Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 03-09-2009, 20:35
ozgur_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_ ozgur_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bu konu nasrettin hocanın "kedi buysa ciğer nerde, ciğer buysa kedi nerde" meselesine döndü.
Benzer bir araştıra national geographic dede ayınlandığını hatırlıyorum.
Tabiki kürtlerinde % 100 saf bir ırk olduğunu kimse idda edemez. Yukardaki karışıma nispeten kenine düşen payı almıştır. Ama bu kürtlerin aryan ırkının bir kolu olduğu gerçeğini değiştirmez. Dikkat ederseniz 1. araştırmada (anadolunun gen yapısı) aryan ırkı geçmektedir. 2. araştırmada (türklerin gen yapısı) geçmemektedir. Muhtemelen 2. araştırma kendini türk diye tanımlayanlar üzerinde yapılmış. 500 denek üzerinde yapılmış bir araştırmanın oranlarınında çok gerçekçi olduğunu düşünmuyorum.
Alt 03-09-2009, 20:40
roz roz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

theatre´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şimdi sana Türk etnik bir isim değil mi..

Desem..

Deveyi iğne deliğinden mi geçirsem?

Hangisi daha kolay..

Deveyi iğne deliğinden geçireyim..

atan ne diyorsa onu yap...boşver sen etnik, ırk, alt kimlik üst kimliği atanın dediklerini zaten biliyoruz karnımız tok...atanızın söylediği, 1 milyar yılda yaşasaydık, sizce hep geçerl,i olacağı için gerek yok...

azınlık´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Fesini geri ister gibisin? Kapalıçarşı civarında bulabilirsiniz, size yakışanı da elbet vardır.

A.

ben eşantiyon kullanmayı sevmeyen biriyim, kullanmıyorum yani

eğer bir gün bu ülkede şeriat olursa ya da iranda yaşasaydın, şapka yerine bize fes giydirmelerinden ne kadar rahatsız oluyorsak, aksi durumda da yani fesin yerine şapkaya da o kadar karşı olmak gerekir. insan ne isterse onu giyer, kimseyide ilgiledirmez...

bu sitede şunu da gördüm ki atatürke karşı birşey yazdığımızda hemen şeriatçı darbesi yiyoruz...eğer tatmin oluyorsan yaz hala...ama altta blogum var tıklarsan belki şeriatçı olmadığımı öğrenebilirsin...
Alt 03-09-2009, 20:45
azınlık azınlık isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

roz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
eğer bir gün bu ülkede şeriat olursa ya da iranda yaşasaydın, şapka yerine bize fes giydirmelerinden ne kadar rahatsız oluyorsak

...

bu sitede şunu da gördüm ki atatürke karşı birşey yazdığımızda hemen şeriatçı darbesi yiyoruz...eğer tatmin oluyorsan yaz hala...ama altta blogum var tıklarsan belki şeriatçı olmadığımı öğrenebilirsin...
Yazmadan önce bloğunu ziyaret etmiştim zaten.

Arabın fesi ile Anadolu insanının işi ne? Dediğin gibi; olsa olsa zorla giydirirler o kadar.

A.

The meek shall inherit nothing! - FZ
Alt 03-09-2009, 20:47
theatre theatre isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Reklamlar başlamış desene..

Önceden haber verin de..

Bak yeni bir başlık açmak zorunda kaldım..

Atatürk ve Mao ile ilgili..
Alt 03-09-2009, 20:52
Üye

Yazmadan önce bloğunu ziyaret etmiştim zaten.

Arabın fesi ile Anadolu insanının işi ne? Dediğin gibi; olsa olsa zorla giydirirler o kadar.

A.
hocam arabın fesi ya da türkün,kürtün şalvarı ya da abd'nin jeanı insanlar ne giyerse giysin bizi ilgilendirmemeli ve tepeden inme bir şekilde devlet politikası gibi "ben sizi batılı görmüyorum, değişeceksiniz" edasıyla da olmaz...

yanımdan geçen bir hacıdan, kıyafetiyle, hacı kokusuyla mutlu olduğumu sanıyorsan yanılıyorsun...ama bir arada yaşamı muhafaza etmeliyiz...yoksa güçlü olan istediğini giydirirde, istediğini yaptırırda...
Alt 03-09-2009, 21:02
Kıdemli Üye

"ben sizi batılı görmüyorum, değişeceksiniz" edasıyla da olmaz...
Zaten öyle olmamıştır. Ben, çocuğum kafasına sarık taksa "afferim len velet, ne iyi yaptın" demem. Çocuğuma demezsem vatandaşıma da demem. Ha, keyif onun istediğini giysin; keza artık fes takılmasına da kimsenin ses edeceğini sanmam. Ama yakışmıyor işte birader; yanlış mı?

A.

Alt 03-09-2009, 21:08
Üye

Zaten öyle olmamıştır. Ben, çocuğum kafasına sarık taksa "afferim len velet, ne iyi yaptın" demem. Çocuğuma demezsem vatandaşıma da demem. Ha, keyif onun istediğini giysin; keza artık fes takılmasına da kimsenin ses edeceğini sanmam. Ama yakışmıyor işte birader; yanlış mı?

A.
"vatandaşıma demem" böyle birşey olmaz, saygı duyulur. allah ta yok ki allah mısın diyeyim ya... evlata da en fazla tavsiye verilir baskı yapılmaz...vatandaşta evlat olarak görülmez...

yakışma konusunu hacı yağı, ve kıyafeti cümlemde yazdım
Alt 03-09-2009, 21:22
Kıdemli Üye

"vatandaşıma demem" böyle birşey olmaz, saygı duyulur.
Ya, tabi ki saygı duyulur. Vatandaşım derken "benim ile aynı yurdu paylaşan insan anlamında" kullandım. Ama yani şimdi gelse dese ki "Şu hacı yağının kokusu ne güzel dimi?" ne dersin? "Saygı duyarım" mı dersin, "Kusura bakma ama güzel değil" mi dersin?

Adam takmış şapkayı çıkmış. Zaten köy yerinde fesle dolaşan yok ki. Ha, o takmasa başkası takar giderdi. Medeniyetin burnunun dibindeki bir ülkede halkın tamamını Arap gibi yaşatmak kolay değildir.

A.

Alt 03-09-2009, 22:21
boğaziçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
boğaziçi boğaziçi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

atatürk ne derse o demen senin seviyeni bilmek için yeterli...korkma bu konuda yalnız değilsin ülke senin gibi adamlarla dolu...

senin atan gen bilimci falan mı ya? ne hakla başka bir halk kendi toprağında yaşıyor diye ona türk deme hakkını buluyor? eee tabii milletin fesini çıkarıp şapka takmakla uğraşan adamdan bu da beklenir...
-----------------
sizin bu yazdiklariniz cok bilimsel degerlendirmeler oldugu icin ancak bu sekilde yanit verilir..cok yorulmayiniz, yazik size...:lalala:
algilama yetiniz bu kadar sizin...karsi devrimci tavriniz gozlerimi yasartti...

``biz daima hakikati arayan ve onu buldukca ve buldugumuza kani oldukca ifadeye cur`ret gosteren adamlar olmaliyiz.``mustafa kemal ataturk
Alt 03-09-2009, 23:10
pervane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pervane pervane isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bilimsel bir araştırma olarak sunulan, gen arama tarama çalışmaları üzerinden konuya devam etmek daha yerinde olmazmıydı? fesi şapkayı nasıl konunun içine sokmayı başarabildiniz! Atatürk'ün bu konuya neresinden bağlandığını okuduktan sonra ise bu olsa olsa çok meşakat gerektiren bir yetenek göstergesi demiş oldum.

Ben hala meraktayım Türk geni araştırmasında neden kürtlük aranmış olabilir. Bu araştırmada Türk geni taşıdığı düşünülen diğer milletlerin de genlerinin türklük geninde olup olmadığına bakılmış mı? böyle bir bilgi varmıdır? bir bilen cevap verebilir mi?

Şapkadan tavşan çıkarmak kolay araştırmanın içeriğine yoğunlaşalım derim.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil