Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-10-2009, 19:17
ahmetsecer ahmetsecer isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Exclamation ahmetsecer diyor ki...

Darwin aslında teorisinin tamamen çürük temeller üzerine kurulu olduğunu çok iyi biliyordu. Teorinin çıkmazlarını gördükçe birçok itirafta bulundu. Aslında Darwin 21. Yüzyılın bilimi ile muazzam komplekslikte hücreyi ve DNA’yı inceleseydi asla evrim gibi bir masalı ortaya atmazdı. Ama Darwin hücreyi içi su dolu bir kütleden ibaret zannediyordu. İşte Darwin’in itiraflarından bazıları:

Okur yapıtımın (Türlerin Kökeni) bu bölümüne varmadan önce bir yığın güçlükle karşılaşmış olacaktır. Bunların bazıları bugüne dek üzerlerinde belirli bir ölçüde duraksamadan düşünemediğim kadar çetindir.1

Teoriye karşı haklı olarak yöneltilmiş itirazların ve teorinin karşılaştığı güçlüklerin ağırlığı altında yıllarca ve onların ağırlığından kuşkulanamayacak kadar çok ezildim.2

Bu çalışmaların (Türlerin Kökeni için kullandığı çalışmaları), bunları yaparken harcadığım zamana değip değmediğinden şüphe ediyorum.3

Görüşlerimin, sayısız miktarda zorluklarla dolu olduğunu göremeyecek kadar kör olduğumu sanma...4

Bazen tamamıyla çöküntüye uğrayacağımdan korkuyorum...5

Bazen, yakında tamamen yenilgiye uğrayacağımdan şüpheleniyorum.6

Görüşlerime ters düşen bazı büyük zorlukları ortadan kaldırdığımı düşünüyorum, fakat bunların hepsi bir halüsinasyon olabilir. 7

Tamamen yanlış bir inancın içinde olduğumu düşünmeye başladım. Bana bu konunun on sene içinde tamamen unutulacağını söylediğinde haklıydı.8

Bana kitabımı soruyorsun, sana söyleyebileceğim tek şey intihar etmeye hazır olduğum; kitabın çok makul bir şekilde kaleme alındığını düşünüyordum, fakat şimdi tekrar yazılması gerektiğini anladım.9

Türlerin Kökeni'nin yayınlanmasının ardından o kadar çok şey yayınlandı ki, bu bilgileri değerlendirip bir bütün haline dönüştürme gücüne ve akıl yeteneğine sahip olduğumdan şüphe ediyorum.10

"Allah'ın varlığı hakkında hislere değil de akla bağlı bir başka nokta da, çok önemli bir konu olarak beni etkiliyor. Bu muazzam ve harikulade evreni, çok geriye ve çok ileriye bakabilme kabiliyeti bulunan insan da dahil olmak üzere, kör tesadüf veya zaruretin eseri olarak görmek çok güç, hatta imkansızdır. Böyle düşününce bir dereceye kadar insanınkine benzeyen zihin sahibi bir "İlk Sebep" aramak zorunda kalıyorum; bu bakımdan teist sayılabilecek bir insanım. Hatırladığıma göre, Türlerin Kökeni'ni yazdığım zaman bu inanç bende çok kuvvetliydi. O tarihten beri yavaş yavaş ve birçok dalgalanmalarla zayıfladı. Ama o zaman da şu şüphe ortaya çıkıyor: Benim inandığıma göre en aşağı hayvanlarınki kadar basit bir zihinden çıkmış olan bir akla, böyle büyük bir sonuç çıkardığı zaman güvenilir mi?" 11

1. Charles Darwin, Türlerin Kökeni, Onur Yayınları, Beşinci Baskı, Ankara 1996, s. 185
2. Charles Darwin, Türlerin Kökeni, s. 528
3. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.I, New York:D. Appleton and Company, 1888, s.315
4. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.I, s. 395
5. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.I, s.430
6. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.II, s.152
7. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.I, s. 439
8. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.II, s.117
9. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.II, s.501
10. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.II, s. 388
11. Robert B. Downs, Dünyayı Değiştiren Kitaplar, Tur Yayınları, İstanbul 1980, s. 289
Alt 04-10-2009, 20:03
cenker cenker isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

yaratılışcılarda şöyle bir düşünce var.evrim teorisi yanlışsa bizim dediklerimiz doğru.sanki evrim teorisiyle din çarpışan 2 düşünce.2si ayrı şeylerdir evrime laf atacağınıza kendi düşünceleriniz bize anlatsanız da insanlar nasıl var olmuş çoğalmış öğrensek.mesala onlarca ırk nasıl oluşmuş 2 insandan.bunla başlayabilirsiniz sayın ahmetsecer.
Alt 04-10-2009, 20:53
Ki-Adi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ki-Adi Ki-Adi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ahmetsecer, Darwin bilim yapıyordu Tanrıdan vahiy almıyordu. Bunun için yaptıklarının yanlışanabilecek şeyler olduğun farkındaydı. Darwin dürüst davranarak kendi teorisi hakkındaki çekincelerini söylemekten kaçınmadı. Burda önemli olan evrimin bugün için nerde olduğudur. Bilim bugün evrimi unutmuş mudur? Yok mu saymaktamıdır. Darwinin söylediklerine deli saçması mı diye bakıyor?
Evrim bugün artık bilimsel bir gerçektir. Onun için aha darwin bazı şeylerden korkuyormuş o zaman evrim çöktü diye sevinmenin bir anlamı yok.

...sonuç olarak, şu ya da bu, bir zamanlar yoktan varolmuş zorundaydı...
Alt 04-10-2009, 21:05
Üye

Exclamation Bilim yaratılışı buldu

21. yüzyıl bilimi yaratılışı buldu. Darwin'in iddia ettiği fosillerin hiçbiri bulunmadı. Kainattaki muazzam uyumu, kompleksliği, atomun tamamen bomboş bir yapı olmasına rağmen böylesine düzgün görünmesi bilim adamlarını hayrete düşürdü ve çoğu Allah'a iman etti. Dünya çapında birçok bilim adamı gördükleri deliller karşısında iman etmişlerdir. Bunlardan da örnekler vereceğim.
Alt 04-10-2009, 21:34
Ki-Adi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ki-Adi Ki-Adi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ahmetsecer´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
21. yüzyıl bilimi yaratılışı buldu. Darwin'in iddia ettiği fosillerin hiçbiri bulunmadı. Kainattaki muazzam uyumu, kompleksliği, atomun tamamen bomboş bir yapı olmasına rağmen böylesine düzgün görünmesi bilim adamlarını hayrete düşürdü ve çoğu Allah'a iman etti. Dünya çapında birçok bilim adamı gördükleri deliller karşısında iman etmişlerdir. Bunlardan da örnekler vereceğim.

21.yy bilimi yaratılışı buldu diyorsun bir tane bilimsel makale göster o zaman insanın nasıl yaratıldığına dair. Darwinin iddia ettiği fosiller bulundu fakat siz gözlerinizi kapattığınız için görmek istemiyorsunuz.

Bilim adamları Allaha iman etmişmiş. Einstein bile Allaha iman etmemişken siz neyden bahsediyorsunuz.

...sonuç olarak, şu ya da bu, bir zamanlar yoktan varolmuş zorundaydı...
Alt 04-10-2009, 21:43
Üye

Exclamation Soru

Madem ara fosil varsa neden evrimciler yaratılışçılara gidip on trilyonu almadılar? Hiç çıt çıkardıkları yok, açsınlar ara fosil sergisi, göstersinler halka da görelim. Oysa yaratılışçılar fosilleri sürekli sergiliyorlar. Evrimcilerin öne sürdükleri ara fosil değil, iki canlı arasında geçişi göstermiyor. Tam gelişmiş canlı türlerine ait fosiller. Zaten ara fosil olsa gidip 10 trilyonu alırlardı, ama yok.

Ayrıca bigbang gibi patlamanın ardından tüm kainatta böylesine muazzam bir düzen tesadüfen oluşmaz! Kainatta tek bir kusur yok. Tüm canlılar inanılmaz kompleks yapılarla donatılmış. Bütün bunlar tesadüf demek mi bilim? Bütün kainat Allah'ın üstün aklının eseridir.

İman eden bilim adamlarından da örnekler vereceğim.
Alt 25-01-2011, 01:14
Ascendent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ascendent Ascendent isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

atomun bomboş bir yapı olması
atom boş bir yapı
atom, boş
Sub-atomic particle diye birşey var hiç duydunuz mu? Atomaltı parçacık diye çeviriliyor dilimize. Bunlar Leptonlar,Kuarklar ve Nötrinolar. Bunların yanı sıra pek çok parçacık var atom altı.Atomları oluşturan parçacıklar bunlar. [kaynak]

Sam Harris bahsediyordu da hep merak ediyordum hiç kendi gözlerimle görmemiştim. Böyle şeylere inanmanın fantastik bir entellektüel izolasyon içinde mümkün olacağını söylüyordu. Sadece İspanya'nın her yıl tüm Arap dünyasının 9. yüzyıldan beri Arapçaya çevirdiğinden daha fazla bilimsel eseri İspanyolca'ya çevirdiğinden bahsediyordu. Hadi Araplar tamam ama bu nedir şimdi? bu Ahmet Secer gibi insanlar daha ne kadar bizi uluslar arası arenada utandırıp bizim taş devri ülkelerle aynı muameleyi görmemize sebep olacak?

21. yüzyıl bilimi yaratılışı buldu. Darwin'in iddia ettiği fosillerin hiçbiri bulunmadı. Kainattaki muazzam uyumu, kompleksliği,atomun tamamen bomboş bir yapı olmasına rağmen böylesine düzgün görünmesi bilim adamlarını hayrete düşürdü ve çoğu Allah'a iman etti. Dünya çapında birçok bilim adamı gördükleri deliller karşısında iman etmişlerdir. Bunlardan da örnekler vereceğim.
Lütfen ya, gülerek yazıyorum şu an. Demek çoğu? Hadi çoğunu bıraktım, bahsettiğiniz gibi "boş bir yapısı olan atomun düzgün görüntüsü" üzerine müslüman olan bir tane bilimadamı gösterir misiniz?

Konu Ascendent tarafından (25-01-2011 Saat 01:22 ) değiştirilmiştir.
Alt 07-10-2009, 01:35
Mohikan Mohikan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

cenker´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yaratılışcılarda şöyle bir düşünce var.evrim teorisi yanlışsa bizim dediklerimiz doğru.sanki evrim teorisiyle din çarpışan 2 düşünce.2si ayrı şeylerdir evrime laf atacağınıza kendi düşünceleriniz bize anlatsanız da insanlar nasıl var olmuş çoğalmış öğrensek.mesala onlarca ırk nasıl oluşmuş 2 insandan.bunla başlayabilirsiniz sayın ahmetsecer.
Peki anlatalım...
Allah Hz.Adem'i yaratacağı zaman meleklerden Cebrail'e gidip dünya üzerinde'ki siyah,kızıl,sarı,beyaz renkli topraklardan getirmesini emretti...
Cebrail'de dünyanın dört bir tarafını dolaşıp bu renkte ki topraklardan getirdi...
Sonra bu topraklar suyla karıştırılıp balçık haline getirildi ve o çamura insan şekli verildi...
Sonra'da o balçıktan Hz.Adem(a.s) yaratıldı...
Daha sonra Hz.Adem'in soyundan gelen insanların kimisi siyah renkli toprağın özelliklerini alarak zenci,habeş,Afrikalılar vs.. ırklarını oluşturdu...
Diğer ırklar'da beyaz,sarı,kızıl renkli toprakların özellikleriyle kendi ırklarını oluşturdu...
Bunlar sahih hadis kaynakların'da bildiriliyor...
Bu cevap size aptalca yahut mantık dışı gelebilir ama İslam'da cevaplanamayacak hiç bir soru yoktur...

"Aklı olmayanın Dini yoktur"(H.Muhammeds.a.v)
Alt 07-10-2009, 04:22
bilirkisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bilirkisi bilirkisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Mohikan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Peki anlatalım...
Allah Hz.Adem'i yaratacağı zaman meleklerden Cebrail'e gidip dünya üzerinde'ki siyah,kızıl,sarı,beyaz renkli topraklardan getirmesini emretti...
Cebrail'de dünyanın dört bir tarafını dolaşıp bu renkte ki topraklardan getirdi...
Sonra bu topraklar suyla karıştırılıp balçık haline getirildi ve o çamura insan şekli verildi...
Daha sonra Hz.Adem'in soyundan gelen insanların kimisi siyah renkli toprağın özelliklerini alarak zenci,habeş,Afrikalılar vs.. ırklarını oluşturdu...
Diğer ırklar'da beyaz,sarı,kızıl renkli toprakların özellikleriyle kendi ırklarını oluşturdu...
Bu cevap size aptalca yahut mantık dışı gelebilir ama İslam'da cevaplanamayacak hiç bir soru yoktur...
BRAVO, BRAVO, daha iyi bir cevap olamazdi, bu da bize kapak olsun....
Nutkum tutuldu, gidip abdest alip tovbe edip, bi kac yillik kaza namazi kilayim bari....
Alt 07-10-2009, 09:33
cenker cenker isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Mohikan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Peki anlatalım...
ademin rengi neydi sonuç olarak şöyle bi şey mi ?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil