Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-06-2011, 10:37
KIRZİNCRLERNİOSMANLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KIRZİNCRLERNİOSMANLI KIRZİNCRLERNİOSMANLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İlgili kaynak bilimsel değil, bende dede diye Adem'in çocuklarından bahsetmiştim...

hata yapmış olabilirim(olamaz demiyorum), ama ilgili yazıda ben bilimsel yaklaşım göremedim, gelişim ve dipnotlara doğru ise işkillendim...

"Evrim teorisi gerçek midir?", gerçek değil milidir?" gibi bilimsel cevap gerektiren bir yazı yazmayacağım.

Zaten ilgili yazıda bunu kendisi dile getiriyor..

Biraz daha detaylı söylemek gerekirse Akıllı Tasarım düşüncesi bana mantıklı gelmekte.

Bu yine ilgili yazıda geçmektedir... Kısaca yazıda ben ana temayı evrim odaklı çözemedim ve evrim teorisinin ne olduğu-olmadığı konusunda da H.Y merkezli bir tanım-belirleme öne çıktığı için bu bölüme taşıdım.. Yani Evrim teorisi ile H.Y'nin Evrim teorisi farklı şeylerdir, birisi bilimin teorisidir, diğeri onun adına istismar üzerine kurulu uydurmanın, kuramsızlığın, nesnelsizliğin, bilimsizliğin teorisidir. Önce Evrim teorisine karar kılmamız gerekir diye düşündüm.

Buradanda devam edebiliriz, Bilim Forumuna alabileceğimiz bir gelişme olursa, bilim forumuna da taşınabiliriz, şimdilik burada kalsın ve lütfen kişisel bir olumsuzluk olarak değerlendirmeyelim.
Hokitoki´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin k.z.o katilsanizda katilmasanizda bu böyledir,hepimiz din tezgahindan gecdik,dinin tezgahina bi girdinmi ayakkabini bile nasil giyeceyini hocaya sorarsin akilla aranda duvar örersin,bizi maymundan ayiran özellik akildir,akili cöpe atdikmi maymundan bir farkimiz kalmaz,,,coban konusuna gelince ,o coban egitim almamis ama konuyla alakali bilgisi varsa (kendini gelistirmisse)cözüm sunabilir aksi halde bilgisi olmayanin fikride olmaz.
Din konusunda gerçekten tartışmak istemiyorum sayın spartacus, Ben bu yolda kararımı verdim ve sebebini söylediğimde deli muamelesi görmek istemediğim için bu tip polemiklerden kaçınırım. Zaten din tartışmak kısır bir döngüdür bu yüzden din konularında tartışmak istemiyorum.

Birey devlet için değil, devlet birey için vardır.-Friedrich August von Hayek- Liberalizmle tanışın:http://ciilgin.wordpress.com/

Önerilen Siteler