Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika > Aktüel Haberler

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 20-10-2017, 14:16
Vefik Sami Vefik Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Standart Şırnak'ta meydâna gelen mâden fâciası nedeniyle gözaltına alınanlar serbest.

Şırnak'ta Cizre karayolu üzerinde bulunan 1 Nolu kömür ocağında meydana gelen göçükte 7 işçinin hayatını kaybetmiş, 1 işçi ise yaralı olarak kurtarılmıştı. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alınmıştı. Savcılıkca sorgulanan 3 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haber

Serbest kalan üç kişinin kimlikleri hakkında bilgi sâhibi değilim. Fakat; ne yazık ki bu güne kadar yaşanan mâden fâcialarından sorumlu olan kodamanların hakettikleri cezâyı aldıklarını görmedim.Hemen hepsi sudan sebeplerle serbest kalıyor. Orta Çağ Avrupa'sında köle sâhipleri köleleri dövmekten, onları sakat bırkamak veya öldürmekten ötürü suçlu görülmezlerdi. Tevrat hükmü gibi (Çıkış 21:20) köleler "mal" olarak addedilirdi. Şimdilerde kölelik kâğıt üzerinde kalkmış gibi görünürken, geçekte çok daha farklı koşullar altında yaşanmaya devam ediyor. Memleketi yöneten "Reyiz"ler mâden fâcialarıyla ortaya çıkan katliamları, "Bu işin doğası" olarak görüyor/gösteriyor.

Askerlik de vatanseverliğin doğası olmasına karşın, çoğu egemen-kodaman, evlâtlarına askerlik yaptırmamanın bir kolayını buluyor.

Yapılan işe değil de demagogların hitâbet gücüne bakarak karar veren toplumlar; ezilmeyi, sömürülmeyi, itilip-kakılmayı ve aşağılanmayı haketmişlerdir.
Alt 20-10-2017, 14:46
Baskoylu Baskoylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Fasist Komprador Patron Aga Devleti, Sadece Maden Ocaklarinda Isci ve Emekcilerin katili degildir...
Turkiye genelinde IS GUVENLIGI OLMIYAN Butun Is alanlarinda Isci ve Emekcinin Katili ve ayni zamanda KAN EMICI VE SOMURUCU bir yapilanmadir..
Fasist T.C nin Fasist Yasa ve Kanunlarini savunan ve savunmaya calisanlar, sira kendilerine geldiginde sitem etmeleri!! Siranin Mutlaka ama Mutlaka Kendilerine Gelecegini gormeleri, kismi de olsa KARANLIKTAN AYDINLIGA CIKMANIN bir adim atmasidir...

MILLIYETCILIK COCUKLUK HASTALIGIDIR. INSANLIGIN DA KIZAMIGIDIR. EINSTEIN.
ADOLF HITLER VE MUSSOLINI GIBI IRKCILARIN USTASI, ATATURK`TUR
Alt 20-10-2017, 15:09
Nero Nero isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Baskoylu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Fasist Komprador Patron Aga Devleti, ...
Baskoylu, naftalin kokulu sandığından 50 (elli) yıllık küflenmiş saçmalıklarını çıkarıp sermişsin yine ortalığa...
Alt 20-10-2017, 17:13
Vefik Sami Vefik Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Fasist Komprador Patron Aga Devleti, Sadece Maden Ocaklarinda Isci ve Emekcilerin katili degildir...
Turkiye genelinde IS GUVENLIGI OLMIYAN Butun Is alanlarinda Isci ve Emekcinin Katili ve ayni zamanda KAN EMICI VE SOMURUCU bir yapilanmadir..
Fasist T.C nin Fasist Yasa ve Kanunlarini savunan ve savunmaya calisanlar, sira kendilerine geldiginde sitem etmeleri!! Siranin Mutlaka ama Mutlaka Kendilerine Gelecegini gormeleri, kismi de olsa KARANLIKTAN AYDINLIGA CIKMANIN bir adim atmasidir...
Yahu gerçekten merak ettim şimdi.
"Kaç yaşındasın ve hangi devirde yaşıyorsun ?" diye...
68 kuşağı bile senin gibi konuşmayı bıraktı artık.
Günümüzde sâdece papağanlar ezberini tekrarlıyor.

Hayır; Türkiye'deki sömürü düzenini, İslamofaşist yapılanmayı inkâr ediyor değilim. Ne var ki kapitalist ekonomi modeline sâhip Avrupa ülkelerinde de mâden ocakları var ve onlarda bizdeki kadar "kaza" olmuyor, işçiler ölmüyor. Demek ki sistem içerisinde kimi tedbirleri almak sûretiyle, bu tip kazaların oran olarak en az sayıya indirilmesi mümkün.
Alt 20-10-2017, 18:51
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bir de nükleer santral kuracak bu kafa..Maden işletmeyi beceremeyen boş tenekelerin ülkesinde nükleer santral
Alt 21-10-2017, 11:26
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu ülkede sanki orta çağ yaşanıyor. Tedbirde insan sağlığında afrika ülkelerinin gerisine düştük. Benim en çok korktuğum bu ülke bu zihniyetle bu yöneticiler le bir de savaşa girse Suriye den daha kötü olur.

Ve ülkeyi ilk terk edenler de bu gün Türkiye yi yönetenler olacaktır.
Alt 21-10-2017, 11:33
kartopu kartopu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sn Baskoylu
Her zaman bu tür propagandist cümleler kullanmak insanlara sıkıcı geliyor. Ayrıca bu cümleler insanı yüceltmiyor basitleştiriyor. Her şeyi dozunda ve zamanında kullanmak gerekir diye düşünüyorum

Yine de karar sizin.

İnsanlarda anti pati yaratıyor en verimli anlatımlarda bu anti patiler yüzünden okunmuyor ve anlaşılmak istenmiyor.
Alt 21-10-2017, 15:29
Baskoylu Baskoylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Saygideger kartopu,

Kimin neyi nasil anladigi ve anlamaya calistigi kendisini baglar.....

Fasist T.C nin Isci ve Emekci dusmanligini ortaya koymak, Sahip oldugu yapiyi aciklamak sizce suc ve yanlis olabilir...
Avrupa ve Amerika kitasinda bulundum, Is kazalari cok asgari duzeyde olmasinin sebebi, Devlet Tarafindan Onlemlerin Alinmasidir.

Ornegin Kuzey amerika ve ozellikle Canada da olan Maden Ocaklari Turkiye nin 20 katidir... Cok nadir is kazasini gorebilirsiniz.. Bunun nedeni is guvenligi alinmadan kesinlikle hic bir maden iscisi madene inmez, indirilemez.

Insaaat da calisan bir arkadas ile sohbetimizi dile getirirsem konuya biraz olsun aciklama getirebilrim.

Insaatin 4 cu katindaydim, Emniyet kemerini taktim, sonra guvenli yere bagladim, dusmem halinde asili kalirim yani yere dusmem...
Sirket Sahibi geldi ne yaptigimi gordu.
-Zaman kaybediyorsun, yuksekten korkuyormusun? her seferinde kemer baglamak zorundamisin?

-Yok korkmuyorum ama Safety (Guvenlik, Onlem, Devlet Gorvlisi) gelirse caza almak istemedigimden bagliyorum.

-Tamam baglama, gelir ceza verirse, ben soyledim derim...

Ayni gun aksilik, Adamin birisi asagidan bana bagiriyor, el hareketleri ile geri git diyor...
Bende sarhos veya esrar cekmis birisi diye dusundum, aldiris etmedim.
Kisa bir sure sonra ayni adam, yanimda bitiverdi. Guvenlik kimligini gosterdi, onlugunuzu cikarin ve kimliginizi gosterin dedi..
Kimligimi verdim...
-Emniyet kemeri takmadiginiz icin, $5.000 (bes bin dolar) ceza kesiyorum, Kemer takmadiginiz halde ceza ikiye katlanacak dedi..

Ben`de Isveren takmamami soyledi, ceza verilirse kendisinin sorumlu oldugunu soyledi...
Is verenin yanina gittik, Kabul etti, Islerimin gec kalmasi ve bir an once isi teslim etmememden dolayi zaman kaybetmemesini istedim dedi..

Memur; Pekki bu adam dengesini kaybedip dusmesi halinde olmus olsa bunun hesabini nasil vereceksin? gibi sert tepkilerden sonra.
Is veren`e $12000 (12 bin dolar) ceza kesti...

Turkiye de Varmi buna benzer bir denetleme?
Baska ulkelerde Insaatlarda bile adim adim gezip is guvenligini denetlemeyi goz onunde bulundurursak.. Avrupa ve farkli ulkelerde, Fabrikalar`da, Maden Ocaklarinda ve benzeri is alanlarinda is guvenligi alinirken..
Turkiye de Isci ve Emekci, sokakta dolasan bir kedi kadar deger verilmezken, Asil Suclu O Maden Sahibi Degil, Asil Suclu Duzen ve Duzeni Yoneten Devletin Sucudur....
Patron ve Is verenleri koruyan ve kolluyan yine Bu Fasist Devletin kendisidir..

Bunlari aktarmak ve kaleme almak size gore suc olabilir... Bana gore ise dogru ve gercekleri kaleme almaktir....

Saygi ve Insani Sevgilerimle.

MILLIYETCILIK COCUKLUK HASTALIGIDIR. INSANLIGIN DA KIZAMIGIDIR. EINSTEIN.
ADOLF HITLER VE MUSSOLINI GIBI IRKCILARIN USTASI, ATATURK`TUR

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil