Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-07-2012, 01:31
Sayokan Sayokan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Standart Turkiye'de Sağlık sistemi

istatistik´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Buralarda olmadığın için böyle saçma sapan olayları duyup moralin bozulmuyordu ki, bu durumu bozdum.

Maalesef evet. Oğluna serum bağlamadı diye, eşine tahlil yapmak için yemek yememesini söyleyen doktoru eşimi aç bıraktı diye vs vs vs. Ülkede aptaldan bol bir şey yok.

İntihar konusuna gelirsek, yukarıda da belirttim. Amaçları allaha gitmekse allah anlayışla karşılayacaktır görüşündeyim. Savaşlarda hıyar gibi (sırf şehitlik mertebesi alacağım diye düşünmeden) öne çıkıp kendini öldürten insanlar da intihar etmemiş sayıldığına göre kurallar esnek gibi
Doktorlara karşı olan bazı olaylarda insanların haksız olduğunu söylemek yanlış.Ben kendim devlet hastanesine gitmiyorum ama giden yakınlarımn ne kadar kötü muamele gördüklerini anlatır,bazı durumlarda insanlara hak vermek lazım.Doktorlar elbette önemli bir iş yapıyor ama bu onları her durumda haklı çıkarmaz.Türkiye'deki doktorlarda kendiniş Tanrı yerine koyacak bir ego var ( sözüm hepsine değil)
Alt 15-07-2012, 01:43
xcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
xcan xcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Soyokan doktorlar ,özelliklede ülkemizde saygıyı hakediyor.Neden özellikle.Bir ömür çürüttükten sonra üç kuruşluk maaşla hizmet veriyorlar .Ve can güvenlikleri bile olmadan hemde.Bir kaç istisna kılda olsun aralarında müsade et.
Alt 15-07-2012, 01:49
Üyeliğini Sonlandırmış

xcan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Soyokan doktorlar ,özelliklede ülkemizde saygıyı hakediyor.Neden özellikle.Bir ömür çürüttükten sonra üç kuruşluk maaşla hizmet veriyorlar .Ve can güvenlikleri bile olmadan hemde.Bir kaç istisna kılda olsun aralarında müsade et.
İstisna mı?
Siz sürekli özel hastaneyemi gidiyorsunuz bilmiyorum ama;devlet hastanelerinde insanlık dışı bir muamele var.
Benim kendi kuzenim Üniversite Hastanesinde ameliyat oldu burnundan et alındı sözde; burun kemiği içine çökmüş durumda.
Şimdi benim kuzenim çıkıpta doktoru dövse haberlerde doktoru döven hasta diye çıkardı.Medeni bir insan olduğu için olayı sukunetle karşıladı.

Prof.'lar ameliyatları kendi yapacaklarına tecrübesiz asistanlarına yaptırıyorlar.
Bu gibi pek çok skandal var Türkiye'de.
Yapmayın lütfen doktorlar 6 sene okuduğu doğru; fakat çalışma şartlarının zor olduğu, hele hele az maaş aldıklarını söylemeniz gülünç.
Bugün bir aile hekimi yaklaşık olarak 7-8 bin TL arası maaş alıyor bildiğim kadarıyla.
Bir teğmen 1.250 .

3-5 kuruşamı çalışıyorlar, güldürmeyin , iş saatleride gayet normal kim köle gibbi çalışıyormuş?
Doktorlara karşı anti patim oluştu bu ülkedeki insanlar yüzünden...
Doktor pek çok insan biliyorum villalarında oturan ve ömürlerini çürütmüyorlar.

Can güvenlikleri yok diyorsunuz?
Ne yapalım her birine özel koruma mı tahsis edelim?
Öğretmenler dövülüyor , bıçaklanıyor bu ülkede tabi medya sadece tıp sektöründeki olayları dile getiriyor.
Alt 15-07-2012, 01:51
Üye

Bir aşiret reisi hastalanmaya görsün.Amerikada Al caponenin yaratamadığı terör ve korku.yaratılıyor.
Doktorların titrediğine şahidim.
Alt 15-07-2012, 01:53
Üye

Eskiden bayanlar hep derdi;'' Beni ne doktorlar mühendisler istedi''
Şimdi ''Ne munibüsçüler istedi''ye döndü olay...
Alt 15-07-2012, 02:05
Üyeliğini Sonlandırmış

Eskiden bayanlar hep derdi;'' Beni ne doktorlar mühendisler istedi''
Şimdi ''Ne munibüsçüler istedi''ye döndü olay...
Dediğiniz söz maddi olanaklardan kaynaklı olsa gerek.
Alt 15-07-2012, 02:12
Üye

Elbette maddi yön burada belirleyici.Malesef seçimlerde Maddi yön ağırlık kazandı.Fakat başka bir yöne değineyim.Eskiden öğretmen olsun doktor olsun çok büyük bir saygınlıktı.Ve yine malesef şimdinin türkiyesinde .Tarikatler saygın.!!!!!!!!!!!!????????
Alt 15-07-2012, 02:24
Üyeliğini Sonlandırmış

Elbette maddi yön burada belirleyici.Malesef seçimlerde Maddi yön ağırlık kazandı.Fakat başka bir yöne değineyim.Eskiden öğretmen olsun doktor olsun çok büyük bir saygınlıktı.Ve yine malesef şimdinin türkiyesinde .Tarikatler saygın.!!!!!!!!!!!!????????
Keşke insanlar sizin kadar gerçeği kolay kabullense,fen lisesinde okuyorum.Arkadaşlarımın %90 ı doktor olmak istiyorum diyor.Tartışırken falanda rehberlik öğretmenimizle herkes istiyor seviyor (!)
Cidden tuhaf geliyor bana fen lisesine gidenlerin %90 ı (Türkiye genelide böyle galiba) hepsi ilginç bir şekilde hayat kurtarmayı seviyor ama ambulans şoförü değilde doktor olarak keşke herkes sizin gibi açıkça gerçeği dile getirse.
Türkiye'deki doktorlara gıcık olmamın sebebi birazda bu mesleklerini para için seçiyorlar.
Alt 15-07-2012, 10:29
Cumayagittimgelicem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cumayagittimgelicem Cumayagittimgelicem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Arkadaşın kardeşi 2 gün önce annesine sinirlenip bacağını cama geçiriyor. Çıkartırkern kalf yarılıyor ve şişli etvale gönderiyor yakınlardaki poliklinik. Gece 12.30 civarı tıklım tıklım. Tekerlekli sandalye yok. Yardım eden yok. Önce travma bölümüne git deniliyor ama orası yanlış yer. Sonra orada çalışan acil müdahaleye gönderiyor. bakıyorlar ama biz dikemeyiz kasların bazıları yırtılmış ortopedist lazım diyorlar. yarım saat onu bekle. doktor bir telaş ile gelsin 2.5 saat ameliyat sürsün. Doktor odadan çıkınca 10 kişi birden başına üşüssün. Adamın açlıktan ağzı koksun heralde sabahtan beri birşey yiyememiş. gözler çökmüş, rengi solmuş. bezmiş olduğu her halinden belli birisi ama genede sakin sakin veriyor cevapları hasta yakınlarına. sonra hastaneden taburcu edecek tekerlekli sandalye bulamıyor sedyeye yatırıyor. Ardından sedye arayan tekerlekli sandalyede oturan birisi ile değiş tokuş yapıyor. Kendi işini kendin göreceksin.

Bir ara arkadaşın köprücük kemiği kırılmıştı önce devlet hastanesi sonra özel acıbadem hastanesine götürmüştük. ne rahattı orası. Kargaşa yok, beklemek yok.

İş devlet hastanesi ve özel hastane ayrımına gelince durum yani sağlık sistemi dünyanın birçok yerinde böyle malesef. Doktorların, Uzmanların aldığı maaşları bir araştırın derim. o bahsettiğiniz yüksek maaşlar performans ödemeleri ile bile kolay değil ki uzmanlar düşük maaş alıyor.

Evet annemin kanser ameliyatında paragöz bir doktora denk gelmiştir. Her meslekte olduğu gibi iyi ve kötüleri olabiliyor.
Alt 15-07-2012, 10:51
bozok6666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bozok6666 bozok6666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bozok6666 - YAHOO üzeri Mesaj gönder

Devlet hastenelerinin acil bölümünde birgün kalın hepsi için değil tabi doktorların hemşirelerin ikinci yüzünü görürsünüz birkeresinde babam için 2 gün kaldım refakatci olarak yanındaydım hemşireler ve doktorların kendilerine ait özel odaları vardı duvarın arkasına gizli tesadüfen farkettim lcd tv falan iyi ortam yapmışlar burdan çıkmıyorlar üstüne birde babam ve yanındaki sedyedeki adam üzerine öleceğine iddaya giriyorlardı yanımızdaki adam ölmüş saatler sonra farkettiler yanımızdakine oynayan hemşire iddayı kazandı ben dürtük deyip hemşireye saldırmadım bu anlayış sabır meselesi herkes tahammül edemez bazı hastaların koluna açılan damar yolundaki iğne çıkıyor hertarafı kan içinde kalıyor ama hemşire bulamıyorsun genç bir dotor vardı seruma enjekte edilen yanlış bir iğneden dolayı veya yapılması gereken bir iğne yapılmadığı için kanında bir koyulaşma olmuştu hatırladığım kadarıyla bu sebeble hasta ölmüştü diğer arkadaşları doktoru teselli etmeye çalışıyordu hasta yakını bunu bilse hasteneyi karıştırırdı ve bence birazda hakkı var sağlam adam yanlış tedavi nedeniyle ölebiliyor zaten türiyede hastaysan deneme tahtası olmaya hazır ol.

Acildeki hemşire veya doktor ölüme veya ölüye karşı duyarsızlaşıyorlar her işin olumsuz kötü yanı var.Kendisi sedyede yattığında veya herhangibir ölümcül hastalığa yakalandığında durum değişiyor bir anda daha erken yaşamam lazım daha çok yapacaklarım var deyip hastalıkla mücadeleye başlıyor ama asıl sebeb ölüm korkusu gerisi kusura bakmayın hikaye bu içgüdüsel bir şey her insan veya hayvan yaşamak ister ölümden uzak durur ikisini birlikte yaşar ölüm korkusu yaşama isteği.
Hastenede mide kanaması geçiren hastalar ölmek istemiyorum deyip doktorun elini kolunu tutuyorlardı hiç öyle sarhoşluk uyuşukluk halleri yoku sn Neva bana garip gelen ALS hastasının ölümden kormuyorum deyip ölümü beklemesi ölümden korkmuyorsa ölümü niye düşünsinki
Sn istatistik ölümü kendimize uzak gibi gördüğümüz için çok tehlikeli şeyleri yapıp her riski göze olıyoruz bunun erdemle veya başka birşeyle alakası yok bir insan ölümü göze alıp bir bombanın üzerine atlıyorsa başka bir duygu ölüm korkusunu bastırmıştır.
Ben çok teist gördüm tedavileri bırakıp evinde ölümü bekliyen örnek olarak babannem hastaneden çıkmak istedi eve getirdik 2 gün sonra vefaat etti.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil