Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-09-2016, 00:32
Save The Day Save The Day isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Standart Spartacus Kitap Yazsın

Arkadaşlar spartacusun kitap yazması çok iyi olur diye düşünüyorum. Mesela konulara girip kendi düşüncelerini paylaşıyor. Çok kaliteli düşünceleri var. Mesela onun kitabını okumayı çok isterim işte. Bir kitap yazsa eminim forumdaki üyeler de okuyacaktır. İlla çok satılmasına gerek yokki onu okuyup ondan faydalananlar ve düşünenler olması yeterli değil midir? Spartacus kitap yazar mısın lütfen? Sevgili üyeler siz ne düşünüyorsunuz spartacus kitap yazsın mı yazmasın mı?
Alt 04-09-2016, 00:39
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Yazmasını çok isterim ama böyle daha yararlı olur bence.
Neden derseniz, kitap yazan ateistlerin ömrü bıçağın sırtındadır.
Forumda hiç olmazsa ondan çok şey öğreniyoruz
Alt 04-09-2016, 00:45
Yasaklandı

bilgivehis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yazmasını çok isterim ama böyle daha yararlı olur bence.
Neden derseniz, kitap yazan ateistlerin ömrü bıçağın sırtındadır.
Forumda hiç olmazsa ondan çok şey öğreniyoruz
Spartacus kitap yazarsa o kadar çok satmayabilir. Ben kendisinin ne denli kaliteli bir insan olduğunu kabul ediyorum ama ilk kitabı olduğu ve tanınmadığı için pek bir ilgi olmaz diye düşünüyorum. O yüzden göze batmayabilir. Sen ne düşünüyorsun dostum? Müthiş olmaz mı ama
Alt 04-09-2016, 01:16
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Her saniyesini insanlığın daha mutlu olması,gelişmesi için ,hırsızarından,savaşlardan uzak yobazdan yobazlıktan uzak olması için harcayan bu arkadaşımız kitap yazsa ne kazanır bilemem ,ancak insanlık çok şey kazanır.
Kitabını ilk okuyanlardan olurum ,hatta Nihilistle birlikte yazmaları çok güzel olur.
Ancak bizler onlar için ne yaparız ?Onları koruyabilirmiyiz? şüpheliyim.
Çünki asalak kapitalistler ve efendisi emperyalistler ve onların köpecikleri ırkçı,şeriatçi faşistler ışığa düşmandır.
Alt 04-09-2016, 01:18
Yasaklandı

xcan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Her saniyesini insanlığın daha mutlu olması,gelişmiş hırsızarından,savaşlardan uzak yobazdan yobazlıktan uzak olması için harcayan bu arkadaşımız kitap yazsa ne kazanır bilemem ,ancak insanlık çok şey kazanır.
Kitabını ilk okuyanlardan olurum ,hatta Nihilistle birlikte yazmaları çok güzel olur.
Çünki asalak kapitalistler ve efendisi emperyalistler ve onların köpecikleri ırkçı,şeriatçi faşistler ışığa düşmandır.
İyi de kitap yazmak ölüm tehlikesini de beraberinde mi getiriyor? Ne alakası var ki dostum? Mesela forumda istediği gibi yazıyor. Bundan ne farkı var ki?
Alt 04-09-2016, 01:21
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yakın tarihe bir göz at anlarsın.
Alt 04-09-2016, 01:22
Yasaklandı

Yakın tarihe bir göz at anlarsın.
Mesela Turan Dursun mu? İyi de spartacus bi kitap yazdı diye o kadar popüler olacak diye bir şey yokki. Yani her kitap yazan çok popüler mi oluyor? Çok popüler olmayıp göze batmaz ise ne sorun olabilir?
Alt 04-09-2016, 01:43
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Save The Day´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Mesela Turan Dursun mu? İyi de spartacus bi kitap yazdı diye o kadar popüler olacak diye bir şey yokki. Yani her kitap yazan çok popüler mi oluyor? Çok popüler olmayıp göze batmaz ise ne sorun olabilir?
Sorun şu, konu korkma meselesi değil, korku olsa zaten kimse ateistim diyemez. Ancak işin içinde bulguru kaybetme yüzdesi yüksekken ve koşullar riski göze almayı çok gerektirmedikten sonra pirinç aramaya bence gerek yok.

Kaldı ki, popülerlikten bahsettiniz, popüler olduğunu düşünelim, xcan arkadaşımızın dediği gibi onu nasıl koruyacağız?

Ama şu yöntem işe yarar mı bilemiyorum, sahte bir imzayla pdf şeklinde yazılan kitabı bizler her ortamda paylaşırız...
Alt 04-09-2016, 05:46
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Save The day teşekkür ederim, ama kendimi abartılmış hissettim, oysa bir çoğunuza göre bakarsam, cahilim ve aslında tüm tartışmalarda yaptığımda doğaçlama gibi, anlık diri katılım...

Kitap yazmak, kim okuyor ki, hem kitaplar organik ilişki, muhataplık yönünden zayıf olduğu için diri değil çoğunlukla... canlılık daha bir esaslı gibi ve bu forumda hepimiz, birlikte kitap yazıyoruz zaten...

Birde ben başlık atma özürlüsüyüm, yani bir şey o an gerekmedikçe bende bir tepkime olmuyor ama kitap yazmak içinde durduk yere, gerekmeyen başlıkalr atamam... önceden kurgulayıp başlık açamıyorum, birde yapım gereği kimseye nasıl düşünmesi gerektiğini belirleyici hallerde olamıyorum(anlık tartışmada tartışırım o kadar), ve ancak bir soru, bir ilgili-alaklı gerekirlik durumu olursa, fikir sunabiliyorum. Kısaca kendi, kendime sorduğum soruları ve aradığım cevapları dizebilseydim Mars'a varırdı, hayli sıkıntılı... Belki zaten yaptığımızı yaparız, sorular olur, katılırız(bende dahil) ve daha sonra ilgili konuyu PDF formatıyla derli, toplu hale getiririz, ama öncesi diri ve yaşanmışlık olmalı.

Örneğin yazılım hobimdir, ama kod ezberlememişimdir, ezbere bildiğim fonksiyon sayısı bir elin parmağını geçmez, aksine ben bir program yapmak istediğimde, elimdeki dilin kapasitesini öğrenmişimdir, böylece neyi yapabilir, yetileri nelerdir, neyi, nerede nasıl yapmalıyı öğrendim böylece nerede ihtiyaç doğduysa, ne yapmam gerektiğini öğrenmekle çorabın söküğünü getirdim ve o anda ancak o anda kodlar ya da nasıl yaparımın, neye başvurmalıyım soruları aklıma gelir... Aksi taktirde ezber süreğen kendini tekrar eden veya çakılı bırakan çıkmazlara da götürür...

Çekirge ustasına sorar;

Çekirge - Usta ne zaman bilgin olurum?
Usta - şu nehiri görüyor musun, o nehrin suyunu tamamen içtiğinde.
Çekirge -usta o nehrin suyunu zaten içtim.
Usta cevap verir;
-O halde neden soruyorsun? (?!)

Suyun tümünü içen ne zaman bilgin olacağnı sormaz, bilgin olan ise kaynağı durmaksızın üreten bir nehrin tüm suyunu içemeyeceğini bilir, yani özü, su devamlı akacak, yenilenecek ve insan her yeni suyun-akarın cahili olacak, bunu bilecek ki, bilinçlenecek, serüven sürecek, bilinçli insan bildiğini değil bilmediklerinii bilen ve bildiği de istif olmamış, yani bilgisi diri, hayatın içinde durmaksızın çalkalanan ve raflara girmeyen insandır...

Yine çekirge ustasına sorar;
Çekirge - Usta şu nedir de, bu nedir de, o nasıldır da vb.
Usta - Çorbanı soğutma...

Yine birgün çekirge sorar
- Usta Tao nerede?
- Gördüğün gökyüzünde, bulutlarda, toprakta...
Çekirge: daha alt seviyede
Usta: Şu kum tanesinde, şu gördüğün karıncada....
Çekirge: Usta daha alt düzeyde nerede?
Usta: Bokunla sidiğinde...

Tao stabil, kalıtsal ve serüvene bir son veren duraklarda olmadı, bir şeyi yapmış olmak için yapmadı, canı istediyse ve canının istemesine zorlandıysa ve bu başkalarına zarar vermiyorsa yaptı, nerede ve ne zaman uykum gelirse uyurum dedi, akşam, sabah, pazar yeri önemli değildi, çünkü uykusu gelmişti o halde uyurdu, bir kitap yazma gereği hisseder miyim(kitap eğri, doğru, yanlış önemi yok), belki hisseden arkadaşlarımız vardır, yazarlarsa okuruz...

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 04-09-2016, 15:45
Khaos Khaos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Her saniyesini insanlığın daha mutlu olması,gelişmesi için ,hırsızarından,savaşlardan uzak yobazdan yobazlıktan uzak olması için harcayan bu arkadaşımız kitap yazsa ne kazanır bilemem ,ancak insanlık çok şey kazanır.
sevgili dostum xcan

spartakus ustanın adının yanına beni layık görmenden onur duydum.
ancak oraya benden çok yakışacak isimler var.
pyrrhon var.

Önerilen Siteler

Etiket
düşünce, fikir, kitap, kitap yazmak, spartacus