Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-02-2016, 00:54
gur91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
gur91 gur91 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kurdistannn´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Namaz kıldığım dönemler, bir cami imamına gidip demiştim ki: Erkek 3 defa boş ol deyip boşayınca, kocası, boşadığı karısı ile bir daha evlenemezmiş, ta ki o kadın başka bir erkekle evlenip boşanana kadar, doğru mu? , dedim

Evet dedi. Çok acımasızca ama dedim. Kadın , kocasına dönmek için başka bir erkeğin altına yatmak zorunda kalıyor, dedim.
Ama o, aslında erkeğe cezadır dedi...(Kadına mükafat herhalde)

Bunu, üst üste 4 caminin imamına sordum. Hep aynı yanıtları aldım.

Kim bilir kaç kadın, kocasının hatası(!) nedeniyle, istemeye istemeye başka erkeklerin altına yatmak zorunda kaldı İslam dünyasında.

Bu tarz ahlaksızca şeyleri savunanlar, başkalarına ahlak dersi vermeye kalkıyor.
Allah bu kuralları insanları sınamak için koydu , ona karşı mı geleceksiniz yoksa tam bir teslimiyet içerisinde boyun mu eğeceksiniz bunu görmek için insanlara saçma gelen bir takım kurallar koydu ama rabbimizin yaptığı her işin hikmeti vardır , kadınları monotonluktan kurtarıyor daha nolsun , hikmetli rabbim çoh böyüktür , kadın işi bilmiyorsa Allah ne yapsın yani , hazır adamı eline geçirmişken ben bunla yatmam git daha kaslısını bul diyememiş mi , işte deseydi kocası onu vururdu şehide olurdu sonra gelsin nuriler , dedim ya Allah'ın işi hep hikmetli , oysa insanlar pek az bilirler.Bak biz kalu belada ben sizin rabbiniz değil miyim lafzına kalu "evet" diye cevap vermiş adamlarız , sen de benim 2 sıra arkamdaydın unutma bunları , Allah bunu bizim haberimiz yoktu demeyelim diye yaptı sonra gidecen benim haberim yoktu diyecen ben mahçup olacam senin yüzünden , ona göre ha , allahuakbar!
Alt 16-02-2016, 00:58
İlahimasal İlahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

c. Hz. Aişe anlatıyor: “Ben ALTI -bir rivayette YEDİ- yaşında iken, Hz. Peygamber (a.s.m) benimle evlendi, DOKUZ yaşında da benimle birlikte oldu” Hadisi, Buharî, Müslim, Ahmed b. Hanbel rivayet etmiştir.(bk. Neylu’l-Evtar, 6/120

İslami kaynak ALLAH'DANKİ ! Çok sağlam.

1400 yıl önce 9 yaşındaki kızlar 21 yaşinda görünuyordu.?!?!( yersen ye)

Bu gün arabistandaki kızlar 9 yaşındaykende 9 yaşında gibi görünuyorlar.( ne deişdiyse?)

Yalnız kaderleri yine aynı. Subyanken ( 9 yaşında )halen yatağa atılıyorlar.

Malumunuz sünnet!
Alt 05-03-2016, 21:31
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Ahlakin kokeni nedir, dogustan var olan genetik mirasimizin bir parcasi midir, yasam cizelgesinde belirli cografi yasam kosullarinda cevresel sosyo ekonomik edimlerin zamansal kazanimi felan midir yoksa ve daha ilkel atalarimizin bugunlere tasidigi siradan bir gudu mudur?

Tipki yavrusunu bir kopegin tehlikesinden korumaya calisan bir kedi gibi sadece gudulenmenin bir varyasyonu mu? Peki daha somutlastiralim, neden iyiyiz? Iyi olmamizi saglayan sey nedir? Iyi/kotu, adaletli/adaletsiz, dogru/yanlis kavramlarinin tanimlanmasi ve davranissal ornekleri neye/kime gore sekillendiriliyor? Bu sorularin cevaplari tanimlara, deneylere, davranissal psikolojiye yada ne bileyim bilimsel temellere dayandirilmali.

Peki bu deneysel veriler nelerdir? Insanlar neden iyi olmak zorundadir. Aslinda bu 'zorunlu' kelimesi biraz 'zorlama' olabilir. 'zorunda olma hissi' desek belki daha uygun dusebilir. Biz Tanrisal bir aklin karsisinda hesap vermeyecegiz. Bu hesabin sorumlulugunu hissetmiyor ve kabul etmiyoruz.

O halde neden iyi davranalim. Bize kotuluk yapan birine neden iyi davranalim mesela. Boyle bir dayatma mi var? Yada yardima muhtac birine yardim etme istegimizi nasil degerlendirmeliyiz. Hani derler ya kendine nasil davranilmasini istiyorsan baskalarina da oyle davranmalisin. Nedir bu zirva? Bana iyi davranilmasi hosuma gidiyor. Ilginctir ki ben iyilik yaptigimda da mutlu hissediyorum. Bu mutluluk bana huzur veriyor.

Nedir bu olay?

Önerilen Siteler