyildi ama bilmediyim icin hep süphedeydim,, acaba?ama turan hocayla tanisdikdan sonra,,bildim,,,su anda biliyorum,,,inanc devreden cikdi,,,

Bir dinin tabii olmasi icin akla,fenne,bilime ve mantiga uygun olmasi lazimdir.
M.K.ATATÜRK
Yalan ne kadar büyükse inanani o kadar cok olur.
adolf hitler
Söylesem tesiri yok,sussam gönül razi deyil.Fuzuli
Alt 10-08-2008, 00:53
çakırcalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
çakırcalı çakırcalı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

1- Senin o kitabını bir kere değil, en az 500 kere okumuşumdur.
2- Bir kitap anlamak ve öğrenmek için okunur, inanmak için değil.
3- Bir şeye önce inanılıp sonra öğrenilmez a akıllı kuzum, önce öğrenilip inandırıcı olursa inanılır.
4- Dolayısıyla körü körüne bilmediğin şeye inanarak saçma sapan olduğunu gösteren sensin, ben değil, fakih efendi.
Alt 10-08-2008, 16:37
lenin_ifp lenin_ifp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

fesih´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
vay be alevi gençliğe bak hele

ha ali hu ali dersiniz çok seversiniz onu. ki bende Hz. Ali (r.a)ı çok severim. o camide namaz üstünde şehit edildi. oğlullarıda öyle. O Allah yolunda güzel bir insandı. onu benimsiyorsunuz ama onun yaptıklarını yapmıyorsunuz. o namazmı kılmıyormuyduda namazı bıraktınız. o oruçmu tutmuyorduda oruçtanda vazgeçtiniz. O peygamberimize saygıda kusurmu etmiştide Peygamberi hiç sayıyorsunuz. şimdide ateistliğemi heveslendiniz.
sen ali denen katili çok seviyosan bu sitede ne işin var .zaten türkiyede solu da ateizmide aleviler sahiplenmiş.adamlar hem aleviyiz diyo hemde muhammede küfür ediyo,ali muhammedin damadı değilmi

.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil