Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 29-09-2017, 11:56
rainfall38 rainfall38 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Vefik Sami´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
O cümle, forumdaki vaziyeti özetleyen bir deyimdir.
Psikiyatride tırnakları yemek de psikolojik rahatsızlıktır.
Deliler iki sınıftır.

1 - Çevresi için tehlike arzetmeyenler
2 - Tehlikeli olanlar.

Ben "tehlikesiz"lerden bahsettim.
biraz daha kibar olsanız diyeceğim ama geçen yazan ana avrat düz giden adamdan pek farkınız yok.

Lex Luthor: See, what we call God depends upon our tribe, Clark Jo, 'cause God is tribal. God takes sides. No man in the sky intervened when I was a boy to deliver me from Daddy's fist and abominations. I figured out way back if God is all-powerful, He cannot be all good. And if He is all good, then He cannot be all-powerful. And neither can you be.
Alt 29-09-2017, 12:11
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Saglik sorunudur,yillarca bilgisayar basinda gecegündüz oku yaz ,hercan dayanmaz buna.

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 29-09-2017, 12:53
Baskoylu Baskoylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

rainfall38´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
biraz daha kibar olsanız diyeceğim ama geçen yazan ana avrat düz giden adamdan pek farkınız yok.
Saygideger rainfall.

Benlik ve Egoizm insanligi insanliktan cikaran birer olgudur...
Kendisini bir baskasindan ustun goren veya gormeye calisanlar, aslinda ustun olduklarini sanip duskun olanlardir.
Karsisindakininde bir insan oldugunu yasadigi sartlardan dolayi fazla bilgiye sahip olmamis olabilir, fakat insan olarak O kisi ve kisilerden insani degerlerin daha fazla oldugunu veya olabilecegini dusunmez....
Insanlar kiyasiya tartisabilir, Kendi tabularinda var olan eksik ve yanlislari sen gormiyebilirsin veya gormek icin bir caba harcamiyabilirsin...
Baskasinin verdigi delil, kaynak, belge ve canli sahitler bile kisi ve kisilere yonelik kendisini yenileme ve gelistirme adina bir adim dahi attiramiyorsa... Tarihin gerisinde kalmis, bilincsiz gordugu ve gormeye calistigi insanlardan daha tehlikeli ve insan kiligina girmis insanlik dusmanidir..
Bu ve buna benzer insanlar, Vicdanlarini cozulmemek uzere Kuzey kutubunda buz denizinde donmaya birakmis bir daha cozulmemek uzere Insanliga adim atmiyanlardir....
Aynada kendisini gormekten korkanlarin kendilerini yenilemelerininde mumkunu yoktur..
Elestiri ve Ozellestiriyi kendisine amac edinmiyenler, yasamin her alaninda cirkinlestikce cirkinlesirler, bunlar cirkinlestiklerinin farkinda olamazlar, cunku kendilerini gorme gibi bir yapilanmalari yok....

Kendisine Saygisi Olmiyanlarin, Baskasina Karsi Saygisi Olamaz.
Kendisine Karsi Durust Olmiyanlarin, Baskalarina Karsi Durust Olmalarininda Mumkunu Yok...
Vicdanindan Korkmiyanlarin, Insanlik Sucu Islemekten Korkmadiklari da kesindir.
Bu turleri Hem kendisinin hemde Insanlik dusmanlari olduklarinin bile fark edemiyecek KORDURLER....

Saygi ve Insani Sevgilerimle.

MILLIYETCILIK COCUKLUK HASTALIGIDIR. INSANLIGIN DA KIZAMIGIDIR. EINSTEIN.
ADOLF HITLER VE MUSSOLINI GIBI IRKCILARIN USTASI, ATATURK`TUR
Alt 29-09-2017, 13:35
rainfall38 rainfall38 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Baskoylu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Saygideger rainfall.

Benlik ve Egoizm insanligi insanliktan cikaran birer olgudur...
Kendisini bir baskasindan ustun goren veya gormeye calisanlar, aslinda ustun olduklarini sanip duskun olanlardir.
Karsisindakininde bir insan oldugunu yasadigi sartlardan dolayi fazla bilgiye sahip olmamis olabilir, fakat insan olarak O kisi ve kisilerden insani degerlerin daha fazla oldugunu veya olabilecegini dusunmez....
Insanlar kiyasiya tartisabilir, Kendi tabularinda var olan eksik ve yanlislari sen gormiyebilirsin veya gormek icin bir caba harcamiyabilirsin...
Baskasinin verdigi delil, kaynak, belge ve canli sahitler bile kisi ve kisilere yonelik kendisini yenileme ve gelistirme adina bir adim dahi attiramiyorsa... Tarihin gerisinde kalmis, bilincsiz gordugu ve gormeye calistigi insanlardan daha tehlikeli ve insan kiligina girmis insanlik dusmanidir..
Bu ve buna benzer insanlar, Vicdanlarini cozulmemek uzere Kuzey kutubunda buz denizinde donmaya birakmis bir daha cozulmemek uzere Insanliga adim atmiyanlardir....
Aynada kendisini gormekten korkanlarin kendilerini yenilemelerininde mumkunu yoktur..
Elestiri ve Ozellestiriyi kendisine amac edinmiyenler, yasamin her alaninda cirkinlestikce cirkinlesirler, bunlar cirkinlestiklerinin farkinda olamazlar, cunku kendilerini gorme gibi bir yapilanmalari yok....

Kendisine Saygisi Olmiyanlarin, Baskasina Karsi Saygisi Olamaz.
Kendisine Karsi Durust Olmiyanlarin, Baskalarina Karsi Durust Olmalarininda Mumkunu Yok...
Vicdanindan Korkmiyanlarin, Insanlik Sucu Islemekten Korkmadiklari da kesindir.
Bu turleri Hem kendisinin hemde Insanlik dusmanlari olduklarinin bile fark edemiyecek KORDURLER....

Saygi ve Insani Sevgilerimle.
size bir sorum olacak bu konuda yasalara aykırı birşey yazdımmı?aklıma takıldıda soru.Hukuki sorun olurmu?
konu derken kasdettiğim spartacus konusu vefik sami beyle bir ilgisi yok dediğimin.
solcuları övüyor gibi gözüktüm galiba hukuki anlamda suçsa mesajımı silebilirim.aslında aklıma takılan şu solcu olmak suçmu hukuken?ben değilimde solcu öyle bir soru takıldı aklıma.

Lex Luthor: See, what we call God depends upon our tribe, Clark Jo, 'cause God is tribal. God takes sides. No man in the sky intervened when I was a boy to deliver me from Daddy's fist and abominations. I figured out way back if God is all-powerful, He cannot be all good. And if He is all good, then He cannot be all-powerful. And neither can you be.
Alt 29-09-2017, 23:09
SelGom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SelGom SelGom isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Vefik Sami´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Muhtemelen, forum ile ilgilenmeyi bıraktı.
Forumun bağlı olduğu server ile anlaşma bitince, forum da bitecek sanki.
Benim anladığım bu.
Böyle bir forum ile uğraşmak her babayiğidin harcı değil zâten.

Önüne gelene ana-avrat küfredenler.
"Kafadan pilot"lar
"uyduruk feylesof"lar.
"Binbir surat"lar
Fikirleri bırakıp, kişilere belaltı giden "Solcu"lar.
Vs, vs...

El, deliye; biz, akıllıya hasret kaldık.
Vefik abi haklı olabilirsiniz yani bıkmış olabilir. Spartacus yıllardır bu forumu sürdürüyordu ama yıllar boyunca da sürekli saldırı altındaydı forum, hatta site çökünce ücretsiz siteden de bir süre devam edip tekrar forum açılınca buraya geçilmişti, zaten o kadar yıl boyunca o kadar zorluklara rağmen forumu sürdürmesi çok sabırlı olduğunu gösteriyordu spartacus'un. Nicelikten niteliğe dönüşüm üzre o kadar yıl nicelik ve sıkıntılar birikip ani bir sıçrayışla spartacus'un forumu bırakmasına neden olmuş olabilir. Ama hiç açıklama yapmaz/yapamaz mıydı? Forumu kapatıyoruz demez/diyemez miydi? Birden ortadan kaybolması ve bir daha hiç foruma uğramaması asıl şüphelendiren şey. Umarım sağlığı yerindedir ama hiç foruma haber etmediğine göre tehlike altında olabilir kendisi, ne diyelim umarım sıkıntıları aşıp foruma döner.
Alt 29-09-2017, 23:13
SelGom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SelGom SelGom isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Arkadaşlar spartacus forumun hem yazılımcısı, hem moderatörü, hem kıdemli üyesi, hem de sahibi gibi bir konumdaydı. O gidince yazılım işleri de gümbürtüye gitmiştir diye tahmin ediyorum, yani server anlaşması bitince forum kapanacak. Zaten görüldüğü üzre hiçbir moderatör tek kelime bile açıklama yapmıyor, spartacus ve forumun durumu ne, neler oluyor tek kelime açıklama yapılmadı. Burdan anlaşılıyor ki forumu takan moderatör yok, forumun kapanması yakındır, bir daha da açan olmaz heralde, forumun son günlerini iyi değerlendirelim arkadaşlar.
Alt 30-09-2017, 03:23
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

SelGom´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar spartacus forumun hem yazılımcısı, hem moderatörü, hem kıdemli üyesi, hem de sahibi gibi bir konumdaydı. O gidince yazılım işleri de gümbürtüye gitmiştir diye tahmin ediyorum, yani server anlaşması bitince forum kapanacak. Zaten görüldüğü üzre hiçbir moderatör tek kelime bile açıklama yapmıyor, spartacus ve forumun durumu ne, neler oluyor tek kelime açıklama yapılmadı. Burdan anlaşılıyor ki forumu takan moderatör yok, forumun kapanması yakındır, bir daha da açan olmaz heralde, forumun son günlerini iyi değerlendirelim arkadaşlar.
Böyle bir kanaate vardın ama essahtan beni de içim sızlayarak böyle bir düşünceye itiverdin.
Peki süresi dolan halen açık kalır mı?
Hem Şüpheci dinsiz'in üç beş kuruş için forumun kapanmasına göz yumacağını sanmıyorum.
Belki forum en zor dönemlerinden birini yaşıyor ama spartacus'un geleceğini ve yine eski hareketli günlerine döneceğini düşünüyorum, umarım da öyle olur.
Bir de bu Facebook sevdası yüzünden çok üye uğramıyor, oysa forum ile laga-luga sitesi çok farklıdır, ne yapalım insanlar kendini zorunlu hissetmiyorsa tercih diyelim gitsin...
Alt 30-09-2017, 11:57
Nero Nero isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

İlginç olan şu ki, yönetimden hiç kimse de şimdiye dek bu konuda bir açıklama yapmadı. "Biz de bilmiyoruz" veya "durumu şu" şeklinde bir cevap yazmadılar.
Alt 30-09-2017, 14:21
Şüpheci Dinsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Şüpheci Dinsiz Şüpheci Dinsiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Nero´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İlginç olan şu ki, yönetimden hiç kimse de şimdiye dek bu konuda bir açıklama yapmadı. "Biz de bilmiyoruz" veya "durumu şu" şeklinde bir cevap yazmadılar.
İlginç olan şu ki,
Moderasyon hakkında konuşmayı ve komplolar düzmeyi ne kadar da çok seviyorsunuz.

Spartacus hasta, kendisini iyi hissedince tekrar yazacaktır. Nedir bu telaşınız?

* Bir ben vardır bende, benden içeri. (Yunus Emre)
* Gören bizi sanır deli, usludan yeğdir delimiz. (Muhy-i)
* Kadınlar insan, biz insanoğlu. (Neşet Ertaş)
* Bu otobüs de benim Maserati'm, halkımla birlikte kullanıyoruz. (Tuncel Kurtiz)
* Rahat yaşamak uğruna gerçeği mezara mı götüreyim; halka gerçeği anlatmak uğruna ölümü mü göze alayım? (Turan Dursun)
* Beneath this mask there is more than flesh, beneath this mask there is an idea Mr Creedy, and ideas are bullet-proof. (V for vendetta)
* O iyi insanlar, o güzel atlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık. (Yaşar Kemal)
* Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa. (Nazım Hikmet Ran)
* Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar her milli bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var. Dostlar ki; bir kere bile selamlaşmadık, aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz..
(Nazım Hikmet Ran)
Alt 30-09-2017, 15:24
Nero Nero isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Şüpheci Dinsiz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İlginç olan şu ki,
Moderasyon hakkında konuşmayı ve komplolar düzmeyi ne kadar da çok seviyorsunuz.

Spartacus hasta, kendisini iyi hissedince tekrar yazacaktır. Nedir bu telaşınız?

Telaş mı? Selgom 13 eylülde sormuş, cevap alamamış. Doğal olarak tartışma devam etmiş. Bu cevabı o zaman verseydiniz konu uzamazdı herhalde.

Şimdi ben moderasyon hakkında komplo mu kurmuş oldum? Kabak bizim başımıza patladı!

Önerilen Siteler

Etiket
spartacus, spartacus nerde, spartacusa noldu, spartacusun durumu

Başlık Düzenleme Araçları
Stil