Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-09-2009, 00:28
Lestat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Lestat Lestat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

yahu ben bu fırsat eşitliği istemini de anlamıyorum.kürt çocuklar çıkıp televizyona pkk bnim ablam-abim diyebiliyor.bu fırsat hangi ülkede hangi azınlığa veriliyor.be 18 yaşındayım.afedersiniz bi tarafımı yırtsam televizyona çıkıp derdimi anlatamam.aa doğru ya biz zaten mükemmel yaşıyoruz.

Gerçeğin ne kadarına dayanabilirsin?
Alt 06-09-2009, 00:31
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Yahu arkadaşlar

İşte ben tapınma diye buna derim. Mustafa Kemal'im Türklerin atası oldugunu düşünmek bırakın tarihe bilime ters olmasını insanı dogasına bile aykırıdır.

Tamam zamanında bir ulus yaratabilmek için bu tanımlama yapılmış. Ama söyler misiniz şimdi Mustafa Kemal Türklerin atası olabilir mi. Yahu ne olur biraz bilim.

Akıllı bir beyin elbette olamaz diyecektir, o halde atakürt tartışması da buna ironidir. Ayrıca ata kültü dini bir içerik taşır.

Ne olur biraz mantık, biraz sagduyu.

Ayrıca kimse ulu önder olamaz. Ulu luk kutsallık belirten dini içerikli bir kavramdır. Dinlerden özgürr oldugunu iddia eden bireyler birilerine ulu diyorlarsa dinlerini ya da dinlerden özgür olup olmadıklarını sorgulamalıdırlar.

Sonuçta her din bir şeye tapım içerir. Bunun isminin Allah, Zeus, Manitu ya da ulu önder olması bir şey degiştirmez.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 06-09-2009, 00:35
ozgur_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur_ ozgur_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Eğer oraya çıkartacakları kişinin böyle birşey söyleyeceğini bilseler asala çıkartmazalardı. Sanırım Televizyoncularda sizin gibi olayı tam anlamamanın, bilmenin yada bilmemezlikte gelmenin kurbanı oldular. Oraya o bölgeden hangi çocuğu çıkarsalar çoğu benzer ifadeler kullanırdı. Bilmediğiniz yada bilmek istemediğiniz şey oralarda herşey sizin gözünüzle bakılmıyor.
Alt 06-09-2009, 00:40
boğaziçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
boğaziçi boğaziçi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

ulu onder ataturk, ya bugun bile bazilarini rahatsiz ediyor demek ki, cemaatcileri, boluculeri, bilimum emperyalist gucleri ya ne ataturkmus ....dinlerden ozgur olmak demek, bazi olaylara gozu kor olmak demek degildir. nitekim, hayatta en hakiki mursit ilimdir...

``biz daima hakikati arayan ve onu buldukca ve buldugumuza kani oldukca ifadeye cur`ret gosteren adamlar olmaliyiz.``mustafa kemal ataturk
Alt 06-09-2009, 00:45
AYATA AYATA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

iyiki politika bölümü var..bu forumda cumhuriyetin gerçek evlatları gerçeği görmeye başladılar, düşmanı keşfediyorlar, titriyorlar ve kendilerine geliyorlar...
başta dilaver bey ve arkadaşlarına ve sonra forumun çakma solcu kürt milliyetçilerine nasıl teşekkür etsek biemiyorum
Alt 06-09-2009, 01:25
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

başta dilaver bey ve arkadaşlarına ve sonra forumun çakma solcu kürt milliyetçilerine nasıl teşekkür etsek biemiyorum

bakın ne yazmışım . Madem ki polemik istiyorsunuz o halde net cevap verin :

İşte ben tapınma diye buna derim. Mustafa Kemal'im Türklerin atası oldugunu düşünmek bırakın tarihe bilime ters olmasını insanı dogasına bile aykırıdır.

Mustafa Kemal Türklerin atası olabilir mi.

Peygamberler haricinde insanlar ulu ya da kutsal olabilir mi.

Ondan sonra karşılıklı teşekkür edelim birbirimize.

saygılarımla

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com
Alt 06-09-2009, 02:10
Lestat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Lestat Lestat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

benim atatürk e büyük bir saygım.hiçbir şekilde bence apoyla bir tutulamaz.objektif olarak bakıldığında da durum bu.ha ama ululuk ve tapınma putlaştırma durumuna gelince buna ben de katılmıyorum.bir insana atatürk soyadı verildi evet ama en büyük atatürkçüler ya da kemalistler bile zaten türklerin atası olmadığını biliyor ki benim bildiğim kadarıyla kendisi de bundan pek hoşlanmıyordu ama verilen bi hediyeydi ve kabul edildi.zaten bence bundan sonra askeri başarısına siyaset alanındaki başarısına saygı,sevgi göstermekten başka bir şey yapılmaz.en azından kendi adıma konuşayım tapınma olarak değil kişiliğine ve zekasına saygı duymam üst seviyelerdedir.evet,ben saygı duyarım sevgi beslerim sen başarısız bulursun ama apoyla bir tutmak tekrar söylüyorum mantık dışıdır.benim açımdan durum böyledir.net cevap verebildim sanırım..

Gerçeğin ne kadarına dayanabilirsin?
Alt 06-09-2009, 02:50
pante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
pante pante isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Yahu arkadaşlar

Tamam zamanında bir ulus yaratabilmek için bu tanımlama yapılmış. Ama söyler misiniz şimdi Mustafa Kemal Türklerin atası olabilir mi. Yahu ne olur biraz bilim.
Bunları yazan kişinin bir başka yerde de ''Ne mutlu Türküm diyene!'' sözünün ırkçı bir ifade olduğunu yazdığını görürsünüz.
Yine bunları yazan zihniyet, Türk adlandırmasıyla Türkiye Cumhuriyetini kuran ve Misak-ı milli sınırları içinde yaşayan vatandaşların kastedildiğini kabullenmez.
Irkçı Türkçülerin, Nihal Atsız'cı zihniyetin fikirlerini dikkate alır.
Bilmez ki tarihteki Türk isimlendirmesi bir ırkın değil, bir kültür birliğinin adıdır.
Anadolu topraklarına Türkiye adını veren de Türk kültürünün mensupları değil, Avrupalılar olmuştur. Selçuklu, Osmanlı adları yerine bu devletlerin çatısı altındaki Kürt olsun, Türkmen olsun, Arap olsun tümüne Türk demiştir.

Siz sanıyor musunuz ki ''Kürt'' adı Kürtlerin koyduğu addır?
Ama ne ile tanınıyor, nasıl çağrılıyorlarsa onu kabullenmişlerdir zaman içinde.

Atatürk Türklerin atasıdır, ama Türkiye Cumhuriyetini kuran Türklerin.
Bu Türkler de Türkmendir, Çerkestir, Kürttür, Tatardır, Kıpçaktır, Çepnidir, Arnavuttur.
Bu dar anlamda bir Anadolu enternasyonalistliğidir. Ama Atsız ırkçılığı, Kürt milliyetçiliğinin doğmasına neden olmuş bu kültür birliğini bozmuş, Apo gibi şoven teröristleri yaratmıştır.
Alt 06-09-2009, 03:00
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger pante;

Bu dar anlamda bir Anadolu enternasyonalistliğidir. Ama Atsız ırkçılığı, Kürt milliyetçiliğinin doğmasına neden olmuş bu kültür birliğini bozmuş, Apo gibi şoven teröristleri yaratmıştır. -pante-

Kimdir bunu yaratan?

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 06-09-2009, 03:10
kafasikarisik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
kafasikarisik kafasikarisik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Bilmez ki tarihteki Türk isimlendirmesi bir ırkın değil, bir kültür birliğinin adıdır.
Bilir, bilir de işine gelmez.
Dincilerin, bir değil, iki değil, 2.5 darbenin mahsülü olduğunu bildiği gibi.
Çatıya çıkan, arkasından gelen olmasın diye merdiveni yok eder.
Bütün dertler orada.
Memleketi hayvanat bahçesine çevirdiler. Kürtlerin kafesi şurda, Türklere fıstık vermeyin, dincilere dokunmayın yırtıcıdırlar vs. Sözüm ona enternasyonel bunlar.

insanlar yağmurdan kaçar
ama su dolu küvetlerde
otururlar. C.Bukowski

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil