Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Konu Kapatılmıştır

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-08-2012, 19:36
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

demirefe, bence gayri bilimselliğinizin ve ırkçı yanlılığınız iyiden iyiye ayyuka çıkmaya başladı diye işi yokuşa sürmeye çalışıyor ve putlarınıza sarılıyorsunuz hepsi bu.

Benim o yazıyı hatta bunu sizi muhatap alarak yazdığımı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Benim amacım belki zihninde ışık yakabileceğim arkadaşlara bir şey anlatabilmek. Siz gibi insanların anladığı dil ise bu değil. Siz slogan ve hamaset edebiyatını yakıt edinmiş, esasında "kendisine yalnızca bir omurilik yeterli olabileceği halde her nasılsa yanlışlıkla bir beyni olmuş" iflah olmaz insanlarsınız. Siz gibilerle egonuz yükseltilmediği müddetçe tek bir kelam konuşulamayacağını bir zamanlar kendim de sizin gibi olduğumdan çok iyi biiyorum.

Din, mantığı zorlayan tarafları çok olduğundan, daha büyük bir varlığa teslim olmak gibi saçma sapan ilkel aidiyet hedeflerini masallarla sunduğundan zaman zaman gerçekleri görebileceğiniz boşluklar yakalayabildiğimiz bir kavram. Güç te olsa din tahakkümünü aşabilmek mümkün.

Ya insanın kendi kendisini, ırkını, tarihini, atasını yüceltmesi? İşte bunu aşabilmek çok zor. İnsanın kendi benliğinin kendine ettiklerini, kendi benliğine olan tapınmasını kırmak ne mümkün. Belki kafaya bir taş düşerse, keserin sapı dönerse...
Alt 12-08-2012, 22:05
Kurmay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kurmay Kurmay isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

epeyi konu uzamış hanginize cevap vereceğim şaşırdım ben genel bir cevap vereceğim. öncelikle gayri müslim olayı. anlamadığım neden 21.yüzyıl aklı yada terimleriyle geçmişi düşünüyorsunuz. bu bir taktikti. lozanda sınırların belirlenmesinde. çünkü ozaman insanlar müslüman ve gayri müsliman olarak nitelendirmekte. her iki tarafta politikasını bunun üstünden yapmakta biz hedeflediğimiz haritada çoğunluğun müslüman olduğunu onun için bize verilmesini gerektiğini savunduk onlarda tam tersini mesela hakkariyi gayrimüslim fazla diye bizden istemişlerdir. aslında bu taktikti musul kerküğü konusu sağlama almak için mevziyi genişletmiş oldular. ve lozanda musul kerkük hakkari dışındaki yerler kabul edilmiştir. müslüman olduğundan inönünün başarısı sayesinde ve tabi milli mücadelemizle çoğunu aldığımızdan trakyaya kadar sınırımız belli oldu. sonuçta bu politika izlenince sonra tamam dediler ama azınlıkları yani gayri müslimlerin hakkınıda bağlıyalım denildi ve orada ona göre de ama eksik ama fazla bir anlaşma oldu. şunu unutmayalım aynı zamanda nüfus müdaleside var Türk olduğu halde gayri müslüm olanlarda gitmiştir. ama bu başlangıcı ingiliz ekibi yapmıştır unutmayalım gayrimüslim konuları açıp politikaya başlamıştır.

birde şimdi şu açık Atatürk milliyetçidir. o dönemde özünden sapmış araplaşmış olan milleti özüne döndürmek için yapılan uygulamaları niye saptırarak yorumluyorsunuz. yüzyıllardır araplaşmış bir milleti özüne döndürmek için kısa dönemde her alanda çalışma yapılmıştır. dilde devrimler ,tarihte gelişmeler daha ozamanlarda tarih diye birşey yok osmanlıdan o bile kalmamış durumda Atatürk açtığı tarih bölümlerine hep başöğretmenlik yapmıştır. yazdığı tarih tezi çoğu doğru olan bir kısmı olma ihtimali olan bir kısmıda evet sadece ileri tahmin yada insanların milli duygularını artırmak için mitolojiktir. ama bunları ortaya koyduktan sonra o dönem ki öğrencilere ve hocalara bunları araştırma görevi vermiştir yani bir amaç vermiştir o dönem ki herkeste bunları araştırmış geliştirmiş yada yanlışları düzeltmiştir ama amaç ulaşılmıştır tarihte ve dilde çok hızlı atılımlar yapılmıştır.

gelelim milliyetçilik konusuna. milliyetçilik dil,kültür,tarih benimseme ve yaşatmaktır. şunu karıştırmayın vatanperverlikle milliyetçilik ayrıdır. herkes vatanperver olabilir şeriatçısı da komünistide diğer düşüncelerde olanlarda ama herkes milliyetçi değildir. şeriatçı ümmetçidir ,komünisti dil kültürü tarihi hiçe sayar sadece insan der. ama milliyetçi insan vatanperliğin yanında diline kültürüne tarhine sahip çıkandır. ama malum sözde milliyetçi kesim bunu çok karıştırmaktadır. aslında onların geneli vatanperver olup düşüncede ümmetçi kişiler ondan milliyetçilik yanlış oluyor ve kullanılıyorlar. insanlığın önünde milliyetçilik değil din vardır. tarihten beri bu böyle olmuştur. insanlar ne zaman bu cennet ve cehennem bu dünya oldugu anlarsa savaşlarda sömürüde biter. ve herkes kendi ortak değerler altında kültürünü yaşar... tabi bu uzun süren çetin bir yol.. onun için günümüzde yapılan asimetrik saldırları örnek göstererek onları meşru kılmak yerine ülkemizi modernleştiren ve çağdaşlaşma temelini atan Atatürk'e ve devrimlerine sahip çıkalım yarım kalan devrimlerini tamamlayalım..

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır." Mustafa Kemal ATATÜRK
Alt 13-08-2012, 01:50
demirefe demirefe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

AlbatrosS´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
''yaban-cı''
Bak bilader bir daha söylüyorum, zor anlıyorsun: Kim demişse bunu git ona sor. İç Anadolu'da niye karasal iklim hüküm sürüyor, bundan da beni sorumlu tutmayı düşünüyor musun? Peki küresel ısınmadan? Bundan da Atatürk sorumlu olabilir mi acaba?

tüm dünya dilleri ve kavimlerinin türklük ve türkçeden türediği
Tarih tezleri ortaya atmakta hiç bir sakınca yoktur. Tezlerin destekleyici kanıtları olur, çürüten kanıtları olur. Tezler böyledir. Tartışılırlar. Bunda hiç bir sorun olamaz.[/QUOTE]
Alt 13-08-2012, 01:59
AlbatrosS AlbatrosS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bak bilader bir daha söylüyorum, zor anlıyorsun: Kim demişse bunu git ona sor. İç Anadolu'da niye karasal iklim hüküm sürüyor, bundan da beni sorumlu tutmayı düşünüyor musun? Peki küresel ısınmadan? Bundan da Atatürk sorumlu olabilir mi acaba?
Peki, Yargı, ERGENEKON operasyonu yaptığında ''hükümetin ilgisi yok, su işleri idaresi yolsuzluğunu da Tayyip'ten mi bileceksiniz?'' diye sorar mısın?

Bu herif ''devlet başkanı'' yahu, izci grubu sözcüsü değil.

Tarih tezleri ortaya atmakta hiç bir sakınca yoktur. Tezlerin destekleyici kanıtları olur, çürüten kanıtları olur. Tezler böyledir. Tartışılırlar. Bunda hiç bir sorun olamaz.[/QUOTE][/QUOTE]
Alt 13-08-2012, 02:01
Yasaklandı

Shibumi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
"kendisine yalnızca bir omurilik yeterli olabileceği halde her nasılsa yanlışlıkla bir beyni olmuş"
Ben de sizin omurilikten de yoksun yumuşakçalar olduğunuzu söylesem bu tartışma nereye varır? Böyle konuşmalarla nereye varacağınızı sanıyorsunuz? Yok sen omurgasızsın, yok sen yumuşakçasın, yok sen sürüngensin, yok sen kafadanbacaklısın, yok sen ikiyaşayışlısın... Bu hakaretleşmenin uzayıp gitmesinden ne yarar umuyorsunuz?

Kim kendisini, atasını, ırkını yüceltiyor bilader? Sen nerde okudun benim babamın senin babanı döveceğini söylediğimi?

Benim ne putum var, ne de bir şeye taparım. Dini ikide bir araya sokuşturmazsanız kurdeşen mi basıyor? Çok mu din yediniz, kusmayınca rahat vermiyor mu? Burada din ile ilgili bir mevzu geçti mi? Ben ateist olduğumu söyledim. Din din din diye ötüp durmakta ısrar ederek nereye varabileceğinizi sanıyorsunuz?

Önce bir laik olmayı öğrenin. Siyasetin her noktasına dini sokacağız diye uğraşmayı bırakın. Ben din konu edilince dini de öğretirim size...
Alt 13-08-2012, 02:08
Yasaklandı

izci grubu
1938 den önce hangi mahkeme kime yabancı demiş bilader, dök bakayım şuraya... Bakarız, kafanı yorma sen. Tarih, karar, kişi... Döküm ver de bakalım neymiş.
Alt 13-08-2012, 02:15
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

Tek tek temizlenmeyecek kadar karşılıklı polemiğe ve kişisel saldırılara dönen ve tartışma amacından çıkan bu başlık kilitlenmiştir.
Konu Kapatılmıştır

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil