Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-09-2014, 02:13
gordion gordion isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Thelogical Facts´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaş 1400 yıl önceki insanlara kitap yazsa inanırlardı şimdi de inanırlar da eskisi gibi olmaz .
nedense o dönemlerde o kitabı yazanı onca hırıstiyan onca müşrik onca yahudi bulamamış 22 yıldır.

o zaman o şekilde iddia etmeyecek, bende bir kitap yazar peygamberliğimi ilan ederim şeklindeki arabesk bir söylem bir iddia değil ancak komedi olur.

neyse dur bakalım arkadaş epey iddialıydı, bekliyoruz bakalım insanlığın kaderini değiştirecek az kaldı!!
Alt 04-09-2014, 02:13
Thelogical Facts Thelogical Facts isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

gordion´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
incil için kafa patlatmanıza sevindim, incil'e kafa patlattıysanız neden birden çok incil'in olduğunu, hangi incil'i refer alacağımızı ve bu inciller seçilirken sallanana masanın ayağının kırık olmama ihtimallerini falan da düşünmemiz gerekir öyle değil mi.

konuya gelirsek;
tek kurtuluş demesi ayrı bir şey, ben son peygamberim veya "seni son peygamber olarak gönderdik" denmesi ayrı bir şey.

biz burada "son peygamber" ve son din kavramlarını tartışyıoruz, tek kurtuluş benim diyen bieçok inanç ve dinler bulabiliriz, ateist kişi bil ben tek kurtuluş diyebilir mesela, onu da mı kaale alacağız şimdi
Masa hikayesi tamaamen sallama yok öyle birşey ya koskoca din adamları kendi kutsal yazılarını masada kalan kitaplar kutsal olcak diye seçer mi siz Hristiyanları o kadar düzenbaz mı sandınız kendi tanrılarına bunu yapma cesaretleri olsun?İslam yalanları bunlar.

Son peygamberden öte dşyorum arkadaşım Tanrının Oğlu diyorum.Ayrıca İnciller yok İncil var.
Alt 04-09-2014, 02:15
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

incil için kafa patlatmanıza sevindim, incil'e kafa patlattıysanız neden birden çok incil'in olduğunu, hangi incil'i refer alacağımızı ve bu inciller seçilirken sallanana masanın ayağının kırık olmama ihtimallerini falan da düşünmemiz gerekir öyle değil mi.

konuya gelirsek;
tek kurtuluş demesi ayrı bir şey, ben son peygamberim veya "seni son peygamber olarak gönderdik" denmesi ayrı bir şey.

biz burada "son peygamber" ve son din kavramlarını tartışyıoruz, tek kurtuluş benim diyen bieçok inanç ve dinler bulabiliriz, ateist kişi bil ben tek kurtuluş diyebilir mesela, onu da mı kaale alacağız şimdi

Sen hangi kurandan bahsediyorsun, Sanaa kodekslerinden haberin varmı?

Haberin yok ise bu benim sorunum değil: http://www.turandursun.com/forumlar/...?t=9070&page=2

Al link verdim sana oku ve sonra bana hangi kurandan bahsediyorsun onu söyle.

Senin kuranın binlerce yıldır tahrifat altında, sayfaları keçi yemiş, yanmış, ıslanmış erimiş..

Bu arada Abbasilerin de sözlüğe yaptığı müdahaleyi de bilirsin, kitabın aynı kalsa bile asıl anlamını yitiren kelimelerin karşılıkları ile sözlüğe müdahale yapılmış.

Şimdi çık işin içinden

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 04-09-2014, 02:19
Yasaklandı

Nova´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sen okuduğunu gerçekten anlayabiliyormusun ?

Sorduğun cevaba karşılık sana istediğin cevaplar verilmiş tekrar oku. Uykuların kaçabilir gece, sinirlenebilir kızabilirsin bu gayet normal. Çünkü, yıllar boyunca sana doğru budur d,ye dayatılan şeylerin yanlış olduğunu görmek ciddi anlamda yıkar insanı. Peki sen bu yıkıma hazırmısın yada hazırlıklımısın?

Hayır değilsin, işte bu yüzden seni köleleştiren zincirlere bu kadar sıkı sarılmaktasın.
gördüğün gibi gayet neşeliyim, ben arkadaşın peygamberlik ilanını ve yazacağı kitabı bekliyorum

siz beni 4 tane ayrı ayrı yazılmış ve hangisinin gerçek olup olmadığı ve/veya asıl incil'in hangisinin olduğu ve değiştirildiği gün gibi aşikar olan ortalıkalrda dolaşan birkaç kitapla yıkacağınızı sanıyorsanız daha çok fırın ekmek yemeniz gerekiyor .
Alt 04-09-2014, 02:21
Üye

gördüğün gibi gayet neşeliyim, ben arkadaşın peygamberlik ilanını ve yazacağı kitabı bekliyorum

siz beni 4 tane ayrı ayrı yazılmış ve hangisinin gerçek olup olmadığı ve/veya asıl incil'in hangisinin olduğu ve değiştirildiği gün gibi aşikar olan ortalıkalrda dolaşan birkaç kitapla yıkacağınızı sanıyorsanız daha çok fırın ekmek yemeniz gerekiyor .
Sana ne desek bildiğini okuyorsun adam kanıt olarak İncil'den ayet yazıyor yok ikna olmadım yaz yaz daha çok yaz diyorsun ben samimi olduğunuza ve gerçeği aradığınıza inanmıyorum.Siz zaten gerçeği bulmuşsunuz Ortadoğu'nun 1400 yıllık gerçeği sizin gerçeğiniz olmuş iyi geceler
Alt 04-09-2014, 02:22
Yasaklandı

Masa hikayesi tamaamen sallama yok öyle birşey ya koskoca din adamları kendi kutsal yazılarını masada kalan kitaplar kutsal olcak diye seçer mi siz Hristiyanları o kadar düzenbaz mı sandınız kendi tanrılarına bunu yapma cesaretleri olsun?İslam yalanları bunlar.

Son peygamberden öte dşyorum arkadaşım Tanrının Oğlu diyorum.Ayrıca İnciller yok İncil var.
ben kimseye düzenbaz demedim, ama eğer ortada yazılmış birçok incil varsa ve bu incillerin hangisinin doğru olduğunu anlamak imkansızlaşmış ise masa sallama yoluna gitmiş olabilirler.
Alt 04-09-2014, 02:22
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

83. mesajı atladın.

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.
Alt 04-09-2014, 02:25
Yasaklandı

Sana ne desek bildiğini okuyorsun adam kanıt olarak İncil'den ayet yazıyor yok ikna olmadım yaz yaz daha çok yaz diyorsun ben samimi olduğunuza ve gerçeği aradığınıza inanmıyorum.Siz zaten gerçeği bulmuşsunuz Ortadoğu'nun 1400 yıllık gerçeği sizin gerçeğiniz olmuş iyi geceler
son peygamberlik ve son din ibaresini sordum nerede yazıyor diye, gösteremediniz, en son peygamber eğil Tanrının oğlu o dediniz. Tanrının oğlu ise nasıl ölür? nasıl ellerinden ayakalrından çivilenerek ölür, Tanrıyı da öldürdünüz ismine de din dediniz, tebrikler.
Alt 04-09-2014, 02:26
Üye

ben kimseye düzenbaz demedim, ama eğer ortada yazılmış birçok incil varsa ve bu incillerin hangisinin doğru olduğunu anlamak imkansızlaşmış ise masa sallama yoluna gitmiş olabilirler.
Hayır bu bir uydurma Hristiyanlık Tarhi'nde böyle birşey yok İnciller güvenilir değil bu doğru ama siz eleştiriyi yanlış yerden yapıyorsunuz masa sallama diye birşey söz konsuu değil.
Alt 04-09-2014, 02:26
drecco drecco isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Selam
Bu cümleyi kullanacaksanız meramınız anlaşılmıştır.Kaale almıyorsanız tartışma bitmiş demektir.Bu sözünüzden bu anlaşılır.
Sevgiler

"eşeği yaptığı eşeklik için yargılama,kitap bile okusa onu daha az eşek yapmaz.bazı şeyler ırsidir.
Bir okuyucu yorumu " Esas tehlike bugün mal ve para uğruna bir despot hırsızın kıçını yalayan büyük bir öküz sürüsünün yarın da mal ve para uğruna bir sapığı da hiç çekinmeden baştacı edecek olmalarındadır.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil