Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-05-2010, 09:54
gematria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gematria gematria isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart ''Son Umut'' Kemal Kılıçdaroğlu

Sevgili arkadaşlar politikanın ve siyasetin geçerli güzel işleyen bir sistem olmadığını bende birçoğunuz gibi bilmekteyim ... ama insan gün gelir kötünün iyisini seçmek zorunda kalır ... bugünkü türkiye ve gelecekte ki türkiye akp iktidarı sömürüsündedir ve buna bir an önce dur demek gereklidir ... hepinizi akp karşısında kılıçdaroğlu iktidarında birleşmeye davet ediyorum .. ilk başta referandumda hayır oyuyla ve ardında ki seçimler de ise iktidara yürüyerek artık son umuudumuzda yeşerecektir ...

Günümüz toplumunu iyi gözlemleyen herkes bilir ki artık sağ sol ayrımı yapmak işlevselliğini yitirmiştir ... solun yıllardır parçalara bölünmesi ve baykalın (bence bilinçli olarak) güddüğü yanlış politikalar sol kesmin içini boşaltmıştır ... tabiki de bu yanlışlar düzeltilecektir ama benim düşüncem solcu bir parti olarak değilde halkçı bir parti olması nedeniyle kemal kılıçdaroğluna destek vermeliyiz...

türkiyenin günden güne yozlaştığını hepimiz görmekteyiz artık buna dur demek istiyorsak son umudumuza sahip çıkalım ve kemal kılıçdaroğlu ve güzel ekibiyle hatamızdan dönelim... şuan inanılmaz bir destek oluşmuştur kılıçdaroğluna bunu facebook sayfasından ve medyadan anlamak çok kolaydır sizide bu fırtınaya davet ediyorum ...Hatanın neresinden dönülürse kardır ...

http://www.facebook.com/#!/K.Kilicdaroglu?ref=ts

şuanlık 265 bin kişi desteklerini belirtmiştir bu çok harika bir rakamdır ve hızla yükselmektedir hedef milyonlardır ...başbakanın grubunda ki kişi sayısına bakarsak kılıçdaroğlu rüzgarı karşısında dayanamayacağını görmekteyiz ...zaten şuanda yağılan anketlerde daha şimdiden chp nin oy oranının %32 lere çıktığını göstermektedir hedef en az %40 tır...karanlık geleceğimize bir mum yakma fırsatını kaçıracakmıyız ?

"Gerçek, inanmayı bıraktığında, çekip gitmeyendir."
Alt 21-05-2010, 10:20
insan_olmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
insan_olmak insan_olmak isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sayın gematria

CHP yapısı itirabari ile sol parti olarak görülmemektedir.Ben CHP ile türkiye'de büyük değişikliklerin olacağına da inanmıyorum ama şunu biliyorum ki şeriatçıların cemmatlerin ele geçirdiği bir ülke istemiyorum.Türkiyedeki küçük sol partiler yıllardır kendi aralarında didişmekten birlik olamamaktadırlar.''falanca parti kürtçüdür'' ''şu parti kemalizm'e kayıyor''vb.. söylemlerle küçücük oy oranlarıyla dışarda beklemektedirler.

Malesef bu küçük gerçek sol diyebileceğimiz partiler dışarda beklerken hırsızlar hızlanarak yollarına devam etmektedir.Burda da denge politikası izlenmelidir.
Bundan sonra AKP'nin güçlenmesine daha fazla izin verilememelidir.bunun içinde beğensekte beğenmesekte elimizde tek bir seçenek var oda Kılıçtaroğlu.

Baykal yönetimindeki CHP iktidar derdinde değildi.Belli kesimlerin ''türkiye laiktir laik kalıcak'' sloganları atan cumhuriyet mitinglerinde siyasi tatmin yapan ve özelliklede ''Ben cumhuriyet kadınıyım'' diyen broşlu kadınlarımıza hitap ediyordu

Ama şimdi kılıçtaroğlu istesede istemesede CHP tabanı güçlenerek iktidar istemektedir.Tavan buna karşı koyamaz.

Sonuç olarak marksist arkadaşlara saç baş yolduracak bir düşünce olsada kılıçtaroğlu'na destek verilmelidir.

Saygılar
Alt 21-05-2010, 10:37
Kıdemli Üye

dediklerinize katılıyorum aynı gerçeği görmekteyiz tek farkla ben gelecekten daha umutluyum ... özellikle son cümleniz ise çok önemli çünkü marksistler böyle devam ederse düşüncelerini bile savunamayacak hale geleceklerdir amerikanın ılımlı islam politikasıda direkt olarak onları hedef almaktadır ...

Deniz Baykal gerçeğine gelince ben onun amerikanın türkiyeye özel olarak yetiştirip pazarladığı sözde sol bir siyasetçi olduğunu biliyorum 2 yıl boyunca Rockfeller Foundation bursu ile abd de harmanlanan misyon kazanan deniz baykal miladını doldurmuştur ... amerikanın amacı solun içini boşaltarak akp yi tek başına iktidar etmekti ve bunu deniz baykal sayesinde kazanılan tepki oylarıyla başardılar .. deniz baykal başkanlığı boyunca chp lileri hatta tüm anti akp lileri sömürdü oy oranlarını azaltıp çekimserliğe kararsızlığa itti.. küskünlerin sayısı oy oranlarını aştı ... ama artık deniz baykal dan arınmış ve onun gibi yaşlı koltuk sevdasından başka bir amacı olmayan dinazorlardan arındırılmış dinamik bir chp oluşmaktadır .. bu halkın kurtuluşu demektir .. artık fişlemeye dur deme zamanı gelmedimi ?...

zülfü livanelinin önemli yazısı baykal gerçeğini çok açık göstermektedir ...

http://haber.gazetevatan.com/haberde...goryid=4&wid=5

bu yazısıyla deniz baykal gerçeğini gözler önüne seriyor chp nin neden bu günlere geldiğini bu hallere düştüğünü özetlemektedir ... bugünkü başbakanı deniz baykal iktidar yapmıştır bunu tüm halk biliyor... bende baykal döneminde chp ye oy vermekten çekiniyordum ama artık içim rahat bir şekilde kılıçdaroğlunu destekleyeceğim ...

Alt 21-05-2010, 13:03
ulpian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ulpian ulpian isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

sevgili gematira,

Amerika'nın gücünü, etkisini ve komplo teorilerini o denli geçerli görüyorsunuz ki, böyle bir bakış açısından bakıldığından açtığınız başlığın bile pek önemi kalmıyor sanki... Ha Kılıçdaroğlu, ha başka biri, ha şu parti, ha bu parti... Nasılsa hep bir şekilde Amerika'nın istediği oluyormuş ya zaten...

saygılarımla
Alt 21-05-2010, 13:20
Kıdemli Üye

amerikanın isteği çok açık ve net ılımlı islam bunda herkes hem fikir artık kılıçdaroğlu iktidardayken buna nasıl hizmet edecek sevgili ulpian onu anlayamadım ? ben deniz baykalı ılımlı islama hizmet etmekle suçladım anlamsız muhalefet yaparak laf kalabalıklarıyla iktidarın tahtını güçlendirdi...

Alt 21-05-2010, 13:33
ulpian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ulpian ulpian isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

gematria´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
amerikanın isteği çok açık ve net ılımlı islam bunda herkes hem fikir artık kılıçdaroğlu iktidardayken buna nasıl hizmet edecek sevgili ulpian onu anlayamadım ? ben deniz baykalı ılımlı islama hizmet etmekle suçladım anlamsız muhalefet yaparak laf kalabalıklarıyla iktidarın tahtını güçlendirdi...
Ama sadece bunu demekle kalmadın sevgili gematira. Deniz Baykal'ın bunu yapmasını da Amerika'ya bağladın. Herkesin, ülkedeki kendi olumsuz bulduğu herşeyi Amerika'ya bağladığı gibi...

Konuya girecek olursak. Kılıçdaroğlu'yla karşı olduğum CHP zihniyetinde birşey değişeceğini pek sanmıyorum. Özgürlükleri önemseyenlerin CHP'ye oy vereceğini de bu yüzden zannetmiyorum...

Kılıçdaroğlu ile örneğin üniversiteler başörtülülere açılacak mı yoksa hala ''şeriat gelir!'' safsatasıyla bu temel özgürlüğün çiğnenilmesini mi savunacak CHP?... Kürtçe yayın ve okullarda (tercihi ek ders olarak) Kürtçe derslerinin bir özgürlük meselesi olduğu kabul edilecek mi, yoksa hala ''ülke bölünür!'' sözüyle karşı mı çıkılacak? Cumhurbaşkanı'nı kötülemek için ''soyu Ermenidir'' diyen (ve bunun kötü birşey olduğunu sanan) milletvekili, ''Dersim'' katliamını onaylayan bir parti yöneticisi Kılıçdaroğlu yönetiminde partide kalabilecek mi? Uluslar arası ilişkilerde, ''barış'' kavramının zorunlu olarak karşılıklı tavizleri gerektirdiği gerçeği kabul edilecek mi, yoksa düne kadar bir asırdır uygulanan ''biz her konuda 100 % haklıyız. milim oynamayız'' politikası mı güdülecek (ve bu akmakça tutumu kabul ettirmek için sığ bir milliyetçilik ve dünyanın Türkiye'ye düşman olduğu paranoyası mı pompalanacak)?

Ben CHP'nin değişebileceğine inanmıyorum.

saygılarımla

Konu ulpian tarafından (21-05-2010 Saat 13:38 ) değiştirilmiştir.
Alt 21-05-2010, 13:50
Khan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Khan Khan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Türban konusunda çok haklısınız.

Bir kere yapılması gereken şey. Önce din ile beyni yıkanmış kişilerin istediklerini yapmaktır. Çünkü halk onlardır. Demokraside bunu gerektirir. Önce halkın istediğini yapacaksın ki sonrasında kendi istediklerini yapabilesin.

Bugün baş örtüsünün kamusal alanlarda, üniversitelerde vb. yerlerde serbest olması şeriat getirmez. Halkın size güven duymasını sağlar. İsterseniz liderimiz ateist olsun, yeter ki dindarlara özgürlüklerini versin.

Özgürlüklerini verince, halk onu her defasında iktidar yapar. Ve iktidar, halkın istediğini yaptıktan sonra kendi istediği politikayıda yürütür. Amaç önce halkın özgürlüğünü sağlamak. Benim anladığım en büyük halkçılık budur. Halka özgürlüğünü vermek ve daha sonrasında kendi yapmak istediğim işleri yapmak.
Alt 21-05-2010, 14:37
sargon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sargon sargon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Onur Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Bir kere yapılması gereken şey. Önce din ile beyni yıkanmış kişilerin istediklerini yapmaktır. Çünkü halk onlardır. Demokraside bunu gerektirir. Önce halkın istediğini yapacaksın ki sonrasında kendi istediklerini yapabilesin.
Valla, bu anlayisla milim yürüme sansi yok. Neresini düzelteyim bilemedim. Yahu, siz buna politika mi diyorsunuz? 5 yasindaki cocuk bile bu sacmaliklari yemez.

Ben de diyorum ki, aslinda CHP'ye tapanlarin beyni yikanmistir. Milliyetcilik onlarda hic düsünecek bir beyin birakmamistir. Hangi beyinsiz sürüsünün iktidara gelecegini belirlemek icin ise beyinsizler arasinda bir secim yapmak anlamsizdir. Herkesin oy hakki kaldirilsin, bir tek ben oy kullanayim, ben size kimin daha dogru iktidar olacagini söylerim, merak etmeyin. Neden bana güvenmiyorsunuz yahu. Bi sans da bana verin

"Daha önce ben televizyona bakıyordum, şimdi televizyon bana bakıyor
Mısırlı bir gösterici
http://sargon.blogcu.com/
Alt 21-05-2010, 15:51
Kıdemli Üye

kılıçdaroğluna güvenmedikçe hiçbir sorunun çözülebileceğine inanmıyorum ayrıca türkiyenin günümüzde ki en büyük sorunu kimse farkında olmasada yozlaşma yobazlaşma eğitimsizleşmedir .. beyni yıkanmış gençler yetişmekte türkiyenin 4 bir yanında ama halkın gözü haala üniye başörtülü giremeyen insanlarla boyanmış .. türkiyenin geleceği kararmakta her geçen gün sorun budur ...sunni bir cemaat ülkeyi adım adım ele geçirmektedir sorun budur... insanlar fişlenerek ayrıştırılmakta bizden denilen kişiler hayati organlara getirilmektedir sorun budur ... eğer bu gerçeklerin farkında değilseniz kılıçdaroğluna vereceğiniz destek anlamsız olur zaten

Alt 21-05-2010, 15:58
Khan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Khan Khan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kılıçdaroğlu'nun yine Allah'ın adını sürekli ağzından düşürmeyen Tayyip Erdoğan'ı geçemeyeceğini düşünüyorum. Çünkü halk İslam arıyor, ne sosyal demokrasi ne de liberalizm umurlarında. Onların tek amacı Kur'an ve Allah. Biz tabii ki Kılıçdaroğlu'na güveniyoruz. Ancak halk onu seçecekmi? En önemli soru budur.

Ancak umarım Kılıçdaroğlu iyi bir politika izlerde Erdoğan cephesini indiririz.

Önerilen Siteler

Etiket
kemal, kılıçdaroğlu

Başlık Düzenleme Araçları
Stil