Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 12-04-2010, 00:47
mitra mitra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bulunan bütün fosiller zaten bir ara fosildri.. çünkü kendinden önce olan baska bir türden olusmus.. daha sonrada baska bir türe dönüşmüştür..(yok olmadıysa tabi)

onların ara fosilden kastını ben gördüm.. timsah kafalı ördek vucudlu bir hayvan bekliyolar..ne alakası var bende anlamadım..ama bu iddada zaten adnan oktdardan önce hristiyanlarda varmısş..aynısını bir hristiyan din adamından gördüm.. tv cıkmıs.. abuk sabuk cnalılar niye yok ..çünkü arafosil yok diyordu..
Alt 12-04-2010, 18:45
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger arkadaslar;

Bana gelen bir mesaji, mesaji ileten arkadasin rizasi ile, ve de ilettigim yanitim ile birlikte buraya alintiliyorum. Bu konuda bilgisi olanlar, ya da katkida bulunmak istiyenler olursa, belirtsin diye.

öncelikle merhaba

bugün face den tanımadığım birisi bana bir mesaj yolladı. mesajın içeriğinde biyolojik konular vardıki bnm pek anladığım bir şey değildi. ancak bir şeye kafam takıldı. mesajın bir yerinde diyorki "dawkins bile ilk adımı güçlü bir varlık yapmıştır." demiş. bu doğrumu? mesajın tamamı altta:

Kur'an yanlış yorumlayanlar ya da YANLIŞ YORUMLAMAYA ÇALIŞANLAR için mantık hatalarıyla doludur. Ama evrim küçük kuzenlerim için bile mantıksızdır. Şöyle söylemeliyim ki, meyve sineklerinin üzerinde yararlı bir mutasyon örneği göstermek için yaptıkları 50 yıllık bir deneyCİK bile evrimin varlığını kanıtlayamadı. Meyve sinekleri tamamen patolojik, orasından burasından bacak çıkmış, tek kanatlı uçamayan canlılar olarak doğmuşlardır veya doğamamışlardır bile. Üstelik şuan gördüğün her canlıda mutasyonu düzelten enzimler vardır. Dna'nın kopyalanması sırasında mutasyon olur, sonra tekrar olur, sonra tekrar olur, sonra o kopyalanır, tekrar kopyalanır, sonra farklılaşır gibi bir durum söz konusu değildir. Zaten fizikçiler atomun beyni olmadığını kanıtladılar, DNA'nın kendini kopyalama isteğinin nerden doğduğunu açıklayamaz evrim.

Sevgili Dawkins amcamız da yararlı bir mutasyon örneği veremiyor. En son röportajında Kromozomun dünya dışında daha güçlü bir varlık tarafından yapıldığını kabul etmiştir. Hem son günlerde bulunan KAYIP HALKALAR da "Ida" gibi yaşamış bir canlıya aittir. Zaten buldukları ve kayıp halka diye yayınladıkları HER BİR FOSİL İÇİN özür dilemişlerdir. Bir fikrin doğru olabilmesi için deneylerle gözlemlenmesi gerekir. Ve eğer CANLILIK VE DÜNYA, yani bu kocaman bir şey demek, evrimle oluştuğunu savunmak için milyarlarca kanıtı olması gerekirdi. Yani mantık hatalarıyla dolu olan evrim ideolojisidir. Bu kadarCIK örnekle bile anlayan anlar. Ki daha da kötüsü:
Evrimciler bir dinozorun sineği yakalamaya çalışırken kanatlandığını iddia ederken, sineğin zaten mükemmel bir kanat ve uçuş sistemine sahip olarak saniyede 1000 kere kanat çırpıyor olduğunu düşünemezler. Yani.. Düşünemiyorlar. Yazık. Bir protein oluşabilmesi için bir hücrenin tam işlev görür halde bulunması gerektiğini hiç söylemek bile istemezdim.. Yani DNA'nın proteinlerden oluştuğunu bilmelisin. Protein oluşması için gereken bilginin proteinlerden oluşmuş DNA'dan geldiğini bilmelisin. Tabi ya bilmiyorsun, bilsen canlılık bir proteinden oluştu diyemezdin. Heh hatırlamışken söyliyim, bir kısım evrimciler der ki, insanı annesi babası yapıyor. Çok bilimsel değil mi?? Anne babadan biyoloji dersi alalım biz, böyle komplex bir yapı meydana getirebildikleri için mükemmel biyoloji bilgisine sahip olmaları gerekir. Bilim evrimin sayfasını kapattı.

Saygideger arkadas;

Bu "guclu varlik, guclu ayakta kalir" v.s. temelli aciklamalar, her zaman yaratiliscilarin ve akilli tasarimcilarin, devamli sabitledikleri ve sahiplendikleri tanrilarina atif yapmak icin, su istismar ettikleri bir konudur.

Burada demek istenen, degisen dunya sart ve kosullarina evrimsel mutasyon ile uyum saglanip, saglanamayacagidir. Cunku sonucta, mesela dinazorlar goruntulerinin koruyacak yapiyi basaramayip, kusa ve surungenlere evrimleserek, goruntuleri yok olmustur.

Darwin'in ilk canli temelli bir aciklamasi yok. Ilk canlilarin olusumu tamamen kimyasal birlesim olayi.

Sen istersen bu bana yazdigin o.m. yi siteye gereken basliga da yaz. Baska arkadaslarda sana cevap verir ve daha net algilarsin.

Butun mantik; olaylara evrimsel mi, yaratilissal mi bakmakta yatiyor. Cunku yaratilissal bakarsan, herseye zaten bir kulp bulur ve bilimin henuz aciklayamadiklarini, bir yaratici veya tasarimciya baglarsin.

Eger istersen, ben de; senin bu o.m. ni siteye alintilayabilirim. Baska arkadaslarinda cevap vermesi acisindan, ya da konunun detaylanmasi acisindan.

Bu konudaki kararini bana om atarak bildir, aciklamalarim umarim "doyurucu" olmustur.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 12-04-2010, 20:43
müşkülpesent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
müşkülpesent müşkülpesent isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Tüm konunun özü aslında konuya yaklaşımımızla ilgili. Bunu evrensel-insan da belirtmiş. Eğer çıkarımlarımızı, "göz görmeye yarar", "kanat uçmaya yarar" şeklindeki akıl yürütmeler üzerinden yaparsak, gayesel nedenlere ulaşırız. Bu da temelinde teleolojiye götürür. Bilimde "niçin" sorusu değil "ne", "nasıl" soruları geçerlidir. Bilimin içerisinde bu dil, özellikle evrim gibi teist düşüncelerle çatışan kuramlarda sıkça kullanılır. Ancak bu döngüde sorgulamak bilim için bir açmazdır. Çünkü bilim ile dogmayı aynı düzlemde tartışamayız.

Aşağıda alıntıladığım kısım, insanların gayesel, fail, maddi nedenler arasında kafalarının nasıl karıştığına somut bir örnek.

Heh hatırlamışken söyliyim, bir kısım evrimciler der ki, insanı annesi babası yapıyor. Çok bilimsel değil mi?? Anne babadan biyoloji dersi alalım biz, böyle komplex bir yapı meydana getirebildikleri için mükemmel biyoloji bilgisine sahip olmaları gerekir.
Gametlerin oluşumuna, birleşmesine ve sonrasında zigot oluşumuyla birlikte embriyolojik gelişimin her safhasına açıklık getirilmiştir. Bunları insan vücudunun gerçekleştiği açıktır. Bunu bilinçli olarak yapmamış olmamız yapmadığımız anlamına gelmiyor. Buna kabaca "insanı annesi babası yapıyor" denilip, sonra da bunu bilimsel bulmamak kişinin kendi açmazıdır. Zira bilim nettir, ortaya yuvarlak tanımlamalar yapmaz.

Yukarıdaki mesajın içeriğine çok fazla gitmek istemiyorum aslında. Zaten ortada bir içerik de yok. Olaya bakış açısı, "dinazor sinekleri yakalamaya çalışırken kanatlandı" düzleminde. Yapılan şey homolog olmayan organları düz mantıkla çözümlemeye çalışmak ve içerisine de bir miktar teleoloji serpiştirmek.. Sonra da "düşünemiyorlar" diyorlar. Her şeyi bir bilince bağlamıyor oluşumuz düşünmediğimizden olsa gerek.

Non Serviam!

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil