Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-07-2010, 23:26
hackercesur hackercesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Kurana ve Yaratıcıya İnananlar Yoksa Çıkarcı mı ?

Merhaba ateist ve teist arkadaşlar...

Kendi kendime inananların neden inandıgını sorgularken aklıma ölüm, cennet ve cehennem geldi...

Şimdi inanan arkadaşlarımız cehenneme girmemek için ibadet ediyorlar ve Cennet için çalışıyorlar...

Ben burada bir çıkar görüyorum. Çünkü sırf cehennem korkusu yüzünden dünyada ibadet yapıyorlar.

Sizce bu insanların çıkarcı oldugunun en büyük göstergesi degilmidir ? Sırf yanmamak için görmedikleri birşeye araştırmadan, sorgulamadan inanmaları...

Bence çıkarcılıgın daniskası... Peki ya sizce ???
Alt 21-07-2010, 23:31
n4n0_s3c0nD n4n0_s3c0nD isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Görmedikleri CINLERin bile ibadet yaptiklarini ispatliyorlar Tek Insanlar mi cikarci Cinlerde cikarciymis meger
Alt 21-07-2010, 23:47
Üyeliğini Sonlandırmış

n4n0_s3c0nD´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Görmedikleri CINLERin bile ibadet yaptiklarini ispatliyorlar Tek Insanlar mi cikarci Cinlerde cikarciymis meger
Bak onu unutmuşum. Sen tut aynı dünyada cinlerle yaşa... Ve onları görme...

Başka dünya yaratmaya erinmiş galiba...
Alt 22-07-2010, 01:12
Üyeliğini Sonlandırmış

Aldanma insanların samimiyetine Menfaatleri uğruna gelirler vecde, Cenneti vaad etmeseydi eğer Allah'a bile etmezlerdi secde. . . !

M.AKİF ERSOY
Alt 23-07-2010, 12:30
troyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
troyya troyya isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

hackercesur´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba ateist ve teist arkadaşlar...

Kendi kendime inananların neden inandıgını sorgularken aklıma ölüm, cennet ve cehennem geldi...

Şimdi inanan arkadaşlarımız cehenneme girmemek için ibadet ediyorlar ve Cennet için çalışıyorlar...

Ben burada bir çıkar görüyorum. Çünkü sırf cehennem korkusu yüzünden dünyada ibadet yapıyorlar.

Sizce bu insanların çıkarcı oldugunun en büyük göstergesi degilmidir ? Sırf yanmamak için görmedikleri birşeye araştırmadan, sorgulamadan inanmaları...

Bence çıkarcılıgın daniskası... Peki ya sizce ???

en komik başlık diyebilirim...düşünemiyor musun hiç mi sosyallikle eşit olarak fikir sahibi olmaktan nasibini alamadın...

LYS SINAVINA GİRENLER ÇIKARLARI İÇİN SINAVA GİRMİYOLAR MI ?

sonuç ne ?

sen kazanamadın...

arkadasın kazandı...

diyorsun ki arkadaşına çıkarcısın işte oğlum...hep kendinizi dusunuyorsunuz...

kuranı hiç bir zaman anlamayacaksınız siz...hiç bir zaman....umarım değişirsiniz...en azından tanrı inancınız olur içinizde...o da yetmez ya...tefekkür ve fikir dejenerasyonunu tahribattan korumanız gerekiyor...
Alt 23-07-2010, 14:03
Üyeliğini Sonlandırmış

troyya´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
en komik başlık diyebilirim...düşünemiyor musun hiç mi sosyallikle eşit olarak fikir sahibi olmaktan nasibini alamadın...

LYS SINAVINA GİRENLER ÇIKARLARI İÇİN SINAVA GİRMİYOLAR MI ?

sonuç ne ?

sen kazanamadın...

arkadasın kazandı...

diyorsun ki arkadaşına çıkarcısın işte oğlum...hep kendinizi dusunuyorsunuz...

kuranı hiç bir zaman anlamayacaksınız siz...hiç bir zaman....umarım değişirsiniz...en azından tanrı inancınız olur içinizde...o da yetmez ya...tefekkür ve fikir dejenerasyonunu tahribattan korumanız gerekiyor...
LYS SINAVInı örnek vermişsin.

Lys sınavını yapan bir kurum var. Herkes görüyor biliyor.
Bu sınav sorularını hazırlayan hocalar oldugunu da herkes biliyor. Görüyor. Soru kitapcıkları kuran gibi gökten klavuzla inmiyor neticede...

Sen önce kıyasladıgın şeye bir bak. Asıl komedi sensin. Kim bana kuranın allah tarafından gönderildigini ispatlayabilir ki ?
Ama ben sana o sınavı hazırlayanları ve çıkar için eşşekler gibi çalışan binlerce öğrenciyi ispat gösteririm.
Alt 23-07-2010, 15:01
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

LYS SINAVInı örnek vermişsin.

Lys sınavını yapan bir kurum var. Herkes görüyor biliyor.
Bu sınav sorularını hazırlayan hocalar oldugunu da herkes biliyor. Görüyor. Soru kitapcıkları kuran gibi gökten klavuzla inmiyor neticede...

Sen önce kıyasladıgın şeye bir bak. Asıl komedi sensin. Kim bana kuranın allah tarafından gönderildigini ispatlayabilir ki ?
Ama ben sana o sınavı hazırlayanları ve çıkar için eşşekler gibi çalışan binlerce öğrenciyi ispat gösteririm.
Düştüğünüz en büyük yanlışlardan ve yaptığınız en büyük hatalardan birisi.

Açtığınız konuda, İslam'ı var olarak kabul edipte soru soruyorsunuz. Ama verdiğiniz cevapta, görülmeyen diyorsunuz, kim Allah tarafından gönderildiğini ispatlayabilir diyorsunuz. Farklı birşey sorup, sonrasında ise farklı cevap vermeniz anlamsız.

Yani burada Allah'a inanan insanların inançları üzerinden bir çıkarım yapıp o kişileri çıkarcılıkla suçluyorsunuz, sonrasında ise miras paylaşımında Allah nasıl matematik hatası yapmış, Allah'ın matematikten haberi yokmu diyorsunuz gibi bir cevap olmuş sizinki.

Bu da, daha önce defaatla dile getirdiğim, forum içeriğinin gittikçe kötüye gittiği yönündeki sözlerimi doğrulamakta.

Burada aslında aklıma gelmiş iken güzel bir soru sormak isterim ateist arkadaşlara.

Hep okuduklarını, hep sorguladıklarını iddia eden sizler, hiç Turan Dursun sitesinin forumundaki eski başlıkları okumaz mısınız? Hiç bakmaz mısınız eski başlıklara. Neden eski başlıkları okuyarak kendinize birşeyler katmayı değilde, yeni başlıklar açarak aklınıza gelen kelimeleri dökme ihtiyacı hissediyorsunuz? Bu konuda çok yanlıştasınız aslında.

Saygılar

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 23-07-2010, 15:09
Üyeliğini Sonlandırmış

Sayın Yergin;
Senin için cennetin en güzel köşesini diliyorum. Çünkü benim gibi inanmayanları yola getirmek için emek ve zaman harcıyorsun. Orda gögüsleri yeni tomurcuklanmış kara kaşlı, kara gözlü huriler, sonsuz nimetler ve ağaç gölgeleri altından akan ırmaklar seni bekliyor. Ben mi ?

Beni allah Cehennemin dibine yollayacak...
Alt 23-07-2010, 15:29
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Sayın Yergin;
Senin için cennetin en güzel köşesini diliyorum. Çünkü benim gibi inanmayanları yola getirmek için emek ve zaman harcıyorsun. Orda gögüsleri yeni tomurcuklanmış kara kaşlı, kara gözlü huriler, sonsuz nimetler ve ağaç gölgeleri altından akan ırmaklar seni bekliyor. Ben mi ?

Beni allah Cehennemin dibine yollayacak...
Benim cennette gözüm yok. Allah'ın rızasını kazanabilenlerden olmam yeter de artar bana.

Herşeyin sonu gelmeden yani ölüm gelmeden kimin nereye gideceği hiç belli olmaz.

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.
Alt 23-07-2010, 15:34
Üyeliğini Sonlandırmış

Anlamadıgım nokta allah neden kendi yarattıklarının ona tapmasını istiyor ki...

Egosunu mu tatmin ediyor anlamıyorum.

Gerçekten çok merak ettigim bir sorudur bu ?

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil